Home Beauty Lab Biome polštářky pod oči | Recenze

Lab Biome polštářky pod oči | Recenze

Terapie pro duši i pro oči

by katerina
Recenze polštářků pod oči Lab Biome od Natura Siberica.

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto článku se dočkáte podrobné recenze hydrogelových polštářků pod oči Lab Biome. Je to má druhá zkušenost s výrobkem podobného typu. A jsem nadšená! Jak růžová varianta s vitamínem C, tak ta černá s liftingovým účinkem patří mezi moje zbraně proti stresu, vráskám i hrůzostrašnému letnímu vedru.

Balení polštářků pod oči Lab Biome ideální na cestování

Polštářky pod oči Lab Biome jsou uzavřené v praktické plastové dóze se šroubovacím víčkem. Právě víčko přesně nasedá. Nikdy se mi ještě za dva měsíce testování nestalo, že by nezapadlo na spodní část těsně. Balení neteče, a to ani, když jsem přípravky převážela v roztodivných pozicích na dovolenou. Obal je jednoduchý a konzervativní. Plast lze po spotřebování polštářků Lab Biome vymýt a odložit do žlutého kontejneru. Ideálně však i s odlepenou etiketou. Přestože rozdíly nejsou zásadní, mnohem víc se mi líbí obal růžové varianty s vitamínem C. Metalický efekt na etiketě dodává balení luxusní nádech. Černé je na můj vkus příliš kontrastní.

Recenze polštářků pod oči Lab Biome od Natura Siberica.

Hydrogelová formule jako převratný vynález

Hlavní složkou je hydrogel získávaný z mořských řas, přesně z prášku získaného z puchratky. Má vynikající kosmetické vlastnosti. Své uplatnění nachází i ve zdravotnictví. Výborně dokáže zadržet vodu. Absorbuje aktivní látky, které je schopen posléze předat pleti. Chladí. To je vlastnost, kterou mám obecně na hydrogelových polštářcích pod oči Lab Biome opravdu ráda. V horkých dnech jsem je používala jako pomůcku na usnutí. Vzala jsem si ty liftingové, nalepila si je pod oči před spaním. Jejich chladivý dotek mne konejšil a uklidňoval. A díky tomu jsem snáze usínala.

Rozkasňující polštářky pod oči Natura Siberica

Lab Biome je řada, v níž jsou polštářky tvarované do krásného obloučku, který skvěle nasedá na oční okolí i další části obličeje. Jsou navíc docela tenké, a tak skvěle přilnou ke kůži, i když je více poznamenána záhyby a vráskami. Navíc jsou bohatě napuštěné specifickými séry, dokonce možná až tak, že trocha séra mi zbyde, až je dopotřebuji. Ale rozhodně ho nevyhodím, naopak si jím budu pěstit tvář.

Komplex Biome jako doping pro mikrobiom pleti

Mikrobiom je vlastně ochranná vrstva pokožky, která se skládá ze všech organismů, které žijí na jejím povrchu. Mají za úkol bránit dehydrataci a pleti vyrábět řadu prospěšných látek, od kyseliny hyaluronové až po peptidy nebo mastné kyseliny. Pečují tak o zdraví a rovnováhu pleti. Jsou také elixírem mládí.

Proto Lab Biome přišlo s inovativním řešením, které je známé například  v korejské kosmetice. Fermenty. Fermentované složky a laktobacily. V tomto případě fermentované výtažky z plodů severské morušky a lesních malin. Fermenty obsahují postbiotické aktivní látky neboli postbiotika. Dalo by se o nich říct, že jsou přirozeným produktem organismů tvořících mikrobiom, na pleti totiž probíhá také jakési „kvašení“. Ale když je mikrobiom narušen, lze pleti efektivně dodávat tyto látky pomocí kosmetiky. Ozdravují kůži a zlepšují její vzhled.

Aplikaci polštářků pod oči Lab Biome se meze nekladou

Jestli přemýšlíte, zda se dají polštářky pod oči Lab Biome použít i na jiné partie tváře, než oční okolí, můžu vám s radostí oznámit, že ano. Vynikající službu v mém případě dělají, i pokud jde o nosoretní rýhy, mračivku mezi obočím, která se nepříjemně táhne ke kořeni nosu. Ale hydrogelové polštářky Lab Biome mají vynikající vliv také na urychlení regenerace pleti. Takže je ráda aplikuji i přes hojící se šrámy.

Vyndat nejlépe špachtličkou, ale to se mi nepodařilo zabrat.
Snadno nalepit pod oči, u mě širším koncem k vnějšímu koutku.
Zahladit a nechat působit 20 minut.

Polštářky pod oči Lab Biome s liftingovým účinkem

V černé dóze se ve skutečnosti ukrývají polštářky temně zelené barvy s perleťovým nádechem. Pokožku nejen chladí, ale opravdu bohatě hydratují a vyhlazují. Určitě pozvedají kontury očního okolí a výborně působí i na mou rýsující se vrásku u kořene nosu. Po jedné aplikaci je výsledek viditelný pouhým okem. Formule pokožku nejen očního okolí zklidňuje. Při pravidelném používání ještě společně s očním krémem Lab Biome jsem zaznamenala moc hezké zjemnění linek kolem očí. Prostě vrásky jako kouzlem ubývají.

Polštářky pod oči s liftingovým účinkem od Natura Siberica.Polštářky s Liftingovým účinkem Lab Biome.Polštářky pod oči bohatě napuštěné sérem.

A co by ne. Polštářky Lab Biome s liftongovým účinkem k tomu mají výborné předpoklady. Mimo laktobacilů a fermentovaných výtažků z plodů severské morušky a lesních malin (unikátní Biome komplex) obsahují hydratační glycerin, ale také heptyl glukosid, který zlepšuje vstřebatelnost aktivních látek pokožkou. A co další aktivní složky: forma koenzymu Q10 ubiquinone, který pomáhá kůži vypnout a regenerovat, zklidňující výtažek z meduňky lékařské a rozchodnice růžové, ten stimulační z eleuterokoku neboli sibiřského ženšenu či zjemňující olej z pupalky dvouleté. Mezi aktivními látkami najdeme také peptid SYN-AKE®, který přispívá ke zjemnění a redukci vrásek, povzbuzuje tvorbu kolagenu. Samozřejmostí je kyselina hyaluronová a panthenol. Sekunduje jim výtažek z kosatce sibiřského a mochnovce křovitého.

Polštářky pod oči Lab Biome s rozjasňujícím účinkem

Na rozdíl od liftingových jsem hydrogelové polštářky pod oči Lab Biome s rozjasňujícím účinkem používala hlavně ráno, abych probudila pohled a napumpovala oční okolí hydratací. Opět se mi líbilo, že jejich působení přinášelo expresní výsledky. Krása! Nejen, že zmírňovaly otoky, ale také hezky sjednotili tón pokožky očního okolí a dodaly mu opravdu vydatnou porci vláhy. Linky vyhlazovaly polštářky jen nepatrně. Proto jsem je ale nevybrala. Chtěla jsem si s nimi vytvořit ranní osvěžující pečující rituál, což se podařilo.

Recenze polštářků pod oči Lab Biome od Natura Siberica.Recenze polštářků pod oči Lab Biome od Natura Siberica.Recenze polštářků pod oči Lab Biome od Natura Siberica.

Aplikovala jsem je na oční okolí, téměř výhradně. Ačkoli pro potřeby fotografování jsem zkusila rozjasňující i na nosoretní rýhy. Nicméně v 95 % případů jsem je využívala na oční okolí. Většinou jsem je nanášela na očistěnou a tonizovanou pleť. Až po sejmutí polštářků Lab Biome jsem nanášela pleťové sérum, oční krém z jiné řady a pleťový krém s SPF. Občas, když jsem během dne cítila potřebu se pořádně u počítače osvěžit, když jsem psala PR články a rozhovory, vytvářela koncepty projektů, jsem jim také podlehla. Moje oči, vždyť víte, že si na to často stěžuji, jsou unavené, oční okolí ještě více. A toto byl ideální způsob, jak jim odlehčit od psychické zátěže i mžourání.

Základ je podobný jako u přechozích polštářků včetně základu Biome. Ovšem další aktivní látky se liší. Najdeme zde například výtažek z šípkové růže, z vrby plstnaté, ostropestřce mariánského, orlíčku sibiřského, měsíčních jahod (ty patří mezi báječný zdroj vitamínu C). Ve složení se objevuje také rakytníkový olej, vitamín C, niacin, kyselina hyaluronová nebo panthenol.  To jsou pro oční okolí samé dobroty, které jemnou pokožku posilují a dodávají jí život. Díky tomu se stimuluje produkce kolagenu, ale pleť se také lépe okysličuje.

Verdikt – Stojí za to polštářky pod oči Lab Biome?

Oční okolí mám v mnohem lepším stavu, než bývalo zvykem, hlavně z hlediska hydratace a jemných linek. Prostě vypadá šťastnější, a já se tak díky zlepšovákům z dílny Lab Biome cítím. Polštářky mohu doporučit úplně všem, ženám i mužům, komukoliv. Ať jako prevenci nebo jako součást redukce následků probdělých nocí, uplakaných či stresujících epizod života nebo prostě jen tak pro osvěžení a dobrý pocit z péče. Výsledky uvidíte za pár minut, ty přetrvávající po 14 dnech používání alespoň dvakrát týdně. Já jsem po dvou měsících spokojená. A moji blízcí i kolegové si té změny v oku všímají.

Recenze polštářků pod oči Lab Biome od Natura Siberica.

Dokonce můj muž si polštářky občas vypůjčí. To hovoří za vše. Muž, příznivec té nejméně náročné péče, si sám řekne, že by si mohl nalepit hydrogelové polštářky Lab Biome pod oči a během působení si ještě čte.

Jedno balení obsahuje 60 polštářků, takže při denním používání by vám mělo vydržet měsíc, ale kdo z nás opravdu používá takový typ produktu každý den? Já jsem po dvou měsících v polovině. Přihlédneme-li k ceně 349 Kč (bez slev), pak se jedná o jedny z nejlevnějších hydrogelových polštářků pod oči na našem trhu. Je to tedy i na výsost ekonomicky zajímavé řešení.

Ráda bych se s vámi také podělila o radostnou informaci. Na celou řadu Lab Biome je aktuálně (do konce července 2022) na e-shopu sleva 20 %. Tak jí určitě využijte. Až se vrátím z dovolené, rozhodně nákup udělám. Tato kosmetika mě v poslední době oslovila asi nejvíce.

* Recenze vznikla ve spolupráci se společností Antim plus, která řadu Lab Biome na českém trhu zastupuje.

Už jste slyšeli o biologicky aktivní kosmetice s postbiotiky a probiotiky? 

 

You may also like

Leave a Comment