Home Beauty Recenze Natura Siberica: Tělové mléko s rakytníkem Flora Siberica

Recenze Natura Siberica: Tělové mléko s rakytníkem Flora Siberica

by katerina
Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Krásný den, milí čtenáři,

jak na tom je pokožka vašeho těla po letních radovánkách? Přiznávám, má by na tom mohla být lépe – má nešikovnost jí přivodila několik nových jizev, které se ovšem už hezky zacelují a díky pravidelné péči zejména brzy po vyhojení ranek mám velkou naději, že vidět nebudou vůbec, vlastně se vstřebají. Říkám si, že to není samo sebou, ale tím, že jsem je vzorně mazala. Vybrala jsem si na to společníka od Natura Siberica. Původní záměr s tělovým mlékem byl však jiný.

Design Flora Siberica rozradostnil mé smysly

Málokdy jsem z designu obalů tak nadšená jako v případě kompletně nové řady Flora Siberica. Už jako dítě jsem hltala staré herbáře se všemi těmi nádhernými ilustracemi. Byla jsem fascinovaná rostlinnou říší, množstvím jejích podob a schopností.  Proto jsem měla velkou radost, když výrobce sáhl po obalech evokující staré dobré časy. Kouřově hnědá lahvička má dvojí význam – je esteticky zajímavější než ta z průhledného plastu a lépe chrání produkt před degradací vlivem světelného záření. Samotná etiketa je lahůdka. Tak krásně vyobrazený rakytník, který je v mléce hojně zastoupen, jsem už dlouho neviděla. Doplněné o zlaté logo značky a pěkné typografické zpracování si mne zkrátka vnější stránka věci získala. Cením si také toho, že výrobce mléko doplnil o pumpičku, která zabrání zvětrání a kontaminaci mléka. K pumpičce mám ale malou výtku: když v lahvičce zbýval asi centimetr produktu, nebyla jej schopná vytáhnout, a tak se muselo vše rozmontovat a dolovat starou známou metodou „vyklepni, co můžeš“.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Složení plné sibiřských bylin

Velké množství rakytníkového oleje zbarvilo mléko dooranžova, což není vůbec na překážku. Rakytník je přímo nasycený karotenoidy a výborně proto pečuje o pokožku, která si žádá extra dávku antioxidantů. Bojuje tak proti předčasnému stárnutí a zároveň pomáhá buňkám prodloužit jejich zdravý a plnohodnotný život. Proto jej s čistým svědomím miluji a doporučuji, když byste si chtěli prodloužit výdrž opálení. Pro mne neobvyklý je extrakt z orlíčku sibiřského a musím ještě zjistit, co vše by měl umět. Jeřáb ptačí v podobě extraktu se vyznačuje tonizačním účinkem, vyživuje, dodává antioxidanty, má v sobě řadu tříslovin a také vysokou dávku karotenoidů. Měsíček lékařský pokožku zjemňuje, hydratuje, zklidňuje, navíc je antiseptický. Ze zvláčňovadel a promazávadel je zde hojně zastoupeno bambucké máslo, které působí jako balzám na namáhanou pokožku. Jsem velmi ráda, že Natura Siberica pro celou tuto řadu Flora Siberica získala certifikaci ECOCERT a že jde výrobce cestou opravdu přírodní.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Takové večerní mazání s Flora Siberica

Tělové mléko Flora Siberica jsem načala někdy začátkem prázdnin. To proto, že má mimořádně šikovné rozměry, a tak se s ním dá dobře cestovat. Během prázdnin jsem jej kompletně vypotřebovala a mohu říct, že se mi po něm bude stýskat, nejspíš tak poruším svůj závazek, že dokud vše nevypotřebuji, nic nového si nekoupím. Mléko má totiž pozoruhodně lehounkou a jemnou konzistenci, která až hraničí s krémovým gelem. Je však méně tekuté. Po každém styku s pokožkou mléko nádherně chladilo, aniž bych jej musela uchovávat v lednici. Mělo osvěžující náboj a po pokožce se skvěle roztíralo. Vstřebávalo se velice rychle a záhy po něm byla pokožka pouze sametově hebká, nikoli však nepříjemně zamaštěná. To je efekt, který oceňuji zejména v letním období. Moci jít spát neupatlaná a pod závojem zvláčňovadla se nepotit. Značka ideál, nemáte-li v oblibě mastné textury.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Co by ovšem někomu mohlo vadit? Specifická vůně rakytníku, která je v produktu znatelně cítit. Já ji mám ráda, rakyttník si pěstuji. Mnoho lidí ji však nelichotivě srovnává s výsledkem ranních nevolností.

Co vše tělové mléko Flora Siberica umí?

Grilování na sluníčku a jiné patálie

Tělové mléko jsem využila jako SOS, když jsem se na sluníčku připekla u Mácháče. Bylo to parádní. Osvěžilo a stáhlo nepříjemnou horkost. Ne tak dokonale jako Gerthérapi, ale obstojně. Pokožka po jeho zásahu hezky zhnědla (měla už také základ od moře) a neloupala se. Rakytník prostě kožní buňky napumpoval živinami a zastavil tvorbu nadměrného množství volných radikálů.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Jeho další schopností je přispívat k rychlejšímu zahojení jizev a jejich eliminaci. Doporučila bych toto mléko nejspíše také nastávajícím maminkám a všem, kteří vlivem výkyvů hmotnosti nebo vlivem rychlého růstu bojují s čerstvými striemi. Zde má toto mléko opravdu dobré výsledky. V mém případě testováno na jizvách od turistických výšlapů a brigád na zahradě. Poměrně dost jsem se zamotala do trní a to mi udělalo nehezké rány v dolní části holeně a nad kotníkem. Jakmile se udělaly stroupky a bylo jasno, že v ránách není zánět, začala jsem je rovněž mazat mlékem Flora Siberica. Po 14 dnech byly jizvičky docela nepatrné. Dnes bych musela mít zvětšovací sklíčko, abych po nich našla stopy.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Delší dobu bronzová pokožka

Jak už jsem říkala, je rakytníkový olej výbornou zásobárnou prekurzorů vitamínu A. To oceníte tehdy, pokud si přeje zpomalit proces stárnutí a buňky ve svrchní vrstvě kůže byste rádi měli déle mladé a krásné. Právě díky těmto vlastnostem se mi mléko  osvědčilo jako podpůrný prostředek, který prodlužuje životnost bronzového opálení.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Regenerace a hebkost

Mléko mi vyhovovalo také proto, že pokožku činilo hebkou, vyživenou a harmonizovalo její regenerační potenciál. Vláčná, pružná a zklidněná kůže je pro mne důležitým aspektem osobního pocitu pohody. Během doby používání jsem pocit „malé kůže“ zažila jednou, když jsem se snažila poklidit nepořádek na půl stavební a na  půl grilovací. Jinak špica! Můj muž si všiml, že jsem hebkost sama a pokožka je taková zářivější a maličko pevnější. Tomu říkám dobrá práce.

Recenze tělového mléka Flora Siberica s rakytníkovým olejem od Natura Siberica.

Závěrem bych tělové mléko určitě doporučila pro každodenní použití. A pokud někdy výrobce vylepší pumpičku, bude to jeden z dokonalých produktů za rozumnou cenu, který si člověk může pořídit. Lahvička o objemu 200 ml totiž stojí krásných 225 Kč. Ale  potřebujete-li více mastných složek, aby se vaše kůže nasytila, pak doporučuji sáhnout po jiném přípravku, například po tělovém másle z téže řady Flora Siberica.  Kdybyste měli chuť prozkoumat, co jsem z portfolia Natura Siberica už vyzkoušela, mrkněte na tento štítek.

Už jste v obchodech zaznamenali novou řadu Flora Siberica? Jaký produkt bych pro vás měla otestovat? Určitě mi dejte vědět do zpráv a komentářů. 

Dnes se už loučím a přeji vám krásné podzimní dny!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

1 comment

Recenze Flora Siberica: Luxusní noční tělové máslo - IntuitiveDiary.com 21.1.2020 - 13:48

[…] o tělovém mléku Flora Siberica jsem již na blogu psala, a tak pokud chcete srovnat moje dojmy, určitě se na recenzi […]

Comments are closed.