Home Beauty Recenze Alassala Sprchový gel s arganovým olejem ve variantě pomeranč

Recenze Alassala Sprchový gel s arganovým olejem ve variantě pomeranč

by katerina

Dobré dopoledne milí čtenáři,

douho jsme tu neměli recenzi a tak je čas to napravit. A věřte, že náprava to bude velice příjemná. Protože hned na začátek musím říci, že tento produkt si u nás sušinek (rozumějte mne a partnera) vedl opravdu skvěle. A s čistým svědomím ho doporučujeme na zimu i podzim, kdy má kůže daleko větší sklony ke ztrátě vlhkosti vlivem povětrnostních podmínek. A neříkejte, že na pokožce to vlezlé listopadové sychravo necítíte…

Tento sprchový gel patřil k prvním produktům, díky nimž jsem měla možnost značku Alassala poznat blíže. Své produkty vyrábí v Británii, ale jsou určené pro britský, český, slovenský a brzy i německý trh (ten je obzvláště proslulý tím, že dbá na přírodní, ekologické a certifikované produkty a dalo by se říci, že v tomto ohledu patří k těm nejpedantštějším v celé stařičké kontinentální Evropě).  I Britové jsou v tomto ohledu velice rozmazlení, téměř 70 % veškeré kosmetické produkce v oblasti, kde zatím v Parlamentu září Theresa Mayová, má bio certifikaci.

Balení sprchového gelu je jednoduché. Bílá plastová (nejspíše dobře recyklovatelná) lahvička o objemu 250 ml a zlatý uzávěr, který zabraňuje kontaminaci výrobku. Tedy bez pumpičky, ale to není žádný problém. Design je čistý, jednoduchý. Etiketa obsahuje všechny důležité informace – například označení, že složky produktu pocházejí z ekologického zemědělství z EU nebo certifikát Soil Assocciation udávající v tomto případě, že sprchový gel má ve svém složení 95 % organických složek v bio kvalitě. A jaké byste mezi nimi našli? Sušený gel z aloe vera, arganový olej, olej z pomerančovníku čínského, citrusu či levandule. Pěnidlo, jež obsahuje, je derivátem kokosového oleje a na pokožku působí velice jemně. Žádné SLS nebo ropné produkty, to u Alassaly nečekejte!

Sprchový gel jsme testovali měsíc. Ubýval přiměřeně a překvapil nás tím, jak příjemně pěnil, přičemž po umytí nebyla pokožka napjatá, vysušená nebo podrážděná. Právě naopak. Arganový olej v kombinaci s dalšími složkami o mou i partnerovu extrémně náročnou kůži pečoval na jedničku. V tomto sychravém období se nám dokonce natolik osvědčil, že se nemusíme krémovat denně, ale postačí nám bohatě aplikace tělového másla obden.

Aleš míval po sprchových přípravcích často potíže s šupením pokožky. Jeho lýtka vypadala jako lýtka 80letého dědečka. A to je můj muž mláďátko, vždyť bude slavit v lednu teprve 36. narozeniny. Po každodenním používání sprchového gelu Alassala tyto projevy ustoupily, a to jasně a viditelně. Jen škoda, že jsem si stav před a po nevyfotila pro srovnání, abych pro vás měla jasný důkaz.

Já sama mám po osrchování nesmírně komfortní pocit, kdy pokožka netáhne, není přesušená. Necítím zvláštní potřebu se ihned, jakmile vyjdu z koupelny, nakrémovat nebo si dopřát další extra péči. Co se mi ale na tomto produktu mimo jiné ještě líbí? Tak za prvé je to vysoká koncentrace aloe vera, která má hojivé, regenerační a hydratační účinky. Za druhé je ve složení levandulový olej, což je král utišené mysli a odpočinku, patří k těm surovinám, která pokožku zklidňují a uvolňují napětí. A také bych ráda zmínila přítomnost pomerančového a citrusového oleje, které dodávají produktu nesmírně příjemnou vůni a psychiku příjemně v koupelně probudí. Po koupeli jsme tak byla schopná se například ještě 30 minut koncentrovat na četbu, učení nebo práci. A to většinou udělám spíše přímý přelet do pyžama a následně do postele, kde už v přistávací fázi nevím ani to, jak se jmenuji. Tudíž mohu potvrdit, že slůvko revitalizační není na obale uvedeno jen pro efekt a pro parádu, ale má své opodstatnění.

Mnohé z vás bude zajímat cena. Ta činí 350 Kč. Může se to zdát jako hodně velký obnos, ale není. Skutečně kvalitní suroviny se podepisují také na ceně produktu a vězte, že ne nadarmo se arganovému oleji říká marocké zlato – patří k nejdražším a nejvzácnějším olejům na světě. To proto, že argánie trnitá, z níž se získává, roste jen na jediném místě planety v omezeném počtu exemplářů. Tento sprchový gel za svou cenu rozhodně stojí. A v zimním období dvojnásob!

Měníte s přicházející zimou a podzimem svůj oblíbený sprchový gel či mýdlo? Jaké produkty od značky Alassala jste již zkoušeli? 

Mějte pěkný den a dbejte na péči o svou chladem zmáhanou kůži!

You may also like

Leave a Comment