Krásný den, milí čtenáři,
možná už jste postřehli, že moje mamka testovala některé přípravky z e-shopu Marjalla. A to testování se moc nepovedlo, protože nemoc. A protože se nedokázala skamarádit s olejovými produkty. Takže jsem vzala štafetu za ní a byla zvědavá, jakým způsobem na přípravky Niki Newd a Henua Organics zareaguje moje citlivá pleť.
Kosmetika na bázi olejů: Dosud jsem ji nevítala
Všimli jste si, že na blogu se zmínky o kosmetice čistě na základě olejových složek, které nemají formu různých krémů a emulzí dočtete jen zřídka? Asi ano. Důvod to má jednoduchý. Mojí pleti taková péče prostě nikdy moc neseděla. Když mě trápilo cystické akné, mastné jsem na tváři nesnesla. I když jsem poctivě nanášela na navlhčenou pokožku, vždycky oleje a balzámy nechaly na pleti vrstvu, která mi připomínala kolomaz, pod nímž se kůže jen potí. Jenže člověk se vyvíjí a jeho pleť také.
S oleji jsem začala experimentovat zhruba před půl rokem. Moje jinak standardně neposlušná pleť s mastnějším „téčkem” a sklonem k hypersenzitivním projevům se najednou rozhodla, že touží po výživě. Myslím, že na svědomí to bude mít také dieta podle Glucose Goddess, ale o tom jindy. Takže jsem nasadila jako závěrečnou péči hydroláty a oleje. Navlhčit, vmasírovat olej. A ono to začalo fungovat. Moje pleť poprvé v životě vzala olejové produkty na milost. Když se mamka nemohla rozhoupat k dopotřebování luxusní péče Niki Newd a Henua Organics z e-shopu Marjalla, poprosila mě, jestli bych to místo ní nevzala já. A tato recenze je výsledek.
Jak jsem balíček krásy z Marjalla používala?
Mám jedno pravidlo. Olejové produkty si dopřávám v rámci večerní rutiny. Mám klid si s nimi vyhrát, občas je vmasírovat válečkem nebo kamenem Gua Sha. Přesně tak jsem zapojila i celou škálu pečujících přípravků z e-shopu Marjalla. Večer jsem pleť odlíčila, omyla ovesným mýdlem nebo gelem. Osušila a tonizovala Zkrášlujícím pleťovým tonikem Henua Organics. Poté přišlo sérum od jiného výrobce, hezky zapracovat, znovu zkrášlující tonikum na navlhčení pleti a pak voilà − směs Skin Silk a Skin Balm od Niki Newd v poměru 1:1. Vmasírovat a šup do peřin.
Aplikace byla celkem rychlá, po pravdě jsem si myslela, že budu s olejovými produkty mnohem víc válčit. Ale ne, svou skincare jsem zvládala s přehledem za 12 minut. Olejové přípravky se díky navlhčené pleti rychle vsákly a zanechaly za sebou jen nepatrný film, který ale nikterak neohrožoval ložní prádlo ani moje vtipné pyžamko s tučňáky. Nevnímala jsem nepohodlí nebo ulepenost. Neměla jsem pocit zacpané pleti, vrstvy, která by dusila mojí kůži.
Naopak. Možná vzpomenete, jak mamka psala o „psychoterapeutickém účinku” péče o pleť Niki Newd. Musím s ní souhlasit. Nevím, zda je to tím jedinečným mixem ingrediencí. Zkrátka mne tato kosmetická večerní rutina dokázala naladit na příjemnou odpočinkovou vlnu, kdy jsem se ve své hlavě dokázala zbavit neustálého myšlenkového chvátání.
Niki Newd a propojení textur
V péči jsem Skin Balm a Skin Silk vždy míchala. Tekutá forma odlehčila tu tuhou. Celkově se mi díky tomuto postupu s produkty lépe na pleti pracovalo. Skin Balm bylo potřeba nechat chviličku tát na hřbetu ruky. Poté přikápnout jednu pumpičku Skin Silk, smísit a aplikovat.
Skin Silk jako tekuté hedvábí s dávkou antioxidantů
Olejové sérum Skin Silk od Niki Newd má za úkol potěšit spíše majitelky mastné a smíšené pleti. Inci list se skládá výhradně z olejů, které dohromady dokáží na pokožku působit jako preretinolová terapie. Jsou totiž bohaté na přirozeně se vyskytující formy vitamínu A vázané v ovoci a zelenině. A řada z nich se také nemusí tajit atraktivním obsahem vitamínu C a E.
- Olivový olej
- Olej z rajčatových semínek
- Olej ze semen borůvek
- Brusinkový olej
- Jahodový olej
- Malinový olej
- Olej z klikvy
Už pocitově se jedná o lehoučký olejový mix Niki Newd, který se nepodobá hutnosti tradičně využívaných olejů, jako je například ten mandlový. Dokonce mi hutnější připadá i arganový olej. Dávka antioxidantů ukrytá v této směsi, alespoň podle toho, co jsem viděla v zrcadle, přispívá k projasnění pokožky a redukci nejrůznějších skvrnek a jizviček. Nezmizí zcela, ale jsou méně nápadné. Než k tomuto zjištění ale člověk dojde, chce to zhruba tři týdny poctivého testování.
Skin Balm jako zklidňující terapie před spaním
Přesně vím, proč mi zrovna tenhle balzám Niki Newd připadal jako balzám na nervy i na pleť. Obsahuje panenský včelí vosk. Moje pokožka se se včelími produkty kamarádí od dětství. Mají na mě zklidňující vliv po všech stránkách. Včelí vosk patří v říši přírody k nejúčinnějším ochranným látkám, které pokožce zabezpečují komfort před nástrahami vnějšího prostředí. I proto ho s chutí v krémech vyhledávám.
Balzám je pocitově dost tuhý při nabírání (množství odpovídá tak 1/3 – 1/2 hrášku). Proto je dobře ho přenést na hřbet ruky a nechat na něj působit teplo pokožky. Pak se krásně smísí se Skin Silk a má přesně tu konzistenci, která se snadno vpravuje do pleti, aniž by ji člověk musel jakkoli víc třít nebo mechanicky trápit. A chápu, že tohle moji mamku nebavilo, ona je přesně ten typ šup-šup.
Skin Balm má také zajímavé složení. Na prvním místě je panenský kokosový olej, čehož jsem se trochu ucpávala. Může být komedogenní a na černé tečky na nose i na bradě trpívám pořád. Ale nezdálo se mi, že by se problém jakkoli zhoršil. Takže evidentně asistence dalších složek zabrala. A co mezi ně patří?
- Bambucké máslo
- Olivový olej
- Včelí vosk
- Rozmarýnový olej
- Extrakt z výhonků jalovce
- Vitamín E
- Kyselina mléčná (konzervuje a zároveň jemně exfoliuje pleť)
Zkrášlující pleťové tonikum Henua Organics: královna lesa
Na tomto toniku mě zaujal obal. Zatímco přípravky Niki Newd jsou balené do černého (resp. fialového) skla, které olejové složky efektivně chrání před oxidací na světle, tonikum Henua Organics má flakon ze stylového matného skla a jako koruna na něm sedí víčko z bukového dřeva. I krabička je sama malým uměleckým dílem. Jednoduše tady vládu nad obaly převzal severský cit pro design.
Uvnitř se nalézá kapalina s vyšší viskozitou, než je voda. Má okrovou barvu a je nasycená nejrůznějšími přírodními poklady, z nichž musím jmenovat březovou mízu. Není to tak dávno, co jsme s děvčaty na vesnici každé jaro chodívaly pro březovou mízu, kterou jsme používaly na posílení vlasů. Dodnes ji na jaře ráda používám i k vnitřnímu užití. Je totiž plná minerálů a antioxidantů, výborně pečuje o tělo zevnitř, a navíc obsahuje betulin, který zklidňuje zažívání.
Stejně laskavá je březová míza i k pokožce. Má silné hydratační a zklidňující účinky. Pleť vyživuje, zlepšuje její tonus díky obsahu minerálů. A jak víme, minerály pomáhají odstraňovat důsledky stresu, které na kůži zanechávají stopy – vrásky, ztrátu elasticity apod. Březové míze asistuje růžová voda s obsahem rozjasňujícího vitamínu C a květová voda z chrpy, která je vyhlášená pro zklidňující efekt na podrážděnou pokožku. A celý tento koncert uzavírá extrakt z pupenů Borovice lesní, který je bohatý na terpeny řadící se k antioxidantům.
Po aplikaci zkrášlujícího tonika Henua Organics byla pleť maličko ulepená, hydratovaná a o to lépe přijímala olejové složky, protože se vodná složka odpařovala díky míze mnohem pomaleji. Tohle tonikum mne nadchlo a klidně bych si ho ve skincare zopakovala.
Výsledky přípravků z e-shopu Marjalla na citlivé pleti
Nevěřila jsem tomu, že se s olejovými preparáty dám dohromady vlastně tak snadno. Velký podíl na tom má mimořádně kvalitní tonikum, které pleť výborně otevřelo vstupu aktivních látek. Třeba jen obyčejná růžová voda vyžaduje víc než 3x stisknout aplikátor, aby byl povrch kůže natolik vlhký, že vstřebá veškerou olejovou péči bez pocitu zamaštění.
Mojí pokožce dělala tato skincare dobře. Ale přiznávám jedno. Potřebovala jsem vždy použít i sérum s obsahem hydratačních látek a prebiotik. Moje pleť prostě vyžaduje při používání olejů větší důraz na hydrataci. Zkoušela jsem to i bez, ale nebylo to ono. Měla jsem pocit, že pokožce prostě ještě něco chybí, že je sice vyživená, ale schází jí ten přirozený plumping effect.
Cením si toho, že produkty Niki Newd i Henua Organics jsou sestavené přesně pro citlivější typy pleti. Ostatně jsou severského původu. Ani jednou jsem se nesetkala s pocitem pnutí, štípání, podrážděním nebo nepohodlím. Aplikace mechanicky možná trošku náročnější, člověk olejovou kosmetiku potřebuje víc vmasírovat, což způsobuje lokálně mírně větší prokrvení, ale ne reaktivitu.
Naopak mám dojem, že z tohoto mixu vyšla moje tvář posílená a odolnější. Poladil imunitu na povrchu pokožky. Pleť celkově rozjasnil, mírně zpevnil a maličko vymodeloval. Ale jestli je to anti-age spása, říct nedokážu. To by nejspíš chtělo přidat ještě sérum nebo nějaký další krok, který by obsahoval třeba peptidy, bakuchiol nebo něco podobného. Anebo by to vyžadovalo trpělivost. Přeci jen mi kosmetika vydržela téměř dva měsíce, což nemusí být směrem k účinkům proti stárnutí pleti dost vypovídající. Chtělo by to delší testování.
Ale sečteno, podtrženo, spokojená jsem byla. Pokud preferujete kosmetiku na bázi olejů, myslím, že byste měli značku Niki Newd za doprovodu tonika Henua Organics zvážit.
*Děkujeme e-shopu Marjalla za poskytnuté přípravky i důvěru.
Už se vám do rukou dostala nějaká severská péče o pleť? Pište sem nebo na IG. Budu se těšit na dotazy!
Brzy na viděnou u dalšího článku!