Home Beauty Van Cleef & Arples Bois Doré – Recenze parfému

Van Cleef & Arples Bois Doré – Recenze parfému

Pudrová vanilka, odpoledne na zápraží srubu daleko v lese a smyslné tonkové boby

by katerina

Krásný den, milí čtenáři,

jistě není žádným tajemstvím, že v zimním období jsem nakloněna spíše vůním s označením niche. Van Cleef & Arples Bosi Doré není výjimkou. Parfém je to okouzlující a já se musím velmi divit, proč u nás zatím patří mezi neobjevené diamanty. Jeho hřejivé a vznešené aroma v sobě ukrývá vanilku, tonkové boby, cedr, dřevité tóny a akordy z jedlového lesa. Nemohu se této zimní symfonie nabažit.

Osobité flakony Collection Extraordinaire: Van Cleef & Arples Boid Doré se představuje

Francouzská značka Van Cleef & Arples je pro mne stejnou srdcovou záležitostí jako Boucheron. Ještě jsem neviděla a necítila kompozici, která by mne neoslovovala, neuchvacovala, zkrátka netěšila. Collection Extraordinare představuje řadu vůní, která je niche každým detailem, zdaleka ne jen nádhernými vonnými kreacemi. I vizuální prezentace je neotřelá, klasická a přitom uchvacující. Základem jsou hrany, obdélníkové tvary. Ty provází jak krabičky jednotlivých vůní, tak flakony z černého či bílého neprůhledného skla i ty z toho čirého.

Hrany jsou pro kolekci Collection Extraordinaire, kam se řadí i Bois Doré, typické.

Jako bych se dívala na šperk

Krabičky jsou mimořádně krásné. Mají texturovanou vrchní část s embosováním, která nabízí originální haptický zážitek. Uvnitř je pak skleněná lahvička položena v sametovém lůžku. Celá tato prezentace připomíná nikoli parfémy, ale to, jak bývají baleny šperky z toho nejdražšího kamení. A není se čemu divit, značka Van Cleef & Arples je totiž věhlasným šperkařským domem, který se zaměřuje především na diamantové kreace, které zdobí přední osobnosti kulturního a společenského života, královny a princezny, příslušníky šlechty i znalce z věhlasných podnikatelských rodin. Jsou stejným symbolem jako Biriknka.

Haptický zážitek z krabičky parfému Van Cleef & Arples.

Tajemno v černém skle

Když se pak pohledem zaměřím na flakon, nemohu se vynadívat. Hranatý tvar v provedení z černého neprůhledného skla mi připomíná magii, tajemno, mystéria, která fungují, ale nesmí být odhalena. Právě kvůli tomu tajemnu to funguje tak skvěle. Van Cleef & Arples Bois Doré je okouzlující svým vzhledem. Uprostřed flakonu jen minimalistický štítek z ručně vyráběného texturovaného papíru, který vás uvádí v obraz, kdo je výrobcem tohoto skvostu a jaké zářivé jméno mu bylo přiřknuto.

Tajemnou kompozici v černém skle s názvem Bois Doré jsem si zamilovala.

Víčko je vyrobeno ze hmoty, který připomíná taktéž temné černé sklo. Je válcovité a na tělo flakonu skvěle nasedá. Pod ním, na hrdle ze skla je uvázán hnědavou hedvábnou přízí dekorativní plíšek se zjednodušeným logem Van Cleef & Arples. Dohromady je tento soubor prvků výjimečný, je jednoduchý a neotřelý. Často a ráda se parfémem ve své sbírce kochám. A zejména teď v chladném období. Patří totiž mezi mé zimní klenoty.

Vonná kompozice v detailu

Vanilkové srdce ze zlata

V hlavě je delikátně namixována kombinace minerálních tónů a černého pepře. Pepř prakticky nevyčnívá, minerální tóny jsou jen jakýsi lehounký podkres v úvodu. Za moment, ani ne deset vteřin ucítíte překrásnou krémovou a sofistikovanou vanilku. Vznešenou, plnou, s lehce pudrovým až dřevitým dozvukem. Je to vanilka hřejivá, ne však zbytečně sladká. Zahalí nositele spíše do kabátku z nejhebčího kašmíru. Pudrové tóny mírně zesílí, ale nedusí, ve vůni se začne opatrně otevírat akord mandlí se svou nasládlou hořkostí. Vybízí všechny poctivé mlsaly světa k tomu, aby ten lahodný kousek marcipánu z nejvybranějších mandlí okusili.

Vanilkové srdce Van Cleef & Arples.

Cedrové háje pod popraškem sněhu a tonková milostná píseň

Tabák flirtuje s vanilkou, ale spíše jí sekunduje, než že by byli rovnocenní partneři. Přináší do kompozice nasládlé aroma třešňového dřeva. A přidává se k nim svobodomyslný cedr, který se stává horským vánkem a kompozici odlehčuje. Vnímám vůni jehličí, evokuje mi zasněžené vršky Atlaského pohoří, kde se cedry mohutně vzpírají všem rozmarům počasí. Cedrové aroma nakonec krotí tabák, přebírá otěže a vládne srdci vůně s vanilkou.

V základu se jisto jistě usídlily tonkové boby, které celou kompozici unáší do jiného světa. Zmírňují kůži evokující působení teakového dřeva a přitom uzemňují vzletné pižmo. Přesto se i teak ve vůni prosazuje a pižmo vnáší do kompozice vzduch, vánek a povznáší ji.

Bohatá cedrová nóta se snoubí s vanilkou a tonkou v parfému Van Cleef & Arples.

Tam kde je tvé srdce, tam kde je tvůj domov: podpis Van Cleef & Arples Bois Doré

Dokonale vyvážená vonná struktura parfému. Dokonalá harmonie mezi dominující vanilkou, cedrem, tonkovými boby, teakem a pižmem. Neotřelost s mírnou dávkou sladkosti, instantní hygge v jediném stisknutí střičky. Důstojná krása, hřejivé světlo svíčky, teplo krbu, vanilkové latté s mandlovými sušenkami, soumrak, kašmírový svetr, láska, inspirace, chata v jedlovém háji, domov, svět, srdce.

Volná asociace, která má říci, že tato vůně se vás vždy zeptá, kam a komu patří vaše srdce, kde opravdu nacházíte svůj dom, své místo na Zemi. A přesně tam, kde si přejete být, zvlášť v zimě nebo během svátků vánočních, vás přenese.

Tam, kde je domov, tam voní zlatavý les neboli Bois Doré.

Výdrž, kterou by mu mohl závidět i ten nejotrlejší Kozorožec

Vždy hledám vůně, které mají dobrou výdrž. A Van Cleef & Arples Bois Doré se mezi takové parfémy bezesporu řadí. Na svetru i šatech parfém cítím i pátý den od aplikace. Úctyhodný výkon. O to úžasnější je, že vonné molekuly jsou emitovány do okolí po celý den, a celý další den, a další, až je tu pátek…

Obvykle parfém aplikuji na kůži krku, v místech, kde probíhají velké cévy. Aroma se lépe rozvoní a ukáže svou pravou tvář. Ale Bois Doré často aplikuji také na oděv, přestože to není ten správný bon ton. Velice mu to pasuje na svetrech. Skvěle vynikne na materiálech s živočišnými vlákny. Vlna, kašmír, mohér, hedvábí.

Když se uvolňuje do okolí, není řvavý, ale je výrazný. Není prvoplánový, ale zaoblený, sofistikovaný. Lidé budou vědět, že to jste vy. Bois Doré patří mezi signature vůně. Patří k těm, na které mi skládají komplimenty muži i ženy. V zimě je to prostě vůně číslo jedna. Žádná jiná kolem sebe nešíří tolik radosti, dobrá nálady, pocitu hygge.

Recenze niche parfému Van Cleef & Arples Bois Doré.

Kdo je osobnost Van Cleef & Arples Bois Doré

Může to být žena, silně femininní typ. Může to být muž, hotový James Bond. Jedná se o unisex, který bude lahodit oběma/všem pohlavím. V každém směru je nositelem této vůně člověk, kterému byla nadělena zvláštní vnitřní ušlechtilost a elegance. Tento parfém má totiž zázračnou schopnost na povrch z lidského nitra vytáhnout to nejlepší – gentlemanství, laskavost, vlídnost, umění pohladit slovem i dotekem, udělat radost, vnímat a naslouchat. Ale nesvádí k pasivitě, učí přirozenému proudění jemných citů mezi lidmi.

Recenze niche parfému Van Cleef & Arples Bois Doré.

Nohama na zemi, vřelého srdce

Tedy tento člověk, který dává, však není bezprizorní, nohama stojí pevně na zemi, zná své základy a ví, kdy je třeba se k nim vrátit. Ví ale také, že někdy může nejlahodněji, po všech setkáních a večírcích, rodinných oslavách,  chutnat samota. Prochází se historickými částmi Prahy a cíle, kterého se snaží dosáhnout, nemůže dojít nohama. Leží v jeho duši, v hlavě, je přáním nebo snad lépe myšlenkou, naladěním. Ta samota občas pomůže pročistit mysl i vztahy, objevit znovu směr, který byl rozptýlen všemi těmi radovánkami, které mu tolik daly a tolik ho potěšily.

Recenze niche parfému Van Cleef & Arples Bois Doré.

Zdá se, že samota a hloubání, črtání vizí a cílů, myšlenek a snů může být práce, která až sobecky člověka odřízne od druhých. Kdepak.

Zahalen v tomto skvostném plášti Bois Doré neztrácí lidskost, neztrácí něhu, naději, lásku a vřelost vůči těm, které má rád a které možná ještě ani nepoznal, ale jistě si je zamiluje. Je to vůně, která nás upomíná na to, že i v samotě jsme lidmi a jako lidé cítíme a milujeme.

Van Cleef & Arples představuje víc než vůni. Je to nálada, je to rozpoložení, je to pozorování, mimořádně delikátní talent vnímat sebe i druhé, nacházet rovnováhu mezi uzavřeností a družností, mezi sebou a vztahy. A přitom nikdy ze zřetele neztratit to, co způsobuje hřejivé pocity na hrudi, když se setkáme s těmi „našimi lidmi“.

Jaká je vaše nejoblíbenější zimní a sváteční vůně? Vyhledáváte takové ,které vás ukonejší a zahřejí, nebo naopak dáváte přednost třeba těm, kterým vévodí citrusové akordy?

Budu se na vás těšit u dalšího článku.

You may also like

Leave a Comment