Home Beauty Báze pod make-up Elemis | Recenze

Báze pod make-up Elemis | Recenze

S kterým make-upem dosáhne nejlepších výsledků?

by katerina
Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto článku se s Vámi podělím o recenzi. A to tentokrát značky, která patří k britským klenotům. Podkladová báze pod make-up Elemis Pro-Collagen Anti-Aging Insta Smooth Primer ve mně nechává hluboké dojmy.

Balení a design bázi pod make-up Elemis usvědčují ze vkusu

Jako každá žena (a nakonec i muž) vnímám předměty, které mne každičký den obklopují očima. Díky tomu, co vidím, získávám nejvíce požitků, pokud pominu lásku se všemi něžnými doteky.  Značka Elemis se postavila k designu balení s grácií. Začneme krabičkou. Je v lesklém designu příjemné bleděmodré až šedavé barvy. Vše hraje jednoduchostí. Žádné barokní kličky. Spíše pojetí klasicistní. Vlastní tuba produktu má krásné perleťové plastové tělo. Nasedá na ně výjimečně přesná a spolehlivá pumpička, jíž stačí jednou stisknout, abyste obdrželi dávku akorát pokrývající potřeby obličeje a oblasti pod čelistními kostmi. Na tubu s pumičkou se nasazuje víčko v chromovém provedení. Vše nejen, že vypadá kvalitně, ale tak se to i chová.

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

A tím mě Elemis, která se jinak v drtivé většině produkce specializuje na profesionální vysoce účinnou kosmetologickou péči, zaujala. Jediný otazník visí nad tím, jak si pumpička poradí případně se situací, až bude produktu sotva desetina. Ale to vám po dvou měsících prozradit nedokážu. Zrekapitulujeme si to za půl až tři čtvrtě roku. Ještě dodám, že báze je nezvykle mnoho, tuba obsahuje 50 ml. A co stojí? Cena se zdá vyšší: 909 Kč. Ale než cenovku odsoudíme, doporučila bych prolétnout zbylé řádky.

Je to silikon, není to silikon? Textura umí překvapit

Náš první společný den. Zvědavost přemohla fotografickou důslednost. Obvykle si totiž produkty nedovolím otevřít, dokud nejsou pro potřeby recenze zvěčněné. Stiskla jsem pumpičku, několikrát na sucho. Pak se z ní příjemným tempem vyřítila bílá hmota. Když jsem ji promnula mezi prsty, měla jsem pocit, jako by se jednalo o něco se silikony. Takový zvláštní gel. Rozetřela jsem ho opatrně po hřbetu ruky a sledovala. Na kůži vytvořil sametovou vrstvu. Opravdu broskvově sametovou. A přitom neuvěřitelně hladkou. Snad mi to nikdo nebude zazlívat, ale znáte pocit, který vám dává lékařský silikon? Tak například se občas používá na kuchyňské náčiní, stěrky z Ikea jsou jím proslulé, ale najdete ho třeba i v segmentu pomůcek pro potěšení pro dospělé. A to je přesně ono. Jako kůže. Jen lepší, příjemnější, předvídatelnější.

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

První polaskání pleti s bází pod make-up Elemis

Přenesla jsem na tvář. Moje pleť je spíše smíšeného a citlivého charakteru, občas se jí nevyhnou nedokonalosti. Od báze jsem očekávala, že by mohla vyhladit všechny nerovnosti reliéfu pleti. Takže když jsem dokončila krouživé aplikační pohyby, těšilo mě, že moje očekávání naplnila. Když jsem si hřbetem ruky přejela po lících, jako bych se dotýkala úplně jiné tváře. Pleť byla sametová a hlaďoučká, stejně jako při testu na ruce. Navíc z ní báze stáhla přebytečný lesk.

Překvapilo mě také, že při styku s pokožkou báze působila jako oxymorón. Na jednu stranu jako by pleť zahřívala, na stranu druhou jako by osvěžovala a chladila. Zpočátku jsem z toho byla nesvá. Ale zvykla jsem si. Má citlivá pokožka bázi krásně snáší, ačkoli má povahu víc než rozmařilou. V souvislosti s líčením žádné zarudnutí, pnutí nebo nepříjemné pocity.

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

A jak to Elemis umí s líčením?

Vyhlazená pleť je přirozeně lépe připravena na to přijmout všechny tahy dekorativní kosmetikou. Bázi pod make-up Elemis jsem používala ve společnosti převážně tří produktů, které slibovaly krásné sjednocení pokožky a přirozený finiš: Guerlain L‘ Essentiel, Clinique Even Better Clinical Serum a Amway Hydra-V.

Přirozeně vypadající střední krytí i full coverage

Díky přípravě pleti se líčení snáze aplikovalo a vrstvilo, ať už šlo o nanášení houbičkou nebo štětcem. To se mi velice líbilo, protože jsem tak mohla make-upem v létě mohla a mohu šetřit. Báze tak pomohla vytvořit velmi svěží výsledek, kde bylo žádoucí střední krytí. Když hovořím o svěžím výsledku, mám namysli především krásně vymodelovanou tvář bez nerovností reliéfu, bez šupinek. Tvář která je hezky vypnutá, má krásné pozvednuté kontury. Báze pod make-up Elemis přispívala k redukci únavy pleti, povadlosti.

To samé dokázala i tehdy, pokud se hodilo plné krytí, ale to jsem využila během naší společné cesty na toaletním stolku všeho všudy asi dvakrát. Zkrátka mě teď nebaví. Ale až budu na podzim a v zimě potřebovat, aby pomohla mému full-coverage snažení, nezklame mě.

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

Jak dát zmizet pórům bez retušéra

Jestli jsem si však o jedné věci neodvažovala ani snít, pak to byl fakt, že báze pod make-up Elemis si poradí s rozšířenými póry. Velice dobře je vyplnila, což bylo vidět až při nanášení líčidel. Samozřejmě, že při makrozáběru by byly patrné, ale za normálních okolností se zdálo, že jsem právě vyskočila z Photoshopu.

Přitom je mi víc než sympatické, že báze vůbec nezanáší póry. Po pravdě je mám méně zanesené než v dobách, kdy jsem buď bázi vynechávala nebo používala levnější. Po odlíčení mi dělá pleť radost. Po dvou měsících s bází pod make-up Elemis vidím jen zlepšení.

Zde báze s make-upem Clinique. Tvář je o něco více plastická, krytí trochu výraznější, a především rozjasňující a světlo rozptylující efekt patrnější.

Výdrž líčení není pro Elemis výzva, ale standard

I výdrž líčení se prodloužila, respektive zintenzivnila. Co tím mám na mysli? Jde o to, že to veledílo spáchané dekorativní kosmetikou se z tváře vytrácelo poněkud línějším tempem (v sedm večer jsem vypadala jako za jiných okolností ve čtyři odpoledne), než kdybych použila některou ze svých oblíbených levnějších bází, třeba jako od Catrice.  I přes horka se mi dařilo make-up ukočírovat, aby se spokojeně držel těch partií, které jsem mu ráno hbitými pohyby houbičkou či štětcem na tváři vymezila. A to obvykle v létě doslova „teču“. Pro mne velmi příjemná změna!

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

Elemis versus vrásky

Menší, méně patrné. Ne na darmo má v názvu Pro-Collagen Anti-Aging Insta-Smooth. Použitá technologie s polymery, které vyplňují linky či nerovnosti plní svou práci bravurně, s akurátností anglického komorního. Osobně si myslím, že báze bude skvělá především pro pleť starší, než mám já. To proto, že u mně nemá ještě tolik, co vyhlazovat. Pochválila jsem ji z různých perspektiv, nicméně s tou vráskovou sama nemám dost zkušeností. Ale podle toho, co jsem měla možnost pozorovat u sebe, a to se zaměřuji jen na nosoretní rýhy, tak to bude bomba, když je vám od 50 let výš. Nosoretní rýhy zredukované cca o 50 %. A především se v nich make-up (dokonce řádně zapudrovaný) nedrolí, nevznikají tam nehezké a nepřirozené linky. Balada.

Make-up Guerlain v akci. Drží s bází ještě mnohem lépe než sám o sobě, a to jsem si myslela, že to bude těžké překonat. Přesto se z pleti vytratí o chloupek dřív, než Clinique.

Srovnání výsledků s jednoltivými make-upy

V případě Guerlain L´Essentiel byla pokožka krásně pěstěná a měla přirozený sametová finiš. Make-up s bází dobře spolupracoval. Krytí bylo střední až vyšší střední. Když jsem měla náladu na značku Clinique, s Even Better Clinical Serum jsem se mohla těšit na rozjasněný vzhled pokožky. Měla přirozený lesk a působila trochu mokrým efektem, ale vypadalo to opravdu velice svěže. Krytí bylo spíše vyšší střední. V případě Amway byl výsledek někde na půl cesty mezi předešlými dvěma. Jemný lesk a rozjasnění, střední krytí.

Z hlediska výdrže si nejlépe vedl Clinique (bez problému 16 hodin) a poté Guerlain (se sebevědomím 12-13 hodin). Jako poslední skončil Amway s 8-10 hodinami. Všechny produkty jsem alespoň trochu zafixovala  pudrem a po celkovém nalíčení i sprejem.

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

Hergot, a co to složení?

Opravdu v INCI silikony nehledejte. To, co dává silikonový pocit je opravdu vybraný komplex polymerů: Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Coco-Caprylate, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Adipic Acid/​Neopentyl Glycol Crosspolymer. A právě na tom, jak se chová substance báze k pórům je to vše vidět. Elemis, i když myslí na produkty, které nám usnadní líčení, v srdci zůstává značkou hluboce pečující. A podle toho je formule sestavena.

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

Mimo jiné ve složení najdeme například:

  • zvlhčující glycerin,
  • slídu (mica), jež zlepšuje optické vlastnosti pokožky (rozptyl světla),
  • fermentovaný extrakt řasy Alteromonas, který dodává pleti postbiotické kultury, zejména antioxidační činitele ba bázi bioaktivních sloučenin minerálů,
  • extrakt z řasy zvané paví ocas, jež díky bohatému obsahu minerálů a aminokyselin obnovuje pokožku,
  • extrakt ze sladkovodní řasy chlorella, jež obsahuje tzv. růstový faktor, který přispívá k vyšší regenraci kožních buněk,
  • výtažek z květů mimózy, bohatý na vosk a aktivní látky, které pokožku chrání před působením vnějších vlivů a proti dehydrataci,
  • výtažek z květů růže stolisté s pěstícími, ozdravujícími a anti-age účinky,
  • extrakt z mořského mechu, který přispívá k detoxikaci kožních buněk a zlepšuje jejich metabolismus (resp. odvod splodin).

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

To jsou všechno pro pleť velké dobroty. Ovšem je tu i jedna složka, která mi dělá trochu starosti. Na druhou stranu vím, že je uvážlivější alternativou parabenů: Chlorphenesin. Za úkol má inhibovat nejrůznější biologickou aktivitu patogenních organismů v kosmetice. Citlivé jedince by mohl podráždit. Ovšem já za dva měsíce (líčím se až 5x týdně) žádný negativní vliv nezaznamenala, a tak bych to bázi pod make-up odpustila. Klady převažují nad zápory.

Závěrem

Z mého pohledu se jedná o špičkovou bázi pod make-up, která bude vyhovovat nejvíce pleti s výrazným reliéfem pleti, širokými a výraznými póry a linkami či vráskami. Tam totiž báze pod make-up Elemis naplno rozbalí všechno, co umí. Já bych neměnila. Moc mi vyhovuje právě její retušérské umění a schopnost pokožce dodat pěstěný sametový vzhled, s nímž líčení vydrží déle krásné i v extrémních teplotách, jako zažíváme letos v létě. Zároveň mne těší, že báze neobsahuje silikony a nezanáší póry. Je velmi dobře vyvinutá a divím se, že ji zatím svět milovníků líčení masověji neobjevil. Zasloužila by si to. A ještě jedna věc. Parfemace, ačoli je na INCI listu relativně vysoko, není výrazná. Naopak ji hodnotím jako krajně příjemnou, čistou, s akordy přírody, květin a lesu po dešti. 

Recenze báze pod make-up Elemis z parfemy-elnino.cz

*Článek vznikl ve spolupráci s online parfumerií ELNINO.

Jaká je vaše nejoblíbenější báze pod make-up?

Těším se na všechny komentáře a reakce a brzy na viděnou u dalšího článku!

 

You may also like

2 comments

Anna 9.8.2022 - 14:54

Ahoj Kačí,
díky moc za článek. Já si právě chtěla nějakou dražší bázi vyzkoušet, tak asi půjdu do této a rovnou bych si pořídila i ten make-up od Guerlain, vypadá moc dobře. Měj se hezky! 🙂 Anna

Reply
katerina 9.8.2022 - 14:55

Ahoj Anno,
děkuji, pak mi určitě napiš, jak Ti tohle kombo sedí, mně se osvědčilo moc!
Krásné léto,
Kateřina

Reply

Leave a Comment