Home Beauty Recenze Natura Siberica: Krém pro citlivou pleť

Recenze Natura Siberica: Krém pro citlivou pleť

by katerina
Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

Krásný den, mílí #blogfriends,

jak už asi víte, jsem velký příznivec krémů pro citlivou pokožku. Přestože bych svou pleť charakterizovala jako mix citlivé s prvními známkami stárnutí a problematické,  jsou obvykle krémy pro citlivou pleť tím pravým, co mi přináší v kosmetické rutině potěšení. Zda jsem našla zalíbení i v dalším? To se dozvíte v recenzi Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

Balení a design, který se drží dobrého vkusu

Jsem velice ráda, že Natura Siberica balením tohoto krému drží laťku ve výšinách, jenž slibují funkčnost. Válcová butelka s pumpičkou, která krém vytlačí díky fyzikálním účinkům podtlaku, je vždy dobrá volba. Je funkčním řešením a slibuje minimální zbytky a plýtvání. Pumpička Natura Siberica krému pro citlivou pleť vydává z nitra balení opravdu větší dávky, s nimiž zvládnete ošetřit celou obličejovou část, krk i dekolt. Aby krém v pumpičce nezvětrával a neztvrdl působením vzduchu, je balení vybaveno také průsvitným plastovým víčkem. Stojí za pozdržení, jedná se o plast příjemně pružný, který jen tak nevyschne. A jak všichni víme, neduhem víček bývá jejich praskání. Tady se toho hrozit nemusíte.  Za objem 50 ml zaplatíte kolem 219 Kč, což je cena velmi příjemná, pokud navíc zvážíme, že Natura Siberica krém pro citlivou pleť obsahuje SPF 20.

Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

Natura Siberica krém pro citlivou pleť: Nanášení a každodenní radosti

Potěšilo mne, že krém má velice jemnou neagresivní vůni, která mi činila mou ranní pleťovou rutinu příjemnější. Tento přípravek je prostě stvořený na denní nošení. Přítomnost SPF je vítaným bonusem, o to příjemnějším, že jsem nezaznamenala, že by nějak poznamenávala póry, resp. je ucpávala. Při nanesení jste mohli pozorovat, že emulze není čistě bílá, což je v pořádku. Má lehce nažloutlý tón, který na pokožce není znatelný. Roztírá se velmi lehce, nenechává bílý film. Musíte však počítat s tím, že tento produkt patří svou konzistencí mezi ty, kterým se vyplatí dopřát i ráno malou masáž. Po zapracování na pokožce nechává lehký glow effect. Ale že byste se leskli jako zrcadlo, to ne. Spíš pleť prozáří, dodá jí trochu zdravíčka. A nebojte se, make-up lze na tento produkt aplikovat také. S pudrovými minerálními líčidly si rozumí velmi dobře a ani nepotřebuji bázi. S tekutými bych však na bázi už radši vsadila, zaznamenala jsem drobné klouzání z typicky mastnější T-zóny.

Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

Komfort, na který se krásně zvyká

Z dlouhodobého hlediska dokáže pleť ukonejšit. Zbavuje pocitu pnutí, napětí, svědění, tedy typických průvodních jevů citlivé pleti. Tento komfort dokáže uchovat po celý den. Na pleti rovněž nedělá nepříjemnou krustu, a to je pro majitele a majitelky se senzitivní pokožkou důležité. Ochranná vrstva ano, ale ne tak, aby obličeji udělala masku, v níž se bude po chvíli kůže dusit. Dalším benefitem je to, že skvěle udržuje hydrataci pokožky, která je hezky plná a hladká. Bude vyhovovat pleti i s prvními vráskami, parádu s ním uděláte podle mě i v 34 letech, pokud si budete dopřávat nějaké anti-aging sérum. Takže se jedná dle mého soudu o krém, který se v poměru cena výkon vyplatí, pokud vám jde především o redukci nepříjemných pocitů a udržení optimální vláhy v pleti.

Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

Co Natura Siberica krém pro citlivou pleť nedokáže

Přestože jsem si to velmi přála, nemohu přípravku dát kladné hodnocení v oblasti redukce začervenání. To zkrátka neumí. Ale považme, za 219 Kč by to bylo opravdu až moc dokonalé. Pak by byla řada dražších přípravků zcela zbytečných a jeden krém by nám citlivkám vytrhl trn z paty, který obrazně představuje všechny naše trable s pletí. Proto jsem shovívavá. Pokud je vaší největší starostí rosacea, žilky, podrážděná červená místa anebo viditelná dermatitida, pak je nasnadě sáhnout po jiném druhu produktů, spíše z ranku dermokosmetiky nebo té profesionální. 

Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

Ve složení adaptogen – rozchodnice růžová

Vedle výsostně zklidňujících složek jako  allantoin a bisabolol se v Natura Siberica krému pro citlivou pleť nachází také sodná sůl kyseliny hyaluronové, zde pravděpodobně ve větší či střední molekulární velikosti, která spíše působí v epidermis. Také se ve složení objevuje dvojice hydrataci podporujících peptidů. Zajímavou ingrediencí je extrakt z kořene rozchodnice růžové. Tato rostlina je totiž považována za skvělý adaptogen, který pomáhá organismu jako celku, tedy i pokožce přizpůsobit se náročným podmínkám. Má posilující a antioxidační vlastnosti. Zklidňuje, hojí, zlepšuje imunitu kožní tkáně. A pomáhá k obnově pleti.

Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

K dalším zajímavým rostlinným složkám patří extrakt z listů broskvoně, lněný olej, na vitamín C bohatý extrakt z jeřábu sibiřského, orlíček sibiřský, květová voda z heřmánku pravého, extrakt z meduňky nebo třeba mastné estery oleje borovice sibiřské.

Verdikt

Jedná se o skvělý denní pleťový krém pro citlivou pleť, která netrpí příliš na výskyt červených míst. Dodá komfort, který si s sebou ponesete celý den. Já mohu tento krém doporučit. Přesto bych jej sama vzhledem k nerovnoměrnému probarvení kůže nejraději používala i se specifickým přípravkem proti začervenání. Jeho koupí určitě neuděláte chybu. V této cenové relaci se jedná o poklad, který zaslouží pozornost.

Recenze Natura Siberica krému pro citlivou pleť.

*Produkt jsem obdržela na testování od výhradního zastoupení značky Antim Plus v rámci spolupráce, ta byla ukončena v prosinci roku 2020.  Tímto děkuji zástupcům společnosti za tuto možnost.

*Názor na produkt je subjektivní, ale snažím se vám podat maximálně precizní popis toho, jak se přípravek chová, jak ho vnímám. V názorech se spolupracemi nedávám ovlivnit. Jde mi o to, abyste zde nalezli maximálně směrodatné informace. A pokud se kritika objeví, je to informace pro výrobce, jak své produkty vylepšit, aby nám dělaly ještě lepší službu. Protože co je lepší, než najít to pravé ořechové, na co se můžete spolehnout, no ne?

Jaký je váš oblíbený pleťový krém? Jaký bych pro vás měla vyzkoušet?

Těším se na vaše reakce!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

2 comments

basenkka 3.4.2021 - 20:49

Ďakujem krásne za tvoj názor. Konečne som natrafila na recenziu na tento krém. Dlho nad ním uvažujem a neviem sa rozhodnúť, ale vďaka tvojej recenzii som o krok bližšie k jeho kúpe. Používam iné produkty od tejto značky a som nadmieru spokojná. 🙂

Reply
katerina 3.4.2021 - 21:50

Upřímně bych se nebála do toho jít. Ta částka není tak hrozná, pokud by náhodou nesedl. Ale moje pleť je dost vybíravá a pokud vyloženě Tě netrápí růžovka nebo žilky, pak bych ho zkusila. Je velmi příjemný. Naturu mám hodně ráda, dělají zajímavé věci, takže si říkám, že by bylo škoda to neříct nahlas. 🙂 Jsem ráda, že potkávám víc a víc fanoušků značky, myslím, že si to zaslouží. A nakonec my také. Teď právě testuji novinky C-Berrica. Tam jsou pro i proti. Pak určitě napíšu více. 🙂
Měj se krásně a děkuji za milý komentář. Hezké Velikonoce!
Kateřina

Reply

Leave a Comment