Home Beauty Velká recenze: Kosmetika Dermo Suavina

Velká recenze: Kosmetika Dermo Suavina

by katerina
Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Krásný den, milí čtenáři,

před časem (v květnu) mne oslovil výhradní dovozce kosmetické značky Dermo Suavina, zda bych neměla zájem vyzkoušet trojici jejich ikonických produktů. Byla jsem zvědavá, protože dermokosmetika má v mém arsenálu své místo, zvláště francouzské značky. A nyní po půl roce přicházím s recenzí.

Vkus pod španělskou taktovkou

Jestli se mi na první pohled něčím značka zalíbila? Ano, rozhodně neotřelým, čistým a přesto energickým designem obalů. Líbí se mi, že nepoužívají v kosmetickém světě tak úplně obyčejné barvy – dominuje odstín čerstvého másla nebo slonové kosti a zastřená korálová. I použité fonty vynikají a nejsou nudně bezpatkové, jak se v poslední době začalo stávat pravidlem. Obaly jsou dílem génia, který ví, kam vybočit z řady okoukané bílé. A zaslouží si potlesk. Mimořádně pěkně působí také balení vlastních produktů. Například balzámu na rty je vyladěn opět do detailu. Plastová krabička v sobě skrývá rytí loga značky. Je šroubovací a velmi dobře těsní. Plastové díly se vyznačují pevností. Tuba na krém se drží jednou vytyčeného stylu. Ačkoli se snaží imitovat vzhledem kov, jedná se o plast s metalickou úpravou. Jako tuba ale funguje perfektně – je měkčí, a tak z obsahu balení kontrolovatelně vydolujete i poslední kapku. Mýdlo Dermo Suavina se ukrývá pouze v kartonové krabičce.  Ještě jednou chválím grafické zpracování a jeho jednotu.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Drobná ekologická odbočka

Někdo by mohl namítnout, proč je dnes vůbec potřeba mít kartonové krabičky. Vždyť to je zbytečné plýtvání. Odpovím šalamounsky: Na krabičku se vejde legislativními předpisy vyžadované složení INCI. Pokud by bylo na plastu, je pravděpodobné, že si jej brzy setřete. A pokud by vyvstala jakákoli nestandardní reakce, patří složení k prvním vodítkům, po nichž se lékař pídí. Proto je také vhodné krabičku uchovat, dokud přípravek nedopotřebujete.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Krém na ruce Dermo Suavina

Dovětek k obalu

Zapomněla jsem zmínit, že jeho balení jej předurčuje pro každodenní mnohonásobné použití, vejde se do kabelky, ledvinky, batohu, kufříku. Já sama jsem jej nosila na pochůzky od září do prosince jako věrného parťáka. Zavírá se pomocí šroubovacího víčka, což má své klady – nerozprskne se vám jen tak po obsahu vaší tašky – i zápory – honit víčko po MHD přeplněné lidmi je má noční můra.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

 

Vůně, konzistence, aplikace

Parfemace krému není špatná, ale je příliš silná. Doslova vás Dermo Suavina uhodí do nosu a na docela dlouhou dobu jej bude provokovat. Jste-li citlivější povahy, nejspíš si nebudete s tímto produktem rozumět. Já sama bych na vůni ubrala tak o polovinu. Parfemace se dle mého řadí na pomezí kategorií vůní čistoty, mýdla a čerstvě vypraného prádla. Je docela syrová a surová. Konzistence je v pořádku. Krém je hustší, snadno se dávkuje. Hezky se roztírá. Zanechává za sebou ale poměrně mastný film, alespoň zpočátku. Ten se vytrácí pozvolna. A tak je na místě mít trošku obavy, abyste touto mastnotou neobdařili něco nebo někoho, komu ji věnovat nechcete. Rozhodně není příjemné si takto umaštěnými tlapkami podávat ruce na pozdrav.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo. Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

A co na to říkají moje ruce?

Jsou na vážkách, jak produkt celkově hodnotit. Na jednu stranu dobře promašťuje. Na druhou ale nedodává takovou míru hydratace, na jakou jsem zvyklá. Zařadila bych jej spíše mezi ochranné krémy, které své uplatnění najdou v zimním počasí, kdy bychom měli naše nejcennější údy chránit před mrazem. Docela dobře redukuje zrohovatělou kůži. Hodí se podle mého soudu také pro lidi, kteří hodně a rádi pracují venku, na zahrádce, při všemožných hobby úpravách doma atd.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Složení krému na ruce Dermo Suavina

Přestože složení je skvělé a obsahuje řadu velmi prospěšných surovin – bambucké máslo, arganový olej, monoi olej, olej z makadámie a kokosových ořechů, extrakt z echinacey a rozmarýny – jsem trochu zklamaná. Očekávala jsem mnohem více hydratace a razantnější regenerační efekt.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Celkové hodnocení: 7/10

Mýdlo Dermo Suavina

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.Od mýdla požaduji dvě věci. Aby dobře pěnilo a rozpouštělo nečistoty a aby nevysušovalo pokožku. To první jde produktu od španělské značky dobře. Vytváří krásnou jemnou pěnu, skoro jako našlehané bílky. Snadno si poradí s kdejakou špínou, ať už od motorového oleje nebo hlíny. Pěna vzniká relativně rychle. Snadno se smývá. Ruce ale mýdlo vysušuje. Není to dramatické, ale znát to je. Všimla jsem si toho po týdnu, kdy osídlilo naši koupelnu. Je mi to líto, protože jeho složení je obohaceno o olivový, makadamový a monoi olej, extrakt z myrhy a rozmarýny, které dobře dezinfikují a tonizují pokožku. Nemalý je zde i podíl rostlinného glycerinu, který by měl pokožku účinně změkčovat.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Celkové hodnocení: 7/10

Balzám na rty Dermo Sauvina

Po otevření malého kalíšku o objemu 10 ml jsem nasála intenzivní mentolovocitrusovou vůni, která mi vehnala polibek arktického podnebí do tváře. Balzám má konzistenci jako řídká vazelína. Není se čemu divit, on je vlastně vyroben na vazelínovém základě. V kosmetice je to stále uznávaná složka, ale já ji ráda nemám. To proto, že obvykle umí ochránit, ale neumí udělat s pokožkou nic dalšího. Přestože je balzám na rty obohacen o mentol, citrusové silice a neměl by obsahovat potenciálně škodlivé složky, jsem opět rozčarovaná. Je pravdou, že se dá použít místo lesku a díky esenciálním olejům rty prokrví a napumpuje. Tím pomůže zlepšit výživu prostřednictvím intenzivnějšího oběhu ve vlásečnicích. Ale chybí mi zde zvláčňující a zjemňující složky jako arganový nebo makadamový olej. Takže za mne je dobrý na ochranu rtů před vnějšími nepříznivými podmínkami. Určitě vás díky své chuti odnaučí si rtíky okusovat. Věřte mi, není to žádná dobrota. Budete mír pusinku krásně lesklou a napumpovanou jak po menším zásahu výplně s kys. hyaluronovou. Ale nebudete mít opravdu regenerované rty. Na to by bylo dobré tento balzám kombinovat ještě s další intenzivní péčí.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Navíc umí protáhnout nos

Odhalila jsem však jeden nečekaně pozitivní efekt. Pokud na vás přijde mrcha rýmička, namažte si jím nejen rty, ale preventivně i nos a okolí nosních dírek. Jednak vám protáhne dýchací trubici, druhak zmírní ony nepříjemné následky častého smrkání a otírání čuchometru kapesníčky. Nebude tak dramaticky odřený. Leč na hojení těchto následků, nebo dokonce jejich předcházení u mne vítězí krém Synchro od GERnétic.

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo. Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Celkové hodnocení: 7/10

Cenová politika

Ceny obecně považuji za vyšší. Nicméně dobře odrážejí ceny surovin. Balzám na rty se svým 10ml balením vyjde běžně na 148 Kč, (nyní v akci na 98 Kč). Balení krému po 40 ml stojí obyčejně 198 Kč (nyní ve slevě 148 Kč) a za mýdlo o 60 ml zaplatíte pak 168 Kč (nyní 148 Kč).

Recenze dermo kosmetiky Dermo Suavina - krém na ruce, balzám na rty, mýdlo.

Produkty mi věnoval distributor značky pro ČR a SR. Ráda bych mu za produkty k otestování poděkovala a věřím, že recenze poslouží jako podnět či námět pro budoucí inovace.

Už jste o značce Dermo Suavina slyšeli? Který z produktů v recenzi se vám zamlouvá nejvíce? 

Děkuji za všechny zprávy a komentáře a těším se na viděnou zase příště!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment