Home Beauty Recenze Weleda Revitalizačního pupalkového sprchového krému: perfektní pro citlivou a suchou pleť

Recenze Weleda Revitalizačního pupalkového sprchového krému: perfektní pro citlivou a suchou pleť

by katerina
Recenze revitalizačního pupálkového krému od Weledy.

Krásný den, milí čtenáři,

už jsem se na vás moc těšila u dalšího článku. A dnes přišla řada na mou terapii pro přecitlivělou, šupinkatou, pnoucí a seschlou pokožku těla. V březnu jsem totiž řešila problém, jak pokožku těla zbavit pnutí, šupinek. Byla scvrklá jako jablíčko chystající se přeměnit v křížalu. Slyšela jsem kladné ohlasy na všechny sprchové krémy od Weledy. Vyrazila jsem tedy do biooo v Kotvě a v košíčku skončila varianta s pupalkou ve fialovém obalu, který ladí s designem blogu. Jaká náhoda! Jak ho po téměř dvou měsících hodnotím? Pomohl mi?

Co vše umí pupálka a design

Na první pohled mne uchvátila barva obalu značně korespondující s mým vkusem, jež se promítá i na blogu. Design je jednoduchý, zobrazuje právě květinu v Anglii nazývanou jako noční petrklíč, česky pupalku dvouletou, jejíž olej je proslulý svými hojivými a revitalizačními účinky na pokožku. Doplňuje lipidovou bariéru, ošetřuje podrážděnou, citlivou a hormonálními změnami narušenou pokožku. Má mnoho kladů. Jeho zápor spočívá ale v reaktivitě – na světle velmi rychle degraduje a oxiduje, proto je pro kosmetické výrobce výzva ho správným způsobem zakomponovat do složení tak, aby byl stabilní.

Recenze revitalizačního pupálkového krému od Weledy.

Balení přesně do sprchy

Tuba je příjemná do ruky, její matná úprava neklouže, hodí se do koupelnového prostředí. Víčko tuby je odklápěcí, otvor na vytlačení sprchového krému tak akorát. Jedinou výtku mám k tomu, že na víčko je třeba více zatlačit, když chcete produkt zaklapnout pořádně. Jinak se obávám, že to neuděláte dobře a produkt by mohl vytéct, zaneřádit koupelnu a přidělat vám pár vrásek na těle, protože část relativně drahého produktu je fuč. Objem tuby tvoří 200 ml a je naceněno na 239 Kč.

Recenze revitalizačního pupálkového krému od Weledy.

Konzistence sprchového krému Weleda

Pokud vám vyhovují husté krémy, tohle není ten případ. Revitalizační pupálkový sprchový krém od Weledy je relativně řídký, ale jeho konzistence je jinak velmi příjemná, hladká, hebká, výživná. Gel pěkně pění, ale je třeba ho na žínku aplikovat trochu větší množství. Pěna je krémová, při kontaktu s pokožkou jako by lehce taje.

Recenze revitalizačního pupálkového krému od Weledy.

Složení s pupálkovým olejem a pocit znovuzrozené pokožky

Po aplikaci mi připadá, že není nutné se každý den krémovat, evidentně tělo vstřebá z produktu výživné látky, mezi nimiž by se daly mimo pupálkového oleje najít: sezamový, makadamový a slunečnicový olej, extrakt z irského mechu (chondrus Cripus), či hypoalergenní extrakt z prosa setého. Složení je u Weledy obvykle jednoduché, podřízené praktičnosti a účinnosti. Ani tento sprchový krém není výjimkou. Tyto látky pospolu regenerují a obnovují pokožku, dodávají ji posilující a anti-agingové látky. Na efektu je to znát. S klidem bych tuto lahůdku do koupele či sprchy doporučila všem sušinkám, lidem s šupením kůže, rychlé stárnoucí pokožkou atd. Ale u těchto případů bych přeci jen zvolila ještě další péči v podobě krému či másla.

Recenze revitalizačního pupálkového krému od Weledy.

Vůně od Weledy mám ráda, ale…

Co mi však úplně nešlo pod nos, přestože to nebyla nelibost katastrofických rozměrů? Vůně. Parfemace od Weledy mi vyhovují například u rakytníkových, růžových či kosatcových řad. Ale tato se mi do vkusu netrefila. Je citrusová, ale takovým zvláštním způsobem. Možná už jsem citrusových vůní už přečichaná, protože je využívá značné množství přírodních značek. Uvítala bych nějaké dřívko, trochu santalu či kapku jasmínu. Nebo, existuje-li autentické pupálkové aroma, tak to. Vždycky jsem vůni pupálky zbožňovala. Je totiž prudce elegantní, nekřičí do světa. Je jako kultivované dáma noci. Vůbec se nedivím tomu, že vábí noční motýli. Ale třeba se v budoucnu dočkáme nějaké zajímavé změny. Ale zatím mezi mé favority patří jiné značky. Mrkněte na tag Koupel.

Recenze revitalizačního pupálkového krému od Weledy.

Máte rádi sprchování s Weledou? Který produkt do koupelny se vám od nich nejvíc osvědčil?

Z dnešního článku je to již vše. Budu se těšit na vaše komentáře a přeji vám krásné jarní dny!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment