Home Beauty Recenze: Tonizační pleťová mlha Naobay z řady Detox

Recenze: Tonizační pleťová mlha Naobay z řady Detox

by katerina
Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Krásný den, milí čtenáři,

už jste si asi povšimli, že tonizaci pleti nenechávám náhodě. V poslední době se ale doslova roztrhnul pytel s řadou multifunkčních produktů a klasické pleťové tonikum nebývá lehké sehnat. Jelikož mám ráda značku Naobay, rozhodla jsem se sáhnout po jejich Tonizační pleťové mlze z řady Detox.

Design je mírným zklamáním

Přestože mám ráda typické obaly této španělské značky s dřevěnými víčky, řada Detox mne trochu zklamala. Víčka totiž již nejsou z odolného bukového dřeva, na něž je spolehnutí, ale z lehčího a poréznějšího druhu, odhaduji, že se jedná o dřevo kaučukovníku nebo jiné podobné rostliny. Je mnohem měkčí, snadno se opracovává, ale odolností se nevyznačuje. A bohužel mám dojem, že značka jaksi začala šetřit také na způsobu lepení vnitřní vložky víčka, která je podobně fórová jako u značky Feel Free. Ani etiketa nebo plastový flakon u mne tentokrát nedostanou kladné hodnocení. Působí to zkrátka odfláknutě. A mne to mrzí, protože Naobay pro mne vždy byl symbol precizního obalového designu, který mne velmi těšil.

Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Přeci jen nežijeme v době, kdy by i plastová nádoba nešla udělat vkusně. To samé platí pro etiketu, která je ne zcela čitelná. Prostě to není ono. Pochvalu však zaslouží střička, která tekutinu rozptyluje v podobě velice jemné mlhy.

Ingredience jsou ale na jedničku

Chválím, což je u Naobay tradicí, že v přípravku je ve vysoké míře zastoupena šťáva z aloe vera, která skvěle zklidňuje, osvěžuje a hydratuje pleť. Extrakt z listů brusnice borůvky má antioxidační vlastnosti, zmírňuje zarudnutí kůže a dodává cenné látky, jež dokáží zpevňovat křehké kapiláry. Extrakt z plodů jabloně je také bohatý na pektin, který umí pokožku dobře dočistit, zklidňuje ji, přispívá k pružnosti a hebkosti kůže, ale má především mírně stahující účinky. Extrakt z čajovníku čínského je bohatý na flavonoidy, má antioxidační vlastnosti a zabraňuje tvorbě volných radikálů. Pleť stahuje, zabraňuje množení nežádoucích patogenů, podporuje pružnost a mladistvá vzhled pokožky. Přispívá navíc k lepší mikrocirkulaci v pleti, a tím pomáhá zmírňovat otoky. Sodná sůl kyseliny hyaluronové je prospěšná pro hydrataci pleti, ale její efektivita závisí na velikosti molekul, o čemž se výrobce bohužel nezmiňuje a zjištění by znamenalo udělat vlastní laboratorní test… Extrakt z lékořice lysé umí v pleti zlepšit hydrataci, zklidňuje začervenání a hojí záněty. Mimo to mírně zesvětluje, a tak se hodí do přípravků, které mají tu ambici rozjasnit pleť. Extrakt z šalvěje muškátové ulevuje pokožce od zánětů, předchází vzniku plísní a mykóz, uvolňuje pleť. Produkt obdržel také certifikaci ECOCERT COSMOS NATRUAL.

Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Jak jsem Tonizační pleťovou mlhu Naobay používala

Předně jsem hledala tonikum, tudíž večer po odlíčení pleti a jejím vyčištění mycím gelem jsem se jala aplikovat tento produkt. Mlha jako taková mi při dočišťování moc velkou službu neudělá, a tak jsem nanášela na tamponek, s nímž jsem potom provedla několik důmyslných masážních tahů. Ráno jsem s ní probouzela pleť obdobným způsobem. Občas jsem se s ní během dne osvěžila nebo zafixovala minerální make-up.

Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Slibované účinky Tonizační pleťové mlhy Naobay…

Mohu potvrdit, že některé z účinků Tonizační pleťové mlhy Naobay Detox se skutečně dostavily. Bohužel ne všechny. Přípravek pleť velmi dobře osvěžil a hydratoval. Ostatně od Naobay bych ani nic jiného neočekávala. Rozjasňující účinky v mírné míře rovněž potvrzuji, pleť opravdu dostala takový ten filmový glow effect, který by si přála každá žena, jíž minula dvacítka. Zmírňovala začervenání. Ale co do čisticích schopností jsem zaznamenala jen velice slabý výkon. Hydratační tonikum Naobay z červené řady, o němž jsem již psala, mělo daleko razantnější čistící schopnosti. Z nitra pórů stáhlo veškeré nečistoty a pleť měla celkově hezčí reliéf, což jsem u této Tonizační pleťové mlhy Naobay nezaznamenala. A to mě mrzí. Ale nemohu jí zase upřít určité zásluhy při rychlejším hojení drobných nedokonalostí.

Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Komu bych produkt doporučila?

Určitě těm, kteří mají normální, smíšenou nebo citlivou pleť. Může udělat dobrou službu rovněž majitelkám a majitelům pleti suché, ale zde bych byla opatrná. Naopak se mi nezdá jako vhodná volba pro pleť výrazně mastnou, s četnými alergickými projevy nebo dermatologickými obtížemi. To samé platí pro pokožku citlivou na parfemace. Tento produkt není vlezlý svou vůní, ale přeci jen, vonné látky jsou alergen. Jestliže pokožka reaguje nepřiměřeně na jakékoli podobné látky, je nasnadě se jich vystříhat.

Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Pokud  by se Tonizační pleťová mlha Naobay dělala také v o polovinu menším balení, byla by podle mne dobrým společníkem na léto, protože by se dala snadno přenášet v kabelce. Nyní, s 200 ml objemem a dřevěným víčkem je to krajně nepraktické, přitom letní měsíce jsou pro ni jako stvořené.

Recenze Tonizační pleťové mlhy Naobay z řady Detox.

Zda bych si produkt koupila znovu? Po pravdě nevím, jsem na vážkách. Multi kulti věcem moc nefandím. Chci skvělou tonizaci a hydrataci pleti, chci zklidňující účinky.  Chci dokonalé dočištění – ačkoli to lze samozřejmě ještě udělat jinak. Třeba vsadit na dokonalé dočištění s tříminutovou ranní maskou od Havlíkovy přírodní apotéky. Ráno. Denně.

Máte rádi multi-kulti produkty? Zkoušeli jste již něco od Naobay?

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

2 comments

Recenze pleťového séra Naobay Detox - IntuitiveDiary.com 7.4.2020 - 10:02

[…] chcete znát můj názor na design řady Detox, podívejte se na tento článek. Já bych volila výraznější barvy a trochu lepší tisky na obalech. Jsou sice stálobarevné, […]

Reply
katerina 19.1.2020 - 14:14

Ahoj, zajímalo by mě, jak jsi byla spokojená i s dalšími přípravky této řady. Mně se líbí, že by mohly vyhhovovat pleti do 35 let, což je pro mne ideální. Na každý pád nechci používat od všeho trošku, a tak bych se ráda zeptala, kdy vyjdou recenze na další produkty Naobay detox. Díky, Francinne!

Reply

Leave a Comment