Home Beauty Zimní pomocník: v hlavní roli Alverde Tělový krém bio meruňka a bio chia

Zimní pomocník: v hlavní roli Alverde Tělový krém bio meruňka a bio chia

by katerina

Krásný den milí čtenáři,

dnes pro vás mám článek o skutečném zimním pomocníkovi. Pojďme na to! Leden mě překvapil pěkně mrazivým počasím. Ale nemohu si stěžovat. Půvab zimy jsem neviděla jako tvor nížinný víc než čtyři roky. Paradoxně jsem se zimě vydala vstříc. Každý podvečer či večer jsem nazula pohodlné kozačky, obepnula postroj svému čtyřnohému příteli a s drahou dvounohou polovicí jsme vyrazili na procházku. Jednou to byl jeden a půl kilometru, jindy jsme si dali do těla víc a ani nám nedošlo, že se před námi třese čtyřkilometrová trasa. Bez okolků – lepší antistresovou terapii si dokáži jen těžko naordinovat.

Spolu s tím mne ale začala ve zvýšené míře zajímat pokožka. Není totiž z pobytu venku vždycky nadšená. Je sušší a pocitově mi připadá tenčí. Více pne a je celkově citlivější. Rozhodla jsem se poohlédnout po hutnější péči. Zamířila jsem do dm drogerie. Zastavila jsem se u stojánku certifikované  přírodní kosmetiky Alverde. Překvapila mě celá řada novinek. V první řadě jsem potěšená změnou obalového designu. Není nikterak zásadní u plastových či skleněných obalů. Mým očím lahodila především inovovaná podoba štítků a potisků. Logo Alverde je vyvedeno v zeleném poli ve tvaru připomínajícím lístek. Mnohem lépe je pracováno s fotografiemi, které celkově balení dodávají dynamičtější a živější vzhled. Tato proměna se mi moc líbí a určitě bude pro zákazníky atraktivní!

Ale zpět k mé volbě. Zaujaly mě celkem tři produkty. Již tradičně jsem si nemohla nevšimnout Tělového másla s makadamovými oříšky. Poté jsem se zadívala na novinku, která má velice hutnou konzistenci a zkoušela jsem ji už v létě.  Tělovou emulzi Bio jasmín hodnotím vážně skvěle, ale vůně, která je tropická mi právě asociuje spíše teplejší část roku. Rozhodla jsem se tedy sáhnout po tubě s krásným zakulacením ve vrchní části a „meruňkovým designem“.  Voněla lehce, romanticky, skutečně po ovoci vyobrazeném na obalu. Líbí se mi, že parfemace je nevtíravá a elegantní. Poslední dobou jsem vůči vůním vnímavější, a tak upřednostňuji, když s nimi výrobci zacházejí skutečně profesionálně. A zde mohu tuto erudovanou dovednost potvrdit!

Alverde Tělový krém bio meruňka a bio chia obsahuje cenné látky jako bambucké máslo, extrakt z meruňky, extrakt z chia semínek, slunečnicový a kokosový olej. Dobře hydratuje, vyživuje a na pokožce zanechává nepříliš mastný film. Oceňuji právě jeho nemastné složení, které si ale zachovává hustou a hutnou konzistenci, díky které cítím ihned po nanesení příznivé účinky. Při pravidelném používání každý den vidím, že i přes přítomnost krutých mrazů nad naším územím si můžu vzít silonky, aniž bych se bála, že by je snad struhadlo na lýtkách zničilo. Proč? Protože teď už tam žádné není. Kůže je prostá šupinek, v celkově lepší kondici. Výsledky třítýdenního používání – přesně na tak dlouho 200ml balení produktu vydrží – mohu popsat jako hedvábně vláčnou pokožku, zdravě vypadající, lépe odolávající vlivům prostředí. Alverde Tělový krém bio meruňka a bio chia viditelně hydratuje a vyživuje při nejmenším svrchní vrstvy pokožky.

Jediná věc, která mě na aplikaci malinko rozčilovala, bylo namáhavější roztírání. Ne ve smyslu, že by šel krém špatně rozetřít, ale musela jsem ho do pokožky déle zapracovávat masážními pohyby, než se vstřebala i poslední bělavá stopa. A možná bych v případě značky zkusila promyslet, zda by čas od času nemohla připravit edici větších balení, ideálně půllitrových. Ačkoli chápu, že přírodní, méně konzervovaná kosmetika by se měla spotřebovat relativně rychle, aby v ní nezačal bujet nežádoucí mikrobakteriální svět.

Doplním jen poslední informaci, o niž bych vás neměla okrást. Cena Alverde Tělového krému s bio meruňkou a bio chia činí asi 65 Kč.

Jaké produkty v péči o tělo používáte v zimě? Zkoušeli jste už něco z tělové řady od Alverde?

Mějte se krásně a nezapomeňte o sebe pečovat také v zimním období!

Leave a Comment