Home Beauty Recenze: Natura Siberica Berëza Siberica

Recenze: Natura Siberica Berëza Siberica

aneb Jak obstály pleťové sérum a gelový krém s betulinem pro problematickou a mastnou pleť

by katerina
Recenze pleťového krému a séra Berëza Siberica.

Krásný den, milí čtenáři,

před nějakou dobou jsem testovala z vlastní iniciativy nové produkty Natura Siberica Berëza Siberica. Hlavní ingrediencí, která se zde blýskla, je betulin a pak celá řada oblíbených látek krotících problematickou a aknózní pleť.  Jak novinky v mé péči uspěly? Více v recenzi.

Obalový design, který pohladí oko a neurazí praktického ducha

Celá březová řada má v zásadě pěkná balení. Líbí se mi využití zelené. Hravě působí dekor lístečků na kartonových krabičkách, v nichž jsou produkty baleny. Samotná tuba séra a krému Berëza Siberica má krásný zelený obal. Je velmi minimalisticky laděný. A to mu dodává eleganci. Nicméně bělavé nápisy na zeleném poli nejsou vždy dobře čitelné. Přesto se mi zpracování líbí. Plasty jsou bytelné, dobře se s nimi manipuluje. Tuba má elegantní víčko s průhledným efektem a vypadá tak, jako by bylo obalené čirým ledem. Butelka krému se vyznačuje menší nápaditostí. Víčka obou produktů jsou šroubovací. Závažnou invenci nečekejte. Natura Siberica vsadila na jednoduchost prověřenou léty. A nic na ní nepokazila.

Recenze pleťového krému a séra Berëza Siberica.

Přeci jen je tu ale jedna drobnost, kterou musím vytknout. Jestli mi u krému něco schází, pak špachtle. Když je určen pro problematickou pleť, to poslední, co uživatel chce, je máčet si prsty v něčem, co by mělo být prakticky sterilní. Špachtle by pomohla uchovat hygienické zacházení s krémem. Nezapomeňte si ji koupit.

Obaly Berëza Siberica jsou inspirovány přírodou.

Kdy a proč jsem své citlivější pleti nasadila terapii s Berëza Siberica

Každičké léto, každé se moje pokožka splaší a tropí hlouposti. Více se mastí, častěji se na ní dělají pupínky. Léto na ni nepůsobí ozdravným způsobem, leda snad bych se mohla denně koupat v Iónském moři nebo se oddávala hydroterapii v některých vyhlášených lázních. Protože je má pokožka převážně citlivější, z tohoto důvodu jsem si březovou řadu naordinovala od července do září. A přesně čtvrt roku vám vydrží. Ale pozor. Přípravky jsem zařadila výhradně do ranní rutiny. Ve večerní jsem se striktně držela pravidla hloubkové regenerace a hydratace. Přes den zkrotit produkci séba a lesk pleti, ukáznit pupínky. Večer pleť stimulovat k obnově a hojení. To bez hydratace nejde.

Problematická pleť si zaslouží péči s betulinem od Natura Siberica.

Pleťové sérum Berëza Siberica

Sérum je čirá gelová hmota. Vyznačuje se minimalistickou „zelenou“ parfemací. Na pleť se dobře přenáší a po toniku se příjemně zapracovává. Bez tonika je to horší. Na suché pleti nepříjemně pění, což bohužel dělá řada sér z novějších řad pleťové péče Natura Siberica (rakytníková řada C-Berrica). Navlhčení pomůže pěnění zmírnit, ale nezbaví vás ho úplně. Pokud aplikujete navíc na suchou pokožku, bude reagovat dost nespokojeně. Sérum ji stáhne a uzavře pod podivnou krustou. To se po aplikaci na vlhkou pokožku neděje.

Recenze pleťového krému a séra Berëza Siberica.

Z klíčových látek obsahuje například:

 • Betulin – v kosmetice je ingrediencí, která redukuje záněty, zklidňuje podrážděnou pleť, osvěžuje, přispívá k rychlejšímu hojení poranění (součást březového hydrolátu)
 • Niacinamid – přispívá k hydrataci pokožky a redukuje nerovnosti, pokud trpíte na pupínky, může se stát, že se po něm začnete trošku loupat
 • Kyselinu salicylovou – uvolňuje póry, působí antisepticky, redukuje zánětlivé projevy
 • Zinek – přispívá k rychlejšímu hojení, pozitivně ovlivňuje kožní mikrobiom a s ním i celkovou imunitu kůže

Výsledky pleťového séra s březovým hydrolátem

Dalo by se říci, že jakmile jsem se se sérem naučila pracovat, docela jsme se spřátelili. Ale byla bych šťastnější, kdyby výrobce do instrukcí uvedl místo suché pleti tu navlhčenou. Celý ten proces seznamování by byl snazší. Ze všeho nejvíc se mi líbilo, že pleť na kombinaci látek obsažených v séru Natura Siberica Berëza Siberica reagovala dobře. Sérum tak naplnilo to, co slibuje. Zánětlivá ložiska se rychleji hojila. Citlivost se zmírňovala. Upozorňuji ale, že stejného účinku jako se sérem od Purito nebo těch  dermatologických na poli utišení podrážděné kůže nedosáhnete.

Sérum Berëza Siberica od Natura Siberica přispívá k redukci akné a jeho lepšímu hojení.

Nicméně se jedná o jedno z cenově nejdostupnějších a přitom účinných sér na zmírnění nedokonalostí pleti. Tuba  o 30 ml stojí 129 Kč. Pupínky se nehojí do jizvy, rychle zasychají a blednou. Za důležité považuji, že v 90 % případů mi po aplikaci séra pupínky ustoupily a netvořily se znovu. Znáte to, někdy prostě použijete produkt na ošetření problematických míst, on pupínek zavře a vše se jeví sluníčkově, dokud se vám nezvedne čepička, která si nepozorovaně bobtnala pod kůží. Tohle prosím Berëza Siberica nedělá, a je to moc dobře.

Tip navíc: Sbohem štípance

Když jsem si v létě na dovče zapomněla gel na ošetření bodanců od komárů, pleťové sérum Berëza Siberica posloužilo také velice dobře. Pokožku zklidnilo, bodnutí se rychleji hojilo a tolik nesvědilo.

Recenze pleťového krému a séra Berëza Siberica.

Gelový pleťový krém Berëza Siberica

Co od něj očekávat? Je to lehce zašedlá hmota s hodně zvláštní texturou. Kelímek obsahuje 50 ml produktu za 179 Kč. Vydrží asi 2,5 -3 měsíce. Gelový krém jako popis skutečně sedí. Tváří se jako krém, jakmile naberete, chová se spíše jako gel. A také tak působí. Na pleti se chová jako kousek tajícího osvěžujícího želé. Při styku s pokožkou vyvolává silný pocit hydratace, mírně chladí. Je to velice příjemné. Aplikace je snadná, krém se dobře vstřebává. Protože obsahuje:

 • křemičitan hořečnato vápenatý (Aluminium magnesium silicate), dokáže pokožku hezky zmatnit a udělat na ní nepatrný film, na kterém se skvěle drží make-up. Jedná se o jeden z mála gelových krémů, které jsem vyzkoušela a v kombinaci s make-upem nedělaly neplechu. Líčidla na pokožku hezky přilnou. Zvláště v kombinaci s minerálními make-upy Annabelle Minerals jsem se těšila dlouhotrvajícímu letnímu líčení.

Recenze pleťového krému a séra Berëza Siberica.

Mimo jiné mezi složkami najdeme:

 • hydrolát z břízy s vysokým obsahem betulinu a minerálů
 • panthenol – přispívá ke zklidnění a lepšímu hojení kůže
 • sodnou sůl kyseliny hyaluronové – stará se o lepší hydrataci (ale tipuji, že se jedná o u s vysokou molekulární hmotností, která prostupuje jen do povrchové vrstvy kůže)
 • alantoin – zklidňující složka
 • extrakt z vrby bílé – protizánětlivá složka, která rovněž zlepšuje prostředí na povrchu kůže
 • výtažek z arálie mandžutské – antioxidant, detoxikuje, optimalizuje prostředí na povrchu kůže, čímž zamezuje množení patogenních organismů (bakterie, plísně)
 • extrakt z heřmánku – zklidňuje a tonizuje, stahuje póry
 • výtažek z kořene stulíku – v nízkých dávkách působí příznivě na utišení pokožky
 • výtažek z violky vonné – vyznačuje se zklidňujícími účinky na podrážděnou pokožku

Krém Berëza Siberica je můj velký favorit na mastnou pleť.

Složení je z mého pohledu velice sofistikované a povedené. Problematická pleť totiž potřebuje: zklidnění, hydrataci, zlepšení hojení, optimalizaci prostředí na svém povrchu, antiseptické působení. Tato pětice je klíčem ke štěstí všech majitelek a majitelů problematické pleti, dokonce i té opravdu citlivé. Domnívám se také, že byste jej mohli s chladnou hlavou požít i na další místa na těle, kde se pupínky objevují – třeba na záda či dekolt.

Výsledky s krémem Berëza Siberica

Pleť krém výborně zmatňuje. Efekt je vyrovnaný po celý den. Díky tomu je skvělým přítelem make-upu. Už nebudete mít jako majitelky a majitelé mastnější problematické pleti pocit, že vám líčení z obličeje doslova pod vrstvou séba vlastní produkce sjíždí. Líčidla vám nebudou téci. Je tedy skvělým základem pro líčení mastnější a problematické pokožky, ať už preferujete minerální make-up nebo třeba matující se silikony. Oba budou držet skvěle. Oba budou vaši pleť krášlit s o 30 % lepším výsledkem, co se výdrže líčení týče.

Krabička březové řady od Natura Siberica je krásná. Odráží hlavní složku - břízu a betulin.

Hodnotím pozitivně také fakt, že krém poslouží výborně nejen jako okamžitý zmatňovač, ale reguluje a snižuje nadměrnou tvorbu kožního mazu i z dlouhodobého hlediska. Ačkoli působí takto, pleti zároveň dodává bohaté množství hydratace, a tak není přesušená nebo povadlá nedostatkem vláhy. Nevysušuje, působí spíše regulačně. Ta porce hydratace také zmírňuje pocit podráždění a pleť si tak s tímto krémem hezky odpočine.

Recenze pleťového krému a séra Berëza Siberica.

Dále stahuje póry bez pocitu, že se vám tvář o konfekční velikost scvrkává. Umí si poradit i s podrážděním a začervenáním, to zmírňuje, avšak neodstraní. V čem ale vyniká skvěle? Předchází vzniku pupínků a aktivních zánětlivých ložisek. To je jeho super schopnost. Aktivní výsev akné se zmírnil o takových 30-35 %. To není málo. Když už se pupínky ukázaly, hojily se mnohem rychleji s menšími následky.

Verdikt: Berëza Siberica vás nejspíš dostane, za málo peněz totiž zazpívá Dua Lipa

Kombo pleťového séra a krému Berëza Siberica je nadčasovou zbraní na mou obvyklou změnu pokožky, která nastává s květnovými dny, vrcholí v létě a se zářím se odporoučí. Osvědčila se na moje „mastné a problematické“ období. Přitom cena je velice příznivá. A složení zajímavé. Na základě své zkušenosti budu pouze doporučovat. A v roce 2022 určitě s létem zase nasadím. Proto, abych předcházela jevům jako nadměrný lesk pokožky, trablům s líčením, tvorbě pupínků, podráždění a přesušení. Jsem velice překvapená, protože takový koncert bych s touto cenovkou nečekala. Ale stalo se a já mohu k zelené řadě Berëza Siberica výrobci a distributorovi jen gratulovat. Pokud bych však měla upřednostnit jeden z uvedených výrobků, přiklonila bych se ke krému. To je základ i pro to, že výborně hydratuje. A sérum, to je booster, ten účinky zesiluje.

Tato novinka od Natura Siberica s břízou to v recenzi vyhrála.

Kdybyste se chtěli podívat i na další recenze produktů Natura Siberica, mrkněte na tento štítek.

Už jste něco z této řady zkoušeli? Zhoršuje se vám v letním období také pleť?

Budu se těšit na vaše komentáře i reakce na IG! Mějte se krásně!

 

 

You may also like

Leave a Comment