Home Adventures Na jeden den kosmetičkou GERnétic

Na jeden den kosmetičkou GERnétic

by katerina
Bloggerské setkání s kosmetikou GERnétic.

Krásný den, milí čtenáři,

už nějakou dobu navštěvuji pravidelně Kosmetické studio GERnétic v pražských Řepích a svěřuji se do cílené péče profesionálů, respektive profesionálek. To proto, že péči, jakou mi věnují, pro mne představuje hotový elixír. Mezi jeho ingredience patří půvab, relaxace, zdraví, příjemná atmosféra, smysl pro humor a zejména zcela špičková ošetření, která nic nenahradí. Ani sebepreciznější domácí zkrášlovací rutina nedokáže předčit to, když se o vás stará někdo jiný. Alespoň tak to mám já. A díky kosmetické značce GERnétic jsme měla možnost ochutnat i z druhé strany. Vyzkoušela jsem si roli kosmetičky.

Setkání s GERnétic

Ve čtvrtek 25. října jsme s dalšími kolegyněmi bloggerkami měly možnost zúčastnit se malého komorního a velmi zábavného setkání, které pro nás tým GERnétic zorganizoval. Uvítala nás v roli generální ředitelky Andrea Trčková a seznámila nás se svým vztahem ke kráse i značce:

GERnétic pro mne znamená nejen kvalitní péči, ale přístup k životu, v němž je přítomna jistá harmonie a radost z toho, když pro sebe člověk může něco udělat, baví ho o sebe dbát.  GERnétic jako značka se zrodila díky genialitě Dr. Alberta Laporte, který miloval půvab a ještě více miloval zdraví a šarm, který vyzařuje z každého člověka, je-li v optimální kondici. GERnétic není jen kosmetika, ale je to životní styl, v němž nejen dáváme druhým, ale nebojíme se ani obdarovat sebe samé a starat se o sebe. GERnétic je touha, láska a porozumění. Podstat půvabu.

Bloggerské setkání s kosmetikou GERnétic.

Výkonná ředitelka Generálního zastoupení značky pro český a slovenský trh Andrea Trčková (vlevo) a ambasadorka značky, vrchní firemní školitelka a dáma, která ví v republice snad nejvíce o všech kosmetických produktech značky i salónní péči – Alena Kimlová (vpravo).

Posléze se nám věnovaly i další tváře týmu – Jitka Stránská jako iniciátorka setkání, Alenka Kimlová jako guru krásy GERnétic, která s touto kosmetikou pracuje již více než dvacet let. Seznámila nás s principem působení značky:

GERnétic působí na principu buněčné terapie. Dodává buňkám, co si žádají pro své optimální fungování v každé vrstvě kůže. Jiné potřeby mají ty v korových vrstvách, jiné ve škáře a další ve svrchních vrstvách. Kůže navíc není nepropustnou bariérou, takže je důležité, čím ji opečováváme. Dr. Laporte zjistil, co každá buňka v lidském těle optimálně potřebuje pro zachování správných funkcí a kondice a na základě těchto poznatků sestavil v každém přípravku ten nejlepší koktejl aktivních látek – bylinných výtažků, vzácných olejů, květových kyselin, kyseliny hyaluronové, stimulačních činitelů. Obsah aktivních látek v přípravcích dosahuje i více něž 50 %. Pro představu, u konvenční kosmetiky, například z drogerie, podíl aktivních složek nepřekračuje ani 5 %.

Vlevo Zuzana Bělíková, která nás s Nikol provázela rolí kosmetičky. Druhou skupinu vedla Lída Baďurová, která je na snímku vpravo.

Z druhé strany: Jako pravá Gerneticienne

Kromě skvělé zábavy a společnosti, vynikajících sendvičů a dobrůtek jsme si s kolegyněmi bloggerkami mohly zkusit, jaké to je octnout se v roli kosmetičky. A to byl pro mne unikátní zážitek! Moc si toho vážím. Rozdělily jsme se do dvojic, tu naši tvořila talentovaná a krásná Nikol Kouklová a moje maličkost, a šlo se do salónku, kde si pod vedením zkušených Gerneticienne – Zuzany a Lídy – každá vyzkoušela roli klientky i kosmetičky. Připraveno pro nás obě bylo hydratační ošetření pleti, ale jak tomu u GERnétic bývá, každá z nás si ho vychutnala nadefinované naší pleti na míru.

Bloggerské setkání s kosmetikou GERnétic.

Ulehnout na kosmetické lehátko pro mne má magické účinky. Okamžitě se rozplynou všední starosti a vnímám jen relaxaci v přítomném okamžiku.

Nejprve jsem se svěřila do péče Nikol, kterou instruovala Zuzana. Musím říct, že se role kosmetičky zhostila jako profesionál, který to má v malíku. Moc jsem si užívala, jak jedinečný má dotek a že se v technice zapracovávání přípravků zvané francouzská efleráž odrážela její dynamická a kreativní povaha. Nikdy jsem dopředu nedokázala odhadnout, jaké překvapení pokožce přichystá.

V roli guru půvabu

Poté jsem si role vyměnily a já se proměnila v guru půvabu, který se bedlivě staral o svou klientku – Nikol Kouklovou. Šokovalo mě, jakou záplavu zodpovědnosti jsem pocítila v této roli. Najednou vidíte, že nanášení přípravků je tajuplná věda a je potřeba při tom zohledni celou řadu různých faktorů – stav pokožky, zdravotní kondici, přání klientky, optimální kombinování produktů, techniky nanášení, doby působení, vrstvení. Zároveň člověk musí druhému zajistit pohodovou atmosféru, v níž se bude cítit jako ryba ve vodě.

Bloggerské setkání s kosmetickou značkou GERnétic.

Nikol byla úžasná, jako profík! Je vidět, že jsme se během setkávání s GERnétic už ledasco naučily. 🙂

S Nikol máme v některých ohledech podobnou pleť, a tak byl protokol ošetření prakticky totožný. Krouživými pohyby s odličovacím mlékem Glyco rozpustit make-up, tonikem Sebo Ger zklidnit pokožku, nanést kombinaci krému Synchro a masky Immuno, poté umocnit účinky zklidňující maskou Argini, opět nanést krém a masku v poměru 50:50. Posílit pokožku krémem Ger Lift a hurá do víru velkoměsta.

Na jednu stranu to je náročné – fyzicky i soustředěním. To je asi celkem evidentní z fotek. :)) Ale ohromě jsem si to užila. Svým způsobem mě baví starat se o druhé lidi. Se zenovým zaujetím jsem se snažila vést každý dotek francouzské efleráže, tak, jak jsem to měla možnost okoukat od děvčat z Kosmetického studia GERnétic. Od středu obličeje k periferním oblastem, od očních partií vzhůru, od nosoretní oblasti k bradě. Zaujalo mě, že jsem se zastavily i u ušních lalůčků. Jejich ošetření a masáž stimuluje celé tělo a měla by proměnit celou proceduru v ještě větší relaxační požitek. Prý jej muži  doslova zbožňují.

Bloggerské setkání s kosmetickou značkou GERnétic.

Jako kosmetička jsem cítila obrovskou zodpovědnost, ale zároveň mne to moc bavilo. Je to alchymie, tvoření. 🙂

Po ošetření se Zuzaninou supervizí jsme se odebraly opět do zasedačky, kde se rozproudila čilá dámská diskuze na téma moderní děti a digitální svět, hranice jeho reality a zkrátka nezůstali ani muži, kteří se v dnešní době, jak se zdá, čím dál obtížněji vyrovnávají s nároky kladenými na důstojné ztvárnění jejich role ve společnosti, soukromí i práci.  Dobrá nálada mne doslova nabila na celý další den.

Za krásné snímky bych moc ráda poděkovala Monice, kterou najdete na:

https://www.instagram.com/monikahanova/

http://monikahanova.cz/

https://www.facebook.com/moni.hanova

A ráda bych poděkovala za perfektní večer týmu GERnétic i všem kolegyním bloggerkám, zejména Nikol (http://femmearmeria.com/) se kterými jsme se měly možnost osobně potkat.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like