Home Beauty Do Česka vstupují parfémy N.C.P.

Do Česka vstupují parfémy N.C.P.

A dáme vám pár důvodů, proč byste na ně měli upřít pozornost

by katerina
Parfémy N.C.P. vstupují do Česka, koupíte je zatím na Vibantis.cz nebo Parfemy.cz.

N.C.P. přináší voňavé kreace, které se hravě vrství

V září jsem byla také pozvána (Míšo, děkuji!) na uvedení nového parfumerského domu na náš trh. Značka N.C.P. vznikla ve Švédsku původně jako projekt několika přátel, mezi nimi i vynikající herečky Naomi Rapace, kterou možná znáte díky sérii Millennium nebo Černému Krabovi. Ale zpět k vůním, protože o vzniku značky si můžete přečíst na jejich webu.  Ty byly formulovány v Paříži a jsou všechny unisex! Spektrum parfémů N.C.P. obsáhne celou olfaktorickou škálu.

A jak se dělí?

Jsou rozřazené do několika skupin, tzv. rodin (families): citrusové (100), ovocné (200), květinové (300), fougerové (taky jim laicky občas říkáme zelené, 400), chypre (500), dřevité (600) a orientální (700). Dále  se dělí na tři řady a poznáte je podle specifického designu víčka a krabičky:

  • černobílá kombinace Seven Facets značí základní produktovou řadu, kde je od každé rodiny k nalezení jedna vůně;
  • na ni navazuje vyšší s černými víčky a obaly Black Facets, v níž najdete vůně především sytějšího charakteru a ty inspirované moderním lehkým až mírně sladce gurmánským orientem;
  • vrcholem je pak řada s krabičkami a víčky v kombinaci černých a zlatavých odstínů Gold  Facets, jíž dominují orientální kompozice.

Parfémy N.C.P. vstupují do Česka, koupíte je zatím na Vibantis.cz nebo Parfemy.cz.

Tyto tři řady se liší stylem, jakým se chápou jednotlivých surovin. A nakonec i cenou. Pochopitelně je agarové dřevo neboli oud složka dražší než například sicilský citrus. Mám-li být zcela upřímná, tuto značku charakterizuje především neotřelost, originalita a vysoce individuální přístup.

Tak kterou jsem vybrala? A kterou Stará blogerka?

Ze všeho nejvíc mě zaujala , oproti předpokladu, právě řada Seven Facets a v ní vůně Apple & Driftwood (201) a Levander & Juniper (401). Tyto dvě zároveň nejvíc lahodily i čichu mojí maminky Staré blogerky. A věřte mi, že levandule políbená jalovcem je pořád na našem seznamu možných adeptů na vánoční dárek. A to mi věřte, letos to má ježíšek u nás pořádně těžké!

Parfémy N.C.P. vstupují do Česka, koupíte je zatím na Vibantis.cz nebo Parfemy.cz.

A pak mě strhlo ve shodě s předpoklady aroma, které bych popsala jednoduše jako útulnou chatičku v jedlovém lese o vánocích, takovou ,ve které voní vanilka a cukroví, praská krb, kde si na pohovce s nejmilejšími lebedíte zabalení do kašmírových plédů a těšíte se pouhou láskyplnou přítomností: Tonka Bean & Mocha (703). Uchvátila mě, a to především pro Aldu variace Ginger & Lime (102). Oba parfémy jsou z řady Black Facets. Všechny tyhle vůně mě zaujaly jako solitéry. Jenže…

Parfémy N.C.P. vstupují do Česka, koupíte je zatím na Vibantis.cz nebo Parfemy.cz.

Podstatou vůní N.C.P. je vrstvení

Značka je totiž vystavěna na velmi individuálním přístupu k zákazníkovi, a každý si tak díky svým preferencím a unikátním vlastnostem pokožky může namíchat zcela ojedinělý vonný koktejl, vonný podpis. Zní to moc vážně, že? Ale ve skutečnosti je to hra. Opravdu hra, která po vás chce dětskou svobodu a požitek z hraní samotného. Nic víc a nic míň než autenticitu, opravdovost.

Měla jsem možnost si na eventu N.C. P., jež se konal v září v prostorách Home Restaurant INNSiDE By Melia v Soukenické ulici v Praze, společně se Starou blogerkou právě takové míchání vůní vyzkoušet, doslova to byl vonný cocktailing. Nejprve jsme pod vedením Davida Georgeouse, hlavního experta značky na vůně a jejich mísení, věnovali pozornost poznávání jednotlivých vůní a jejich odstínů. To bylo nebe samo o sobě! Ale pak, pak už jsme pronikaly do principů vrstvení. A to byla doslova vonná alchymie! Naprosto nás to pohltilo! A zjistily jsme řadu zajímavých věcí.

Co nám lahodí

Staré blogerce ze všeho nejvíc slušel parfém Levander & Juniper. A to bez kombinací, jako naprostý sólista, který perfektně vyzněl s její aurou. A stejné to bylo i s kreací Apple & Driftwood. Když se tyto dva parfémy na pokožce smíchaly, nakonec vyzněly ploše. Ale každý samostatně? Jedním slovem grády.

Parfémy N.C.P. vstupují do Česka, koupíte je zatím na Vibantis.cz nebo Parfemy.cz.

Mně naprosto perfektně sedla kombinace Tonka Bean & Mocha s Ginger & Lime. Velmi provokativní, svůdná večerní vůně, která se hodí k přepychové toaletě z hedvábí. Doslova na červený koberec. Ale tonkový parfém mi lichotil i sám o sobě. A to tak dobře, že jeho koupi stále zvažuji. Moc mě bavila také kombinace Apple & Driftwood s Ginger & Lime nebo Amber & Gaiacwood. Ale i samotné jablíčko s naplaveným dřevem mělo potřebnou šťávu a eleganci. 

Protože jsme se Starou  blogerkou příznivci spíše jednoduchosti, vrstvily jsme vždy dvě vůně. A nevěřili byste, jaký je rozdíl ve výsledném aroma, když zaměníte pořadí. Jestli tu příležitost mít budete, a já doufám, že ano, rozhodně to musíte vyzkoušet. Poslouží k tomu třeba krásný dárek v podobě kazety s několika vůněmi N.C.P. – to je pro experimentování dobrý start.

Parfém jako šperk

Co ještě mě u N.C.P. zaujalo? To, že vaši vůbec nejvíc signature vůni můžete mít vlastně neustále u sebe. Designéři vytvořily náhrdelník, který sestává z relativně masivního řetízku a přívěšku, v němž je ukryta miniatura parfému. Je dostupný ve třech provedeních, a to ve stříbrné, zlaté i černé metalické úpravě. Pro mě je to symbolická třešnička na dortu celého konceptu. Líbí se mi, jak N.C.P. dbá na detail. A upřímně, zlatou verzi si dokáži představit coby společníka mých kašmírových svetrů, ani při tom mozkové závity namáhat nemusím.

Co z kolekce N.C.P. zatím testujeme?

Na testování (mně i  Staré blogerce) nám značka N.C.P. věnovala celkem tři parfémy: Iris & Vanilla (501) , Jasmine & Snadalwood (301) a  Musk & Amber (702). Ač se mi to zprvu nezdálo, nakonec mě jak směs irisu a vanilky, tak pižma a ambry zaujaly. Jen k jasmínu si zatím hledám cestu a zkouším různě ladit. Zanedlouho vás poctím recenzí. A věřte mi, je nač se těšit.

Parfémy N.C.P. vstupují do Česka, koupíte je zatím na Vibantis.cz nebo Parfemy.cz.

A kdybyste chtěli vědět, kde na vůně můžete narazit, podívejte se pořádně na Vivantis nebo jejich spřízněný e-shop parfemy.cz. K dispozici jsou v objemu 50, 10 nebo 5 ml (roll-on).

* Článek vznikl ve spolupráci s dovozcem značky N.C.P. společností BJUTIP.

Jak vás nová značka zaujala? Dejte nám vědět do komentářů nebo na IG!

Mějte se krásně a budu se těšit zase brzy na viděnou.

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Leave a Comment