Home Beauty Pleťové krémy Lab Biome | Recenze

Pleťové krémy Lab Biome | Recenze

Tři plus jeden krém navíc, dokonce s SPF 50

by katerina
Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Krásný den, milí čtenáři,

v této recenzi zhodnotím krémy nové řady Lab Biome, které mají podpořit mikrobiom pokožky a jejich cílem je omladit pleť. Přestože nová řada obsahuje krémy celkem čtyři, rozdělím recenze do dvou článků. Tento se bude zabývat krémam na oční okolí a peptidovým krémem Lab Biome. Na hydratační krém s SPF 30 a ochranný krém s SPF 50 si ještě chvilku počkáte (asi týden).

Krémový design podle Lab Biome (pro všechny čtyři kousky)

Recyklovatelný hliník zažívá renesanci

Všechny krémy Lab Biome až na ten s SPF 50 jsou baleny do hliníkových tub. Jejich výroba není tak náročná a na rozdíl od plastů lze tento materiál prohnat až nekonečným počtem recyklačních cyklů. Já sama ho mám moc ráda, byť při manipulaci s posledními mililitry produktu se někdy chová dost nepředvídatelně. Snažíte se vydolovat posledních pár dávek, víc zatlačíte, napětí se uvolní a krém z tuby vyletí ve větším množství. Stává se. Hodně záleží na textuře a nedělají to všechny. Nejpatrnější je to u krému Lab Biome na oční okolí. Peptidový krém má zvláštní tužší konzistenci, tam můžete množství snadno regulovat i u posledních dávek. A modrý hydratační krém Lab Biome s SPF 30 má zase konzistenci tak řídkou, že na tubu málokdy musíte nějak tlačit. Gravitace to zařídí za vás.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Shrnu to. Hliník se mi líbí. Je to materiál budoucnosti, cenná suroviny cirkulární ekonomiky. Má ale i nevýhody: náchylnost k mechanickým deformacím a praskání. Proto se všechny krémy balí ještě do kartonových krabiček, aby nepodlehly vnějším vlivům. A když jsem hovořila o křehkosti, měla jsem na mysli praskání hliníku, zlomy v ohybech. Ty jsem jako jediné v závěru používání zaznamenala u očního krému. U ostatních je kovový plášť silnější a neděje se to.

Šik a svěží krabičky

Na krabičkách naleznete spoustu informací od INCI listu přes procentuální obsah klíčových aktivních látek až po zobrazení textury přípravků. Design na jedničku. Krásné mi připadají i samotné tuby, které jsou vždy potištěné plošně jednou základní barvou, nápisy jsou vyobrazeny kontrastně a víčka jsou vždy černá. Působí to možná trochu retro, ale já to mám za stylovku. Hlavně to člověku hezky urychlí orientaci mezi produkty. Manipulace díky barvičkám probíhá vlastně instinktivně a nezdržuje.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Podle principů mechaniky a s ohledem na přírodu

Všechny produkty mají šroubovací víčka. Až na ten s SPF 50 jsou u všech vroubkovaná. U krému Lab Biome s nejvyšší ochranou před sluncem je víčko větší a pro pohodlnou manipulaci vroubkování nepotřebuje. Víčka mají svůj důvod. Jde opět o krok směrem k lepší udržitelnosti. Jsou výhradně z plastu. Pokud by byl krém balen například v butelkách s pumpičkou, právě pumičky obsahují kovové části a na recyklačních linkách to může dělat neplechu.

Jedna malá změna by se hodila

Jde-li o praktičnost, jednu změnu bych udělala u krému Lab Biome na oční okolí. Volila bych zúženou aplikační hubičku, stejně, jako to má krém s  SPF 50. Práce s ním by pak byla preciznější a bylo by možné jej rovnou dávkovat na pokožku kolem očí. Takto je třeba nejprve přenést na prst, abych mohla množství vytlačeného produktu lépe kontrolovat.

Víčkem prorazíte plombu
Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.
Ale pozor, krém je tak trochu pod tlakem a teče!
Zúžená hubička ochranného krému Lab Biome s SPF 50.

Textury a aplikace zaslouží medaily

Peptidový krém Lab Biome

Krém má nádhernou strukturu. Je hedvábně hebký, přitom se vyznačuje gelovo-krémovou konzistencí, díky čemuž se precizně z tuby dávkuje. Má nažloutlou barvu. Voní podobně jako regenerační sérum Lab Biome, o kterém jsem vám už také psala. Připomíná mi lahodný sirup na kašel, který nám jako malým předepisovala pediatrička. Bylinky, jitrocel, sladkost. Jemné nedráždivé parfemaci jsem podlehla.

Komfort na počkání

Peptidový krém Lab Biome se lehce aplikuje. Používala jsem ho každý večer po dobu tří měsíců. Na celý obličej, krk  a dekolt mi stačí z tuby vymáčknout asi 2cm dávku krému. Skvěle se roztírá, bez problémů se vstřebává do pokožky, už při prvních letmých dotecích bohatě hydratuje a osvěžuje. Pro nanášení, které mi působí tolik příjemných vjemů, jsem se do něj naprosto zamilovala. Dokáže totiž pokožku zrelaxovat, uvolnit, dodat jí expresní množství vláhy a okamžitě se poprat se suchými místy. Je to životabudič. Mojí pleti padne jako ulitý. Dělá všechno, co mám ráda. Ale účinky naťukneme v další kapitole.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Perfektní uvolnění svalového napětí

Je to mimochodem můj spánkový terapeut, možná ještě schopnější než noční pleťová maska Natura Siberica z certifikované řady. Mám s ním pocit větší hydratace, proto mi připadá trochu univerzálnější při krocení napjatých nálad a černých myšlenek před spaním. Člověk chce jít do postele příjemně naladěn. To peptidový krém zařídit dokáže. Jestli někdo z vás chodí na jógu, tak si vzpomeňte, jak se vás snaží letor instruovat, abyste se v pozici mrtvoly uvolnily dokonce pod kořínky vlasů. Změknout mají i svaly obličeje. Čelisti by měly povolit. Takto peptidový krém po nanesení pracuje. Pleť pěkně odpočatá, v dobrém rozmaru, mimické svaly uvolněné, to je příznivá změna, která se na všem klidu podepíše.

Krém na oční okolí Lab Biome

Má texturu malinko řidší a jemnější. Je opět hedvábně krémová a lehounká jako peříčko. Když krém Lab Biome již přenášíte do očního okolí, zdá se až étericky nehmotný.  Tu nemastnou lehkost jsem si zamilovala. Přípravek voní podobně jako ten peptidový, v parfemaci je však cítit více ovocná složka. Opět je vůně vyladěna ke spokojenosti i mé citlivé pleti.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Vtančí do hlubších vrstev pleti

Používám ho ráno i večer (na snímku lze spatřit, že mám už třetí v zásobě). Rozhodně nejsem ten typ, co by s ním šetřil. Aplikuji dohromady množství odpovídající polovině hrášku. S krémem se bezvadně pracuje. Nejprve jej hezky rozmažu po celém očním okolí (vč. mračivky) tak, abych si vyznačila okruh, v němž o mě bude pečovat. A pak jemným vklepáváním a masážními pohyby prsty zapracovávám. Krém na oční okolí Lab Biome se ihned vstřebává. Vtančí do hloubky pleti. Nemastí, zanechává maximálně komfortní a relaxovaný dojem. Z hlediska manipulace a aplikace ho řadím na první místo mezi vším, co jsem kdy vyzkoušela a oficiálně přesouvám přípravek z dílny značky Antipodes na druhou příčku.Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Otevřít oči, tady bude krásně

Jak se po nanesení krému cítím? Zaprvé probuzeně.silné hydratační a vyhlazující (opravdu liftingové) účinky. Po jemných vráskách není ani stopy. Oko doslova otevře. Omladí pohled. A vydrží to tak vlastně až do pozdního odpoledne, kdy už se sem tam nějaká malinká vrásečka vlivem civění do PC, civění do papírů, za volantem prostě trošku unaví.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

 

S make-upem si sedne

Nepálí, neštípe, nesedí v očním okolí jako trucovitá ženská. O báječném ochranném filmu, který na pokožce vytvoří ani nevíte. Já ho nevnímám celý den. A to je pro mne důkaz, že je to skvěle formulovaný přípravek! Je dokonalý tak moc, že s ním nikdy neopomenu natřít ani víčka. Je to prevence před tím ,aby vás dostihla ta spadlá. Jak ráno, tak večer. Bez ohledu na to, jestli se líčím. On totiž s líčením bezvadně spolupracuje.

Dlouhodobé účinky božských pleťových krémů Lab Biome

Peptidový krém Lab Biome

Je mi 31. Je to houby věk. Ale vrásky se sem tam už mají tendenci hlásit o slovo. Jsem si ovšem jistá, že se správnou péčí jim můžete dát vale. Oddálit jejich řádění. Mnohokrát jsem si to vyzkoušela. Jenže najít něco takového pro citlivou pleť nebývá jednoduché. Pokud tedy neplánujete za každý jeden produkt péče utratit víc než 1500 Kč. Peptidový krém Lab Biome doslova tuto hru změnil. V kombinaci s pleťovými séry Lab Biome dokáže opravdu nevídaným způsobem vylepšit stav mikrobiomu pleti. A věřte mi, já to poznám, nejen díky alergii (většinou se manifestuje jako dlouhodobá/krátkodobá porucha mikrobiomu ústící do vyrážek, ekzémů apod.). Nikdy jsem pokožku, pominu-li své období před štítnou žlázou a PCOS, neměla v tak dobrém stavu.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Sorry, ale já prostě nemám vrásky

Pokožka stejně jako další tkáně se nejvíc opravuje v noci, hezky v hlubokém spánku. Můj spánek pořád ještě není procházka růžovým sadem. Ale peptidový krém Lab Biome pokožce i přes to hodně pomohl. Akceleroval regenerační a obnovující procesy v pleti společně s regeneračním sérem Lab Biome. A já vám můžu deklarovat následující:

  • Nosoretní rýhy vyhlazeny o 50 %, dokonce tak, že když se líčím, ať už s bází nebo bez báze, make-up už mi do nich nezalézá.
  • Mračivka mezi obočím vyhlazena nejméně o 50 %. Kdybych se detailně nezkoumala v zrcadle, asi bych prostě zapomněla, že se tam kdy rýsovala.Ale na tom má podíl i oční krém Lab Biome.
  • Počínající horizontální vrásky na čele zmizely (ale musím podotknout, že já na ně nikdy nijak netrpěla).
  • Pokožka má alespoň z půlky lepší tonus, kontury podél lící a čelistí jsou vypnuté a tvář působí vyrýsovaně, jako by ji snad svým dotekem pomohl Michelangelo.
  • Úrovně hydratace pleti je signifikantně lepší. Netrpí tolik na únavu, mdlost a zašedlost. Ubylo suchých míst.
  • Přitom se díky regulaci kožního mikrobiomu přestaly nadměrně mastit některé partie oproti době před používáním produktů – zejména oblasti kolem nosu. Pokožka vypadá pěstěnější a vyrovnanější včetně probarvení.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Takže ano, deklaruji, že tento krém za necelých 300 Kč má všechno, co slibuje: posiluje imunitu pokožky, reguluje fyziologii a kožní mikrobiom, a především má liftingový, protivráskový, zpevňující a hydratační účinek, na který jsem zvyklá z kosmetických produktů s cenovkou řádově 8x vyšší!

Moje pleť začala k světu vypadat už po měsíci. Po dvou je dokonalá. Svěží, krásná, šťavnatá a hlavně mladá. Chová se jako by mi bylo zase sladkých 20. Nemyslím to s nadsázkou. S peptidovým krémem Lab Biome neuděláte chybu v 28 letech ani po padesátce.

Krém na oční okolí Lab Biome

Ještě nikdy jsem neměla oční okolí v takové pohodě. Nikdy. Z dlouhodobého hlediska vzrostla hladina hydratace a komfortu dvojnásobně. Dokonce vnímám v očním okolí únavu méně, tedy v menší míře a méně často. Jako by tkáně očního okolí běžnému napětí už tolik nepodléhaly. Navíc byla pokožka příjemně zklidněná.

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Ovšem účinky na linky a vrásky, to je teprve bomba! Během první tří týdnů se viditelně zmenšila hloubka jemných linek. Dnes, po třech měsících po nich není ani památky. A co hlubší mimické vrásky? Zde vidím zlepšení o 50 %. Jak v hloubce, tak délce, tak zasažené celkové ploše očního okolí. Krém Lab Biome na oční okolí výborně zpevňuje pokožku, hydratuje ji a vyživuje, přibývání nových vrásek se zcela zastavilo. Ačkoli vedle peptidů jsou největším trumfem antioxidanty. Dokážu si představit, že u tohoto přípravku vydržím do 45 let. Nyní mám oční okolí jako v době, kdy mi bylo o deset let méně. Pokožka je celkově silnější a její textura hladší. Jsem nadšená!

Recenze peptidového krému Lab Biome a krému Lab Biome na oční okolí.

Peptidy jako nové náboženství

Řada Lab Biome se vyznačuje vysokým množstvím aktivních látek ve složení.

Syn®-Coll, kyselina hyaluronová nebo laktobacily

V peptidovém krému Lab Biome najdeme 2,5 % peptidu Syn®-Coll, 1% Biome komplexu a 0,3 % kyseliny hyaluronové (s nízkou i vysokou molekulární hmotností). Hned za vodou se nalézá šťáva z aloe vera či slunečnicový olej. Obsahuje také bambucké máslo, glycerin, laktobacily, extrakty ze šalvěje lékařské, dobromysli obecné, tymiánu obecného, vratiče obecného, bazalky pravé, sibiřského ženšenu, vrbovky úzkolisté.

Peptid Syn®-Coll je vlastně Palmitoyl Tripeptide-5. Zpomaluje proces stárnutí pleti už po jedno měsíci. Jedná se o látku s malými molekulami, proto proniká až do hlubších vrstev pokožky, kde stimuluje tvorbu kolagenu a omlazuje pokožku. Velmi dobře si poradí i s výraznějšími vráskami. Pomáhá aktivovat buňky, zlepšuje jejich metabolismus a zkvalitňuje regenerační procesy v kůži. Hraje klíčovou roli v předávání signálů. Do buněk tak dorazí zprávy, které spustí procesy obnovy, omlazení a ozdravení.  Díky tomu pomáhá předcházet předčasnému stárnutí a buňky udržuje déle „v mladém rozpoložení“.  Syne-Coll doprovází ve složení ještě Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate )neboli Syn®-Ake, o kterém si víc povíme za moment.

Syntetický hadí jed je vlastně neškodný dipeptid lepší než botox

Složení krému Lab Biome na oční okolí je stejně sexy. Najdeme v něm 4 % peptidu Syn®-Ake, který je rovněž známý jako syntetický hadí jed. Dále tu máme 1 % fermentovaných výtažku z ostružníku morušky a lesních malin, jimž sekunduje 0, 25  % vitamínu E, který je silným antioxidantem. Ale to zdaleka není vše.

Slunečnicový olej následuje vodu. Vysoko postavený panthenol je zárukou zklidnění a hydratace. Obsah zvlhčujícího glycerinu a maltodextrinu, který zlepšuje využitelnost aktivních látek je značný. Za zmínku stojí i trendy antioxidant superoxid dusmutáza, vyhlazující rýžový protein či sójový protein, extrakty z plodů lesních borůvek, plodů klikvy velkoplodé, sibiřského ženšenu, klanoprašky, kopřivy dvoudomé, moruše černé (plody morušovníku), orlíčku sibiřského. Nezanedbatelný je rovněž obsah kyseliny hyaluronové o vysoké i nízké molekulární hmotnosti. 

Syntetický hadí jed neboli peptid Syn®-Ake je nejsilnějším neuropeptidem, který se v kosmetickém průmyslu může využívat. Jeho chemický název zní Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate. Je to vlastně laboratorně vyráběný peptid, který je jen částí chemického řetězce hadího jedu. Uvolňuje mikostahy mimických svalů, v tom působí podobně jako botulotoxin, avšak není invazivní. Řadí se mezi silné svalové relaxanty. Jeho účinek je viditelný do deseti minut od kožního podání. Působí rovněž také jako prevence tvorby nových vrásek. Na jednu stranu je to expresní pomoc, na druhou pomáhá udržet mladší vzhled pokožky z dlouhodobého hlediska. Jeho výhodou je, že vás nepřipraví na rozdíl od botulotixinu o mimiku. 

Ráda bych Vás upozornila na fakt, že postavení aktivních látek v řadě Lab Biome je opravdu ohromující. Na obale je deklarováno procentuální zastoupení v obsahu. Pokud projdete INCI, vyjeví se vám, jak obrovské je ve skutečnosti množství aktivních látek. Jestliže peptidy jsou zastoupeny např. v očním krému 4 %, pak extrakt z borůvek či kyselina hyaluronová, které předchází vitamínu E (0,25 %) budou ještě výše zastoupeny.

Závěrem

Těmto dvěma krémům Lab Biome jsem naprosto propadla. Je to, jak se říká v angličtině masterpiece neboli mistrovské dílo laboratoří Natura Siberica z Estonska.

Za takovou cenu, s tak příjemnou formulí, zajímavým složením, hojně zastoupenými aktivními látkami, jejichž účinky jsou podloženy klinickými studiemi, asi nic lepšího neseženete. Vždycky to bude buď dražší, nebo méně hodnotné co do složení a textury.

Dávám asi tak sto bodů z deseti, protože mi tato péče opravdu skvěle sedla. A jestli chcete vypadat skvěle ve třiceti, za deset i za dvacet let, radila bych vám prevenci zahájit s tímto. Není to velký zásah do rozpočtu, ale efektu, jehož se vám dostane, nedocílíte mnohdy ani s plejádou řádově dražších výrobků. A berte v potaz, že sítem mojí citlivé pleti jen tak něco neprojde.

Musím podotknout, že za dobu používání se celkový stav mojí pokožky hodně zlepšil. A když to tak vidím, bude to opravdu tím, že mi neuvěřitelně sedla formule komplexu Biome (fermentované výtažky z plodů ostružníku morušky a divokých malin). Přestaly mne trápit dermatitidy. Alergické projevy mě navštěvují zřídkakdy, a to i když si občas ten chleba s paštikou od strejdy namažu… Mám pleť čistší, celkově pěstěnější, klidnější a spokojenější. Protože jsou výsledky právě tak báječné, skoro si říkám, jestli má cenu ještě něco testovat mezi očními a nočními krémy. Až tak skvělé to je. 

A malé doporučení na závěr. Starším ročníkům nebo těm, kteří potřebují intenzivně liftovat, protože mají pleť unavenou nebo zranitelnou, bych doporučila peptidový krém klidně i na den. Budete spokojení. Jen to chce poté doladit SPF.

Peptidové krém Lab Biome zakoupíte za 299 Kč, tuba obsahuje 50 ml produktu. krém na oční okolí Lab Biome vás vyjde na 219 Kč. V tubě ho je 10 ml, ale s mou spotřebou bych uvítala i třicítkové balení. To by mi totiž došlo až za čtyři a půl měsíce, takto každý měsíc a půl potřebuji dokoupit.

* Recenze vznikla v rámci spolupráce se značkou Natura Siberica.

Loučím se s vámi zamilovaná do krémů Lab Biome s pořádnou dávkou peptidů! A příště se mrkneme na ty opalovací!

Napište mi schválně, jestli i vy na peptidy vsázíte? 

 

You may also like

Leave a Comment