Home Beauty Recenze ošetření GERnétic: Dejte sbohem dehydratovanému očnímu okolí

Recenze ošetření GERnétic: Dejte sbohem dehydratovanému očnímu okolí

by katerina
Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Krásný den, milí čtenáři,

ráda bych vás opět vzala na malou exkurzi do Kosmetického studia GERnétic v pražských Řepích, kam jsem se vypravila po dlouhých měsících s velikou chutí. Během nouzového stavu byly salony uzavřené a člověk musel spoléhat na domácí péči. Ovšem teď už mají profesionálové opět zelenou. A naše unavená pleť, která dostala nošením roušek zabrat, také.

Gerneticienne Světlana Nejedlá

Tým GERnétic se rozrostl o nového člena. Už v únoru. Ale seznamovací plány nám trochu na ruby převrátil covid-19. To se při poslední návštěvě povedlo napravit. Novou tváří je Světlana Nejedlá. Kromě nasazení pro značku, práce v řepském studiu, se zároveň stará o svůj vlastní salon v Praze. Světlana je velmi precizní člověk. Má zdravotnické vzdělání, načerpala řadu zkušeností v ambulancích klasické i estetické dermatologie. Je to zkrátka odborník, na kterého se ráda a s důvěrou obrátím pro radu. Mimo to je ale Světlana také velmi sympatický, motivovaný člověk a já se těším, že společně ještě mnohé vymyslíme.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Očista duše od stresu podle not kosmetiky GERnétic

I když jsem v karanténě bedlivě dbala na péči o pleť, zásah profíka, který ze mne sejme občasně pociťovanou tíhu bytí, mi scházel. Jsem zvyklá o sebe dbát. To, co investujeme do prevence, se nám mnohonásobně vrátí a bolí to mnohem méně, než následné odstraňování pohrom. Proto mi pozvání do salonu udělalo obrovskou radost. Měla jsem možnost si ošetření vybrat. Kdo blog už nějakou dobu čte, nebo mne sleduje na instagramu, ví, že mou problematickou partií je oční okolí, kam doslova nateče všechna únava a stres. Nápad byl posvěcen a ošetření se odehrávalo pod taktovkou mořské řady Marine Line, kterou miluji nejen pro příjemnou texturu produktů, ale především pro vůni. Ta sama o sobě člověka dopraví na pobřeží, kde vlny nespoutaně narážejí  do skal, hladí písek pod nohama, zračí sluneční paprsky stejně jako měsíční záři. Vždy, když jsem u moře, mám pocit, že čas přestal existovat. A přesně takový pocit a vzpomínky na riviéru ve mně vyvolává mořská řada kosmetiky GERnétic. To je počátek očisty, která se přímo dotýká mé duše.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Úhlavní přítel hladké a zářivé pleti: Nettoyant Gommant Marin

GERnétic má sice dva velmi ikonické přípravky, jimiž jsou krémy Synchro a Cytobi. Ale ikonou očisty tváře je pro mne beze sporu Nettoyant Gommant Marin. Doba mechanických levných a drsných peelingů už je ta tam, to všichni víme. Jenže on není mechanický peeling jako mechanický peeling. Nettoyant Gommant Marin je vlastně gel s peelingovými částečkami dokonale kulovitého tvaru. Právě proto nemohou pokožku mechanicky poškodit a očista pod vedením profesionální kosmetičky je s ním opravdu zážitek: spojení masážních tahů a odlučování odumřelých buněk.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Samozřejmě se k peelingu přistupuje až tehdy, když jsou všechna líčidla sňata. V salonu pomocí výživného pleťového mléka Glyco. Doma pak podle doporučení kosmetičky může člověk používat ten samý preparát jako v salonu, nebo naopak to, o čem se teď hodně mluví – micerální vodu Démaquillant Douceur, kterou budu již brzy testovat. A protože já jsem v líčení dost pečlivá, odlíčení mlékem je někdy dvoukrokové. Čím čistší pleť, tím větší plocha a příležitost pro vstřebávání cenných ingrediencí z kosmetiky. A nesmí chybět tonizace. Ta se nevynechává po žádném koketování pleti s vodou. GERnétic už dávno přišel na to, že zdravé pH je pro krásu kůže dosti zásadní. A tak se nenechte mýlit, že to je vynález korejského kosmetologického průmyslu, který mívá svět krásy mnohdy za vzor pokroku a inovací.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Bohové existují: Obličejová masáž

Máloco o umu kosmetičky prozradí tolik informací jako právě kosmetická masáž. Světlana je ale virtuóz. Nebojí se tlaku, nasměruje ho tam, kam patří. Není to jen něžné hlazení, ale také znalost fyziologie a anatomie, když během celého procesu stimulují dotekem také reflexní body. Kolem očí máme čtyři zásadní, z čeho mi v hlavě doslova utkvěl zejména ten u kořene nosu. Je citlivý. Velmi. A když jsem si o jeho funkci nastudovala více, zjistila jsem, že nás tělesná inteligence vede sama, když si nad něčím lámeme hlavu, vyvíjíme velké úsilí, jsme vyčerpaní. Jednoduše instinktivně promneme tyto partie. Sundáme brýle z nosu, zamrkáme do neznáma a prsty si třeme bod první pomoci, který revitalizuje při intelektuálním a stresovém přetížení.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Světlana má techniku i cit pro tuto kosmetickou disciplínu dokonale zmáknuté. Je to lahoda, pohoda. Nikoli náhoda. Navíc byla tak hodná, že k obličejové masáži přidala také tu zatuhlé šíje (a to opravdu trochu bolelo, při prvním pořádném doteku – inu trapézy, přiznejte se, vy kancelářští i nekancelářští, kdo pak je máte natažené jako struny a tvrdé jako žulu…). Ta nakonec povolila a proměnila se v křehké masíčko. Několik pečlivě volených doteků poctilo rovněž pokožku pod vlasy. To byl přesně ten moment, kdy se vytratí z obličeje poslední zbytky napětí, jakéhosi zafixovaného životního postoje, který nás nutí být neustále ve střehu. Kdysi to byl zvyk, který se stal reflexem. Tohle napětí se špatně schovává a nepůsobí dobře. Pro mne je to motivace, abych s ním zatočila.

Proč mám ráda krémy a masky kosmetiky GERnétic

Kyslíková terapie

Božsky voní. Všechny. Mají příjemnou konzistenci a texturu. Jsou účinné. Nosit je na tváři je radost. A platí to také o krému Ger Lift, který umí pokožce dodat více kyslíku, zlepšit metabolickou odezvu i funkci mitochondrií. Jím Světlana cíleně ošetřila oční okolí. Potřebovala do toho života zkrátka trochu více molekul O2.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Mořská Oddysea

Posléze, aby se jeho účinky znásobily, připojila do protokolu ošetření také Masque Marin, což je jedna z nejproslulejších masek značky. Je nasycená aktivními látkami získanými z mořských organismů, například řas, nebo lastur ústřic. Vysokou koncentraci minerálů z těchto zdrojů umí pokožka snadno využít. Proto je ideální, když potřebuje pleť vzpruhu ve stresovém období. Právě tehdy totiž tělo sahá do zásob svých minerálů, aby neutralizovalo nadměrně kyselé vnitřní prostředí, které je důsledkem příliš  rychlého života, psychického i fyzického vypětí, stravy a mnoha lidských kratochvílí, které jsou ve skutečnosti zlozvyky (kupříkladu ponocování). A sahá do tkání, odkud může minerály snadno získávat, aniž by se vystavilo ohrožení svých důležitých funkcí. Kůže je jednou z těchto dostupných tkání.

Ale hlavně v kombinaci s krémem Ger Lift zabezpečí opravdu bleskovou proměnu očního okolí. Prozáří, vypne, vyhladí, oko otevře. V kombinaci s masáží podává toto duo viditelné výsledky: abyste věděli, maska působí 15 až 20 minut. Všechny ty kroky před tím pleť připravují, aby si ji mohla vychutnat na 200 procent.

Umět využít i 20 minut

V těch 20 minutách, kdy leží klient na lehátku, lze pro naše odstresování a pohodu udělat ještě mnoho dobrého. Světlana si vzala na starosti moje ruce, které jsou uhnané klávesnicovým životem. Je irelevantní, zda člověk datluje pouze na PC, nebo zda jeho jemnou prstovou motoriku pohlcují sociální sítě prostřednictvím telefonu. To byla poslední kapka do poháru mojí znovunalezené božské many.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Lehkost dne u moře

Když bylo po maskování, nastoupil na řadu jeden z nejúžasnějších denních krémů, které má GERnétic v portfoliu – Base De Jour Marine. Tak lehká textura, která se na pleti jen rozplývá, aby ji nezatěžovala, je dílem génia. Navíc se s ní skvěle pracuje, pokud potřebujete opět nahodit fasádu prostřednictvím oblíbených líčidel. Já se však už nemalovala. Na co taky. Ať si pleť užije tu péči.

Ošetření kosmetikou GERnétic pracuje i několik dní

Tato francouzská značka má určitou zvláštnost. Všimla jsem si toho už několikrát. Ale na tomto, zatím mém posledním ošetření, jsem to pozorovala ještě více. Ošetření pleti v salonu není věc, kterou večer smyjete z tváře. Ne. Naopak. I když si večer ten obličej umyjete, bohatství aktivních látek pořád pracuje a komunikuje s buňkami. Během týdne se pleť vyvíjí. Největšího zlepšení jsem si všimla třetí den po návštěvě řepského studia. Sálala z ní mladistvá svěžest, elán, radost, odvaha, půvab. Zářila jsem. A nebylo to tím, že bych se najednou znovu, čerstvě a prudce zamilovala. Ale GERnétic má prostě ve svém jádře něco, co jako ta láska přeci jen na tělo, na pokožku působí.

Recenze ošetření očního okolí s řadou Marine Line kosmetikou GERnétic.

Ráda bych poděkovala generálnímu zastoupení GERnétic pro ČR a SR za pozvání do salonu a za spolupráci. Je mi ctí být ambasadorkou půvabu a spolupracovat na mnoha krásných projektech, které nám pomáhají být zdravější, krásnější a šťastnější a tohle všechno v naší komunitě násobit. Všechny články věnované značce, naleznete ZDE.

Už jste si vyzkoušeli nějakou salónní proceduru GERnétic? 

Těším se na všechny vaše zprávy a komentáře a pro tentokrát se již loučím.

Na viděnou u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment