Home Beauty Pleťová séra Lab Biome | Recenze

Pleťová séra Lab Biome | Recenze

Aneb když Natura Siberica najdete klíč k posílení kožního mikrobiomu

by katerina
Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

Krásný den, milí čtenáři,

v této recenzi si posvítíme na dvě séra z řady Lab Biome: regenerační s koenzymem Q10 a rakytníkovým hydrolátem či antioxidační s komplexem mědi, hořčíku a zinku a kyselinou hyaluronovou. Jak mi prospěla vám prozradím v následujícím textu.

V recyklovatelných materiálech je síla

Séra jsou balena v kartonových krabičkách, jejichž design je velice svěží, moderní. Vyvolává ve mně dojem, že jsem si pořídila kosmetologickou péči nové generace v té nejlepší kvalitě. Krabička zobrazuje texturu produktu i jeho „nahé balení“. Najdete na ní pokyny k aplikaci i složení. Ale to nejlepší je, že uvádí, kolik procent aktivních látek, alespoň těch nejdůležitějších. je v sérech Lab Biome zastoupeno. To je velký posun a díky tomu a porovnání s INCI listem si uvědomíte, jaký zlomek ve skutečnosti mohou aktivní látky v kosmetice tvořit. A budete šokováni!

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

Samotná séra jsou uzavřena ve skleněných lahvičkách s pipetou. Vlastní pipeta je z plastu, kapátko ze skla. Jestli se od sebe dají nějak nenásilně oddělit, na to jsem nepřišla. Lahvičku pak zdobí ještě etiketa, která je lepená opravdu „festovně“. Jde hodně těžko sundat. Na recyklační lince s tím asi budou mít trošku trápení, ale oni už si poradí. Prázdné lahvičky i krabičky zásad ně odkládám do tříděného odpadu. Samozřejmě po vymytí. Ekologický aspekt je stále důležitější, recyklace díky nedostatku surovin a vysokým cenám energií bude ještě důležitějším způsobem, jak ze zdánlivého odpadu vytvořit něco hodnotného.

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

Jak mohou být ekonomika a účinnost obě na prvním místě?

A jak je to s cenami? Za 30 ml séra zaplatíte 219 Kč, což je cena víc než pěkná. O to víc ji oceníte, až uvidíte obsah aktivních látek! Já sama jsem regenerační sérum Lab Biome spotřebovala za 2 měsíce, při každodenním večerním používání. To druhé s antioxidačním účinkem jsem používala každé ráno po dobu dvou a půl měsíců. První jsem si dávkovala po 3-4 kapkách, nešetřila jsem. Druhé pak po 2 kapkách.

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

A doma už mám další dávku, opět to regenerační, ale antioxidační budu tentokrát podvádět s hydratačním nebo omlazujícím.

Aplikace sér Lab Biome je jednoduše příjemná

Víte, že jsem velká milovnice sér. Miluji ten pocit, který pleti dávají. Ani u Lab Biome tomu nebylo jinak.

Pleťové sérum Lab Biome určené pro regeneraci pleti s obsahem koenzymu Q10 a rakytníkového hydrolátu

dvojfázovou povahu. Jedna vrstva je olejová, druhá vodová. Musíte sérum řádně protřepat a pak až pipetou nabrat. Když jej protřepete, zdá se, jako by v lahvičce byly diamantový a zlatý prach. Opravdu krásná podívaná. Ovšem se třpytkami na pleti nepočítejte. Sérum se snadno přenášelo na pokožku, ve výsledku se chovalo jako gel v olejové kapsli. Krásně se roztíralo, do pleti hezky a rychle vstupovalo. Tím lépe. čím byla pleť důsledněji ošetřená pleťovým tonikem, tudíž si uchovávala trochu povrchové vlhkosti navíc. Ačkoli výrobce uvádí, že by se séra Lab Biome vždy měla nanášet na pokožku suchou, zejména u tohoto trochou vlhkosti nic nezkazíte. Právě naopak!

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura SibericaRecenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

Po aplikaci je pokožka hedvábná, uvolněná, zklidněná a velmi spokojená. Až tak, že jsem se večer co večer po koupeli nemohla dočkat, až doběhnu k toaletnímu stolku a začnu sérum nanášet. Bylo mi enormně příjemné svým chováním, aplikací i účinky. Navíc pleť po nanesení skvěle vstřebává i krémy, zejména ten peptidový ze stejné řady.

Pleťové sérum s antioxidačními účinky Lab Biome s komplexem hořčíku, zinku a mědi a kyselinou hyaluronovou

Světle růžová velmi viskózní táhlá hmota. Sérum je skutečně husté a mírně lepivé. Na pleti se chová příjemně, zklidňuje, osvěžuje. Ovšem pokožka je po nanesení asi minutu a půl mírně lepkavá. Při aplikaci se stává, že trošku „pění“, ale to je brzy pryč. Počkejte tu chvilku a sérum se dokonale a do sucha vstřebá. Pokožka potom bez problému přijme krém pleťový i oční.

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura SibericaRecenze pleťových sér Lab Biome od Natura SibericaRecenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

A jakpak se pokožka cítí? Je rozhodně silně hydratovaná. Obsah kyseliny hyaluronové dosahuje 1,5 %. A je to znát. Jako byste dostali polibek hydratace. Intenzivní a dlouhý. Líbí se mi také, že během dne bývá pleť méně reaktivní. Netrpí začervenáním, netrpí nepříjemnými pocity.

Vůně mého dětství

Zajímavou kapitolou jsou parfemace. Každé sérum totiž voní úplně jinak. Regenerační mi při prvním otevření lahvičky připomnělo jeden sirup na kašel, který jsem jako dítě zbožňovala. Voněl po sladkosti, bylinkách a hlavně jitrocelu. Antioxidační přípravek zase vyzařoval aroma, které mi dělalo extrémně dobře v horkých dnech. Bylo takové mírně zelené, lehounce nasládlé, s akvatickými až mořskými tóny tóny. Obě varianty si mně získaly. Navíc mne těší, že parfemace je opravdu jen lehká a s dobou otevření produktu dále slábne. Na pleti za sebou nechává sotva detekovatelný závoj.

Dlouhodobé účinky pleťových sér Lab Biome

Z dlouhodobého hlediska jsem si nemohla přát lepší parťáky. Regenerační procesy v pokožce se vytáhly! Prostě se zlepšily, probudily, mám-li to vyjádřit řečí čísel, hojila se cca o třetinu až polovinu rychleji. A přesně proto mám regenerační sérum Lab Biome s nejen ráda, to je láska, řekla bych, že životní. Když se udělal pupínek, vysloužila jsem si šrám přes obličej z pobytu v přírodě, zahojeno bylo do týdne. Dříve do 14 dní. Barevná stopa, pravda, byla vidět ještě další týden, ale vše se hojilo čistě, ne do jizvy. Božské!

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

A také s vráskami si toto pleťové sérum hezky pohrálo. Vyhladilo je, pleť pěkně osvěžilo. S chutí jsem ho nanášela i na oční okolí. No safra! Tohle jsem měla mít dřív, tak před třemi lety, za tu dobu mi pod očima přibylo vrásek nejvíc z nejrůznějších důvodů. Kdybych takové sérum měla už tehdy, byla bych teď měla pohled jako ve dva a dvaceti. Pleť je zde silnější, vrásky méně patrné, regenerace běží na plné obrátky. Ráno se probouzím s pohledem jako laň. 

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

No a co antioxidační sérum Lab Biome? Mám o ho chloupek méně ráda, než to regenerační, ale ten rozdíl v přilnutí srdce k této kosmetice je vážně minimální. Každodenní používání snížilo reaktivitu pokožky, i když jsem byla zlobivá holka a nepatrně si mlsla pšenice. Místo rozbouřené reakce pokožky jen malé nepatrné začervenání a troška nepříjemného pnutí, co po dni až dvou přešlo. Prostě pleť odolnější. A hydratace světová. Pleť jsem neměla tak žíznivou jako jindy, bylo to znát i na tonusu a šťavnatosti pokožky. Vypadala hezky svěže a mladě.

A co hlavního stojí za účinným mixem Lab Biome?

Je to komplex Biome, tedy řada postbioticky působících látek, které ozdravují kožní mikrobiom. Získávají se z plodů ostružníku morušky a lesních malin. Ty se fermentují a při fermentaci (mléčné kvašení) produkují mikroorganismy řadu pleti prospěšných látek, které nahrazují chybějící produkci postbiotik mikrobiomem a zároveň mikrobiomu pomáhají a zlepšují jeho kvalitu. To je věda, že? Dnes je o postbiotikách už několik opravdu zajímavých světových dermatologických studií, které se shodují v přínosu pro normalizaci reakcí pokožky, zpomalení stárnutí, redukci citlivosti. Využívají se při terapii poškozeného hydrolipidového filmu, při atopické pokožce atd. V přípravcích Lab Biome je tento komplex zastoupen z objemu 1 %. A to je sakra hodně.

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

Moje pleť s mikrobiomem bojuje už řadu let. A teď konečně jsem našla něco, co nestojí tisíce, a přitom mou nevyzpytatelnou pokožku umí vyladit tak, že se na sebe každé ráno a každá večer usmíváme. Ona těší mě, já těším přípravky Lab Biome ji. Žijeme v míru a lásce. Když séra totiž doplňuji ještě krémy z téže řady (a  že je celou dobu používám společně se séry), je to nejlepší spojenectví pro klidnou  a šťastnou pokožku.

Další aktivní látky

Pleťové sérum Lab Biome s regeneračními účinky obsahuje mimo 1 % komplexu Biome:

 • Squalan – působí jako skvalen, normalizuje ochrannou funkci pokožky a hydrolipidový film;
 • slunečnicový olej – bohatý na lecitin a mastné kyseliny;
 • zvlhčující glycerin;
 • maltodextrin – zvyšuje využitelnost aktivních látek;
 • zklidňující panthenol;
 • hydrolát z rakytníku (0,1 %) – podpora regenerace;
 • extrakt z jitrocele většího – podpora hojení;
 • výtažek z řebříčku obecného – podpora hojení, antiseptické pčinky;
 • výtažek z lopuchu většího – detoxikace pokožky, zlepšení metabolismu;
 • extrakt z tužebníku jilmového – podpora obranyschopnosti, dezinfekční účinky;
 • extrakt z listů lípy malolisté – zklidňující vliv;
 • měsíčkový extrakt – zklidnění, hojení, obnova buněk;
 • výtažek ze zakrslé borovice – antioxidanty;
 • forma koenzymu Q10 Ubiquinone (0, 1 %) – vysoce biologicky využitelný, redukuje vrásky, linky, pomáhá vytvarovat kontury, urychluje regeneraci;
 • sodná sůl kyseliny hyaluronové;
 • vitamín E.

Pleťové sérum Lab Biome s antioxidačními účinky mimo 1 % komplexu Biome obsahuje:

 • heptyl glucoside – zlepšuje rozpustnost aktivních látek a jejich vstřebatelnost kůží;
 • zvlhčující glycerin;
 • sodná sůl kyseliny hyaluronové (1,5 %)– pomáhá přitáhnout vláhu do vrchních vrstev pokožky;
 • maltodextrin – zlepšuje využitelnost aktivních látek;
 • Copper Gluconate, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate (1 %) – sloučeniny kovů vykazují antibakteriální, protizánětlivé účinky na základě mechanismu, který působí na redukci oxidačního stresu a aktivity volných radikálů;
 • sodium lactate – podobné vlastnosti jako zvlhčující glycerin;
 • extrakt z rozchodnice růžové – zklidňuje pleť, pomáhá redukovat projevy přecitlivělosti, posiluje odolnost vůči vnějším vlivům,
 • extrakt ze šípků – posiluje pokožku, zpomaluje proces stárnutí, obsahuje hodně vitamínu C;
 • výtažek z třezalky tečkované – zklidňují, pomáhá hojit;
 • tužebník jilmový v podobě extraktu – podpora obranyschopnosti, antiseptické účinky;
 • výtažek z parchy saflorovité neboli maralího kořene – ovlivňuje pozitivně odolnost pokožky vůči vnějším vlivům, obsahuje velké množství antioxidantů;
 • extrakt z heřmánku pravého – zklidňuje, stahuje, pomáhá pokožce s hojením a regenerací.

Závěrem: Ekonomická a účinná jsou séra Lab Biome

Jak jen to říct? Vyzkoušela jsem mnohé. Drahé, levnější. Ale až péče, která začala hýčkat můj kožní mikrobiom, v tomto případě z té dražší sekce GERnétic, z té levnější právě Lab Biome, dokázala napravit jednu z příčin náročnosti a rozladěnosti mojí pleti. Myslím, že od této doby pro mne bude těžké kosmetiku dále testovat. Budu ji už vždycky srovnávat se dvěma špičkami, které jsem zmínila výše. Moje pokožka je prostě krásná. Už absolutně nemám potřebu se líčit ve smyslu, že bych to dělat musela, abych zakamuflovala nedostatky. Abych se cítila méně hloupě.

Recenze pleťových sér Lab Biome od Natura Siberica

Ať si to přiznáme či nikoli, krásná pokožka je pro ženu podstatný díl sebevědomí, stejně jako pro některé konfekční velikost. Séra Lab Biome plní ještě víc, než slibují. Jsem zamilovaná.

Na celou řadu Lab Biome je až do konce července sleva 20 %, což je ideální příležitost tyto lahůdky pro pleť vyzkoušet.

* Recenze vznikla ve spolupráci se společností Antim Plus, která řadu péče Lab Biome do ČR dováží.

Zaujala vás řada péče Lab Biome?

Budu se na vás těšit u dalšího článku!

You may also like

Leave a Comment