Home Beauty Recenze Natura Siberica: Tělový peeling Alladale

Recenze Natura Siberica: Tělový peeling Alladale

by katerina
Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Krásný den, milí čtenáři,

to, že si nenechám uniknout příležitost k peelingovým radovánkám v koupelně, už dobře  víte. Ráda objevuji, co nám kosmetické značky nachystaly, když má být výsledkem perfektně jemná a hladká pokožka! Od Natura Siberica jsem již pár produktů tohoto typu zkoušela a byla jsem vážně spokojená. Tentokrát je na řadě další. Rozhodla jsem se, že otestuji řadu Alladale, která je inspirována divokou přírodou Skotska a bylinou, která je pro toto území typická. Bodlákem.

Na Natura Siberica mě baví, že každou řadu vymýšlejí tak, aby se v ní zrcadlil charakter unikátních lokalit, odkud čerpají týmy výrobce inspiraci. V případě Faroe Island to byly mořské řasy a solí prosycený vzduch. V případě Aladalle to byl bodlák typický pro chráněná skotská území.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Jednoduchý design a praktické balení

Když  do rukou vezmu některý z kelímků od výrobků Natura Siberica, vždycky mám dojem, že držím něco luxusního a kvalitního. Plast je totiž perfektně zpracovaný – je pevný, bytelný a něco vydrží. Navíc ho lze dobře reckylovat. Nebo si z něj doma může člověk udělat organizér na kde jaké drobnosti – mně samotné se osvědčil na šroubky a sponky. Chválím i povrchovou úprava, protože v koupelně jen tak nevyklouzne z ruky. Víčko patří do kategorie šroubovacích, která mne ale nikdy nebudou rozčilovat. Balení je zkrátka kvalita a sázka na jistotu. A nebude dělat ostudu ani po straně designové. V tomto případě mimořádně jednoduché zpracování obalového designu vyzařuje čistotu. Neobtěžuje zbytečnými kudrlinkami a já v tom vidím možná inspiraci polským plakátem. Je líbivé a vkusné.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Produkt mi dorazil, tak jak je u značky dobrým zvykem, v papírové krabičce v totožném designu, na které jsou uvedeny všechny důležité informace – složení, způsob aplikace, certifikace. Vím, že jsou krabičky ekologické zlo, zbytečnost, že by se to dalo udělat lépe, že by stačilo natisknout etikety na kalíšky větší, informačně bohatší. Ale krabička ve mně stále vyvolává dojem luxusu.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Složení ověnčené certifikací Soil Association

Základní brusnou složkou je mořská sůl, již doplňuje prášek z mandlových skořápek. Pečující roli v tomto modelujícím peelingu hrají bambucké máslo, extrakt z pcháče (bodlák), jeřábu ptačího, gerania, borovice zakrslé a olej z růže šípkové. Poslední jmenovaná ingredience je zvláště účinná při zpevňování pokožky. Geranium zlepšuje prokrvení kůže. Borovice i jeřáb tonizují. Bodlák zklidňuje a pečuje. Soil Association udělila produktu certifikaci COSMOS NATURAL. Jsem ráda, že Natura Siberica stále více dbá o kvalitu jednotlivých složek produktů a že se zaměřila i na řady v biokvalitě. Je to jistě na jedné straně znak toho, že nechce přijít o určitou část trhu, který se stále víc soustředí na čistší a ekologičtější přípravky. Snaží se těmto zákazníkům vyhovět a dopřát jim vynikající kvalitu za příznivou cenu. Vždyť 370 ml produktu stojí přibližně 300 Kč. Na druhou stranu bych v tom hledala také jistou touhu být zcela regulérní konkurencí některým evropským výrobcům, kteří mají cenovou laťku posazenou mnohem výše, ale nabízejí přibližně stejnou hodnotu.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Doteky Alladale

Když jsem poprvé balení otevřela, uvědomila jsem si, že vůně jednotlivých řad jsou si navzájem velmi podobné, možná dokonce totožné. Textura se ale výrazně lišila. Když jsem hmotu nabrala do rukou, byla evidentně hrubší než u řady Faroe Island. Trochu jsem se zprvu bála, jestli nebudou brusné částečky pro kůži příliš ostré, ale moje obavy se rozplynuly s první aplikací. Hrubost a surovost se po kontaktu s vodou usměrnila a peeling byl celkem příjemný. Jediné, co bych změnila, by byla hustota a počet brusných částeček. V tomto případě bych navyšovala v obou bodech.  Abych dosáhla požadovaného efektu, musela jsem produktem záměrně trochu plýtvat. Jsem šetřivý kozorožec, a tohle se mi nelíbí. Ale jinak byla aplikace spíše příjemná a s peelingem Alladale jsem si své nedělní koupelnové rituály také užívala.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Účinky dvouměsíční kúry

Abych byla skutečně upřímná, žádné zpevňovací drama se tentokrát nekonalo. Pokožka byla v dobré kondici, lépe prokrvená, jednotněji probarvená. Bylo vidět, že jí peeling dělá dobře. Ale nemohu říct, že by byla viditelně pevnější. Rozdíl byl hmatatelný. Dotekem jsem zjistila, že byla kůže celkově jemnější a hladší. Pěstěnější. Produkt odvedl práci, kterou měl, ale nezdálo se mi že by měl takovou přidanou hodnotu jako jeho jiní kolegové, které už jsem vyzkoušela. Přesto si nemyslím, že by to byl špatný výrobek. To, co od peelingu člověk chce, to splní. Ale těžko se analyzuje jeho přidaná hodnota.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Recenze tělového peelingu Natura Siberica Alladale.

Jakou máte zkušenost s peelingy na tělo? Který je váš oblíbený?

Mějte se báječně a ať je pro vás první adventní víkend pohodový a vše jde hladce jako po peelingu!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

2 comments

Recenze: Zpevňující Tělový krém Alladale od Natura Siberica - IntuitiveDiary.com 7.7.2020 - 10:34

[…] designu už jsem se rozepsala v článku věnovaném peelingu ze stejné řady. Je čistý, jednoduchý, až skandinávský. Etiketa je přehledná, složení na ní však […]

Recenze Natura Siberica: Krém na ruce Alladale - IntuitiveDiary.com 10.3.2020 - 14:11

[…] designu jsem vám psala již v recenzi tělového peelingu z téže řady. Balení je rovněž velmi příjemné. Tuba o objemu 75 ml vyrobená z kovu je […]

Comments are closed.