Home Beauty Recenze: natuschön anti-ageingové pleťové sérum Alverde

Recenze: natuschön anti-ageingové pleťové sérum Alverde

by katerina
Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Krásný den, milí čtenáři,

tentokrát si řekneme něco o anti-agingovém pleťovém séru Alverde, které je obohacené o ingredience získané z granátového jablka. Víte, že této rostlině, resp. jejím plodům maximálně fandím. Miluju jejich chuť, miluju jejich účinky v kosmetických produktech. Ale ani moje náklonnost nemusí být zárukou toho, že to bude fungovat a že si s produktem sedneme.

Alverde a jeho luxusnější pojetí designu Natuschön

Řada Natuschön se mi zalíbila už před lety, kdy se v sortimentu drogerie dm objevily první produkty, v nichž hrála prim oliva a olivový olej.  Před nedávnem (možná předloni či loni…?) jsem zaznamenala novinku pro pleť se známkami stárnutí, kde se obalový design pozvedl podle mého osudu ještě na trochu vyšší úroveň. Krabičky z recyklovaného papíru mne moc baví, jsou velice chic, poutají na sebe pozornost. Zkrátka červeň granátových plodů je mému srdci blízká. Byť by bylo jistě ekologičtější se obalu zbavit a prodávat bez krabiček. Ale to už je na jinou diskuzi.

Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Samotné sérum naleznete ve skleněném flakonu granátové barvy. Flakon je opatřen dobře fungující pumpičkou a já sama kvituji její černou barvu. Na bílé prostě zaschlé sérum vypadá vždycky méně atraktivně. Pumpička funguje skvěle.  Etiketa je střídmá a věrná řadě Natuschön. S balením jsem více méně spokojená.  Jsou však dvě věci, které bych pro úplnost a pravdivost vytknout měla.

  1.  Skleněná lahvička pleťového séra Alverde nemá zesílený podstavec, takže ji snadno převrhnete. Sklo je tenčí, nevím, jak je odolné, ale troufám si odhadnout, že při tvrdém dopadu na dlažbu, se pravděpodobně roztříští.
  2. Pumpička nemá vakuový posuvný systém, ale připomíná spíše klasickou pumpičku s hadičkou. Určitě z flakonu nevydoluje všechno. Doporučuji proto ke konci, až přestane pumpička nasávat produkt, hadičku odmontovat a překlopit produkt na hlavu. Tak z balení dostanete ještě zhruba 5 dávek.

Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Dávkování  a aplikace anti-agingového pleťového séra Alverde

Toto sérum by mělo mít velmi pozitivní regenerační účinek, proto jsem jej zařadila do večerní rutiny. Pro kompletní ošetření tváře a krku jsem musela pumpičku potrápit třikrát za sebou. Tři dávky, já krásná. To mi vyhovuje. Konzistence séra spíše připomíná velmi lehký a příjemný krém. Opravdu krém, ne fluid. A to mi docela vyhovuje. Hezky drží, nikde nehoním kapky, nic nestéká, ale čeká, až se ujmu svými „bachovskými“ prsty kosmetické masáže.Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Přestože nejsem na krémová séra úplně zvyklá, moc se mi líbí, jak snadno se toto přenáší na pleť a dobře se roztírá a zapracovává. Pleť je vstřebá beze zbytku. Na sérum lze aplikovat noční krém, já používala tou dobou Kadalys Musalis. Nic se po aplikaci nedrolilo, neslézalo, nedělalo nepříjemnou krustu. Produkty na sebe hezky vázaly.

 

Okamžité a dlouhodobé účinky

Pleťové sérum Alverde odvedlo dobrou práci. Po aplikaci  jsem se cítila jako v bavlnce. A během noci sérum působilo, aniž bych si připadala, že mám tvář zatíženou. Po probuzení byla pokožka příjemná na dotek, vyživená, spokojená a především napumpovaná.

Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Společně s krémy Kadalys jsem zpozorovala určitě také vliv na redukci barevných nerovností. Ale rozhodně také pozastavil tvorbu a prohlubování vrásek. Zdá, že linky byly jemnější. Sérum mimo jiné přinášelo pocit hydratace a občas jsem ho použila dokonce místo krému, když jsem chtěla pokožce odlehčit. Bylo-li použito jako závěrečný krok, pleť si velmi dobře vláhu udržela. Shrnuto podtrženo:

  • Sérum redukuje hloubku vrásek a předchází tvorbě dalších
  • Pleťové sérum Alverde velmi dobře udržuje pokožku hydratovanou.
  • Patrný je rovněž regenerační efekt.
  • Pokožka díky pleťovému séru Alverde dostává lepší barevný tón a je hutnější.

Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Složení, na kterém si buňky pošmáknou

Základ pleťového séra Alverde je emulze, čili oleje smísené s vodou. Makadamovému oleji patří druhé místo ve složení. Tomu z granátového jablka hned třetí. Šestá a sedmá příčka patří extraktu z kůry granátového jablka a jeho květů. Jako zvlhčovací látka zde slouží glycerin. Dále je obsažen slunečnicový olej a za zmínku stojí i vitamín E.

Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Granátové jablko je pokladnicí řady biologicky aktivních látek, které pečují o pokožku a bojují proti stárnutí pleti. Když si vzpomenete, co věčně krásná a mladá Perfesona snědla v podsvětí, bylo to právě Granátové jablko. Není divu, že tomuto plodu patřila řada mytologických příběhů a výkladů o řádu světa, který nestárne. Obsahuje totiž:

  • vysoké množství flavonoidů, které mají silné antioxidační účinky, bojují proti působení volných radikálů. Někdy se nazývají vitamín P, což je zastaralé označení, protože do této skupiny patří více látek s odlišným chemickým vzorcem a složením.
  • vysoký podíl vitamínů A,  B a C. Vitamín A je biologicky dostupný jako karotenoidy. Ty se v těle pak mohou měnit dokonce na retinoidy. Vitamín B podporuje zdraví pokožky a vitamín C zlepšuje celkové probarvení pleti a pomáhá ji rozzářit.
  • Mimo jiné obsahuje granátové jablko také fytoestrogeny, které pokožku udržují v dobrém stavu a dodávají ji „podněty mládí“.
Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Pleťové sérum Alverde: Za kolik a pro koho

Já bych pleťové sérum Alverde doporučila především ženám a mužům od 30-40 let. Myslím, že majitelky a majitelé sušší, citlivé a unavené pleti jej ocení, protože dokáže v pleti rozdmychat život, ale neirituje. Já jsem ho se svou hypersenzitivní pokožkou snášela velmi dobře a určitě bych si je znovu pořídila. Možná si klepete na čelo. Vždyť to má ve složení parfemaci a přírodní elementy jako limonene a linalool. Ubezpečuji vás ale, že vůně je víc než jemná a mojí pleti nikterak neublížila. Na pleti produkt nesedí, ale nechává jí prostor pro dýchání. Člověk se díky séru cítí velmi lehce a ten komfort se nevytrácí ani po několika hodinách.

Recenze pleťového séra Alverde s granátovým jablkem z řadu Natuschön.

Pleťové sérum Alverde se prodává v balení po 30 ml za 219 Kč. Naleznete ho v prodejnách dm i na jejich e-shopu dm.cz.

Už jste zkoušeli nějaké pleťové sérum od značky Alverde?

Budu se těšit na vaši zpětnou vazbu a komentáře.

Na viděnou u dalšího článku!

 

You may also like

Leave a Comment