Home Beauty Elizabeth Arden Green Tea | Recenze toaletní vody i voňavé péče

Elizabeth Arden Green Tea | Recenze toaletní vody i voňavé péče

Zelený čaj není můj šálek kávy, ale…

by katerina
Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Především: zelený čaj nepiju, nemám ho ráda, nechutná mi. Mám pocit, že ne snižuje, ale v mém případě zvyšuje krevní tlak, nebo na mne prapodivně účinkuje, těžko to popsat. Prostě mi nesedí. Zelený čaj tedy není můj šálek kávy. Ale! Zelené vůně parfémů, deodorantů, tělových krémů, sprchových gelů, krémů na ruce a dalších výrobků mne fascinují, hladí, uklidňují.

Připomínají mi přírodu plnou léčivého plevele, houževnatých keřů, odolných rostlin, které ukrývají sílu a člověku podávají pomocnou ruku. Jsou to vůně prosté, avšak vábivé, vůně čistoty, zdraví, svěžího rozhřešení. Ty mi lahodí, ty neodmítám.

Když jsem loni v pozdním létě dostala k vyzkoušení od online parfumerie ELNINO balíček několika přípravků, které se hodí pro běžné denní použití, měla jsem nesmírnou radost. Mohla jsem si totiž vybrat to, co mi voní, i to, co už trochu znám, vsadit na správnou kartu. Byla to čtveřice v zeleném, jak já říkám, hledala jsem něco praktického, něco, co bude součástí každodenního tělového rituálu bez složitého školení i sofistikovaného používání. Přece jen nejsem zcela pánem svého času, jak by pravil klasik.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Balíček se čtyřkou Elizabeth Arden mezi květináči

Dostala jsem tedy čtyři kousky, jež sjednocuje jejich parfemace, vycházející z vůně zeleného čaje. Značka zvučná: Elizabeth Arden. Toaletní vodu Green Tea jsem už měla a moje čichové buňky si ji dost přesně zapamatovaly. Měla jsem ji pak ještě několikrát, ale jak šel čas, však to znáte, tak trochu upadla v zapomnění. Až loni v srpnu připlula tahle mámivá kráska po zelené vlně vášní, aby mi připomenula vše, co bylo s touto vůní spojeno. Což vám samozřejmě neprozradím. Takže stejně tušíte, že…

Zásilka z ELNINO přijela ke konci prázdnin, v době, která je sama o sobě pro mne velkou nostalgií. Vždy se uzavírá etapa života, končí horké opojení léta a ve vzduchu visí ticho a splín. Aspoň já to tak mám. Té době přezdívám květináčová. To proto, že se z venkovních stolků, lavic, obrubníků i zapomenutých zahradních koutů stěhují domů do interiéru pokojové květiny, které se od jara otužovaly venku.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Ten hříšný tanec kolem zelených tvarů, bez nichž nedokážeme žít, který člověka často zbaví veškerých sil (kytky a květináče něco váží a naběháte se při tom sklízení), se neodmyslitelně pojí s vnímáním zvláštních vůní, jež vydechují kytky přesně v tuhle dobu. Jsou to vůně poklidné, svěží, ale přesto sexy zelené, nepatrně smutné, ale důstojné. A přesně tak voní Elizabeth Arden.

A tak jsme tehdy produkty s dcerou Kateřinou nafotily právě ve společnosti květináčů. Slíbila jsem, že všechny otestuji a vyjádřím na ně názor. Domnívala jsem se, že do Vánoc budu vědět, co k nim napsat. Chyba lávky. Ani dnes nemám dopotřebováno, Pravý důvod je jeden – stačí kapička, z lahviček neubývá. Ale vezměme to popořádku.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Sprchový gel Elizabeth Arden Green Tea na léta i proti jednomu neduhu

Nejvíce jsem byla zvědavá na sprchový gel. Recenzi jsem chtěla napsat až poté, co z aplikátoru budu pumpovat už jen vzduch. Ale to byste se načekali. Nelžu vám, zatím jsem zužitkovala polovinu lahvičky přesto, že sprchu si s chutí dopřávám nejen večer, ale častokrát i během dne, když si to podmínky žádají. Jenže tenhle sprcháč je fakt nekonečný. Stačí nepatrné množství na celý povrch těla zabalí do oblak velejemné pěny.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Trochu člověka ta decentní, ale přesto působivá parfemace Elizabeth Arden Green Tea ukolébá, vnese do mysli radost z pocitu čistoty, je to absolutní uvolnění. Pokožku lehce provoní, tak akorát do postele či k večerní siestě. Trošička té vůně se přenese i do oblečení, ať už je to domácí tričko, župan nebo noční košilka. Je to tak akorát. Na pohodu. A to se počítá.

A navíc přípravek nevysušuje, je to sympaťák. Mám však ještě jednu zkušenost – léta se potýkám s plísní mezi malíčkem a prsteníčkem na levé noze, na likvidaci mám svůj fígl, ale závada se ukáže každou chvíli, je to otravné. Užíváním sprcháče se zeleným čajem však příznaky zmizely. Nevymýšlím si, nemohu také tvrdit, že je to právě tímto prostředkem, ale jsem spokojená. Další bodík navíc.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

A nebudu si vymýšlet, když dodám, že by se mi v tomto tónu, barevném i voňavém, ještě líbilo tuhé mýdlo. Mám pro klasická mýdla slabost. Používám je ráda. A umím si právě mýdlo s touto parfemací představit i mezi čistým prádlem, v šuplíku s kapesníky nebo jen tak „pohozené“ na nočním stolku.

Toaletní voda Elizabeth Arden Green Tea přivolala dávné vzpomínky

Stejná parfemace provází toaletní vodu. Vzpomínky se vynořily okamžitě, jakmile jsem sejmula kryt flakonu. Nic se nezměnilo, přenesla jsem se pár let zpátky. Byla jsem mladší, svůdnější, říkala jsem si právem o pozornost. Vůně mají obdivuhodnou schopnost. Uchopí člověka se vším, co k němu a k danému okamžiku patří. Přiznám se, že jaro v plném rozpuku, konec léta i časný podzim mi k této toaletní vodě sedí nejvíce. V tomto období provázela vůně Green Tea mé časté pochůzky Prahou, dodávala mé duši svěžesti a vracela ji do času prázdnin a dovolených, do časů zelených, ať už svěcených městkou anonymitou nebo zahradním posezením po práci. A platí o ní totéž, co o sprchovém gelu. Vydrží na sto let a pořád je stejně mámivá, stejně kvalitní.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

V pozdním podzimu a v zimě jsem její používání omezila, k mému vyzařování nešla. Nyní, v prvních březnových dnech, už zase své já pokouším právě touto vůní. Přidává se mimoděk k dennímu pozdravu sněženkám, které mi kvetou pod okny. Jejich lístky ladí barevně právě s tónem Elizabeth Arden. Uvidím, zda i tentokrát bude jaro v souznění se zeleným čajem podobně jako konec dovolených a časný podzim.

Takže nyní zdaleka nemám „vyplýtváno“. Přesto, že je flakon skleněný a poměrně velký, je výborně tvarovaný a do kabelky se báječně vejde. Nevím, jestli právě na to designéři obalu mysleli, ale trefili to. A to je hodně důležité. Protože jakmile mi parfém v kabelce zabírá mnoho místa, vytáčí mě to. V tomto případě je to super. Také se dobře uchopí do ruky, hlavně v případě žen, jejichž ruce jsou malé přesto, že už mají docela natrénováno, ať s vařečkou, motyčkou nebo klávesnicí.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Člověk se učí celý život (i jak na deodorant)

Nejsložitější to mám s deodorantem. Ten jsem jaksi správně nenastartovala. Když vydám pokyn, je to legrační. Neposlouchá. Obsah vyletí do vzduchu pod velkým tlakem a k vidění je splněný sen každého muže. Vždycky se leknu a stírám z umyvadla, z podlahy. Co s tím? Jak přinutit malý mechanizmus k poslušnosti, to nevím. Ale slibuji, že znovu zkusím. Protože mít kamarádský deodorant plný vůně, která se mi líbí, by bylo škoda nechat ležet ladem. Třeba jsem jen nešika. A člověk se učí, jak známo, celý život…

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.Elizabeth Arden Green Tea - recenze.Elizabeth Arden Green Tea - recenze.Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Tělový krém Elizabeth Arden Green Tea k vůni večera i k nedostatku času

Do čtveřice všeho nejlepšího. Tělový krém, který doplňuje zmíněný trojlístek, mne velmi nadchnul. Je stvořený pro krásné usínání, když se nabalzamuji, cítím se jako v ráji. Místnost, v níž trávím kus svého života, okamžitě prolne příjemné aroma, které nevadí, které není agresivní, ale nádherně doladí zklidněný organizmus i dobu, kdy se jeden už netěší na nic jiného než na postel.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Padnout, zachumlat se a usnout. Ačkoli jsou mé večery opravdu na doraz, a usínám skoro ve stoje (anebo naopak už ani usnout nemohu) a nerada sama sebe v tuhle dobu hýčkám, prostě už na to nemám sílu, krém Geern Tea od Elizabeth Arden mne nutí k výjimce. Má nádhernou konzistenci, báječně splyne s pokožkou, nelepí, nemastí, nepřekáží. Vynese vás do výšin snů a rozdá veškeré své benefity. A je ho opravdu hodně, stačí nanést trošku a máte hotovo. To je také důvod, proč s ním zvládám pracovat. Jde to rychle a samo. Ne tedy večer co večer, ale často. A když energie fakt chybí, použiju ho alespoň jako krém na ruce, po chvilce přivoním a propadám se do hlubin odpočinku.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.Elizabeth Arden Green Tea - recenze.Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Milý luxus s noblesou

Celkový dojem: všechny produkty (jak zkrotit deodorant, na to určitě ještě přijdu) jsou mými milými společníky, dokonce vyhledávanými. Domnívám se, že jsou univerzální a skvěle se budou používat věkové kategorii moji, i mladším ročníkům, které teprve na kouzlo zelených vůní přicházejí. Do DNA jim byla vdechnuta určitá noblesa, povznášející jasnozřivost, umění být nad věcí díky životním zkušenostem. Nedráždí, nic od vás nechce. Vlídně rozčeří vlny, jež vysíláte.

Vůně to nejsou rozjívené, agresivní, které dokáží rozbouřit city a provokovat. Naopak jsou umírněné, avšak natolik osobité, že si je lehce zapamatujete vy i vaše okolí. Výrobce za naprosto skvělou cenu nabízí milý luxus, v němž se dá dlouho žít. Je to svěží vánek do šatníku, do společnosti nebo jen tak k dortíku v jarní podvečer, když venku prší a vy se schoulíte do křesla či na pohovku a užíváte si samy sebe. Přála bych této řadě, aby na trhu setrvala ještě dlouho.

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

Vonná kompozice řady Elizabeth Arden Green Tea:

  • Hlava: citron, bergamot, máta, rebarbora, pomerančová kůra
  • Srdce: pižmo, jasmín, dubový mech, karafiát, bílá ambra, fenykl
  • Základ: ambra, hřebíček, pižmo, jasmín, dubový mech, zelený čaj, kmín, celerové semínko

Elizabeth Arden Green Tea - recenze.

*Článek vznikl ve spolupráci s online parfumerií ELNINO.

Napište nám pod článek nebo pod post na IG, zda vám vůně čaje sedí, nebo nikoli. Těšíme se na vás u dalšího článku!

You may also like

Leave a Comment