Home Beauty Recenze: Můj parfémový příběh je Kenzo

Recenze: Můj parfémový příběh je Kenzo

by katerina
Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Parfémy v našich životech hrají všelijaké role a píší rozmanité příběhy. Ten můj svým způsobem začal až hodně pozdě. Tehdy dceři Kateřině, na jejímž blogu záložka Stará blogerka existuje, byly asi čtyři roky.

Jednou v únoru brzy ráno jsme se společně procházely po Národní třídě v naší metropoli a čekaly, až se otevře kdesi poblíž příslušná ordinace lékaře. Mezi sedmou a osmou hodinou v této části Prahy nebývá moc rušno, jinými slovy, tehdy tu bylo liduprázdno.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Byla to pecka

U výlohy významné firmy, která tu brzy po Sametové revoluci prodávala parfémy, jsme mimoděk zvolnily krok, jen abychom zpomalily tok času, kterého jsme měly tenkrát kupodivu hodně nazbyt díky výjimečně spolehlivé MHD. V ten okamžik mi dítko nastrojené v klasických bílých vroubkovaných a nenáviděněých bavlněných punčocháčkách stisklo ruku, zastavilo se a majestátně víc než sebejistě a hodně nahlas dělo: „Myslím, že parfém vhodný pro mne bude pouze značka Nina Rici.“ Byla to pecka. Národní třídou to zahřmělo a neslo se to jako hlavní slogan dne.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Zkoprněla jsem. Je to nějaké znamení? Kde se to v tom děcku vzalo? Jediná osoba, která byla poblíž, se k nám udiveně otočila a v úžasu civěla na tu malou holčičku v kulichu a nevěřícně zakroutila hlavou. Dámě v kožichu značné hodnoty neuniklo, že já nemluvím dětským hláskem a že nikdo jiný tam opravdu kromě nás není.  Zastavila se na setinu sekundy, ještě jednou se na nás nevěřícně podívala a odcházela v podivuhodně zkamenělé póze, obdobně ztuhlá v šíji jako já. V té výloze, nevím, zda dílem náhody nebo jestli to osud tak načasoval, flakónky a krabičky zmíněné značky hrdě stály, a protože i ony mají duši, podvědomě se určitě tetelily z radosti nad dalším budoucím a věrným zákazníkem.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Předzvěst pracovala pro Kačku

Od té doby na tu příhodičku docela ráda vzpomínám, jen si nejsem jistá, zda Kačenka už tehdy tušila, že parfémy se stanou do jisté míry součástí jejího života blogerského. A že stejně tak  obdivuhodně přesně jako dokáže rozlišit jisté zvuky a vnímat to, co nahluchlé okolí vůbec nedocení, umí si její čich a další smysly pohrát také s jedinečnostmi vůní, parfémy nevyjímaje.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

S Kateřinkou jsem o parfémech poté už nemluvila, dny všední i sváteční byly naplněny spoustou jiných starostí i radostí, pochvalami i výprasky. Kde se v ní vzal výrok o zmíněné značce, to netuším, ale pravdou je, že o půl roku později mi v obýváku u autíček (panenky s chutí přenechávala v svému bratrovi, který se k nim choval slušně a shovívavě na rozdíl od ní) vyjmenovala názvy všech parfémářských velikánů té doby. Kde k tomu přišla, to fakt nevím, rádio ani televize u nás moc prostoru nedostávaly, nebyl na to čas. A televizní reklamy zdaleka tehdy nebyly tak marketingově propracované jako dnes…

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Nejen slovíčko jsem začala vnímat

V současnosti o parfémech ví docela dost a já si ráda nechám servírovat informace, které mne nebaví si hledat. Pravdou však je, že od té doby jsem slovíčko parfém začala řadit do svého slovníku, a nejen proto, že bylo nutné nastoupit po šesti letech mateřské také do nějaké redakce a začít vydělávat a psát, přehodit myšlenky domácí za mediální, jinak kreativní, jinak inspirativní.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Roky šly dál a moje poslání matky, manželky, hospodyně, kuchařky, uklízečky a podnikatelky se vzájemně prolínaly, doplňovaly a hádaly, protože jsem se snažila nalézt cestu k dokonalosti života a optimalizovat a optimalizovat nevěda, že to nejde a nikdy nepůjde. Bývaly chvíle, kdy jsem své dítě, ač nerada, vláčela po tiskových konferencích a kladla mu na srdce, že nesmí za ty dvě hodiny ani ceknout, jen si v koutku tiše kreslit a čekat.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Na tiskovce kazeta od Arabely

Na jednu z tiskovek, na níž se představovala jedna parfémovaná voda, jsem však osvobozujícím způsobem mohla vyjít sama. Neskonale jsem si to užívala. Pamatuji se na ni jako dnes. Konala se v pražském Autoklubu v Opletalově ulici a svou českou premiéru na ní odehrála značka Kenzo, tedy přesněji parfémovaná voda Kenzo Jungle. Značku tehdy zastupovala firma Arabela, jež patřila někdejší slovenské herečce, která v seriálu Návštěvníci představovala krásnou a sympatickou Arabelu. Starší ročníky jistě budou vědět, o koho jde. Tiskovka se odehrála v klidu, a novinářek se nedostavilo mnoho. Nevěděly však, oč přišly. Bylo to výjimečné odpoledne, jež vtisklo o nějaký ten pátek do mého srdce, aniž jsem to tehdy mohla tušit,  jasnou stopu.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Domů jsem si odnášela kazetu s Kenzo Jungle, ale už v autobuse jsem přemýšlela nad tím, co bude k večeři, co musím večer dopsat a jestli stihnu vyžehlit. Jungle  jako mávnutím kouzelného proutku vystrnadilo z hledáčku objevování jiných souvislostí pod palbou povinností, jimž se nedalo poručit. Krásnou designově propracovanou krabičku jsem pohodila na pracovní stůl a víc si jí nevšímala. To trvalo asi rok a půl. Ano, čtete správně. Můj pracovní stůl byl totiž obrovský a vešlo se na něj všechno. Hlavně resty. Prostě na Kenzo nebyl čas ani nálada. Přednější byly články o ekonomice, návšěvy lékařů, obchodů, třídní schůzky, okopávání záhonů, a tak.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Zázračná energie Kenzo Jungle

A pak nastala chvíle Ch. Podotýkám, že jsem parfémy do té doby skoro nepoužívala, v mém portfoliu byly dvě značky, které jsou stále slavné, ale nijak jsem to neprožívala. Milovala jsem intimspraye jako úžasný vynález zkázy v době, kdy se čas jen a jen zrychloval. Ve chvíli Ch jsem jen tak otevřela kazetu a konečně jsem Jungle vyzkoušela. Lehce jsem zamířila ke krční tepně a zmáčkla rozprašovač. Stal se zázrak. Zasáhl mne blesk, o jehož tajuplnostech se neodvážím příliš mluvit. Nejen vliv na hormonální hospodaření organizmu sestava esencí, jež Jungle obsahuje, je v mém případě prokazatelný. A dá to práci se srovnat. No nic, každá máme svá tajemství. Jungle probudil moji energii, nebo lépe vygradoval ji do nebeských obrátek. Míním tím veškerou energii, chuť k životu, která i tak bývala vždy nadměrná.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Trochu vůně i do rakve

Od tohoto okamžiku jsem Kenzu Jungle věrná, a nejen to. Jsem na něm závislá, stal se z něj osudový společník. Na trh přišel celosvětově v roce 1996. Brzy poté se objevil u nás. Spočítejte si to: tuhle boží vůni používám bez přerušení už skoro 25 let. Nelze se odpoutat. Je to můj svět, je to moje já v nejvyšší blaženosti. Je to zpověď mojí duše, je to výraz mojí životní filozofie, mojí razantnosti, tvrdošíjnosti. Kenzo Jungle je kousek mé identity, provází mne  na všechny schůzky, obchodní jednání, slavnosti, jde jako předzvěst mých radostí, mé nespoutanosti. Neokouká se, neočichá se. Tato vůně se stala i součástí mojí tvorby, mých veršů, je to podtón, který nevyprchá.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Kdysi se proslýchalo, že výroba skončí. Nakoupila jsem si několik lahviček (ty s největším obsahem jsou pěkně těžké a v kabelce jsou znát), další mi přinesl ježíšek. Zlí jazykové tvrdí, že v mém podání tato parfémovaná voda vyniká nezaměnitelně. Kdo ví. Jen v nejparnějších dnech vypínám a nahrazuji jinou značkou, jiným parfémem, a často opět značkou Kenzo (L’Eau par Kenzo). Koncem srpna se však vždy těším na dny chladnější a chladné, mimo jiné proto, že dozrávají jablka a hrušky že taky Jungle se může vrátit v plné parádě.

Recenze a příběh parfému Kenzo Jungle.

Netvrdím, že je to jediná vůně, jež se mi vryla pod kůži. Kenzo má své konkurenty, ale je jich jen pár a do mého života vstupují jako nutná změna, jiná nota, jiný výraz, lehká provokace.

Ale Kenzo Jungle, to je vztah vesmírný… A až jednou přijde na loučení s tímto světem, nezapomeňte mi do hloubi země poslat jeho malý pozdrav.

Vonná kompozice Kenzo Jungle

V hlavě se rozprostírá hřebíček, mandarinka římský kmín. Hřebíček vystupuje a jemně ho za ruku doprovází mandarinka. Toto aroma, přestože je vsazené do hlavy parfému, jej provází po celý den a určuje orientální vyznění parfému.  Gardénie, kardamon, aroma kmínu kořenného, heliotrop, mango, lékořice a ylang-ylang se vzpouzí v srdci vůně. Přesto prim hraje heliotrop, kardamon a ylang-ylang. Vůni dodávají hloubku a tajemnost. V základu se manifestuje vanilka, ambra a pačuli v dokonalé harmonii se promítají do celé kompozice po celou dobu. Zaoblují ji, vyzdvihují její rebelství a neobyčejnost.

 

Stará blogerka podpis

 

 

You may also like

Leave a Comment