Home Beauty Recenze: Hydratační a zklidňující toner Missha

Recenze: Hydratační a zklidňující toner Missha

by katerina
Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Krásný den, milí čtenáři,

už jste asi zaznamenali, že bez pleťového tonika nedám ránu. V březnu jsem s velkou zvědavostí objevila značku Missha, která patří mezi ty nejslavnější jihokorejské. Zaujalo mne jejich medi hydratační a zklidňující toner s okvětními plátky měsíčku. Po nahlédnutí do složení byla koupě jasná!

Velké balení pro velké věci

Když jsem toner Missha objednávala, získalo si mne velkým balením. Jeho význam jsem ale pochopila až ve chvíli, kdy jsem si prostudovala, jak správně toner aplikovat. Nejde jen o to jej nanést na tamponek a stáhnout s ním zbytkové nečistoty. Na řadu přichází další krok. Nakapat si trochu přípravku do dlaní a přenést jej několika něžnými doteky na tvář. Lehce vtlačit do pokožky a těšit se z hydratačního efektu. Toneru tak spotřebujete vlastně dvojnásobné množství pro dvojí účinek. V první fázi dočištění pleti, v druhé zlepšení její průchodnosti pro další látky a zvýšení hydratace. Objem 305 ml vydá za 200 ml normálního toneru, s nímž pleť jen dolaďujete po odstranění make-upu.

Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Minimalistický design podle značky Missha

Očekávala jsem skleněný flakonek. Omyl. Lahvička je plastová, ale dobře napodobuje svým vzhledem sklo. Klame tělem. Zaklapávací víčko má akorát útlou štěrbinu na dávkování toneru, tudíž se nemusíte bát, že byste jím plýtvali. Je dokonce navrženo tak, aby okvětní plátky měsíčku neucpaly hrdlo. Jediné, co bych vylepšila je tuhost plastu. Chvílemi se zdá až moc fórový, snadno se může zdeformovat nebo promáčknout. Jinak je ale balení v pořádku a líbí se mi rovněž vyvedení etikety. Nečekejte však, že tekutina uvnitř by byla žlutavá, jak to vypadá na fotkách. Je spíše čirá, ale onen barevný efekt dělá pigmentace plastového obalu.

Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Složení toneru Missha s plátky měsíčku lékařského

Měsíčková květová voda je základem toneru Missha. Dále je v něm výrazně zastoupen zklidňující extrakt z téže rostliny nebo její okvětní plátky a prášek z květů. Zvlhčit pleť pomáhá obsažený glycerin. Tišící účinky na pokožku umocňuje Allantoin, který rovněž zvláčňuje nebo výtažek z lékořice lysé v podobě glycyrrhizátu. Ve složení naleznete i extrakt z jamu japonského či indiánské rýže. Hydratační efekt zabezpečuje sodná sůl kyseliny hyaluronové a arginin. O zlepšení imunitního profilu pokožky se starají beta glukany.

Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Jak byla má pleť spokojená s tonerem Missha

Během aplikace se choval jako osvěžující koktejl s maličko viskóznější konzistencí, než je tomu u běžných pleťových vod. Pokožku skvěle dočišťoval v ranní i večerní rutině. Někdy jsem se až divila, co dokáže z pokožky vytáhnout za hluboko uložené nečistoty. A nebylo to vidět jen na tampónku, nýbrž také na tom, že se tak o 20 % zjemnily černé tečky. Pleť působila celkově svěžejším a rozzářeným dojmem.

Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Toner Missha také pleť hydratoval, opravdu vypadala o kousek napapaněji a šťavnatěji, než tomu bývalo s jinými toniky. Zapracoval na zklidnění, snížil se výskyt začervenání a mám dojem, že společně s Krásnou Slovenkou od Havlíkovy přírodní apotéky odvedl opravdu bezva práci.  Pleť přestala být tolik reaktivní. A také se mi zdálo, že toner Missha umocnil pronikání aktivních látek ze sér  krémů.

Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Je tu však jedna drobnost. Z počátku jsem na toner Missha mírně nepříznivě reagovala – v oblastech podrážděných, zejména v té periorální, kde se mi objevuje alergická vyrážka, v prvních dnech přípravek způsoboval pálení. Po týdnu či deseti dnech to ale odeznělo a já si jeho příznivých účinků užívala až do konce června. To je na toner moc hezký výkon.

Recenze zklidňujícího a hydratačního pleťového toneru Missha.

Zvažuji, že bych jej pořídila znovu, ačkoli jsem zvědavá i na ten s růžovými plátky. Doporučila bych jej pro každý typ pleti mimo té problematické. Určitě vás může provázet v kosmetické rutině od 20 do 45 let.

Máte zkušenosti s korejskou kosmetikou Missha?

To je z dnešní recenze vše. Budu se na Vás těšit zase příště!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

You may also like

3 comments

Jan Havrda 8.9.2020 - 11:10

Ahoj,

od zítřka na webu https://www.misshashop.cz platí sleva 20% na vše, kromě zlevněného zboží!

Reply
Maky 9.8.2020 - 21:01

Značku neznám, ale vypadá moc pěkně! 🙂

Reply
katerina 9.8.2020 - 21:33

Ahoj Maky,
tak v tom případě doporučuji vyzkoušet, korejská kosmetika patří ke špičce v inovacích a kvalitě. Já jsem byla s tonerem spokojená. Očekávala jsem zklidnění pleti a hydrataci, a to mi naservíroval na zlatém podnose. 🙂
Měj se moc krásně!
Kateřina

Reply

Leave a Comment