Home Beauty Nasomatto ABSINTH | Recenze parfému

Nasomatto ABSINTH | Recenze parfému

Hranatá kapka a úžasná linka čáranice

by katerina
Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Věříte na zázraky? Já na ně nespoléhám, ale vím, že se fakt dějí. Stal se i ten, který mi z čista jasna z nebe snesl můj nejnovější parfém. Jeden vysněný, Nasomatto ABSINTH jsem si totiž přála, a to už docela dlouho. Myšlenku na něj jsem však vždycky racionálně zavřela do šuplíčku nesplněných přání a víc jsem to neřešila…

Čas od času mi v hlavě zavířila myšlenka, že si ho koupím, ale pak se moje korunky kutálely úplně jiným směrem. Tu bylo třeba kopit nové tyče k rajčatům, tu se muselo zainvestovat do opravy střechy, topení a vodovodních rozvodů… Parfém tak nějak ustoupil do pozadí a i když se sem tam šuplíček marnivosti pootevřel sám od sebe, mávla jsem nad tím rukou. Až přišel den D.

Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Udeřil den blbec

Ve své podstatě byl pekelný. Jedna horší zpráva než druhá. Málokdy se mi stane, že nevím, kudy kam, že mě něco sejme, skolí, rozdupe. Vždycky jsem dokázala ze všech průšvihů a malérů vybruslit, zvládnout je. Ten den D to ale fakt nešlo. Už jsem ani nezuřila, bylo mi těch blbých událostí líto. A to je to nejšílenější ze všech variant.

Výjimečně nepodařený

U lékaře jsem si vyslechla, že kdybych bývala dbala na prevenci a hygienu, že by moje zuby vypadaly zcela jinak. Umíte si představit, jak mi bylo. A to mám za to, že jsem na prohlídky od dob mateřské školky chodívala pravidelně a dokonce ráda, protože mi maminka do hlavy vtloukla, že mě pak nic nikdy nebude bolet. Opak je pravdou a vůbec to tak nefunguje. I když si o zuby dbáte. Jenže vysvětlujte to někomu!

Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Na zahradě mě poštípaly nějaké potvory, rázem jsem měla nohy v jednom ohni, podvečer vskutku romantický. Mezi tím ale přicházela jedna jobovka za druhou. V redakci se děly věci mezi nebem a zemí, obchodní partneři jako by se nám obloukem vyhýbali, někteří však přesto komunikovali – zdražili nám tisk a další služby. Bankomat se ve vedru zbláznil a napsal mi, že nebere karty.

Během přípravy večeře jsem dvakrát připálila kus pěkného hovězího. Jo a taky mi vítr sejmul šňůry na prádlo i s čerstvě pověšenými kousky, které málem přistály sousedovi na meruňce. Zdaleka to nebylo vše. Když se daří, tak se daří, děl by klasik. Večer jsem si polila kávou významný dokument k ještě významnější budoucnosti. A když jsem zapnula televizi, jen to pšouklo a úžasný vynález lidstva byl připraven do sběrného dvora.
Co s tím? Zachrání to jedině zázrak.

Voňavý zázrak

A zachránil. Když už jsem zhrzená bezmyšlenkovitě seděla za setmění venku na lavičce a přemítala o kruté pomstě tomu nejhnusnějšímu dni roku, přišla mi SMS zpráva, která přebila všechny ty zápory a šílenosti. Šťastně vysvobození. Dostanu k otestování kýžený parfém. Ten, na který jsem si dlouho brousila zuby. Dostanu Nasomatto ABSINTH! Rázem byly všechny chmury pryč a moje mysl přeskočila úplně na jinou vlnu. Všechna ta nasbíraná negativní energie se vytratila a já se těšila jak malá holka na to, že se mi splní jedno velké přání. Ukázalo se, že i v malém zákon rovnováhy funguje a že není nic tak zlé, aby v tom nebylo i kousek dobrého. Budu mít ABSINTH!

Přiznám se, když jsem zaznamenala, že se blíží na český trh, strašně jsem si přála dostat ho k Vánocům. Nebo si ho jen tak koupit. Vždy jsem ale zabrzdila a těm, kdož se chystali mně tímhle výjimečně smyslným dárkem potěšit, jsem to rozmluvila. Ne, říkala jsem si, zůstanu věrná své stálici, totiž Kenzo Jungle, občas ho prohodím s Aurou, abych prolomila stereotyp emocí, a to mi stačí. Dlouho a dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou, že si v klidu nechám zaslat tester, ovoním, zažiju, zjistím, jestli si ke mně vůbec najde cestu. Toužila jsem po něm a odpírala si ho zároveň. Slast nad jiné.

Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Intuice a můj hořký směr

Ale stálo to za to. Protože už od okamžiku, kdy jsem zjistila, že parfém s tímto názvem spatřil světlo světa, jsem intuitivně tušila, že i pro mne bude ten pravý. Nevím, proč tomu tak je, ale intuice je moje osvědčená kamarádka, která mne vždy vede tou optimální cestou. Napovídala mi, ať si počkám, ať jsem zdrženlivá, že pravý čas přijde. A přišel.

Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Mám-li být zcela upřímná, nevím, zda mi větší zážitek přivodila krabička, v níž parfém sídlí, nebo samotný naprosto strohý flakon ve tvaru kvádříku s mírně zaoblenými hranami, který je jen o pár milimetrů vyšší než uzávěr ze dřeva s obsahem, který naprosto přesně vyjádřil mé očekávání. Já vážně dopředu tušila, jak bude vonět. Jen jsem si myslela, že bude ještě víc hořký, tvrdý a s nádechem dávných zapomenutých lokálů, kde svůj žal zapíjeli básníci, malíři a jiní talentovaní výstředníci, kteří nakonec vytvořili dějiny umění. Hořký směr však nezapře, a to je stopa, po níž kráčí nejen moje játra.

Nasomatto ABSINTH: Design jako pamlsek

Nejprve o krabičce. Můj styl. Našla jsem v ní dopis pro Picassa a Gellnera a pro ty, kteří dokáží vnímat poselství dávných veličin umělecké scény. Vzpomínka na všechny ty slavné i ztracené duše, které absint popíjely jako protest proti všemu, s čím se neuměly citlivé osobnosti vyrovnat. Černý obal a jméno značky NASOMATTO. Kresba, která si pohrává s vaším vnímáním, s vaší náladou, vaší chutí žít. Blesky z nebes a jemné kořínky bylin. Vztah ženy a muže. Není to o jednoznačnosti, ale o hledání. Nádherná krabička. Dává prostor k názoru, bere vás do hry.

Podstata dění, žena sama o sobě

A obsah? Jde o unisex. Za mne: myslím, že je to elixír určený přesně pro ženy, které už mají nějakou tu zkušenost, ale pořád ještě nemají od života dost. Pro ženy, které musely vyplnit formulář, na jehož základě jim měsíc co měsíc bude na účet přicházet finanční částka, které se tak neomaleně říká důchod. ABSINTH je podle mého názoru parfémem zralosti, životního názoru a směru. Magie vůní, jež dokreslí postoj k dění na tomto světě, parfém, který nebude akceptovat každý. Je určen pro generaci, jež zná své hodnoty, své limity a s nimi umí již také hospodařit.

Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Je stvořen pro ty ženy, které již mají něco za sebou a potřebují se věnovat jen a jen samy sobě. A naučily se to. Hrát si ve svém vlastním světě, vědět o sobě, užívat si samy sebe. Aniž by ochuzovaly své nejbližší. Nasomatto ABSINTH je pozvánkou do komnaty vyrovnanosti, zkrocených vášní, konečně vyřčeného životního názoru. Pro ženy, které mají jasno. Které si umí udělat chvilku samy na sebe a nerady slevují. Pro ženy, které dospěly k bodu B a energii výtržnictví přetavily ve vlastní já, které sice ostatní může ještě trochu vyvádět z míry nebo děsit, ale… proč ne.

Nasomatto ABSINTH mi také připadne jako krok ke spojovacímu můstku komunikace mezi ženou a mužem. Tvrdím totiž, že pokud by muž pochopil ženu a porozuměl jí, a naopak, nastane konec světa. Čili že je to nemožné a že je to tak správně. Parfém jako by se snažil oba dva póly propojit, ale stejně se mu to nepovede.

Má jednu prima vychytávku: abyste ho úsporně mohly umístit do kabelky, je mohutný uzávěr doplněn náhradním, praktickým, obyčejným plastovým, který se i v malé kabelčičce dobře schová.

Těším se na podzimní odpověď

Zkoušela jsem ho v horkých dnech koncem jara a začátkem léta. I v tomto období se dá použít, není těžký, je osvěžující, povzbuzující. Cítím z něj kořeny bylin, roští, plevel. Divočinu, s níž nepohnete, která má své přísné zákonitosti. Zemitost. Neoblomnost. Přimíchaná bohéma začátku minulého století. Zároveň jistota názoru, pevná půda pod nohama, tedy vlastně protiklad. Snaha o harmonii, kompromis toho nejlepšího, což neexistuje. Nemusíte mluvit, stačí kapka ABSINTHU.

Recenze parfému Nasomatto Absinth z online parfumerie elnino.

Parfém pojmenuje danou chvíli sám. Vašimi pocity, tónem vaší mysli. Používala jsem ho v poměrně vypjatých stresových dnech. Zdálo se mi, že se až příliš rychle sžil s mým vyzařováním, vylekal se a zmizel. Nezůstal na povrchu, vytratil se, leč v mysli zůstal. Možná to bylo těmi nesnesitelnými teplotami, možná potřebou zvládnout v ty dny nemožné.

Uvidím, jak zareaguje na podzim a v zimě. Jediné roční období, kdy ho nebudu používat, bude jaro. K jaru mi prostě nepasuje. Myslím, že nejnádherněji bude vonět od října do prosince. To souzní s dechem země, kdy se příroda schovává do hloubi, splyne se svými kořeny. V tom období jsou všechny tóny umocněny sblížením. A dámské pláště v divadle či před obchodním jednáním nesou postoj majitelky. Pak dám vědět.

ABSINTH, to je 30 ml hořkého opojení. Aromaticko-dřevitá vůně bylin ze tří složek: pelyněk, vetiver a zelené tóny. Požitek, který buď přijmeme nebo ne. Já jsem přijala. Dopředu, aniž jsem vyzkoušela. Poté, co se tak stalo, vím, že byl konstruován i pro kousek mého vesmíru. Díky.

*Recenze vznikla ve spolupráci s online parfumerií ELNINO, které bych ráda poděkovala za tuto osudovou příležitost.

Dejte mi vědět, který parfém je vaše jasná volba, je pro vás prostě osudový!

 

You may also like

Leave a Comment