Home Beauty Coach Dreams Sunset | Recenze parfému

Coach Dreams Sunset | Recenze parfému

Květiny, které dávají vyniknout základu s vanilkou a fazolí tonka

by katerina
Parfém Coach Dreams Sunset a jeho recenze.

Krásný den, milí čtenáři,

znáte to. Sice už jaro, meteorologicky i podle slunečného svitu. Ale vzduch se ještě tak úplně neprohřívá a sluší mu aroma, které se vznáší květinami, ale zároveň ho hladí hřejivými tóny vanilky a tonky. A přesně to je příběh vůně Coach Dreams Sunset. Ač nejsem milovnicí květin, tento parfém mě nadchl. Ideální vůně na přechodné období.

Design je možná trochu kýč, ale

Jsem zmlsaná mladá dáma, která prahne po niche kreacích značky Boucheron. Tam jsem podlehla designovému vábení s takovou mocí, že se z něj lze jen těžko vydrápat. Pro strom nevidím les. Ale pomalu se to zlepšuje a otevírám oči. I tím je můj náhled na designové zpracování vůně Coach Dreams Sunset ovlivněno.

Flakon z čirého skla se vyznačuje absencí hran, je to jako dotýkat se oblinek lidského těla. Sklo jen něžně vábící hmatové receptory v kůži. Následně přechází do zlatavého hrdla, kterému se kolem dokola vine perleťový koženkový řemínek s výrazným prošitím. Má za úkol upozornit na kořeny značky. Coach totiž představuje především výrobce kožených tašek a doplňků, byť začínal jako dodavatel úložných prostorů pro dostavníky a kočáry.

Parfém Coach Dreams Sunset a jeho recenze.

Na hrdlo nasedá aplikátor ve tvaru květiny. Nemohu si pomoci, ale pro mě tohle není svůdná volba. To je jediná část flakonu, která se mi nelíbí. Plastový výlisek působí lacině. Je možná hravý, ale raději bych ho viděla v opravdu pokovené úpravě, která vždy evokuje více luxusu. Ale ze všeho nejvíc by se mi líbilo, pokud by aplikátor byl prostě obyčejný. Klasická kovová střička. Na květinku totiž často nasedá prach a díky reliéfu se opravdu špatně udržuje. Díky ní navíc parfém evokuje dětskost až dětinskost. Doufám, že mi výrobce odpustí tuto kritiku. Jinak však flakonu není co vytknout. Moc chvílím barevné tónování skla, které opravdu vyvolává pocit, když jím prochází paprsky, že se duše již přesouvá k soumraku.

Vonné složky: nejen hřejivý základ, ale také magnólie či hruškový sorbet

Když jsem na testování vůni obdržela, říkala jsem si, že by mi mohla sedět. Zlákal mě základ z vanilky a tonkových bobů. Dvě moje nejoblíbenější suroviny ve světě vůní. A oslovil mě také hruškový sorbet v hlavě. Ale co čekat dál? Kromě sorbetu hlava obsahuje také bergamot, který je hodně tlumený. A v srdci? Dvě hlavní nóty: jasmín a magnólie. Jasmín není příliš ostrý a rázný, magnólie mu dodává krémovou auru. Je to dobrá kombinace. Společně se lehce vinou po hřejivém sladším základu, který se však nedá přirovnat ke gurmánským vůním. Naštěstí. Ulepených gurmánek po tomto světě běhá až moc. Tohle je vyvážená květinová vůně, o něco těžší než její jiné kamarádky, o něco sofistikovanější.

Parfém Coach Dreams Sunset a jeho recenze.

Mezní krása

Je to taková mezikapitola mezi jarem a zimou nebo podzimem a zimou. V mraze je plochá a nevýrazná. Ve velkém teple se chová jako tuctovka. Ale v teplotách od pěti do osmnácti stupňů je to dáma, před kterou smeknete, dívka, která vábí. Má zdravou dávku sexappealu i serióznosti. Přípustná do kanceláře, divadla, na rande. Univerzální a přesto ne úplně běžná. To se mi na vůni Coach Dreams Sunset moc líbí. Dávám jí naději, že bude populární masově. Že si jí všimnou muži i ženy. Že bude slušet dívkám i babičkám.

Parfém Coach Dreams Sunset a jeho recenze.

Jak si představuji ideální nositelku…?

To je zpropadeně těžká otázka. Řekla bych, že to bude žena značně aktivní, mířící k úspěchu, která si potřebuje zachovat kontakt se svým magnóliovojasmínovým já a přitom chce být druhou nohou zároveň ve velkém světě, který reprezentuje základ vůně. Kariéra, úspěch, divadlo, sny a denní práce. Že to zní jak budovatelská fantazie? Pane jo, jen to ne! Tahle vůně nepotřebuje tolik odvahy jako ostatní parfémy v mé sbírce. Nepotřebuje ostré lokty. Ženě bude šetřit energii. Umožní jí proplouvat davem, mezi kancelářskými štikami. Ne nepozorovanou, ale zbytečně k agresi a výpadům nesvádějící.  To je právě tolik energie, kolik potřebuju k tomu, abych mohla pracovat na svých snech. Během pracovních dnů, a dokonce třeba i o víkendech (právě jednu březnovou sobotu jsem si vyhradila na psaní série článků, včetně tohoto).

Parfém Coach Dreams Sunset a jeho recenze.

V rozumném nakládání s energií tkví síla nositelky Coach Dreams Sunset. Vanilka s tonkou vytváří atmosféru hřejivého bezpečí s nádechem sladkosti. Jako by si člověk kousek útulného domova nosil stále s sebou. Magnólie se zapíjí do jasmínu, a ten je krémový, podtrhuje ženskost a něhu. Hruškový sorbet s bergamotem dodávají trošku kyselou svěží nótu, díky niž se parfém stává nezaměnitelným. Právě složky hlavy jsou tím kreativním momentem, kdy se vůně opravdu liší od všeho, co naše čumáčky už nasály. 

Miluji ten příslib snů s Coach Dreams Sunset

Jsem bytost na pomezí. Miluji ty chvíle, kdy se noc láme v ráno, rozbřesk, ty momenty, kdy se odpoledne setkává s večerem a večer s nocí. Je to můj dopamin. A o těchto setkáních vonná kompozice Coach Dreams Sunset zpívá. Není to serenáda, ale nádherná skladba od Purple Disco Machine. Jen se nemohu rozhodnout, zda jde o song In the Dark nebo Hypnotized. Možná o oba.

Všechny ty mezičasy, meziokamžiky jsou svého druhu jen těžko postřehnutelnou magií všedního dne, která je výjimečná právě tvůrčí silou. Nenásilnou, laskající, jemně vibrující. Tak se rodí sny. Skrývají se ve všednosti, která má k opakovatelnosti a obyčejnosti daleko. A to je přesně ten důvod, proč jsem si nakonec tuhle vůni zamilovala.

Technické parametry necháme na jindy

Jen několik málo slov k výdrži. Je fenomenální. Siláž je na výborné úrovni, ne  jako řada obyčejných květinek. Tahle má přesně ty grády, které umím ocenit. Zamířit na pulsní body na krku. Dvě stisknutí květiny. Vonná esence se z kůže uvolňuje osm hodin. Mění se v opar snů. V bublinu, do níž pronikne jen to, co si nositelka vysní. Má ale dráždivější rozměr? Ano, stačí reaplikovat během dne. Pak vynikne i v tanečním klubu.

Parfém Coach Dreams Sunset a jeho recenze.

Zaujala Vás tato vůně? Pokud byste zatoužili přivonět ke Coach Dreams Susnet, pak stačí vyrazit do nejbližší pobočky Sephora. 

 

 

You may also like

Leave a Comment