Home Beauty Recenze: Dermatologické mýdlo Derma od GERnétic

Recenze: Dermatologické mýdlo Derma od GERnétic

by katerina
Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Krásný den, moji milí,

je to nějaký čas, co jsem se zařekla, že na obličej nic se složkou SLS – Sodium Laureth Sulfate. Až do doby, než začala doba roušková a já si s mojí pletí už nevěděla rady. Tehdy jsem byla moc ráda za doporučení od kosmetičky Světlany Nejedlé z Kosmetického studia GERnétic. Své zkušenosti s dermatologickým mýdlem Derma od GERnétic si shrneme v tomto článku.

Design GERnétic mám moc ráda, pumpička je v produktech, které mají být tak účinné jako mýdlo pro chirurga nutností. To dermatologické mýdlo Derma výborně splňuje. O designu se více rozepisovat nebudu, protože bych se opakovala. Raději vás odkáži na tyto články, abyste si mohli udělat obrázek.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Když jde o čištění pleti, pamatujte na toto

Když mi v srpnu loňského roku Světlana Nejedlá ošetřovala pleť, zdůraznila mi těchto pár pravidel, která jsou k nezaplacení, pokud nechcete pleť samý boláček a neštěstí:

  • Zbytečně se pleti nedotýkejte, zvláště ne rukama neumytýma.
  • Pokud se chystáte s pletí pracovat, ruce si důkladně umyjte, abyste zamezili kontaminaci a přenosu patogenů.
  • Vyčleňte si jeden ručník, který bude sloužit pouze na osoušení obličeje. Ideálně si dopřejte denně čistý.
  • Pokud na mytí obličeje používáte nejrůznější pomůcky (kartáčky, houbičky, Foreo apod.), udržujte je čisté, důkladně je vymyjte a nechte proschnout.
  • V akutní fázi si čištění pleti dopřejte dvakrát denně. Volte produkty antibakteriální, které mírně vysuší maz, čímž bakteriím  a dalším patogenům rozbijí prostředí, v němž se dobře množí.
  • Důkladně perte kosmetické štětce a další vybavení, aby se v něm neudržovaly bakterie.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Můj den s dermatologickým mýdlem Drema

Ráno vstanu, udělám si čaj, dám si skleničku aloe vera, trošku se proberu u zpráv a pak zamířím do koupelny, kde omyju vše, co kůže přes noc vyloučila. A dermatologické mýdlo Derma u toho nemůže chybět. A večer, když odstraním líčení očí a zbytky make-upu stáhnu micerální vodou Démaquillant Douceur. A tak to jde den za dnem. I když nejsem nalíčená. V péči o pleť, která dostalana frak rouškováním totiž platí ještě jedno pravidlo: důslednost.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Dermatologické mýdlo Derma je vlastně průsvitný gelík. Voní podle dobrých zvyků GERnétic, jako ztělesnění elegance. Je to vůně jemná, nedráždivá, drží se u těla. Obvykle to dělám tak, že si omyju ruce, navlhčím je, stisknu pumpičku asi dvakrát a v dlaních napěním. Přenesu pěnu na obličej a jemnými krouživými pohyby ji na vlhké pleti ještě znásobím. Masíruji asi tak půl minutky. Poté opláchnu vodou, osuším obličejovým ručníkem a pokračuji v další péči. S takovou jsem dermatologické mýdlo Derma spotřebovávala asi 4 měsíce. To je, řekla bych, velmi dobrá výdrž. A když tedy zvážíme cenovku 846 Kč, zjistíte, že to není tak zlé. Nicméně cenu si ještě obhájíme.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Po měsíci s dermatologickým mýdlem Derma

Začneme trochu jinak. Zastavíme se čtrnáctý den od začátku používání. Pleť již nebyla tak zužovaná akutními zánětlivými ložisky a pupínky. Staré se začaly konečně hojit. Došlo k vysušení ložisek, zahojení strupů. Po měsíci se pokožka hodně zklidnila. Při pravidelném rouškování pleť nevykazovala tolik pupínků, „vyrážek“ ze zapaření. To bylo docela slušné. Jasně, brada a vršek lícních kostí a střed tváří byl pořád zranitelné, ale udržitelné partie. Nicméně zlepšení jsem zaznamenala. Kdyby ne, tak bych dermatologické mýdlo Derma už dávno opustila.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Po čtyřech měsících

Progrese správným směrem pokračovala. Záněty se mi tvořily jen ve dnech, kdy se chystala na dveře zabouchat menstruace. Spokojenost:

  • Póry byly staženější.
  • Mazotok ve T-zóně regulovaný.
  • Černé tečky se vyskytovaly méně a když jsem je náhodou potrápila nenechavýma rukama, šance na zanícené ložisko byla sražena na cca 20 %. 
  • Pleť byla celkově čistší.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Trochu jsem se bála, že mě bude dermatologické mýdlo Derma přesušovat. Pokud bych nepečovala správně o pleť v následných krocích, určitě by k tomu dojít mohlo. Takže nezapomínejte, že po čisticím gelu následuje vždy tonikum, poté sérum a cílená péče, noční krém nebo denní krém a také oční krém (v obou případech). 

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Kauza SLS

Protože jsem chtěla vědět, jak je možné, že dermatologické mýdlo Derma i přes přítomnost SLS není zlo, ale napopak to s pletí umí, Světlana mi dala vysvětlení.

Derma bylo vyvinuté přímo zakladatelem GERnétic Dr. Albertem Laportem. Jeho úkolem je pleť odsušit, aby se zamezilo šíření bakterií a dalších patogenů. Když k tomu dojde, nemají tyto mikroorganismy prostředí, v němž by se mohly množit. Aby pleť po tomto kroku netrpěla, je třeba jí následně dodat správnou míru hydratace a výživy, bez níž nemůže dojít k regeneraci, ozdravnému procesu.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Neměla jsem s pletí žádný kříž, naopak mi Derma velmi prospívalo. A proto říkám, vše je o kontextu. Dr. Laporte byl šikovný a moudrý člověk. K půvabu měl úctu, ke zdraví ještě větší. A opravdu, když jsem dodržela všechna doporučení (která jsou pro mne mimo jiné samozřejmostí už mnoho let), vše bylo v pořádku. Pleť se mi znatelně zlepšila. Prostě jsme  bakteriím vzali živnou půdu.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Verdikt

Dermatologické mýdlo Derma bych vám doporučila, ale určitě s poučením a asistencí kosmetičky GERnétic, která vás bude přesně navigovat, jak je používat v domácí péči, abyste dosáhli toho nejlepšího efektu. Primárně je určené pro pleť mastnou, smíšenou, aknózní. A umí s jejím stavem značně pohnout. Ale je to jen první krok. Důležité je rutinu přesně přizpůsobit jako celek momentálnímu stavu a kondici pokožky.

Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.Recenze dermatologického mýdla Derma od GERnétic.

Jakými prostředky pleť čistíte? 

Těším se na vaše tipy!

 

 

 

You may also like

Leave a Comment