Home Beauty Tolpa pleťová séra | Recenze

Tolpa pleťová séra | Recenze

Které se hodí pro citlivou pleť nejlépe?

by katerina
Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Krásný den, milí čtenáři,

s velkou radostí mohu oznámit, že za sebou mám test prvních tří pleťových sér značky Tolpa, která k nám dorazila nejprve prostřednictvím notino a nyní i díky polské online drogerii hebe. Tolpa se ve své domovině Polsku těší velké oblibě. A já bych řekla, že už vím, proč.

Požehnané pumpičky a velké objemy

Když jde o pleťová séra, umí mě potěšit dvě věci. Balení s pumpičkou a objemy přesahující 30 ml. Na sérech totiž nikdy nešetřím. Ráda si dopřávám dostatek extra péče. Proto jsem balení s 75 ml péče potěšilo. Séra přišla v kartonových krabičkách mimořádně krásného designu, to tato značka z Polska prostě umí. A mě tím neskutečně baví. Napoprvé mě produkty vždy zaujmou  svým vzhledem. Pak následuje průzkum Inci listu a nakonec rozhodnutí o koupi.

Tolpa uchovává séra v lahvičkách z průhledného plastu, a proto mám vždycky dokonalý přehled, jak na tom jsem se zbývajícím množstvím. Pro mne jako člověka, který miluje kontrolu, je to velmi uspokojivé. A jak je to s cenami:

Co sérum, to jiná textura

Každé sérum, které jsem pořídila má trochu jinou texturu. Holistic pro Age Adaptogen se nejvíc podobá gelu a z hlediska aplikace ho mám nejraději. Pokožkou prostupuje bleskově, nelepí, nezanechává žádný nepříjemný pocit. Může se ale stát, což je pro přípravky s retinolem typické, že vás bude na pleti zpočátku trochu poštipkovat, alespoň v těch citlivějších partiích. A to přesně se mi dělo, dokud jsem na způsob používání správně nevyzrála. Ze začátku jsem byla moc hrrr. Ale jakmile jsem toto sérum Tolpa zařadila do večerní rutiny jen třikrát týdně, vždy s odstupem alespoň jednoho dne, vše se srovnalo a má citlivější pokožka přípravek skvěle snášela.

Gelová konzistence séra s retinolem.
Na pleti se hezky roztírá, nestéká a rychle se vstřebává.

Sérum Dermo Face Futuris 30+ je určené pro pokožku, která se potýká s prvními známkami stárnutí, na rozdíl od prvního jmenovaného, které už má za cíl redukci i vážnějších a hlubších známek postupujícího věku. „Zelené“ sérum jsem používala ráno i večer. Konzistencí se podobalo řidší sametově hebké emulzi s výrazným osvěžujícím až ochlazujícím projevem na pokožce, což bylo příjemné hlavně v teplejším období, kdy se díky tomu pokožka tváře probudila.  U tohoto séra Tolpa jsem si musela dát pozor na to, aby mezi nanesením do dlaně a na tvář různě nestékalo. Ale nebylo to nic strašného. Jen člověk nechtěl přijít o ten cenný elixír.

Hydratační sérum Dermo Face Hydrativ mělo konzistenci hodně podobnou tomu „zelenému“. Používal ho ale hlavně Aleš, pro kterého to byla zcela nová konzistence, s níž se musel naučit zacházet. Dnes bych asi pro Aldu raději vybrala přímo některé ze sér určených pro muže, která má Tolpa v portfoliu.

Obě séra Dermo Face v oblasti kolem úst na pleti mírně poštipkovala. Ale do 20 vteřin se prvotní vjem utišil. Poté byla pokožka příjemně hydratovaná, svěží, probuzená, taková natěšená na další část dne.

Jak na mě séra Tolpa působila

Tolpa Holistic Pro Age s retionelm

Když se řekne retinol, představím si látku, která je až nebezpečně aktivní a může se jí člověk snadno „předávkovat“. Retinol toho umí mnoho – redukovat projevy stárnutí, akcelerovat a dále stimulovat proces buněčné obnovy, redukovat linky a nedokonalosti. Vedlejším efektem ale může být u citlivé pokožky také přesušení, začervenání či další podráždění. Tato látka totiž pomáhá zároveň pleť exfoliovat a zbavovat odumřelých vrstviček buněk. Je pak náchylnější vůči působení vnějších podnětů. Proto jsem s ním byla ve svém případě nakonec velice opatrná, i když se zprvu zdálo, že si ho budu moci dopřát každý večer. Pleť pak opravdu nespokojeně protestovala, a tak jsem svoje nadšení musela brzdit. Tři večery v týdnu mi sloužilo a po pravidelném zapojení do výhradně večerní rutiny jsem viděla první výsledky.

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Neočekávala jsem, že mě vyhladí, ale přeci jen si v tomto směru vedlo překvapivě dobře. Pleť byla taková vitálnější, pevnější, hutnější, pozorovala jsem po 3 týdnech používání podobný účinek jako u ampulek GERnétic Tenseur Flash (s tím rozdílem, že v případě GERnétic vidíte stejný posun za dva dny, nikoli tři týdny, ale je pravda, že pracuje na trochu jiném principu). Mírný lifting, modelace kontur, vrásky méně hluboké. Pro mne poměrně optimistická podívaná. Zaujalo mne ale také to, že při pravidelné aplikaci se póry stáhly a pokožka působila celkově jemnějším dojmem. Zmírnilo se mastění v T-zóně. Tolpa Holistic Pro Age s retinolem je poměrně univerzální poklad, který pleť omlazuje a celkově vyrovnávám. Koupila bych znovu? Ano!

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Tolpa Dermo Face Futuris 30+

Dermo Face Futuris 30+ mělo trochu jiný koncept . Pleť zejména skvěle hydratovalo a dočasně, na dobu cca 12-15 hodin, vyhlazovalo vrásky. Efekt byl nejsilnější ráno zhruba dvě hodiny po aplikaci a pak postupně slábl. Křivka účinku proti vráskám naštěstí klesala velmi pozvolna. V dopoledních hodinách byla pleť opravdu naducaná, plná. Pocit hydratace vydržel celý den, ale vyhlazení bohužel ne. Ovšem po třetím, čtvrtém týdnu aplikace dvakrát denně se výsledky ustálily a byly trvalejší. Myslím, že pro pokožku bojující s prvními vráskami to je dobrá volba. A to včetně pleti citlivé. Jen bych se neomezovala tolik věkem, a pokud máte pleť náročnější a bez větších problémů, nasadila bych tohoto pomocníky klidně už ve 24 letech.

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Potěšilo mne, že toto sérum pleti dává oporu. Je vyrovnanější, pokud jde o kontakt s iritujícími podněty. Jen si představte, když jsem dřív přišla ze zimy do tepla, odezvou byly rudé tváře dvě hodiny. Teď deset minut a dost.  Když jsem přetahovala vlněný svetr přes hlavu, pleti se to nikterak nedotklo, přestože jí vlna rozhodně neminula. Když jsem se nevědomky podrbala, ano, já si také občas sáhnu na tvář, do patnácti minut nebylo nic znát.

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Tolpa Dermo Face Hydrativ

Dermo Face Hydrativ hezky hydratovalo a udržovalo pokožku v komfortní zóně. Alešovi pomáhalo se lépe popasovat s náporem stresu, klimatizace, povětrnostními vlivy venku. Aplikoval ho jako extra péči pod svůj oblíbený výživný krém večer. A sem tam si ho dopřál i ráno, ale bez krému jako takový hydratační booster.

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Modré sérum Tolpa mi sedlo. Bohužel se zimou mám kůži vždycky hodně vysušenou. Nespokojeně protestuje vůči povětrnostním podmínkám. Objevují se na ní šupinky a je někdy nepříjemně napnutá. Oceňuji, že modré sérum Tolpa přináší od těch nepříjemných pocitů rychle ulevuje. Tvář osvěžuje, rychle se vstřebává a nedráždí ani po holení. Vůbec nelepí, ale udrží v kůži pohodu vlastně celý den, kdy lítám mezi autem, venkem a kanceláří. Ta úleva se přenáší do pocitu z celého dne. Jsem pak víc v pohodě. Po pravidelném používání mě opustily šupinky a kůže je odolnější. Zvládá procházky, nějaký sport venku i přechody mezi teplem a chladnem mnohem lépe.

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

A jak je na tom složení?

Ve všech produktech najdete jednu ingredienci, jíž je Tolpa proslulá.  Jedná se o extrakt z rašeliny, který má na pleť velmi blahodárné účinky. Je zdrojem především minerálních látek a huminových kyselin, které stimulují hloubkové regenerační procesy. Pravidelné kúry s rašelinou se doporučují lidem s hypersenzitivní či aknózní pletí, v případě lupénky nebo jiných kožních onemocnění a nikoho asi nepřekvapí, že na tyto procedury máme v tuzemsku vynikající lázeňská zařízení. Zajímavá je také hodnota pH rašeliny, která je shodná s přirozeným pH kůže, díky tomu zabraňuje v množení a růstu patogenních organismů a zlepšuje podmínky pro hodné organismy, které posilují kožní mikrobiom.

Recenze pleťových sér Tolpa z drogerie Hebe.

Hydrolyzovaný algin se získává z mořských řas. Přestože se používá jako zahušťovadlo a je „viníkem“ gelové konzistence, má pozitivní vliv také na hydrataci a zklidnění kůže. Jako polysacharid dokáže v pleti uzamknout vláhu a přitahovat ji do povrchové vrstvy kůže. Obsahuje ale rovněž minerální látky, které blahodárně působí na kondici pleti, protože společně působí jako antioxidační a remineralizační koktejl, snadno je pleť přijímá.

Lecitin zlepšuje prostupnost aktivních látek pletí.

Kyselina hyaluronová (ve formě hydrolyzované kyseliny anebo hyaluronátu sodného) pomáhá zlepšit hydrataci pleti, vyplňuje drobné linky a zlepšuje vizuální kvality pokožky.

Tolpa Holistic Pro Age s retionelm

Retinol ve složení najdeme už na třetí příčce, domnívám se tedy, že může být obsaženo v koncentraci od 0,3 do 0,5 %. Retinol je silná aktivní látka, a přípustná koncentrace v kosmetice je, pokud si právně pamatuji, do 1 %. Ale to už má poté člověk opravdu čest s pořádnou náloží retinolu, již nesnese každý. Tolpa je ale značka, která se chlubí tím, že většinu kosmetických přípravků dobře přijímá i citlivá pokožka. Toto sérum do kategorie patří. A já ho snesla vlastně bez potíží, když jsem se naučila s ním správně zacházet. Vyzkoušela jsem si to sama na sobě.

Výtažek z kořene Rozchodnice růžové je v kosmetickém průmyslu považován za adaptogen, který usnadňuje kůži vyrovnat se s nejrůznějšími vnitřními vnějšími vlivy,  obnovuje kůži a podporuje regenerační procesy. Studie v kosmetickém průmyslu potvrdily její vliv na zpevnění pokožky a redukci vrásek. Sekundárně zklidňuje, což má velký význam při kombinaci s retinolem, který má tendenci pleť iritovat.

Neurogard G je anti-agingový agent získávaný z hnědých řas, nejčastěji chaluh. Je součástí alginu. Má za úkol bránit stárnutí neuronů a udržovat optimální komunikaci mezi neurony a fibroblasty, které jsou zodpovědné za produkci kolagenu a mezibuněčné hmoty.

Tolpa Dermo Face Futuris 30+

Ve složení tohoto séra Tolpa najdeme kurkumový olej, který se řadí mezi specialisty v boji proti volným radikálům, a proto předchází předčasnému stárnutí buněk. Má také výborné hojivé, regenerační a protizánětlivé účinky.

Obsahuje také peptid uložený v matrixu z výživného a zjemňujícího bambuckého másla. Jenže to není ledasjaký peptid. Acetyl sh-Heptapeptide 1 komunikure s receptory, které pak podporují produkci kožního barviva melaninu. Nebojte se, tohle sérum není samoopalovací! Mírná stimulace produkce melaninu v pokožce funguje jako psychický trénink nebo terapie pro zvyšování odolnosti naší duše. V malé míře se melatonin chová jako ochranář, který pleti nasazuje štít, s nímž snáze čelí každodenním nástrahám prostředí. Snižuje se tak citlivost pokožky k vnějším vlivům. Mimo jiné přispívá Acetyl sh-Heptapeptide 1 k mírnému zvýšení přirozené ochrany kůže před UV zářením (ale pořád to není dost, abyste si mohli dovolit vynechat krém s SPF). Brání též deformaci DNA a dokonce snižuje výskyt začervenání pleti, pokud  jím trpíte.

V tomto séru byste marně hledali kyselinu hyaluronovou. Místo ní i místo alginu je tu tentokrát fucogel. Nástup hydratačního účinku je okamžitý. Přitom ale klesá velmi pozvolna a dokáže pleti pomáhat dlouhé hodiny. Fucogel vzniká fermentací rostlinných zdrojů. Zmírňuje alergické reakce tím, že se podílí na mezibuněčné komunikaci. Snižuje rychlost a intenzitu látek, které alergickou odezvu řídí.

Tolpa Dermo Face Hydrativ

Sérum je bohaté na klíčové hydratační ingredience včetně kyseliny hyaluronové a glycerinu (ten hydratuje spíš povrchově). Obsahuje polysacharidy z pšeničných klíčků, které pleť na povrchu uzamknou a razantně zpomalí ztráty vody. Přitom vyrovnávají hladinu hydratace v pleti. Látky získané z kvasnic zabezpečují přísun vitamínů skupiny B, které ovlivňují kvalitu pokožky.

Nedílnou součástí séra je Urea, která pokožku výrazně zjemňuje a stimuluje odlučování odumřelých buněk z povrchové vrstvy tváře, krku a dekoltu. Pokožka je jemná, hebká, lépe si drží své funkce.

Dej si pozor na trvanlivost

Možná jste nezaregistrovali, ale Tolpa má poměrně krátkou trvanlivost přípravků od prvního data otevření. Obvykle jsou to tři měsíce. A to z několika důvodů. Jde především o způsob a míru konzervace přípravků. Tolpa nevyužívá parabeny. Jednoduše proto, že se jich lidé bojí, přestože byly vědeckými kruhy rehabilitovány jako velmi dobrý, osvědčený a bezpečný způsob konzervace, u nějž jsou do hloubky prozkoumány všechny klíčové interakce s dalšími složkami kosmetiky i dalšími konzervačními agenty. Přesně známe vliv parabenů na zdraví. Tolpa ale zkrátka vnímá, že lidé mají z parabenů strach a místo toho je nahradila látkami jako Phenoxyethanol, Benzoic Acid anebo Phenethyl Alcohol a další. Protože se však jedná o ne tak dlouhodobě prozkoumané ingredience, konzervace je nastavena na co nejnižší hranici, aby vyhovovala potřebám i té nejcitlivější pokožky.

Co bych vytkla

Konzistence produktů jsou skvělé a výborně tak přípravky pokožkou prostupují. Nelepí, vstřebávají se krásně do sucha a hladka. Prostě samet. Mají výsledky. Ale jedna věc mě přeci jen trošku ruší. Vím, že Tolpa si dává záležet na tom, aby parfemace produktů byly zcela bezpečné a komfortní i citlivkám. Ale možná bych přeci jen v některých případech na intenzitě vůní ubrala. Nedráždí, ale čichový vjem je na mě až moc silný. To je vše.

Závěrem o sérech značky Tolpa

Značka Tolpa mně prostě dostala.  A to z několika důvodů. Je to složení přípravků, je to důraz na recyklované a recyklovatelné materiály, snižování znečistění planety mikroplasty, konzervaci šetrnou k planetě i pokožce se specifickými potřebami. Co ještě mi o sobě značka říká, když jsem měla možnost si produkty ozkoušet? Že k sobě umí skvěle poskládat aktivní látky a má velmi pokrokový přístup k vývoji. Protože to funguje! Možná to chce větší soustavnost a dlouhodobost, ale stojí to za to. O tom vypovídá také cenová politika, která činí dermokosmetiku, ano, některé produkty Tolpa opravdu spadají do kategorie dermokosmetiky a jsou tak pro evropský trh schvalovány, opět dostupnější. Všechny ty hodnoty sdílím, hluboce se mnou rezonují. 

Právě teď testuji jejich nový ochranný krém s SPF 50 PA++++. A mám asi svého vítěze. Ale o závěry se podělím až jindy. Zkrátka u nás Tolpa rozhodně zdomácní.

Slyšeli jste už o této značce? 

Těším se na všechny komentáře a zprávy! Brzy na viděnou,

You may also like

Leave a Comment