Home Beauty Pleťový krém Argital: Něha plná růží a zeleného jílu

Pleťový krém Argital: Něha plná růží a zeleného jílu

by katerina

Krásné pondělí milí čtenáři,

dnes bych vám ráda představila krém, který jsem si pořídila loni v březnu a dnes, 12. června jsem jej dopotřebovala. Přestavte si, že jdete spát obklopeni krásnou vůní růžových plátků. Uleháte na lože a kolem vás se, jakmile zavřete oči, rozhostí kouzelné růžové pláně, na nichž pěstují s láskou a něhou tu nejušlechtilejší ze všech růží, růži damascénskou či stolistou. Její plné sytě zbarvené květy laskají pečující ruce žen i mužů, vítr, deštík i paprsky slunce. To všechno je z jediného dotyku hebkého krému cítit. Právě vůně, intenzivní, neumělá, přirozená je tím prvním, co mne na krému zaujalo již ve chvíli, kdy jsem se ho snažila prozkoumat na prodejně. Přiznávám, že jeho aromaterapeutický účinek mne ohromil v tom nejlepším slova smyslu.

Jak jsem se ale k této 50ml tubičce z kovu (plnohodnotně recyklovatelné) za taktéž ohromující cenu 730 Kč v obchůdku www.biooo.cz dostala? Byla to veliká náhoda. Četla jsem článek o účincích zeleného jílu. Trápila mne pokožka podrážděná, svědivá, přecitlivělá. Na jednu stranu se loupala, na druhou stranu tvořila tukové cystičky, které se sem tam zanítily. Pátrala jsem tedy po něčem, co by obsahovalo tento poklad z hlubin Země. Objevila jsem italskou kosmetiku Argital. Zajásala jsem, když jsem zjistila, že má dovozce i u nás, v České republice. Jedním z distribučních kanálů byl i nejznámější český kosmetický bioobchůdek.

Potřeba překonala ostych z ceny. Intuice mi napovídala, že toto není jen nákup, ale investice do zdraví pokožky, do pohodlí, do krásy – ne umělé, ale opravdové, vzkvétající právě jako ta růže. A proč je cena tohoto produktu poměrně vysoká? Odpověď naleznete nejen na obalu produktu, ale také, jakmile jej otevřete a oblažíte jím své smysly. Argital má všechny nejvyšší certifikace pro přírodní kosmetiku, které vůbec Evropská Unie nabízí: BDIH. To znamená používat suroviny v té nejvyšší biokvalitě. A používat suroviny skutečné, nikoli chemické náhražky. Opravdový olej z růže damascénské je jednou z těch nejdražších surovin v kosmetickém průmyslu vůbec. A toto se stejně jako šetrný způsob výroby promítá do ceny.

Jaké jsou ingredience, z nichž je Obnovující krém s růží Argital, vyroben:

Aqua (voda), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandlový olej), Glycerin, Potassium Palmiotyl Hydrolyzed Wheat Protein/Glyceryl Stearate/Cetearyl Alcohol/Cetyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Alcohol, Borago Officinalis Seed Oil (brutnákový olej), Simmondsia Chinensis Oil (jojobový olej), Rosa Centifolia Oil (olej z růže stolisté) , Rosa Centifolia Extract (extrakt růže stolisté), Malva Sylvestris Extract (extrakt ze slézu lesního), Viola Tricolor Extract (extrakt z violky trojbarevné), Melissa Officinalis Extract (meduňkový extrakt), Solum Fullonum (zelený jíl), Styrax Benzoin Extract (extrakt benzoe), Berberis Vulgaris Extract (dřišťál obecný), Xanthan Gum, Lactic Acid.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vidíte, že krém je nasycen samými dobrůtkami, na kterých si pleť pochutná. U několika složek se zastavím. Jejich synergické působení jsem totiž měla možnost spatřit už po týdenním voňavém mazání.

 • MANDLOVÝ OLEJ nedráždí pokožku, je lehký, ale přitom výživný. Hodí se k ošetření citlivé, suché, podrážděné i aknózní pleti, s tendencí k červenání, olupování nebo pocitu pnutí. Zanechává pleť hebkou, pěstěnou, nezatěžuje ji, rychle se vstřebává bez pocitu přetrvávající mastnoty. Přispívá k zachování mladistvého vzhledu pokožky. Je bohatý na vitamín E.
 • BRUTNÁKOVÝ OLEJ proniká dobře do kůže a přispívá k obnově hlubších vrstev pokožky. Je bohatým zdrojem kyseliny gama-linolenové (GLA), která se úspěšně používá k léčbě ekzematických projevů. Zklidňuje pokožku, uzamykání v ní potřebnou hydrataci, léčí patologické projevy – pupínky, vyrážky, zčervenání, nadměrné olupování. Přispívá k hojení zánětů, jizev, ranek. 
 • JOJOBOVÝ OLEJ je ve skutečnosti kapalný vosk s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a vitaminu E. Udržuje pleť hydratovanou a hodí se pro ošetření všech typů kůže. Při dlouhodobém používání zvyšuje odolnost pokožky, což je nejvíce patrné suché, podrážděné pleti. Prostupuje kožní bariérou až k její zárodečné vrstvě, kde stimuluje regenerační procesy.
 • RŮŽE STOLISTÁ má na pokožku regenerační a ochranný účinek.Má silné antioxidační vlastnosti. Zklidňuje, harmonizuje a ošetřuje náročnou, zralou pleť. Uchovává mládí.
 • SLÉZ LESNÍ je bohatý na slizovité látky, zklidňuje pokožku a dodává hydrataci. Pomáhá hojit jizvy a drobná poranění.
 • VIOLKA TROJBAREVNÁ velice dobře zklidňuje kůži a přispívá k lepšímu vstřebávání účinných látek krému. Poradí si s dermatitidou, ekzémy i suchou podrážděnou kůží. Tlumí alergické kožní reakce. Uplatňuje se často v dětské kosmetice.
 • MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ se využívá v kosmetice jako bylinka zklidňující. Zbavuje pleť nadměrné mastnoty, reguluje činnost mazových žlázek. Hojí drobná poranění.
 • ZELENÝ JÍL činí pleť pevnější, pružnější, čistší, mírně tonizovanou. Předchází podráždění, posiluje ochrannou funkci pokožky tím, že na ní vytváří ochranný film bohatý na minerální látky. Pleť je také méně náchylná k zánětům.
 • BENZOE působí regeneračně a harmonizačně na podrážděnou, suchou a zanícenou pokožku. Má vynikající antiseptické účinky, pomáhá léčit záněty.
 • DŘIŠŤÁL OBECNÝ se musí vyskytovat v kosmetice jen v nízkých koncentracích, neboť se jedná o rostlinu, která působí velice razantně a to především proti cizorodým a patogenním mikroorganismům.

Složky jsou skutečně vybrané a působí v dokonalé harmonii. Na svém místě bych možná ještě doplnila pupálkový olej, ale je pravda, že rychle oxiduje, a tak je jeho zapracování do kosmetiky někdy problematické.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak ale krém prospěl mojí pleti? 

 1. Krém jsem používala jako noční péči, aby co možná nejvíce spolupůsobil ve shodě s přirozenými regeneračními procesy v organizmu. Po týdnu byla pleť mladistvější a rozzářenější, vypadala zdravěji. Propůjčoval pleti celkově pěstěný vzhled.
 2. Na první pohled se jevil hodně hutný, ale báječně se roztíral a nezanechával bílé stopy. Do pleti jsem ho vždy vmasírovala, čímž jsem stimulovala podkožní mikrocirkulaci krve i lymfy. Bleskurychle se vstřebával a na pleti vytvořil hebký nemastný film.
 3. Po aplikaci je pokožka příjemně hydratovaná. Barevně se začala sjednocovat a byla zklidněná. Cítila jsem uvolnění napětí na povrchu kůže.
 4. Po měsíci byla kůže odolnější, měla menší sklon k podráždění a červenání. Ovšem, ani krém nestačí na zažehnání nenechavých tlapek, které si nemohou pomoci a na pleti neustále vyhledávají další a další malé pupínky k potrápení. Aknotické pupínky, povrchové i hloubkové, se mi na tváři spíše vyrojily v důsledku kolísání hormonálních hladin v určité fázi menstruačního a ovulačního cyklu.
 5. Zaznamenala jsem i jisté anti-agingové účinky. Vrásky na čele nebo ty nosoretní se mi zdály a stále zdají jemnější. Udržuje pleť krásně mladistvou.
 6. Vůně je božská a krásně mne před spánkem zklidňovala a navozovala u mě relaxovaný stav mysli i těla.
 7. Po čtvrtroce se mi pleť přestala tolik loupat a suchá místa s pouštním klimatem se začala vytrácet. To samé platilo o močálech mastnoty. Celkově se dlouhodobým používáním pleť začala harmonizovat tudíž slovo obnovující v názvu je zcela na místě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyplatila se tato investice?

 Jednoznačně deklaruji, že vyplatila. Je to právě 6 měsíců, co jsem krém zakoupila. Ano, tubička mi vydržela půl roku, když jsem s jejím obsahem den co den, respektive večer co večer opečovávala pleť. Nezaznamenala jsem žádnou negativní odezvu pokožky – pálení, pnutí, červenání. Aplikaci jsem snášela skutečně skvěle. Navíc byla příjemná. Jedná se o ideální krém, pokud si nejste jisti, jakou kosmetiku zvolit. Neublíží žádnému typu pokožky, právě naopak. Natolik, nakolik to bude v jeho přírodních rostlinných silách, bude prospívat vaší fyzické schránce, aby vzkvétala a vaší psychice, aby se na tu krásu dívala každý den s větší potěchou a pozorností. Moc se mi líbí univerzálnost tohoto krému. Jsem spokojená s účinky. Za měsíc takové péče zaplatíte 122 Kč, za den jsou to přibližně 4 Kč. Je to částka, kterou ráda vydám za něco, co mi prospívá. Evidentně. Neměla jsem žádnou potřebu krém prostřídat s jiným produktem, což mluví za vše!

Balení

Je vkusné a jednoduché. Značka Argital se drží filosofie zatěžovat přírodu co nejméně. Proto je tubička kovová. Vnitřek je však potažený speciálním materiálem nekovového charakteru. To proto, že zelený jíl kov nesnese a znehodnotil by se. Pouze víčko je plastové, ale z plastu recyklovatelného. Krabička je ze slabého kartonu. Je jednoduchá a krásná. Najdete na ní vše, co je potřeba vědět. Jaké je složení přípravku, jeho základní charakteristiku. Výrobce také přikládá informační letáček, v němž v několika světových jazycích naleznete, jak krém používat. Český překlad však doplňuje český distributor Cosmetica Natura, s.r.o. Krabička i tuba jsou v analogickém designu. Celkově ho hodnotím pozitivně, ačkoli je jasné, že design na rozdíl od různých marketingových taháků není takovou prioritou jako účinky a složení – zkrátka jako kvalita přípravku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tip Slečny Kateřiny

„Pokud chcete, aby byla pokožka o něco více zklidněná, použijte na dočištění a ošetření pleti levandulovou pleťovou vodu. Pokud chcete, aby byla pěstěnější, rozzářenější a zůstala dlouho mladistvá, vyzkoušejte růžovou vodu. Já sama je střídala. Růžová voda Argital je báječným doplňkem. Levandulová voda Nobilis Tilia má výborné harmonizující vlastnosti. Pokud nevíte, jakou vybrat, použijte termální vodu Avéne. Je dle mého názoru z těch dostupných na našem trhu nejlepší. Před nanesením krému pleť důkladně odličte a vyčistěte. A držíte-li se přírodní a bio kosmetiky, nemíchejte v průběhu ošetření do péče žádnou chemii. Oslabujete tak účinky přírodních látek a z dlouhodobého hlediska pak nevyniknou jejich pečující vlastnosti.“

Už jste vyzkoušeli kosmetické přípravky, kde byla výrazně zastoupena růže nebo zelený jíl? Máte zkušenosti s produkty Argital?

Leave a Comment