Home Beauty Kosmetika Natura Siberica pro citlivou pleť | Recenze

Kosmetika Natura Siberica pro citlivou pleť | Recenze

Krok správným směrem

by katerina
Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Milí čtenáři, zdravím vás u dalšího kosmetického článku,

tentokrát se zaměříme na novou řadu pleťové certifikované péče z dílny Natura Siberica. A hned na úvod musím říct, že se jedná o krok správným směrem. Řada produktů z nové řady jsem si oblíbila. Některé by ale potřebovaly ještě vyladit. Jak tedy hodnotím pleťový peeling, tonikum ve spreji a noční krém?

Levandulové vábení kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť

Něžný obalový design nové řady kosmetiky vypadá prostě skvěle. Lehkost se snoubí s elegancí a přírodními prvky na kartonových krabičkách. Někdo si říká, proč karton. Ale z hlediska logistického je to ten nejlepší způsob ochrany při transportu z estonské výrobny EUROBIO LAB. Papír má svou funkci. Pokud by produkty (krém a peeling) nebyly v krabičkách, při převozu by se spotřebovalo až neúměrné množství výplňového materiálu. S původní řadou pro citlivou pleť, která zahrnovala krém denní i noční, sérum a myslím i péči o oční okolí, spojuje tu novou využití fialových odstínů, které jsou ale posunuty do veselejšího spektra a jsou zářivější.

Oproti původní řadě mají obaly živější a svěžejší barvy.

Tonikum a peeling Natura Siberica pro citlivou pleť obaly za jedna

Vlastní nádoby, v nichž je uložen cenný obsah Natura Siberica pro ciltivou pleť, jsou navrženy povětšinou také dobře. Zejména kvituji skleněnou butelku u peelingu. Matná úprava povrchu působí luxusně. Víčko v bílé barvě z plastu není nic proti ničemu. Když s peelingem Natura Siberica pro citlivou pleť skončíte, postačí vymýt a vyhodit do tříděného odpadu (bílý kontejner na sklo a žlutý na plast). Vynikající je také balení tonika. Střička je nesmírně jemná, hadička se táhne až na dno a díky tomu náplň vytáhnete bez rozebírání nádoby až do poslední kapky.

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

U krému to vázne. Doslova

Samostatnou kapitolou je krém. A tady to trošku drhne. Nejprve jsem byla po stránce designu z tuby s pumpičkou nadšená. Nicméně se ukázalo, že jsou zde jisté nedostatky, které kosmetického fajnšmekra nepotěší. Pumpička je schopná nasávat produkt do zhruba poslední osminy. Nemá hadičku až na dno, ale chová se spíše jako trychtýř. Jenže není dokonalý a nedokáže pomocí podtlaku nebo pístu vydolovat všechen krém i od stěn balení. A tak jsem musela tubu rozstřihnout a přes 10 dní uchovávat v lednici, abych produkt mohla spotřebovat.  Hezky každý večer vydlabat potřebné množství od stěn prstíkem. Je to škoda. Přestože je balení krému sexy, jeho použitelnost v praxi pokulhává. Přimlouvala bych se za to, aby se jednalo o butelku s pístem, která vytlačí cennou krémovou hmotu do posledního vzdechu pumpičky.

Pumpička nové řady péče o citlivou pleť Natura Siberica potřebuje vylepšit.

Jedna vůně: Léto u babičky

Všechny produkty Natura Siberica pro citlivou pleť jsem náležitě očenichala. A první, nač jsem si vzpomněla? Letní den. Sluníčko pálilo a já se v bílých lněných šatech ještě jako dívenka procházela kolem rozbořené zídky statku. Cvrčci hlasitě vítali letní odpoledne, vlaštovky na drátech nehnutě posedávaly a občas utrousily nějaký ten popěvek. Vzduchem se nesla vůně nadcházejících žní. V ní se mísily tónu heboučkého ovsu a bělavých květů, jež vábily včely a čmeláky jako nějaké kouzlo. Sladké aroma komonice bílé se vznášelo všude kolem a dotvářelo celý ten laskavý obrázek líného letního dne na vesnici. Jestliže Karibské ostrovy voní po sladké a exotické plumérii, tak náš venkov voní v létě až exoticky pro slaďoučké komonici bílé. A to je přesně aroma, jež vnímám z každičkého produktu. Popsala bych ho jako nezvykle konejšivé, jako vůni dětských vzpomínek a bezstarostnosti. Jako pohlazení od babičky.

Nová řada Natura Siberica citlivé pleti dodá živiny a nádherně voní.

Textury kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť

Tonikum je jako lehká mlha, která se droboulinkými osvěžujícími kapkami snáší na pleť. Je to závoj, magická moc, jež má dar okamžitě uklidnit. Nejen díky vzpomínkám, které vyvolává ona vůně. Ale také díky aktivním látkám z rostlinné říše. Moje pleť při této spršce reaguje oddychem. Uvolněním. Tonikum je skvělý přípravek nejen na dočištění a srovnání pH pokožky. Výborně působí i jako hydratační a zklidňující přípravek v horkých letních dnech, a to i na sluncem podrážděnou kůži. Balzám!

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.Tonikum se do pokožky lehce vpíjí. Natura Siberica odvedla dobrou práci.Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Slabým článkem řady je peeling. Přestože želé, v němž jsou rozdrobeny brusné částečky, je neuvěřitelně příjemná a osvěžující hmota, má to háček. Tkví právě v peelingových částicích. Jsou velké, hrubé a neuvěřitelně pokožku drhnou a trápí. Veliký omyl. Na pleť jsem peeling natura Siberica vyzkoušela asi třikrát a nedokázala jsem se přemoci. Spotřebovala jsem na tělo, ale ani tak jsem nadšená nebyla. Nelze se domnívat, při tolika možností prvotřídní exfoliace chemické či mechanické, že hrubě drcené skořápky meruňkových pecek budou to pravé ořechové. Nejsou.

Peelingové částice jsou otřesné. To nemůže citlivá pleť snést!

Noční krém Natura Siberica pro citlivou pleť byla ale docela jiná třída. Měl krásnou krémovou konzistenci, ani těžkou, ale spíše lehčí. Pěkně se nanášel, dobře se do pokožky vpíjel. Ale měla jsem dojem, že na noc je to málo. Pokožka byla i přes využití hydratačního séra žíznivá. Navíc jsem měla dojem, jako by krém na pleti utvořil neviditelnou krustu. Trošku to táhlo. A tak jsem musela doplňovat téměř pokaždé noční maskou.

Krém je bohatý, má lehkou texturu a stačí ho málo.

Říše, v níž se účinky stávají skutečností

Není pleti více potížistické než té, která je citlivá. Leč chápu, že majitelky a majitelé té problematické či s cystickým akné nebudou souhlasit. Vy, kteří problém s hypersenzitivitou znáte, mi dáte za pravdu. Je to jak sednout si na žhavé uhlíky.

Který produkt z trojice testovaných tedy odvádí nejlepší práci? Rozhodně tonikum Natura Siberica pro citlivou pleť. Má velice konejšivé účinky. Zklidňuje expresně. Pleť zvláčňuje, hydratuje. Lze jej použít také jako fixátor make-upu. Nemám mu co vytknout, funguje skvěle. Jen upozorním, že jsem ho nakonec raději v roli tonika aplikovala stejně střičkou přímo na obličej a zapracovala tlakovou masáží. tzv. efleráží. S tamponkem to není tak příjemné.

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Peeling jsou vyhozené peníze. Doufám, že ho výrobce reformuluje. Nebo do řady alespoň přidá nějaký s kyselinou mléčnou. Nebo mechanické částečky alespoň nechá ohladit do opravdu dokonale kulovitého tvaru a místo skořápek využije vosk nebo měkké polymery získané z rostlinných olejů. To je pro citlivou pleť ta správná volba.

Noční krém Natura Siberica pro citlivou pleť funguje dobře, ale byla bych raději, kdyby měl více hydratační složení. Na druhou stranu ve stávající formulaci bude nejspíš vyhovovat potřebám smíšené pleti, to normální s občasnou epizodou hypersenzitivity nebo té mastnější. Proč se dozvíte v kapitole o složení. A z hlediska složek budu spíše chválit. Nicméně ve chvíli, kdy jsem pleť na noc bohatě hydratovala nebo doplnila péči ještě o noční pleťovou masku, pocit byl dobrý a ráno byla pokožka ukonejšená. Myslím si ale, že raději budu používat noční pleťovou S. O. S. masku z této řady. Ale o tom až příště.

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Složení kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť

Hlavní hvězdy: Komonice bílá a Rozchodnice růžová

Hlavní hvězdou celé show Natura Siberica pro citlivou pleť je extrakt z komonice bílé. Nachází se na druhém místě v INCI, hned za vodou. Komonice bílá je známá v celém mírném pásmu Evropy a Asie. Roste, jak jsem popsala příběh na teplých a slunných místech, miluje stavební suť a dokáže využít jakoukoli propustnou půdu s vyšším obsahem vápníku. Ale co dělá s pokožkou? Má protizánětlivé účinky. Zvláčňuje. Ale především pomáhá pečovat o drobné kapiláry v pleti. Zlepšuje jejich průchodnost, zlepšuje prokrvení. Nedochází tak k městnání v cévkách a jejich praskání. To zásadním způsobem pomáhá předcházet křehkosti pleti a rozvoji růžovky.

Složení peelingu Natura Siberica

Ve všech produktech můžeme najít hydrolát z rozchodnice růžové, což je adaptogen, který pomáhá eliminovat vliv stresu na tkáně. Patří mezi zklidňující, hormonální nerovnováhu odstraňující prostředky přírodní medicíny. Moje pleť na rozchodnici růžovou skvěle reaguje, a to většinou tak, že se její zarudnutí znatelně zmírní a přestane se chovat jako smyslu zbavená v kontaktu s každým běžným nebo mírně dráždivým podnětem. Největší přednost shledávám právě v regulaci barevného tónu pleti a eliminaci stresových podnětů jak z vnějšího prostředí, tak z organismu.

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Další protagonist.

Produkty obsahují také vysokou dávku vitamínu E, která zde slouží jako tlumidlo produkce volných radikálů. Neutralizuje je, a tím pádem přispívá k lepší odolnosti pokožky a eliminuje se výskyt mikrozánětů. Jako svého druhu adaptogen působí také olej z borovice sibiřské, který je bohatý na nenasycené mastně kyseliny, antioxidanty a  bílkoviny. A v celé řadě také najdeme kyselinu hyaluronovou, resp. její sodnou sůl. O velikosti molekul nemáme informaci. Takže přinejmenším pomáhá hydrataci v povrchové vrstvě kůže. Ale její obsah by podle mého mínění mohl být u péče klidně o něco vyšší, zejména pak v krému. Hydratovaná pokožka lépe odolává stresu.

Nezanedbatelná je přítomnost extraktů z měsíčku, heřmánku, klanoprašky, šišáku bajkalského, orlíčku sibiřského, mochnovce křovitého. 

Noční pleťový krém

Kromě zmíněných složek se může pyšnit ještě bambuckým máslem, olejem z pšeničných klíčků, lněným olejem, olejem z pupalky dvouleté. Poslední dva uvedené jasně ukazují na to, že krém má lehké složení vhodné i pro pleť se sklony k černým tečkám a pupínkům. Pupalka dvouletá má na jednu stranu skvělé anti-age účinky, na druhou díky obrovské zásobě omega mastných kyselin, zejm. omega-3, prokazatelně zlepšuje imunitu na povrchu pokožky. A len je to samé v bledě modrém. Doslova.

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Závěrem o kosmetice Natura Siberica pro citlivou pleť

Je to kosmetika, kterou značka vykročila jistě správným směrem. Ještě lepší složení, ještě bohatší plejáda rostlinných extraktů a hydrolátů, které jsou skvělým zdrojem aktivních látek. Líbí se mi, že značka využívá byliny, které se s čím dál vyšší hojností objevují také ve vědeckých studiích na Západě.  Tak třeba šišák zrovna patří mezi rostliny s mimořádnou silou eliminující stres a jeho následky. Působí na centrální nervovou soustavu a umožňuje ji zklidnit během noci. Určitě si zaslouží vaši pozornost. Zároveň jsem moc ráda, že se NS vyrábí v Estonsku. Navíc má jednu z nejpřísnějších certifikací ECOCERT. A ještě k tomu je veganská.

Recenze kosmetiky Natura Siberica pro citlivou pleť.

Kdybych z trojice měla doporučit jediný produkt, kterým se odrazíte ve své péči, bylo by to tonikum. Bude vyhovovat citlivé, náročné, stárnoucí i mladé pokožce. Vlastně každé pokožce. Málokdy se povede na trh uvést něco tak univerzálního, co má výsledky. A zde hovořím zejména o redukci začervenání a zklidnění pleti, jak z hlediska pocitu, tak fyziologie.

Láká vás tato řada péče? Pokud ještě váháte, počkejte si na příští článek. Podíváme se na zoubek noční masce, oční masce a také séru. 

Máte zálusk na další recenze kosmetiky Natura Siberica? Prima, vám se bude hodit tento odkaz.

Budu se na vás těšit u dalšího článku!

 

You may also like

Leave a Comment