Home Beauty Mossa: Čisticí gel, tonikum a micerální voda | Recenze

Mossa: Čisticí gel, tonikum a micerální voda | Recenze

aneb lotyšská přírodní kosmetika se silou divokých bobulí

by katerina
Recenze kosmetiky Mossa - pleťové tonikum, micerální voda a Čisticí gel či čisticí krémová pěna.

Krásný den, milí čtenáři,

je to asi tři roky, kdy jsem poprvé vyzkoušela značku Mossa. A líbila se mi. A tak jsem si splnila jeden ze svých kosmetických snů a portfolio péče rozšířila o trojici produktů pro čištění  pleti – čisticí gel, micerální  vodu a tonikum. První dva kousky za to stojí. Ten posledně jmenovaný mě uvádí do  rozpaků.

Letem bobulovým světem

Mossa vsadila na čistotu. V rovině designu se zaměřila na to, aby strhla pozornost všech milovníků bobulového ovoce. A udělala to dobře. Obaly zdobí vždy velké zpodobnění příslušného plodu, který je typickým zdrojem živin, zdraví a krásy nejen v Pobaltí, ale také dál na severovýchodě. Balení jsou z jednoduchého plastu, neoplývají žádnou výjimečnou funkcí nebo převratným mechanismem. Přesto jsou kvalitní a já jsem se těšila nejen z jejich odolnosti, ale především ze spolehlivosti a praktičnosti.

Recenze kosmetiky Mossa.

Čisticí gel je obohacen o extrakt z červeného rybízu. A proto na obale doslova rybíz svítí, přesto bych zde viděla raději než bílou bobulku červenou. Micerální voda se může pochlubit malinou a pleťové tonikum pro smíšenou a problematickou pleť zase bobulkou rybízu černého. Je to jasné poselství. A mě baví koupelnu a toaletní stolek ověnčit ovocem.

Recenze kosmetiky Mossa.

Micerální voda i tonikum značky Mossa využívají na otevření výklopný mechanismus. Mám ho mnohem raději než průstřel, díky němuž se produkt dávkuje nepředvídatelně. S  výklopným mechanismem to jde hezky přesně. Čisticí gel Mossa je pak vybaven pumpičkou, která se za celé tři měsíce ani jednou neporouchala. Kvalita. Neucpala se. Ale na mírné usazování hmoty čisticího prostředku na obličej a dekolt se připravit musíte. A pak se chová jako trucovitá holka. Místo aby udělala krok vlevo, udělá ho vpravo a vyskočí. Ani se nestihne vzpamatovat a gel je na pyžamu nebo v horším případě na stropě či v oku.

Recenze kosmetiky Mossa.

Objem tonika (349 Kč) a micerální vody (299 Kč) činí 200 ml. Nenechte se ale zmást třetím výtečníkem. Čisticí gel (299 Kč) obsahuje pouze 190 ml produktu. Proč tomu tak je, netuším, ale klame tělem.

Vůně, textury a pocity aneb První reakce pleti

Micerální voda Mossa

Micerální voda Mossa s malinou má v pravdě vůni jako ovocný jogurt Olma. Výrobce mlékárenských produktů promine. Jedná se o čirou tekutinu. Vždy jsem ji nejprve nanášela na kosmetický tampon a posléze jím jemně s tváře stírala make-up. Líčidla rozpouštěla micerálka Mossa s lehkostí.

Ale během pouti tamponu namočené v zázračné zmizíkovací vodičce se udála zvláštní věc. Téměř pokaždé tampon v průběhu odličování zhrubnul. To nebylo úplně příjemné. Na druhou stranu micerální voda fungovala dobře a i přes tuto vadu na kráse spolehlivě a dobře odlíčila. Pleť nedráždila a přinášela pocit svěžesti. Ale jelikož se jedná o micerální vodu, vždy přišel ještě další krok v podobě dočištění speciálním gelem.

Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.

Čisticí gel Mossa

Čistící gel mě nadchl, ačkoli jsem k němu nejprve přistupovala dost nedůvěřivě. Bílá viskózní a hustá hmota spíš připomínala balzám. Gel jsem si nadávkovala do vlhkých rukou v množství jedné pumpičky. Trošku jsem dlaněmi třela o sebe, abych viděla, jak moc bude pěnit. S pozdviženým obočím jsem sledovala, že se sice hmota rozředila, ale pěny moc nevykouzlila. S opatrností jsem nanesla na tvář a krouživými pohyby po pokožce tančila jako normálně. Pořád jsem si říkala: „Páni, tohle je opravdu divná textura, vůbec nepění, chová se spíše jako mléko.“

Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.

Opláchla jsem vodou a nestačila se divit, kolik zbytkových líčidel ještě tento produkt dokázal zachytit. Po umytí jsem měla báječný pocit, pleť vypadala k světu. Nesvědila, nepálila, nepnula. S každým dalším použitím jsem si gel oblíbila víc a víc. Je až s podivem, že si nejsem schopna vůbec vybavit jeho vůni, a to jsme se rozloučili před několika málo dny. Byla jemná. Možná trošku nahořklá, jako když cítíte rozmačkaný bílý rybíz i se semínky.

Pleťové tonikum Mossa

Po každé, když přijde pleť do styku s vodou, tonizuji. Je to zásada, kterou jsem se naučila od profi kosmetiček. Pleťové tonikum Mossa dost vonělo po alkoholu, a taky je v něm právě tato látka ve výrazné koncentraci (2. místo v INCI). Do toho se sem tam vinulo aroma ovoce, ale bylo až umělé. Nemůžu říct, že bych plesala radostí. Čich mám prostě náročný. I tonikum je průzračnou tekutinou.

Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.

Po přiložení na pleť jsem cítila osvěžení. Když tampon s tekutinou dokončil svou pouť krajinami tváře, krku a dekoltu, zírala jsem, co vše tam ještě posbíral. Dočišťuje na jedničku. Ale na citlivou pokožku to není. Potřebovala bych méně alkoholu a více pečujících složek jako aloe vera, hydrolát z růže damašské, kapičku rakytníkového oleje, extrakt z rozchodnice. Nedá se svítit. Pro mladou pleť, kde určitá míra vysušení nevadí a alkohol nepotrápí? No nevím. Nedokážu jednoznačně rozhodnout. Není to špatný produkt, ale musíte mít pokožku relativně silnou a odolnou, spíš mastnou či smíšenou, bez ložisek vyrážek, ekzémů, alergií. Taková místa po něm s ubíhajícím časem byla náchylnější k viditelné nespokojenosti – pnutí, zarudnutí, loupání. Ani pro vyloženě problematickou pleť bych tonikum nedoporučila.

Recenze kosmetiky Mossa.

Dlouhodobá zkušenost s produkty Mossa

Micerální voda se osvědčila, funkci plnila a díky mojí preciznosti pleť nejevila známky přesušení. Micerální voda Mossa fungovala dobře, až na malá zaškobrtnutí, která jsem zmínila výše v textu. Tonikum je prostě slabý článek péče. Je mi to moc líto, ale znovu mu šanci dávat nebudu. Ale kdyby Mossa přišla s nějakým, jak říkám kapku víc zklidňujícím, budu mezi prvními dvaceti, kdo ho vyzkouší.

Recenze kosmetiky Mossa.

A čisticí gel? To je hotové crescendo péče Mossa. Geniální, skvělý, praktický. Snad bych mu mohla zazlívat občas jen to, že v pumpičce zůstalo trochu produktu a její průchodnost nebyla úplně stoprocentní, ale to je ve výsledku naprosto nepodstatný detail. Při dlouhodobém používání, a to mi balení vystačilo na tři měsíce, byla má pleť víc než nadšená, protože:

  • postupně docházelo ke sjednocení probarvení pokožky,
  • pleť byla na dotek jemnější a její textura vyhlazenější,
  • produkt přispíval k mírnému stažení pórů bez efektu násilí na kožní bariéře,
  • černé tečky v T-zóně se tvořily méně a byly méně výrazné,
  • pokožka byla rozzářená.

Z trojice to vyhrál právě čisticí gel Mossa. Byl vynikající.

Recenze kosmetiky Mossa.

Pár slov ke složení

Tonikum na bázi vody a alkoholu mimo jiné obsahovalo glycerin, hydratační betain, květovou vodu z růže damašské, extrakt z černého rybízu a také kyselinu salicylovou.

Kompletní INCI: Aqua (Water), Alcohol, Rosa Damascena Flower Water, Glycerin, Ribes Nigrum (blackcurrant) Fruit Extract, Betaine, Sodium PCA, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Propanediol, Salicylic Acid, Aroma (Fragrance), Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Rhamnose, Glucose, Glucuronic Acid.

Recenze kosmetiky Mossa.Recenze kosmetiky Mossa.

Čisticí gel Mossa zaujal obsahem extraktu z levandule lékařské, rybízu červeného a kyselinou mléčnou. 

Celé složení: Aqua, Coco Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Lavandula Angustifolia Flower Water1, Xanthan Gum, Ribes Rubrum Fruit Extract, Sodium Levulinate, Acacia Senegal Gum, Sodium Anisate, Aroma, Lactic Acid, Titanium Dioxide (CI 77891), Cl 77019 (Mica), Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potasium sorbate, Limonene.

Recenze kosmetiky Mossa.

Micerální voda Mossa obsahovala glycerin, kyselinu mléčnou, kyselinu hyaluronovou, extrakt z rákosu, ostružníku maliníku či pórnatky kokosové. 

Kompletní seznam obsažených látek: Aqua, Glycerin, Rosa Damascena Flower Water, Sodium Levulinate, Capryly/Capryl Glucoside, Sodium PCA, Sodium Benzoate, Rubus Idaeus Fruit Extract, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Aroma, Sodium Hyaluronate, Phragmites Kharka Extract, Poria Cocos Extract, Potassium Sorbate.

Recenze kosmetiky Mossa.

Slovo závěrem

Mossa je značka, která si zaslouží více pozornosti. Vytváří přírodní kosmetiku v dostupné cenové relaci a přitom je složení povětšinou zajímavé, jednoduché a účinné. Pleti přináší příjemné výsledky. Měla jsem možnost si vyzkoušet (na vlastní náklady) i další produkty a budete se moci těšit na další, povětšinou velmi spokojené recenze.

Znáte tuto značku přírodní péče? Který z recenzovaných kousků by vás nejvíce lákal? 

You may also like

Leave a Comment