Home Beauty Babí léto s Boucheron Serpent Bohéme

Babí léto s Boucheron Serpent Bohéme

by katerina
Recenzeparfému Boucheron Serpent Bohéme.

Krásný den, milí čtenáři,

dnes se společně vydáme vstříc vzrušujícímu babímu létu a okouzlujícímu tajemnému podzimu. Provázet nás bude na této cestě vůně, s níž jsem se sbližovala během srpna a září. Seznamte se s Boucheronou Serpent Bohéme.

Nic jiného než dech beroucí design nečekám

Parfumérský dům Boucheron snad již představovat nemusím. Znáte ho ode mě víc než dobře, také se na blogu objevily už čtyři recenze, každá se nějakým způsobem dotýkala jedné z vůní spadajících do niche řady La Collection. Ta si podmanila mé srdce. Byla jsem tedy zvědavá i na novinku Boucheron Serpent Bohéme. Ta se totiž vydává trochu jinou aromatickou cestou než La Collection. Jde-li o zpracování flakonu a obalový design, kráčí ve šlépějích svého parfumérského brandu víc než důstojně.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Reliéfní dekor oživuje světlo

Opatrně jsem flakon z křišťálově čirého skla vyjmula z krabičky. Byla to chvíle napětí, která mi prozradila, že Serpen Bohéme bude můj přítel. Excelentně zkombinované materiály mě oslovily. Učarovaly mi však v momentě, kdy jsem poprvé lahvičku se zlatavou substancí nabídla slunečním paprskům. Ty roztančily reliéfní hadí kůži, která nechala flakon ožít. Detail vtisknutý sklu nejen, že vizuálně zintenzivnil celý zážitek ze hry slunečních paprsků, kontrastů a stínů, ale znatelně podpořil také vjem haptický. Plasticita vzoru umocňuje pocit, že v rukou držíte něco neobyčejného a velmi příjemného. Kdysi jsem měla možnost koketovat s krajtou, jejíž kůže je hebká a přesto má znatelnou texturu. Parfém tento vjem napodobil výborně. Má to však ještě další pozitivní efekt. Snáze jej uchopíte a nevyklouzne vám z ruky, což je u hladkého skla bez reliéfní kresby častou příčinou nehody, u níž ženám obvykle vyhrknou krokodýlí slzy.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Pečeť Boucheron

Víčko parfému Boucheron Serpent Bohéme je velice solidní. Je těžké, vytvořené z kovu zlaté barvy. Je dokonale válcovité, zříká se ostrých hran a na dotek vyzařuje neskutečnou hebkost, jako by snad nebylo kovové, ale stvořené z hladce tkaného hedvábí. Je to jako držet chladivý proudící kov mezi prsty. Připadá vám tak fluidní, až si nejste jisti, zda držíte pevnou matérii. Přesto si dovolím tvrdit, že na manipulaci se jedná o velmi dobře zpracovaný uzávěr, který je stabilní při odložení. Na hrdlo flakonu nasedá lehce a snadno. Nemá tendence se sám uvolnit během přenášení parfému v kabelce. Tento dokonalý zlatavý kousek kovu korunuje vlisované logo Boucheron. To se na parfému objevuje také na skleněném těle nanesené černým tiskem. Na zlatavé planžetě je pak vytištěn název parfému Serpent Bohéme. Tisk je opět černý. Tento minimalismus se skvěle pojí s důmyslným zpracováním těla parfému. Boucheron opět brilantně navázal na svou tradici a stvořil dokonalý flakon.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Charakter, který zaujme mnohé

Neodpustím si opět malé srovnání s vůněmi La Collection. Ty potřebují specifického nositele, který do nich „dozrál a dorostl“, a to zejména po psychické stránce. Boucheron Serpent Bohéme jde ale zcela jinou cestou. Pro mne je charakter vůně květinově ovocný. Troufnu si odhadnout, že je to přesně ten typ parfému, který sedne masám. Není potřeba na něj čekat. Je to totiž kompozice velmi přizpůsobivá. Dokáže si na ní své najít dvacetiletá dívka stejně jako žena, která hrdě kráčí po stezce středního či vyššího středního věku. Málokdy mohu říci, že taková vůně by pro mě mohla být zajímavá. Ale Serpent Bohéme je čestnou výjimkou, která potvrzuje jinak velmi hluboce zakořeněné pravidlo. Obecně vůním pro masy neholduji. Většinou mne ruší a mému dennímu programu nedávají nikterak vytříbený charakter.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Proč jsem Boucheron Serpent Bohéme udělila výjimku, i když nepatřím mezi fanynky květinově-ovocných vůní

Kompozice se otevírá duetem mandarinky s černým rybízem. Mandarinka je milá. Ale skutečný šampion mého srdce je černý rybíz. Miluji ho od doby, kdy mi tatínek k Vánocům daroval první parfém. Je to už notná řádka let, ale na ten výrazný akord černého rybízu nemohu zapomenout. Prostupuje totiž mnoho vzpomínek, které mám s tatínkem spojené. Naše společné testovačky aut, moje první brigády, kdy jsem si vydělávala uklízením aut po novinářském testování, podzim na naší zahradě, oslavy narozenin a mnoho dalšího. Na mé kůži černý rybíz provází parfém po celou dobu jeho vonného angažmá.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Další zajímavou složkou, kterou vnímám je pouštní růže. Voní suše, přitom šťavnatě. Je to esence plná oxymoronu. Patrný je i jasmín, který bych paradoxně v kompozici oželela a nahradila ho například frézií. Zajímavé by bylo spojení složek hlavy parfému s karafiátem, který by celé dílo Boucheron Serpent Bohéme posunul zcela jistě do orientální sféry. Mojí sféry. Základ parfému tvoří labdanum. To bohužel příliš nevnímám. Dále bílé pižmo, které je na první přivonění patrné, stejně jako lehký dotek jinak zemité pačuli. Santal se v kompozici jen letmo mihne a vytrácí se. Právě onou třetí složkou, proč jsem si Serpent Bohéme oblíbila, je pižmo, které mu dává lehkost a vzdušnost.

Jak se Boucheron Seprent Bohéme proplétal mým babím létem

Flakon s dekorem hadích šupinek mne provázel na všech mých cestách od konce srpnové dovolené, přes září. Strávili jsme společně intenzivní měsíc a půl. Dnes je svatého Václava, svátek patrona naší krásné vlasti, a já mohu zhodnotit i to, jak se vůně chová v chladných dnech, kdy se teplota vznáší jen pět až sedm stupňů nad nulou. Za tu dobu jsme zvládly projít odpornými horky, příjemnými dvacítkami i nevlídnou tváří podzimu. Zkusili jsme vyrazit mezi přítele, uspořádat tiskovou konferenci, zorganizovat několik meetingů, užít si víkend v Kutné Hoře nebo vyšlápnout na pořádnou túru do přírody i do pedálů mého letitého biku.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Vyhřívat se v paprscích

Bylo tropické horko a my jsme se rozhodli podniknout jeden z posledních výletů letošní sezóny. Nechtělo se nám od Prahy daleko, a tak prst kroužící po mapě svou pouť zakončil v Kutné Hoře, městě, jehož atmosféra pro mě daleko přesahuje tu centra naší metropole. Asi to bude i tím kompaktním středem města, vše je blízko, ale přitom výhledy, uličky a zákoutí nabídnou vždy něco unikátního a nečekaného. Udělala jsem ze sebe výletní dámu. Přichystali jsme věci a do kabelky jsem samozřejmě prohodila parfém Boucheron Serpent Bohéme. Za necelých 45 minut už jsme parkovali jen pár kroků od centra města, které je domovem Chrámu sv. Barbory. Slunce kolem desáté už pěkně pálilo a přestože předpověď slibovala příjemné teploty, nakonec se z nich staly tropy. Slunce se zarývalo do kůže a horko nikoho nemohlo nechat na pochybách, že se léto ještě nehodlá stáhnout do ústraní.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Z vůně se do popředí dostaly ovocné složky kyselkavé a perlivě koketující mandarinky, která však postrádala sladkost (za to přidávám body). Kolem ní se vinuly plody a lístky černého rybízu s jejich kořeněným ovocným aroma. Do srdce vůně vlétla Amorův šíp v podobě jasmínu a nakonec se vše podtrhne pačuli s pižmem. Je to lehká a dobře nositelná kombinace, která se drží při těle. V teple je tedy Boucheron Serpent Bohéme osvěžující a decentní. Chybí mu ale hloubka a větší sofistikovanost, pro niž jsem fanynkou celé La Collection.

Přesto si v doprovodu Serpent Bohéme užívám každičký okamžik třpytivého (babího) léta. Perlí a šumí jako lahodné prosecco. Jako zahrada plná babiččiných růží. Jako čerstvě zastřižené rybízové větvičky. Je to taková malá anglická zahradní slavnost, na které člověk s každým krokem v šifónových šatech vlastně tak trochu tančí.

Aktivní život Boucheron Serpent Bohéme svědčí

Obout pohorky a zdolat další výšlap, obout tretry a vyjet si na výlet. Krásných 20°C, polojasno. To jsou podmínky, kdy se Boucheron Serpent Bohéme vůbec nejlépe vyvíjí. Je to typická vůně přechodných období. Ovocný úvod zůstává, v duetu si však hlavní roli bere černý rybíz. Rozvíjí se mnohem víc květinové srdce s tureckou růží a pouštní růží, které zjemňuje jinak vyčnívající jasmín. A nakonec udeří pižmo s pačuli. Nejvyváženější projev vůně. Nejkomplexnější. A přesně to je stav, který mi vyhovuje nejvíce. Hodí se skvěle jako parfém do města, do kanceláře, na sport i pro další volnočasové aktivity. Je takovým univerzálním denním společníkem. Baví mě. A mohu říci, že v této fázi na parfém nejlépe reagují také muži, kterým jeho květinové srdce podtržené černým rybízem připadá jako nektar dívčího mládí. Okolí oceňuje jeho nerušivost a jednoduchost. Nesetkala jsem se s člověkem, kterému by tato vůně nebyla sympatická. To vyplývá svým způsobem z její jednoduché a nekonfliktní povahy.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Chladné počasí kompozici oploští

Kdy mi opravdu nesvědčí novinka z dílny Boucheron? Ve dnech, kdy slezou teploty pod deset stupňů. Z parfému zůstanou pouze květiny. Najednou se stane vůně tuctovou a drogerkovou. A to mne nesmírně mrzí. Nemá mi v tu chvíli co nabídnout. Nejsem žena květinového srdce. Bohužel. Takže se těším, že si s Boucheron Serpent Bohéme opět užijeme ještě některé dny babího léta a pak se znovu shledáme na jaře, kdy bude nasnadě odlehčit mému vkusu.

Pro koho je Boucheron Serpent Bohéme stvořen

Mně osobně se s každým přivoněním vybaví žena, která je vnitřně stále dívkou. Našla své místo ve světě a objevuje jeho další možnosti. Je odvážná, ale přitom něžná a zachovává si půvab, nevinnost. Věří v to nejlepší, doufá v to nejlepší a každý den si užívá naplno. Podle mého soudu bude sedět nositelkám od 20 do 45 let.  Lidem, kteří preferují lehkost bytí v každém okamžiku, kteří se nechávají unášet květinami a občas si rádi život okoření troškou ovoce. Tato vůně je lehká, čistá a svěží.

Recenze parfému Boucheron Serpent Bohéme.

Řekla bych, že i cenovou politikou Boucheron spíše míří na generaci 20-35 let. Přesto je designové zpracování skutečným klenotem. A nebála bych si připlatit.

*Ráda bych poděkovala společnosti Apro Delta za možnost parfém v rámci spolupráce vyzkoušet. Recenze není sponzorovaná a názor v ní se zakládá na mé osobní zkušenosti s vůní.

Parfém zakoupíte například na e-shopu Sensualité.cz nebo v síti parfumerií Marionnaud.

A jak se líbí Boucheron Serpent Bohéme vám?

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment