Home Adventures Ohlédnutí za Green Beauty Marketem 2017

Ohlédnutí za Green Beauty Marketem 2017

by katerina
Green Beauty Market 2017

Událost roku na poli zelené krásy, tedy podpory zdravého a udržitelného půvabu? To byl pro mne letos bezesporu Green Beauty Market, který hostila Galerie Laufen na Náměstí I.P. Pavlova v Praze ve dnech 10. a 11. listopadu. Tuto akci věnované biokosmetice jsem navštívila letos poprvé. A odnesla jsem si velice pozitivní a milé dojmy. Na poměrně omezeném prostoru, který má však styl, se sešli báječní lidé, kteří pojímají zdraví a krásu jako spojité nádoby, kdy jedno bez druhého nikdy není úplné. A mně bylo velkou ctí se s nimi moci potkat, pozdravit, popovídat si.

Dnešní článek, milí čtenáři, jsem toužila sepsat už od dne svatého Martina. Bude spíše malým průvodcem a zároveň ohlédnutím za tímto výjimečným konceptem, který v sobě spojuje hned několik prvků, a všechny do sebe bezvadně zapadají. 🙂

Green Beauty market 2017, Galerie Laufen, Kosmetika Éminence

Galerie Laufen – dokonalé prostředí

Uspořádání galerie je skvělé prostředí pro prezentaci výrobků, které převážně v koupelně používáme. Člověk ihned vidí, jak může s produkty pracovat nejen jako s prostředky, které efektivně pečují o pokožku, ale také jako s interiérovými doplňky. Všechny ty krémy, pleťové masky, šampóny na okrajích van a umyvadel, v záplavě chromovaných doplňků v hypermoderním i retro stylu. Skvělá podívaná.

Green Beauty Market 2017, Galerie Laufen, Kosmetika Éminence

Navíc je právě ono prostředí velice inspirativní. Laufen pracuje s vynikajícími designéry a využívá materiály nové generace. Sama jsem si zde zamilovala kohoutky v retro stylu nebo volně v prostoru stojící vanu z materiálu na bázi akrylu usazené na jednoduchých nožkách. Pokud jednoho dne budu předělávat koupelnu, určitě bych v ní ocenila tuto klasiku v novodobém zpracování. Myslím si, že tradiční vybavení koupelny ze 40. let (týkalo se samozřejmě zámožných domácností) bylo dokonale funkční a ergonomické. A zřejmě proto se k němu stále vracíme. Ale ráda bych byla upřímná. Řemeslník v domě, to není nic pro mě. Je to vždy náročné a není jisté, zda se s odborníkem názorově sejdete. Někdy se vztahy mohou pokazit kapkou ublížené ješitnosti. Je to vždy balancování na hraně. Takže touto malou vsuvkou bych ráda popřála také pevné nervy všem, kteří se v nadcházejícím roce rozhodli pro rekonstrukci svého domova. Mějte dobrou ruku na odborníky, s nimiž se dá dobře domluvit. 🙂

Green Beauty Market 2017, Galerie Laufen, Alassala, Moroccan Sense

Nové tváře na poli přírodní kosmetiky

Měla jsem možnost se seznámit s přírodními kosmetickými produkty značek, které jsem neznala. Například Éminence. Konečně jsem si vyzkoušela na živo produkty českých značek, které jsou mi velice sympatické. Například Voono, Be Butter. A neopomněla jsem ani značky, které znám a vždy se k nim ráda vracím. Například Alassala.

Green Beauty Market 2017, Galerie Laufen, Kosmetika Éminence

Díky Green Beauty Market jsem strávila krásný čas s báječnými lidmi, kteří skutečně rozumí své práci, věří své cestě a snaží se jít příkladem. Dělají svůj byznys srdcem, s vědomím, že mohou ukázat lidem inspiraci a nabídnout například novou perspektivu a jiné smýšlení o kráse. O té, která se rodí ze zodpovědného přístupu k sobě sama, a to včetně pečlivého výběru surovin, jež produkty obsahují.

Green Beauty Market 2017, Galerie Laufen, Kosmetika Éminence

A nemohu opomenout ani to, že mne GBM inspiroval k zakoupení několika krásných dárečků, na jejichž recenze se budete moci brzy těšit. Tentokrát však nebudu jejich autorem na vlastní kůži já sama, ale moji drazí obdarovaní. A jako první na řadu přijde česká značka, která si začíná získávat popularitu a srdce mnoha milovníků bio kosmetiky, která je, jak jen to říci – víceúčelová. Jestli tipujete BeButter, pak máte zlatého bludišťáka!

Jak se vám letos líbilo na Green Beauty Marketu? Těšíte se na další ročník?

Mějte se krásné a užívejte si hezké sváteční dny!

You may also like

Leave a Comment