Home Beauty Natura Siberica: Vlasová péče Super Siberica | Recenze

Natura Siberica: Vlasová péče Super Siberica | Recenze

Když hledáte vzpruhu pro slabé a unavené vlasy

by katerina
Recenze vlasové péče Super Siberica od Natura Siberica: Vlasová maska a sérum na vlasy nebo Filler.

krásný den, milí čtenáři,

poslední dobou se snažím péči o vlasy více optimalizovat a posilovat je. Stres i běžné nachlazení dokáží korunu krásy oslabit. I proto se snažím vlasy posilovat zevnitř a pomocí řady Super Siberica od Natura Siberica také zvenčí. Jestli svůj úkol vlasová maska a speciální sérum do délek splnily? Vlastně by se dalo říci ano.

Co mě na obalech zaujala a co už ne

Masku najdeme v obalu z plastu, je dobře recyklovatelný a po spotřebování stačí jen vymýt a odevzdat do tříděného odpadu. Pokud ale potřebujete nějakou schránku na maličkosti, třeba do šití nebo do dílny, butelka dobře poslouží. Já sama tak plastové obaly tohoto typu ráda využívám. Za 300 ml masky zaplatíte přibližně 279 Kč, někde trochu více, někde malinko méně. Možná si říkáte, že je to cena vysoká, ale já si to nemyslím. Cena přesně odpovídá výkonu. Vlastně je možná trochu podhodnocená.

Maska na vlasy Super Siberica fialová pro slabé vlasy.

Na butelce není nic zvláštního. Uzavírá se klasickým šroubovacím víčkem. Celá řada se obléká do zelenofialového kabátku, což se mi líbí. Fialovou tak často v kosmetickém světě nepotkávám. Sérum/filler se prodává v lahvičce z hnědého skla opatřené kapátkem. Celé to je zahaleno do kartonové krabičky. Bohužel se kolem hrdla lahvičky sem tam dělá krusta. Daň za to, že by se měl filler vždy před aplikací pořádně protřepat. A kolik séra za 169 Kč dostanete? Rovných 50 ml, které při ošetření do pasu vlasů jednou týdně vydrží asi 2,5-3 měsíce. S maskou můžete v takovém případě počítat na 4-5 měsíců.

Sérum na vlasy Super Siberica od Natura Siberica. Filler na vlasy.

Jak na krásnou hřívu s fialovou řadou Super Siberica

Sérum Super Siberica má konzistenci středně husté emulze světle zelené barvy. Voní po borovicovém lese a v pozadí cítím jemný květinový nádech. Není se co divit, hlavními složkami jsou totiž růže a cedr neboli Borovice sibiřská. Růže pomáhá hydratovat a zvyšovat odolnost vlasů. Cedr je chrání, vyživuje a zjemňuje. Předchází stejně jako růže oslabení z oxidačního stresu.

Maska se vyznačuje krémovou avšak nemastnou konzistencí. Voní vlastně totožně jako zbytek produktů z fialové řady Super Siberica. Na vlasy se výborně nanáší a vůbec nestéká. Není potřeba jí dávat mnoho. Mně postačily vždy dvě čajové lžičky do délek. K pokožce hlavy kvůli obsahu silikonů neaplikuji. To samé platí pro vlasové sérum neboli filler. Taktéž v něm najdeme silikon, ale to je u vlasové kosmetiky, která nemá eko/bio certifikaci, běžné.

Silikony pomohou vlasové vlákno zatáhnout a obalit ochrannou vrstvou, která zabezpečuje lesk. Velmi dobře funguje společně s rýžovými, pšeničnými, quinoovými nebo ovesnými proteiny, jež vlákna vlasů rovněž obalují, posilují jeho povrch, ale zacelují také mikroskopické trhlinky a prasklinky v povrchové struktuře vlasu. Právě první jmenované proteiny v INCI listu řady Super Siberica figurují.

Recenze vlasové péče Super Siberica od Natura Siberica: Vlasová maska a sérum na vlasy nebo Filler.

Filler/sérum se nanáší do vlhkých nikoli mokrých vlasů a působí částečně také jako tepelná ochrana pro délky. Vyznačuje se skvělou přilnavostí. Na moje dlouhé vlasy vždy stačilo aplikovat množství 1,5 dávky kapátka.

Co za dobroty čeká vaše vlasy s fialovou péčí Super Siberica?

Vedle už uvedených aktivních látek jsou produkty bohaté například na:

  • zvlhčující glycerin, panthenol a kyselinu hyaluronovou
  • hydroxyceluózu, Polyquaternium-4, které obalují vlas a zlepšují jeho upravitelnost
  • extrakty z Růže duarské, jalovce, Rozchodnice růžové, Kopřivy dvoudomé, Mochnovce křovitého, Ovsa setého, Orlíčku sibiřského,
  • oleje z Jedle sibiřské či Borovice lesní
  • kokosový olej (maska)

Ze silikonů se pak sluší vyjmenovat:

  • Polysilicone-29 (Filler)
  • Bis-Cetearyl Amodimethicone, Behetrimonium Chloride, Dimethicone, Dimethiconol (maska)

Krásné vlasy na kolik dní?

Po péči Super Siberica jsou vlasy opravdu na dotek silnější a hladší. Přes obsah silikonů nejsou vůbec zatížené, neztrácí na objemu. Přímo naopak.  Účes je nadýchaný, vlasy si udrží svěžest i tři dny, ale v závěru třetího dne už je potřeba kštici znovu umýt, aby si udržela hezký vzhled. Právě třetí den si lze  všimnout, že vlasové vlákno už ztrácí ochrannou vrstvu a v mém případě je přirozeně sušší a náchylnější vůči působení vnějších vlivů.

Pokud si přejete krásné a silné vlasy, je potřeba začít zevnitř. MSM, rakytník, šišák, přeslička, biotin, kyselina listová a zelenina na ni bohatá, zdroje vitamínu C. Ale než se životní styl šetrný ke koruně krásy projeví, můžete vlasům pomáhat právě vnější ochranou.

Myslím si, že řada Super Siberica je dobrý start. Bojuje proti křehkosti, pomáhá zpevnit vlákna. Výsledkem jsou nezatížené, jemně provoněné a lesklé vlasy, které dva dny po mytí vypadají zdravě.

Tato řada určitě stojí za koupi, je zajímavá, má co nabídnout a není zase tak drahá. Ale nemohu soudit, jaký je šampon či kondicionér, ty jsem netestovala. Měla jsem však kombo šampónu a kondicionéru z řady Super Siberica, která se zaměřuje na prevenci nadměrného vypadávání vlasů. Kondicionér nebyl špatný, ovšem šampon byl na mne až příliš vysušující, a tím dráždil vlasovou pokožku.

Masku i sérum Super Siberica si znovu ráda pořídím. Pokud hledáte ekonomické řešení pro krásné vlasy a jejich ochranu, můžete si na tyto produkty bez obav vsadit.

Jakou kosmetiku na ochranu vlasů používáte nejraději?

Těším se na komentáře a zprávy tady i na IG a brzy na viděnou u dalšího článku.

You may also like

Leave a Comment