Home Beauty Recenze: Argital Hypoalergenní pleťová maska s violkou

Recenze: Argital Hypoalergenní pleťová maska s violkou

by katerina
Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Krásný den, milí čtenáři,

v dnešním díle se vám představím jako povedený dvojník slavné francouzské komediální postavy. Fantomase. Dokonalé maskování, kterého se na sobě dopouštím kvůli podpoře půvabu, bude tuto víc než těsnou podobnost ilustrovat, jak doufám, dokonale. A co že mi tento skok z běžné Kateřiny do filmového hrdiny, nebo snad lépe záporáka, způsobilo? Byla to maska Argital, která se mimo jiné dá použít jako scrub. Vyrábí se v Itálii, odkud také pochází hlavní surovina složení – zelený jíl, jež se těží ve velkých hloubkách a následně se suší na slunci. Specialitou této značky je ale mimo jílu speciální výrobní postup, kdy je každá složka biodynamizována. O tom ale zase někdy jindy, z úst povolanějších. Dnes tedy o hypoalergenní masce (a scrubu) Argital s violkou.

Tento produkt jsem od začátku zamýšlela užívat spíše jako masku. Jeho scrub schopnosti se měly dostat ke slovu jedině při cestování, kdy vždy zvažuji, jak ušetřit místo v kufru a zároveň se neošidit o pečující radovánky. A tak se s námi v loňském roce podívala do Bulharska. Primárně se budu zabývat maskovacími schopnostmi, nikoli těmi odumřelé buňky odstraňujícími. Ty mi po pravdě tolik nevyhovovaly. Dle mého názoru je obsah brusné složky celkem nízký. Ale pro maskovací účely jsem si tento produkt z jižního cípu Itálie velmi oblíbila.

Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Masku jsem zakoupila v biooo.cz za 360 Kč, ale zastoupení Argital pro ČR má svůj e-shop a kamennou prodejnu v Praze. Značku najdete i v dalších obchůdcích zaměřených na přírodní a bio kosmetiku. Jako každý luxusní výrobek, i tato maska se prodává v krabičce ze středně silného kartonu, která je vyvedená ve dvou jazykových mutacích – italské a anglické. Designem jsou obaly skutečně maximálně jednoduché.  Převažuje bílá a fialová barva. Uvnitř najdete také letáček s informacemi v českém jazyce. Samotná maska je dodávána v tubě z kovu o objemu 75 ml. Víčko je z bílého plastu a je vybaveno hrotem na proražení plomby tuby. To je velice užitečná vychytávka. Díky použitému materiálu se z tuby dostane produkt snadno, až do poslední kapky. Nevýhodu spatřuji v tom, že tuba se někdy může poškodit (objeví se v ní malé trhlinky právě díky materiálu). Klady ale převažují. Kompletní obal lze recyklovat, tolik nezatěžuje přírodu. Víčko můžete bez obav odložit do žlutého kontejneru. Vše bez zbytečného plýtvání.

Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Maska voní po bylinkách, přírodě. Je to příjemné aroma, velmi decentní a čisté. Pokud patříte mezi skupinu lidí citlivých právě na parfemace, myslím, že tato maska by se vám líbila. Konzistence produktu připomíná hmotu spojující v sobě některé aspekty husté pasty i olejovité emulze. Je příjemně hedvábná, občas narazíte na nějakou tu brusnou částečku, ale skutečně to není nic dramatického. Velmi snadno se nanáší a roztírá. Na pokožku dokáže bez sebemenšího zaváhání přilnout, přičemž dotek masky je opravdu lehký jako peříčko. Jediné, co mne mrzí? Škoda, že neumím masku lépe z rukou přenést na tvář, aby na nich nezůstávalo tolik té úžasné hmoty.

Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Aplikaci jsem poctivě prováděla jednou týdně.  Obvykle v sobotu nebo ve čtvrtek. Ovšem na rozdíl od Fantomase jsem se při své zkrášlující proceduře oddávala nikoli spřádání plánů na pokoření světa, ale spíše úvahám o blogu, výletech, dovolené nebo jen prosté relaxaci. Masku jsem nanesla vždy na dokonale očištěnou pleť – jak jinak než zesvětlujícím mycím gelem s růží také od této značky. Pokud byste chtěli znát můj názor i na tento produkt každodenní očisty pleti, stačí kliknout sem. Vynechala jsem oblast očního okolí a těsnou blízkost rtů. Zelenošedou hmotu jsem nechávala na svém půvabu pracovat 10 až 15 minut. V průběhu této doby změnila svou texturu. Z krémové hedvábné konzistence seschla v typicky jílovou masku. V případě, že dodržíte dobu působení a posléze smyjete vlažnou vodou, nehrozí vám nic jako scvrknutí obličeje o dvě konfekční velikosti. :))

Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Výsledky po aplikaci? Velmi uspokojující. Mazotok umí zelený jíl skvěle regulovat, takže pokožka působí pěstěně. Viditelně pleť pročišťuje, uvolňuje póry, detoxikuje. Když jsem masku smyla, všimla jsem si, že mám tvář rozjasněnou a klidnější. Nebyla nepříjemně zarudlá, ani stažená. Po delší době jsem zaznamenala, že má velké nadání normalizovat a harmonizovat funkce pokožky, zejména její imunitní reakce. Hypoalergenní masce jsem vděčila za to, že když se mi objevila potravinová alergie doprovázená nepříjemným ekzémem na obličeji, přežila jsem své nejsvědivjěší dny. Ale kromě jiného mi s tím značně pomohl i hypoalergenní krém s violkou taktéž od Argitalu. Ekzematické hrboly a pupínky, které už se chystaly mokvat, docela hezky vysoušela. Zelený jíl zkrátka považuji za kouzelný prostředek, jak posílit imunitu pokožky a dodat jí potřebné minerální látky pro její zdravý půvab a vyvážené fungování.

Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Mimo zeleného jílu byste v této nenápadné tubičce našli mnoho dalších pokladů, tentokrát z říše živé přírody. Mandlový olej dodává masce její hedvábný olejovitý charakter a zvláčňuje pokožku. Extrakt z růže stolisté je univerzální dokonalý pěstící zdroj, který nejen zklidňuje, ale především dodává pleti životzdravý barevný nádech, antioxidanty bojuje proti předčasnému stárnutí. Violka trojbarevná a měsíček jsou zklidňujícími složkami par excellence, dokáží utěšit pleť s ekzémem, popáleninami od sluníčka, při podráždění i alergiích. Měsíček navíc působí proti plísním a lišejům. Styrax je druh benzoe, aromatické pryskyřice, která se vyznačuje hojivými a dezinfekčnímu účinky. Dřišťál, málo využívaný poklad mezi ovocnými keři, překypuje vitamíny a antioxidanty, vyživuje a omlazuje, přispívá ke zpevnění pleti a udržení mládí. Zajímavé je, že komplex s bílkovinami z pšeničných klíčků, který ve složení také najdete, mi ale vůbec nedělal na pleti neplechu, a to ač se můj ekzém objevil právě jako důsledek potravinové alergii, jejímž spouštěčem pšenice. Ale to je třeba vyzkoušet. Někomu při potravinové alergii bude kosmetika s danou ingrediencí dělat dobře a jiný na ni může reagovat přecitlivěle.

Recenze Hypoalergenní masky argital se zeleným jílem a violkou - překvapila.

Jak dlouho mi maska vydržela dělat společnost? Balení jsem spotřebovala během půl roku. Při každé aplikaci za vlast padlo něco málo mezi 3 až 4 ml produktu. A bylo to zábavné šestiměsíční období. Díky maskování jsem otestovala partnera, jestli mne bere takovou, jaká jsem. A ukázalo se, že pleťové masky moji drahou polovici dokáží od srdce rozesmát a dokonce se ani nebojí mi dát pusu, když se mu ve dveřích koupelny zjevím jako podivný zelenošedý mužík, Fantomas. Masku bych si určitě pořídila znovu. Doporučila bych ji citlivkám, alergikům, ekzematikům, hodí se podle mého názoru všem, kdo mají problematickou pleť anebo jim dny trochu kazí akné.

Na co byste si měli dát při používání masky opravdu dobrý pozor? Na to, zda jste zašroubovali víčko dostatečně. Cokoli, co obsahuje jíl má totiž za přísunu vzduchu tendenci vysychat, tvrdnout a stává se to poněkud hůře použitelným. Také bych doporučila nenačínat jen tak ze zvědavosti a nechávat v koupelně ležet přehnaně dlouho bez povšimnutí – jedná se o přírodní kosmetiku, a ta má zkrátka obvykle jinou životnost než chemické koktejly. To je ale vše. Žádné další komplikace nehrozí.

Všechny produkty Argital jsou certifikované a splňují požadavky na špičkovou bio kosmetiku.

Už jste zkusili nějakou kosmetiku se zeleným jílem? Jak se vám líbí značka Argital?

Mějte se krásně a těším se brzy u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

2 comments

Daniel 9.3.2018 - 10:02

Zdravím, Kateřino, musím říct, že blogy příliš nečtu. A ty o kosmetice už vůbec ne. Nicméně moje žena mne navedla, abych se na ten váš podíval. Spojuje nás alergie na pšenici a mimo to i dermatitida, která je jejím častým projevem. Diagnostikovali mi ji nedávno. A protože žena hledala něco, co by mi mohlo pomoct, narazila ve svém výzkumu internetu i na tento blog a váš poslední článek. A já bych vám za něj rád poděkoval. Masku od Argitalu jsem si zakoupil včera a rovnou ji vyzkoušel. Máte pravdu, že je to velmi příjemný produkt. Co jste však opomněla v recenzi je, že opravdu výrazně zklidňuje to pálení a svědění „pšeničné dermatitidy“, alespoň na mne tak působila. Tak si to do recenze dopište, je to důležitá informace. Děkuji za tip a ať se vám i blogu daří a hlavně vás pšeničná alergie moc netrápí!
Daniel

Reply
katerina 12.3.2018 - 22:47

Zdravím Danieli,
to je od Vás milé, komentáře od mužů si vážím velice! Vidíte, mně to nějak vypadlo, ale určitě dokáže pleť zklidnit a to věčné uřvané švědění a pálení umí utišit. Ráda to do recenze doplním.
Danieli, přeji vám hlavně zdraví a pohodu a budu nám oběma držet pěsti, aby nás ta alergie prostě přešla. 🙂 Mějte se krásně!
Kateřina

Reply

Leave a Comment