Home Beauty Chopard Happy Chopard Bigaradia | Recenze

Chopard Happy Chopard Bigaradia | Recenze

Koncentrované léto ve flakonu

by katerina
Recenze parfému Chopard Happy Chopard Bigaradia z online parfumerie parfemy-elnino.cz

Krásný den, milí čtenáři,

protože máme teplé září, a pravděpodobně nám krásné počasí odpoledními teplotami evokující letní dny ještě chvíli zůstane, představím vám v recenzi vonnou kompozici Chopard Happy Chopard Bigaradia, s níž si letní atmosféru užijete i teď.

Design  a balení prosvícené slunečními paprsky

Krabička parfému je vyrobena z perleťového kartonu. Je velmi solidní. Kombinuje tóny oranžové s perleťovou bělobou a zlatými paprsky. Má hravý nádech. Obalem se totiž prolíná odkaz na šperky Chopard. Právě zlatou barvou jsou znázorněny ikonické kousky, hlavně náhrdelníky s se srdíčky. Kdo Chopard zná, ví, že je to doslova motiv jejich srdce a tento odkaz se nachází v celé parfémové tvorbě. Přestože se vůně neřadí do niche kategorie a je dostupná široké veřejnosti s cenou do 600 Kč / 100 ml, má v sobě design punc exkluzivity. A krabičkou to jen začíná.

Flakon je vybroušen do tvaru, kterému se  ve šperkařském názvosloví říká smaragd. Je to hranatý půvabný tvar, který byl běžnější u šperků osázených právě smaragdy nebo jinými kameny, u nichž byl kladen důraz především na to, aby vynikla barva. Pokud bych si měla vybírat zásnubní prsten bez ohledu na cenu, určitě by byl osazen kamenem v „Emerald Shape“. Ty hrany ke mně prostě už patří a mám pro ně slabost. Průhledné sklo flakonu má oranžový nádech, který evokuje hravé veselí a ve spojení s kulovitým růžovým uzávěrem také radost a něhu. Hrdlo parfému je navíc osazeno zlatavým kroužkem, který dodává celému vizuálnímu dojmu na luxusu. Hravý luxus, ano, to je přesně ten výraz, jímž by se dal flakon jednoduše popsat. Jeho krása se jeví jednoduše, ale kdo má oko odborníka, vidí tu důmyslnost.

Kvalita zpracování je excelentní. Střička je precizní, přesná, jemná a já jí nemám co vytýkat. Pořád nechápu, jak je možné dosáhnout jí u vůně, která stojí míň než 2 000 Kč. Znám spoustu drahých parfémů, které ani z poloviny takovým řemeslným umem poznamenané nejsou, zato z nich čiší spíš fabrika bez kontrolingu kvality někde v Číně. Je však pravdou, že původní tvar flakonu vychází z dříve uvedené niche vůně s názvem Chopard Imperiale Iris Malika, což samozřejmě vývoj mírně zlevňuje. A poznámka nakonec: V celé kolekci Happy Chopard, kam patří ještě další tři parfémy, se dbalo při výrobě na využití složek z udržitelných zdrojů.

Vonná kompozice Chopard Happy Chopard Bigaradia

V hlavě tančí neroli, mrkvová semínka, zelená mandarinka a hořký pomeranč. A tančí zde znamenitě. Velkou pochvalu zasluhuje zakomponování mrkvových semen, která nevyčnívají a nedělí z vůně „mrkvičku“. Velmi taktně doplňují a podtrhují neroli s hořkým pomerančem. Zelená mandarinka dodává svrchním tónům říz v prvních minutách, pak utichá a parfému dominuje právě neroli s hořkým pomerančem a jemným mrkvovým akordem.

V srdci parfému objevíte kouzlo jasmínu, medu a pomerančového květu. Jasmín se o slovo hlásí nejvýrazněji. A med pak s pomerančovým květem spíše dělají této nevěstě svůdný závoj. Ten se postupně vytrácí a odhaluje z jasmínu více.  Nemizí však zcela a moduluje právě vyznění dominantní květinové složky.

Základ Copard Happy Chopard Bigaradia tvoří labdanum, pačuli, sezam a cedrové dřevo. Labdanum  se získává z pryskyřice cystu ladanového, což je keř typický pro západní Středomoří. Vyznačuje se jednou z nejkomplexnějších vůní na světě. Může přecházet od ovocné, květinové, temně třešňové až po styraxovou, balzamickou, medovou až bahenní. Jak se chová v parfému? Opravdu velmi komplexně. Zvýrazňuje květinové a ovocné tóny. Ale také do kompozice přináší medonosný příslib, kterým akcentuje med, tlumí jeho sladkost a  vtiskává mu mírně styraxové charisma (na pomezí sladké dřevité vůně, pryskyřice a ambry). Přitom je v každém okamžiku parfémová voda lehká a nositelná. Takto pracovat s labdanem je obdivuhodné. Právě kvůli jeho komplexitě.

Recenze parfému Chopard Happy Chopard Bigaradia z online parfumerie parfemy-elnino.cz

Další složkou, která se na mé pokožce výrazněji v základu prosazuje, je sezam. Dodává pikantnost, tam kdesi vzadu cítíte opečená sezamová semínka, jako hřejivá vzpomínka. Je to nádherné a povznášející. Pačuli, pro mě dobře, tentokrát vůbec v kompozici nevnímám. Ale naopak je čitelné cedrové dřevo, které té hravosti a jiskřivému okouzlení dodává mír a klid letního večera někde u jezera, kde se prohání jemný vánek v korunách borovic. Měla-li bych o kompozici vynést kategorický soud, pak je to vůně citrusově květinová. Jiskřivá, radostná, milá. Ale není prostá. Není tuctová a už vůbec ne hloupá nebo jednoduchá. A ta částka, co za ní chtějí, je prostě směšná.

Formální náležitosti: Síla a něha Chopard Happy Chopard Bigaradia

Letní parfémy mívají jeden neduh. Jejich výdrž není závratná a síla na vás udeří v prvních dvou minutách, pak vyprchá. Proto nejsem velký příznivec letních vůní. Jsem kozoroh, mám ráda, když se před odchodem z domova do vůně zahalím a až do večera nebudu muset reaplikovat. Výdrž má na letní kompozici velice dobrou. Není to Galerie Olfactive od Boucheron, ale rozhodně svou vytrvalostí trumfne Boucheron Serpent BohèmeNa kůži zvládne 6-7 hodin.  Pak se vytratí a drží se jen těsně při pokožce. Na oblečení a ve vlasech zvládne dokonce zanechat vonnou stopu i druhý den. A není to stopa ledasjaká.

Recenze parfému Chopard Happy Chopard Bigaradia z online parfumerie parfemy-elnino.cz

Často se u květinově a citrusově laděných vůních stává, že po nich zbyde taková nevábná plochá kytičková nebo pomerančová vůně. Trochu to připomíná osvěžovač na záchod. A já osobně to nesnáším. Ovšem Chopard Happy Chopard Bigaradia si udržuje svou komplexitu. Pořád cítíte neroli a hořký pomeranč spolupracující s mrkvovým semenem, jasmín opěvovaný medem, labdanovou složku, která objímá celou kompozici a sekundují jí cedr s pár semínky opečeného sezamu. Pořád je výjimečná.

Chopard Happy Chopard Bigaradia se rozhodně nedrží jen u těla, ale emituje molekuly radosti do okolí. Když se mnou lidé komunikují, jsou veselejší. Až tak podprahově působí parfém na naši psychiku a smysly. Přináší mi o to větší potěšení z komunikace a vztahů. Okolí parfém hodnotí pozitivně, ani si neuvědomuje, kam na ně molekuly optimismu vůně působí, jen vidím ty reakce, tu neverbální komunikaci, která se mění. Lidé jako by pod vlivem tohoto letního kouzla roztávaly a začali být uvolnění a usměvaví. Komplimenty už ani nejsou třeba.

Nekonečná letní hravost, radost, energie a elegance

Parfém je letní náladou. To on ji vyvolává, umocňuje, tvoří. Tančí v něm energie, hravost.  Upřímná radost ze života díky vonné kompozici z lidského srdce tryská na všechny strany. Nemůže se vám s ním stát, že se do vás pustí deprese. Nedovedu si to vůbec představit. Pro mě to je vůně naděje, spojení se vším a všemi, s nimiž se chci cítit propojená. A především mým propojením s vnitřním dítětem. Tato vůně má zázračnou schopnost nekomplikovat život. Vyvolává příjemné emoce, vyvolává to představu, jak si většina z nás touží vychutnat léto, zejména pak bezstarostnou atmosféru letní dovolené.

Chopadr Happy Chopard Bigaradia vás  doprovodí kamkoli: na letní oběd s kamarádkou, na koupaliště s dětmi nebo  partnerem, na piknik s přáteli, do houpacího křesla na verandě, kde rádi odpočíváte. Pozve vás do víru velkoměsta, kde díky osvěžující citrusové a jasmínové nótě už není vedro k zalknutí. V práci vás povzbudí a motivuje. Při cvičení vám dodá energii a vitalitu. Na procházce vás prostě upřímně těší. Tančíte, pozorujete, bavíte se. Žijete naplno! A neexistuje žádná výmluva, proč byste si přesně takový způsob bytí měli odpírat. Život je jednoduchý. A tato citrusově květinová kompozice vás upomíná na to, že prioritou by neměly být komplikace a problémy, ale to hezké, co do svého světa můžete pozvat každý den. Třeba, nebo právě díky Chopard Happy Chopard Bigaradia.

Recenze parfému Chopard Happy Chopard Bigaradia z online parfumerie parfemy-elnino.cz

Myslím si, že tato vůně vydá dokonce, řečeno s nadsázkou…Nebo možná bez nadsázky… Za několik sezení u terapeuta duše. Neomezovala bych se s ní rozhodně jen na léto, ale dopřála bych si ji kdykoli, když by moji mysl chtěl opanovat splín a podzimní ponurost (i když já se v tom tajemnu spíš vyžívám, jen vstávání je větší dřina). S tímto parfémem tu temnotu rozbijete, prozáříte ji jiskřičkami krásných vzpomínek, paprsky slunce, teplem dotýkajícím se holé pokožky. Je to nádhera! Nevlastním ji ani měsíc a za tu dobu jsem flakon vyprázdnila ze sedminy. Všeříkající. Letní láska, génius letní dovolené, radost ze života. Kdo by je nechtěl mít neustále po boku?

Recenze parfému Chopard Happy Chopard Bigaradia z online parfumerie parfemy-elnino.cz

Ano v zimě se opět obrátím k vanilkovému komfortu a luxusu tonkových bobů, ale tuhle krásku z dílny Chopard budu mít poblíž, abych si kdykoli mohla přivonět a připomenout, že tady jde především o radost!

Jak se vám voňavý článek líbil? Máte svůj parfém, který vám ztělesňuje  léto ve flakonu? 

Budu se těšit na všechny zprávy a komentáře a přeji Vám krásné babí léto!

* Článek vznikl ve spolupráci s online parfumerií ELNINO.

 

You may also like

Leave a Comment