Home About

About

by katerina

Intuice

Intuitive Diary. Okamžitě mi blesklo hlavou, že jsem právě našla název, který by měl nést můj blog, můj život na sociálních sítích. Proč? Intuici je něco, co mě denno denně provází. Od těch nejjednoduších úkonů, až po složité rozhodovací procesy. S její pomocí se dokáži vypořádat se vším, co mě potkává, přirozeně. Kdykoli ji respektuji, vede se mi vážně báječně. Když rozum netuší, emoce jsou rozjitřené, tento šestý smysl si dokáže poradit. Abych pravdu řekla, jsem jí za ten život a radost, kterou prožívám, ohromně vděčná. Intuice je součástí mého každodenního života. Poradí v těch nejbanálěnjších věcech – co si dát k obědu, co vhodit do nákupního košíku, čím si opečovat tělo a pleť, jak se nalíčit, obléct, nebo napsat tiskovou zprávu či článek. A nenechá mě ve štychu ani ve chvílích, kdy jde doslova o život. Dovede mě vždy přesně tam, kde mám být.

Intuice dokáže vytvářet ty nejlepší příběhy.

Rubriky

Právě tak, na základě intuice, přistupuji i k věcem a činnostem, které mne baví. Ke kráse, kosmetice, módě, zdravému životnímu stylu, relaxaci, DIY projektům, všedním i cestovatelským dobrodružstvím. K blogu. Naleznete tu řadu příspěvků, které jsou kategorizovány do několika rubrik. Setkáte se zde s recenzemi, GRWM (get ready with me), outfitovými posty, tipy, rozhovory, fotoreportážemi, cestovatelskými záznamy i zápiskami z deníku. Baví mne nacházet inspiraci v každodenním životě a v obyčejnosti všedního dne. Určitě zde najdete také články o tom, jak prožívám různé roční doby, jak si udržuji dobrou náladu, kde hledám motivaci nebo třeba jak jsem se kdysi poprala s depresí. A kdo ví, možná se časem nastřádají i další témata. Zrovna o dvou přemýšlím…

Blog je propojený s několika sociálními sítěmi. Na YouTube pro vás brzy otevřu vlastní kanál, kde se budete moci těšit na rozličná videa. Od tagů, GRWM (Intuitive Tutorials), OODT (Intuitive Lookbook), souboru minirecenzí v rubrice Kosmetické zásvětí, Čerstvé úlovky, Z pokladnice, až po povídacích videa (Příběhy z deníku). Denně se se mnou můžete vídat na Instagramu, Twitteru a FaceBooku.

Můj největší oblíbenec je ale Instagram, protože komunikovat obrazem je pro mě úžasný zážitek.

Angličtina vs. Čeština

Rubriky blogu jsou v angličtině. Češtinu miluji nade vše, nicméně anglické výrazy lépe odpovídají významům, které by tyto pojmy měly představovat. Tak například slovíčko „mind“ jen těžko plnohodnotně přeložíme do českého jazyka, protože vždy dochází ke zúžení možných myslitelných významů. A podobně je tomu i s mezinárodně používaným slovíčkem pocházejícím z francouzštiny „cuisine“. Představte si gastronomii, vaření, bistra, suroviny, náčiní, s nímž se v kuchyni oháníte. Tolik se toho může schovávat pod jediným slovíčkem.

Upřímnost

Mám ráda jasnou etiku a k ní patří také upřímnost vůči čtenářům a všem, kteří zde na blogu či sociálních sítích tráví čas. V článku vždy najdete zmínku o tom, zda se jedná o placenou spolupráci, nebo poskytla-li mi firma produkt k vyzkoušení. Držím se zdravého selského rozumu a slušnosti. Recenze píši pravdivě, podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Jsou subjektivní. Každý jsme jiný a vnímáme specifickým způsobem klady i negativa. Lhát odmítám. Proč? Když se o produktu či službě vyjadřuji upřímně, společnostem to pomůže při vývoji novinek tak, aby lépe vyhovovaly mým potřebám. A to samé můžete dělat vy. Tak určitě neváhejte a zapojte se do diskuze, komentujte, vyjádřete názor.

Společně tak uděláme vlastní malý marketingový průzkum. Přispějmek rozmanitosti a kvalitě trhu.

Komentáře

Na všechny vaše reakce se těším. Jsou insipativní. Konstruktivní kritika je podnětná a nabízí další možnosti, jak blog rozvíjet. Dává mi úplně jiný náhled na věc. Umí popostrčit a motivovat. Toho si cením. Mám na vás ale jednu prosbu. Vyjadřujte se v nich slušně. Nejsem zrovna příznivec cenzury a nerada bych do nich někdy zásadně zasahovala. Konec konců, je to vizitka, kterou předkládáte světu. Ale jednání, kdy se komentující mezi sebou tvrdě napadají, se mi nelíbí.

Kateřina

Pocházím z Prahy. Mám ale ještě další dva domovy – Vysočinu a Jeseníky. Studuji Univerzitu Karlovu v Praze. Vždy mne přitahovaly obory psychologie, antropologie a sociologie, avšak v kontextech, které tvoří sám život, denní praxe. A tak jsem se odtud dostala až k PR, vizuální komunikaci, vztahům s veřejností (PR), internímu PR a copywritingu.

Pracuji jako redaktorka podnikatelsky a manažersky orientovaných titulů. Založila jsem si PR agenturu, pod níž služby, o nichž jsem se zmínila, poskytuji. Velice mě láká koučování, a tak nevylučuji, že se jednoho dne začnu ubírat tímto směrem. V podstatě je koučink a vedení lidí ve smyslu nacházení námětů a možností mým denním chlebem. Baví mne komunikace, ale nevyhledávám velké kolektivy. Nejvíc si komunikaci užívám mezi čtyřma očima. To proto, že lidi ráda poznávám do hloubky. Klid, důvěra, porozumění, už se mi mnohokrát osvědčilo, se lépe generují, získávají a vnímají ve velice komorní společnosti.

Zamilovala jsem se před lety do jógy. A dnes už jsou tomu čtyři roky, vlastně spíš pět let, kdy mě polapila do své sítě. Jezdila jsem na koni, ale to je momentálně passé. Jsem příliš vytížená a nezvládám se dopravit do stáje, kde by se mi líbilo. Uvidíme v budoucnu. Zbožňuji jízdu na kole, turistiku (rozuměj výšlapy do přírody a za památkami, nejlépe do odlehlejších končin republiky či planety) a procházky. Ráda si zatančím, vždycky mne přitahovala latina, tak zkouším kroky sólo.

Jsem všežravec a ráda se najím do syta. Na zahrádce si pěstuji vlastní zeleninu – rajčata, papriky, saláty, rukolu, ředkvičky, řepu, lilek, cukety, špenát, mangold… A nově experimentuji s asijskou zeleninou jako je například mizuna, perila nebo různé druhy vodnice. Miluji také bylinky – nejvíc mátu, koriandr a bazalku, zavinutku či levanduli. Objevuji také divoké druhy zeleniny a koření – popenec, šťovík, vojtěšku, pampelišku, česnáček, kopretinu, kopřivy a česnek medvědí. Často odpočívám právě ve svém divokém zahradním království. Jako meditativní techniku využívám úpravu dřevin. Ale ne, bonsají né! Těch ovocných – jabloní, broskvoní, meruněk, hrušní, rybízů, josty, višní atd.

Když mám příležitost, a není to často, vychutnávám si ráda chvilku u krbu s dobrou knihou v ruce. Zejména s detektivkami od  Nesba. Jsou fenomenální. Podívám také občas na zajímavý film, ať už doma či někde venku. Ze seriálů opět hodně ujíždím na detektivních příbězích. Mezi moje srdcovky patří Pretty Little Liars, The Bones, Haven, Once Upon a Time, 666 Park Avenue, Sherlock, Hercules Poirot, Game of Thrones, Supernatural, Outlander, Lucifer, Hart of Dixie, Gilmore Girls, Castle, Gossip Girl, Revenge a mnoho dalších. Čím jsem však starší, tím spíše si vážím české před i porevoluční kinematografie. Naši scénáristé, režiséři i herci měli úžasný talent ztvárnit českého i mezinárodního člověka tak lidsky, až mi to někdy vhání slzy do očí, nebo naopak úsměv tak upřímný, že pobavení nad lidskou náturou nelze skrýt. Uvědomuji si, jak cenné je naše umění vyprávět, pracovat s hudbou, zobrazovat banální situace pondělních rán, úterních odpolední a sobotních večerů. Česká kinematografie mne naučila nevidět svět černobíle, ale podívat sena všechny jeho odstíny.

Hudební vkus nemám jasně vyhraněný. Záleží na momentálním rozpoložení a také na tom, co po hudbě požaduji. Aranžmá s dobře zasazeným nebo sólovým saxofonem však neodmítnu nikdy. Je pro mne nástrojem naprosté radosti, životní pohody. Sama na žádný hudební nástroj nehraji, ale jeden mne velice oslovil. Možná by se dalo říci, že i okouzlil. Je to muzikoterapeutický zvoneček (nebo zvonkohra) z Pyrenejí nesoucí název Koshi. V brzké době bych se jím ráda potěšila. Není třeba žádné zvláštní zručnosti, ozdravující a povzbuzující tóny, jež navodí relaxaci, chuť tvořit, povzbudí tělo i mysl, dodají pocit rovnováhy záleží jen na tom, jak lidskou ruku vede podvědomí.

Pokud byste mi chtěli položit otázky, zeptat se na to, co vás zajímá, napište mi do komentářů, mailu nebo na IG.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka