Home Beauty Recenze Flora Siberica: Luxusní noční tělové máslo

Recenze Flora Siberica: Luxusní noční tělové máslo

by katerina
Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Krásný den, milí čtenáři,

také se teď v zimě potýkáte se sušší pokožkou těla? Já bohužel ano, a to znamená krémovat se někdy i dvakrát denně. Aleš je na tom dost podobně, ne-li hůř. Kůže potřebuje pořádnou porci výživy, ale hutné konzistence na den nepřipadají v úvahu. Na noc je to však něco zcela jiného. Právě proto jsem sáhla po luxusním nočním tělovém másle Flora Siberica. A hle, recenze je tu!

Obaly Flora Siberica: Kouzelný výlet do ilustrovaného herbáře

Značka se snaží zachovat si fasádu staré dobré doby lékárnické, a to se jí daří, ačkoli obaly jsou vyráběné z recyklovatelných plastů a nikoli tradičního kouřového skla. Zabarvení však zůstává a zlaté prvky imitují mosaz víc než dokonale. Flora Siberica také spoléhá vzhled štítků a polepů, jež připomínají krásné ilustrované herbáře počátku 20. století. Já toto zpracování miluji. Svěží a přitom tradiční ilustrace mne moc baví a mám z nich radost. Navíc tak balení působí elegantním dojmem i na nočním stolku nebo v koupelně.

Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Že značka Flora Siberica spadá do rodiny Natura Siberica snadno poznáte dle znaku zlatého osmiramenného kola. Navíc na vás ale na obale číhá ještě další důležitá informace: noční tělové máslo si vysloužilo certifikaci ECOCERT COSMOS NATURAL, a  deklaruje tak  98,9 % složek přírodního původu.

Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Jak dlouho jsme používali tělové máslo Flora Siberica

Butylka o objemu 300 ml nám při používání ve dvou vydržela 2 měsíce. Na mazání došlo spíše obden. Tělové máslo Flora Siberica jsme totiž ještě podváděli s o něco lehčími tělovými dezerty Organic Shop, které mají krásné vůně, díky nimž jsme měli sváteční náladu i před spaním. Flora Siberica se ale vyznačovala více neutrální parfemací smetanové vanilkové zmrzliny. A především pak výživnějším efektem.

Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Každé mazání bylo zážitkové. Tělové máslo má poměrně hustou konzistenci a připomíná spíše balzám na vodní bázi. Pokud byste do něj namočili lžičku, bude v něm stát tak v pozoru jako v ikonické ruské smetaně. Přestože hutné, snadno se v kontaktu s teplým povrchem těla roztíralo a dobře se vstřebávalo, ačkoli to někdy vyžadovalo, abychom se více snažili produkt do pokožky zapracovat masážními tahy.  Lépe se nám s ním pracovalo, pokud jsme právě vyšli z horké koupele a kůže byla ještě mírně vlhká a prohřátá. V takovém případě jsme jej také mohli nanášet o třetinu méně.

Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Dokáže noční tělové máslo Flora Siberica s pokožkou zázraky?

Rozhodně dokáže příjemně překvapit. Když se vpije do kůže, nezanechává za sebou nepříjemně mastný film. Nezaznamenali jsme ani jednou pocit, že bychom byli nepříjemně ulepení, že by se kůže dusila. Naopak. Přestože jde o  na výsost pečující přípravek, vstřebává se do středních a hlubších vrstev kůže a na povrchu zanechá sametový film. Má skvělé zvláčňující účinky a zlepšuje regenerační funkce kůže, která se rychleji hojí, ale také s postupem času (postupem používání tělového másla) začíná lépe přijímat živiny i z dalších kosmetických produktů.

Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Velmi efektivně zlepšuje stav přesušení kůže a zaceluje povrchové struktury s tendencemi k šupení. Při pravidelném používání zlepšuje vzhled kůže, mírně ji zpevňuje a ta působí hutnějším a mladším dojmem. Pokožka těla po něm nepne, je zklidněná a lépe si udržuje svou hydrataci.

Tělové máslo Flora Siberica je tělový produkt do nepohody a doporučuji ho zejména na zimní období nebo pro situace, kdy vás nepříjemně překvapí přesušená svědivá pokožka. Nemám mu vlastně co vytknout. I jeho cena je velmi příznivá: 249 Kč. Zdá se vám to hodně? Není, na prvních příčkách složení naleznete totiž bambucké a kakaové máslo. V nemalé míře je zastoupen rovněž olej z borovice sibiřské, extrakt z jehlic smrku sibiřského nebo modřínu sibiřského.

Recenze tělového balzámu Flora Siberica.

Jestli si ho pořídím znovu? Ano, určitě! Je to totiž produkt za velmi přijatelnou cenu, který podává velmi dobré výkony!

Mimochodem o tělovém mléku Flora Siberica jsem již na blogu psala, a tak pokud chcete srovnat moje dojmy, určitě se na recenzi podívejte.

Všimli jste si již řady Flora Siberica? Máte zkušenost s některým z produktů? 

Přeji vám úspěšné lednové dny a budu se těšit na viděnou u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment