Home Beauty Zklidňující tonikum Apivita – Recenze

Zklidňující tonikum Apivita – Recenze

Aneb jak si dokáže řecká přírodní kosmetika poradit s náročnou a citlivou pletí

by katerina
Recenze: přírodní pleťové tonikum Apivita.

Krásný den, milí čtenáři,

opět se vrhám do recenzování, tedy klasiky, na které je blog vystavěn. V článku si detailně posvítíme na zkušenost s tonikem Apivita, které je určené pro citlivou pokožku.

Zpracování obalu tonika Apivita

Je to klasika. Velmi příjemná, taková, k níž se řada přírodních značek uchýlila už v době před deseti lety. Plastová butelka svou barvou i tvarem evokuje lékárenské sklo. Není to nic, z čeho bychom lapali po dechu, že? Neurazí, nenadchne. Ale funguje. A o to tady jde. Ale netajím se tím, že bych si užila i sofistikovanější zpracování.

Obaly tonika jsou dobrá klasika, pumpička by mohla mít jemnější chod.

Pumpička je také otázkou. Na jednu stranu se do tonika nedostane kontaminace, díky pumpičce nemá jak. Ale než jsem se naučila produkt nadávkovat, aniž by z pumpičky vylétlo příliš velké množství tekutiny, chvíli mi to zabralo. Zpočátku jsem byla nešťastná, protože tonikum Apivita z pumpičky vylétlo pod tak velkým tlakem, že se tekutina odrazila od kosmetického tamponku a polovina dávky skončila na zemi, rozprskla se po kosmetickém stolku, nebo ohodila zrcadlo. A kdo mě zná, ten ví, že nemám ráda nepořádek navíc, a už vůbec ne ten kosmetický. Nakonec ale vše dopadlo dobře, mechanismus se ochodil a teď mi na jedno použití stačí přesně 1,5 dávky.

Při aplikaci je třeba si zvyknout na sílu pumpičky.

Cenovka a výdrž

Tonikum Apivita se řadí do cenové nižší střední třídy. Balení o objemu 200 ml vychází na nějakých 330-350 Kč. Spotřebovat je trvá tři měsíce. Měla bych to vědět, když už dojíždím druhou lahvičku. Nicméně já s tonizací rozhodně nešetřím, mimo tváře ošetřuji také krk a dekolt.

Pocity ihned po aplikaci tonika Apivita

Tragédie prvního seznámení

Dojmy byly dost rozporuplné. Na začátku. Měla jsem docela rozdrážděnou pleť, reaktivní. S tonikem jsem začala flirtovat na jaře roku 2021. Po prvním týdnu jsem je s nechutí odložila. Kůže mě po něm nepříjemně pálila a znatelně zarudla. Říkala jsem si, že mě intuice tentokrát namontovala do produktu, který nikdy neměl skončit v mém nákupním košíku. Byla jsem rozladěná. Tonikum jsem s pocitem křivdy uložila do koupelnové skříňky s kosmetickými zásobami a místo toho nasadila svojí osvědčenou klasiku.

Recenze: přírodní pleťové tonikum Apivita.

Dát toniku Apivita druhou šanci se vyplatilo

V září jsem se k němu vrátila. Nějak se mi pořád nechtělo věřit, že by mne moje nejspolehlivější rádkyně vypekla. Dobře jsem udělala. V půlce listopadu už po toniku nebylo ani památky, s chutí si na něm má pleť zgustla. První balení bylo fuč. Inu blížil se konec velké stresové zátěže, absolvování studia na univerzitě. A pokožka byla už klidnější. Dokonce i já jsem lépe spala. V té době mi tonikum Apivita udělalo moc dobrou službu. Po každé aplikaci se moje pokožka cítila jako po doušku z panenského horského pramene. Osvěžená, hodnotně hydratovaná, hedvábná, vláčná a ukonejšená. Jen jsem zírala, jak se proměnila reakce mojí tváře, jak si s kosmetickým produktem najednou začala notovat, až se z nich staly skuteční přátelé. A spokojenost přetrvává do dnes.

Na pleti působí jako esence.Barvu má tonikum Apivita průzračnou.Recenze: přírodní pleťové tonikum Apivita.

Patálie s vánočním jídelníčkem

Nicméně na sklonku roku 2021 jsem si opět všimla jisté disharmonie. A už vím, čím byla vyvolána. Pleť ve zvýšené míře přecitlivělostí reagovala na vánoční obžerství. Přiznávám otevřeně, že řízků a klobásek v bezlepkovém provedení se neštítím. Nicméně smažené dobroty si dopřávám právě jednou do roka, a to na svátky klidu, míru a plného břicha. A ten náhlý nápor musel zacvičit se střevní mikroflórou a zároveň pěkně poškádlil játra. První místo, kde mi dají o své nespokojenosti znát, bývá tvář, projevuje se to vyšší citlivostí kůže v této oblasti.

Teď už se zase přátelíme jako staří braši a mě těší hýčkat se právě tonikem Apivita. Stačilo jen odlehčit jídelníčku a trochu se rozhýbat.

Recenze: přírodní pleťové tonikum Apivita.

Dlouhodobé efekty používání tonika Apivita

Lze je popsat téměř jednoslovně. Spokojenost. Na sto procent. Pleť je z dlouhodobého hlediska rozjasněná, klidnější, čistší, má hezčí texturu. A jsem přesvědčená, že tonikum Apivita v tom má prsty. Dlouhé prsty. Samozřejmě jsou zde i další kroky péče, které nelze opomenout – pravidelné ranní maskování, vynikající denní krém a noční pleťový olej, maska a jemný enzymatický peeling dvakrát do týdne. Ale ani tonikum Naobay, které jsem měla moc ráda, nedosáhlo takových výsledků. Pocit šťavnatosti, komfortu, připravenost pleti vstřebat sérum a další péči je na jedničku s hvězdičkou. Tonika se mnou obvykle trochu cvičí, začátek společné cesty byl svízelný, ale nyní mám důvod pořídit další dvě balení a užívat si dotek úžasné řecké kosmetiky Apivita s naprosto luxusním složením.

Přírodní lsožení poskládané s velkým důrazem na ciltivou pleť je pro kosmetiku Apivita charakteristické.Med je hlavní ingrediencí, kterou v kosmetice řeckého výrobce najdete. Včetně tonika Apivita.Recenze: přírodní pleťové tonikum Apivita.

Tonikum Apivita bude sedět všem, do touží po pleti perfketně připravené na každodenní výzvy, jak v letním, tak zimním období. Podle mé zkušenosti je vhodné na všechny typy pleti, jen u té extrémně citlivé bych byla velmi opatrná. V době, kdy jsem  měla pokožku akutně podrážděnou, s výsevem alergické vyrážky byly společné chvíle pernější. Ale jakmile se reakce zklidnila, tonikum fungovalo skvěle. Bude vynikající i pro pleť stárnoucí 40+, dobře také tonizuje a pomáhá pokožku vypnout a dodat jí plnost.

Atraktivní složení tonika Apivita

Hned po vodě následuje zjemňující a hydratační glycerin. Na pátém místě je med a hned za ním následuje propolis, opravdový zázrak na pokožku, kterou trápí záněty. Ve složení najdete také olivový olej, výtažek z růže šípkové (plodu), panthenol, esenciální olej z pomeranče, levandule, geránia, alantoin, sodnou sůl kyseliny hyaluronové či vitamín E.

Díky přítomnosti včelích produktů nelze však hovořit o veganské kosmetice a  nedoporučila bych tuto péči ani nikomu alergickému na včelí produkty. Celá značka Apivita je na včelích produktech založená. Ne mne to funguje skvěle. Med, propolis i mateří kašička jsou mou mízou, mým životním tonikem.

Med a pomeranč - složky, které vyžovují a rozjasňují. I o ně je tonikum Apivita obohaceno.

Těším se, že od značky vyzkouším i další péči, protože portfolio má velice zajímavé. Lákají mne krémy, sérum a třeba také přípravky pro intimní hygienu. Určitě si Apivita u nás zaslouží větší pozornost. 

Máte tip na nějakou přehlíženou přírodní značku, kterou bych pro vás mohla otestovat?

Budu se  těšit na reakce ať už zde v komentářích nebo na IG.

 

You may also like

Leave a Comment