Home Beauty Boucheron Patchouli d´Angkor | Recenze

Boucheron Patchouli d´Angkor | Recenze

Vůně, která ztělesňuje vznešenost

by katerina
Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto článku se zaměříme na okouzlující niche vůni, jednu z těch, který tvoří voňavý svět Boucheron a je součástí řady Galerie Olfactive. Představuji vám mou cestu s parfémem Boucheron Patchouli d´Angkor.

O designu se rozepisovat nebudu, můžete si přečíst ostatní články o Galerie Olfactive. Jak se ukázalo, těmto kreacím jsem propadla a v mé sbírce se nachází právě pět voňavých kousků z této kolekce Boucheron. Právě posledním přírůstkem je pro mne Patchouli d´Angkor.

Představa, jíž ve mě vyvolala už v roce 2019

Psal se květen a my byli s mužem na mistrovství světa v hokeji na Slovensku. Běželi jsme zrovna kolem parfumerie Marionnaud, když v tom jsem zahlédla niche vůně Boucheron. Mezi nimi byla i tato hrdinka. Nikdy jsem vůním postaveným na pačuli nefandila. Většina z nich se na mě rozležela příšerně. Ale po přivonění na papírku jsem získala dojem, že tady by se mohl začít psát jiný příběh.  A po prvním setkání s kůží se tak skutečně stalo. Vznikla zde souhra, touha a zalíbení. Harmonie a čistota, napadlo mě. Vznešenost v každé kapce. Pár let jsem si musela počkat. V březnu jsem si jí udělala radost.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Hruška a pepř v Patchouli d´Angkor laskají bílé květy

V hlavě vůně se nalézá hruška a bergamot. Druhá jmenovaná složka není příliš výrazná a svou jemnou kyselkavostí sekunduje hrušce, která dodává kompozici až mírně vodní nádech. Není sladká a ulepená, jak se někdy stává. Ale lehká a voňavá. Jestli znáte hrušku Williamsovu a právě teď dozrávající máslové hrušky, které měly na zahrádkách všechny babičky z vesnice, pak smísením těchto dvou hruškových akordů vzniká ten, který detekuje můj nos v Patchouli d´Angkor. To úvodní podbarvení mě moc baví.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Ve středu vůně se nachází jasmín a bourbonský pepř. To je velmi pěkná kombinace. Přestože nejsem velká milovnice jasmínových tónů, zde se projevuje jeho panenská čistota a svěžest. Dává vůni krémový nádech, změkčuje ji. Pepř však působí kontrastně,  je jasně patrný a květinové plátky provokuje, vybízí je ke hře smyslů. Velmi povedený protimluv, který z parfému činí opravdu nesmírně zajímavý unisex.

V základu tančí bílé pižmo. Dominuje. Vůni odlehčuje a strhává ji mimo dosah orientálnosti. Dodává ji onu zakulacenou noblesu. Pak se přidává pačuli. Nádherně si pohrává s pižmem a dřevitými tóny, jimž tak trochu zvýrazňuje jedinečné aroma. Sama není dominantní, ale v perfektním souladu. Tak krásně zakomponovanou  pačuli jsem ještě necítila. Guajakové dřevo má kořeněnou kouřovou osobnost, k níž se přidává obvykle také špetka zemitosti, zde ale spíše vyčnívá kořenitá složka. Charakter guajakového dřeva mimo jiní podtrhává právě pepř. Vyniká jeho posvátnost. 

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Podnikatelka z Provence

Když jsem vůni poprvé zkoušela, překvapilo mne, že ve složení pačuli můžete najít. Myslela jsem si, že jsem natrefila na květinový parfém s luxusní pižmovo-dřevitou až akvatickou linkou. Jenže ona tam je i zemitá část příběhu. Dodává té vznešenosti nohy, kterými se odráží od zemského povrchu. Ten příměr je možná divný, ale nejsem typ, co by jen žil ve vzdušných zámcích. Je to noblesa nositelná, noblesa, která umí prozářit každý den, aniž by vás sváděla na scestí iluzorního pojetí světa.  Taková, jak si představuji femme fatale, která vlastní své nádherné historické sídlo někde v Provence. Je to dáma, která obléká bílý kalhotový kostým, nebojí se rudé rtěnky, nosí obuv na jehlovém podpatku a  její rozhodnutí se halí do parfému Patchouli d´Angkor.

Je to žena uzavřená, velmi dobře si uvědomuje své hodnoty a také důležitost sebedůvěry, na níž pracuje každý den.  Poznává se, své limity a objevuje způsoby, jak je překonat. Nebojí se práce. Miluje ji. Svou třináctou komnatu v nitru nikomu neukazuje, je to její svatyně. Zdroj vnitřní síly. Je to bytost trochu nebezpečná a do jisté míry osamělá. Ale osamělost si sama vybrala. Klid, zenovou vznešenost potřebuje pro své fungování. To aby slyšela myšlenky, které k ní z nitra přicházejí, které se rodí z rozhovorů, jež si v hlavě opakovaně přehrává.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Plánuje. Je samostatná. A někdy je zatraceně nepřizpůsobivá. Vystavěla si svůj svět s vlastními pravidly a miluje sebe i jej natolik, aby se nechtěla před každým sklonit. Vznešenost má totiž vyzařovat, ne se podřizovat. I když se člověk přizpůsobuje, může si svou noblesu a jedinečnost zachovat. Tím dodává situaci neopakovatelné kouzlo. Za každým jejím úspěchem je silná intuice, neohroženost, nebojácnost, činorodost. Vzkvétá, protože je vynalézavá. Ale nikdy, nikdy se nezcizí sama sobě. Ta neoblomnost vlastní duše je jejím podpisem, její kotvou, její slabinou, jíž přeměnila v sílu. 

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Kdybych tak měla popsat muže Boucheron Patchouli d´Angkor…

Klidný člověk se zkoumavýma očima. Pomalu, bez těkání si jimi prohlíží každého, s kým hovoří. Je vyrovnaný. Už má zkušenosti. Život mu uštědřil nejeden podraz. Ale on si místo stěžování rozhodl vzít ponaučení. V každé šlamastice nalezl příležitost, jak pomoci ne sobě, ale druhým a jak s nimi růst. Jeho tvář vyzařuje moudrost, skoro, jako by představoval světce. Hovoří pomalu, ale jeho mysl je bystrá. Emoční inteligenci by mu možná dokázal závidět kde který psycholog. Nebojí se mocných a nebezpečných. To oni ho potřebují. Jeho kulturu, intelekt a prozíravost.

Od jednání odchází vždy kultivovaně. Přichází s důstojností. Nehledá kličky. Chce vidět, jaká pravda leží na dně vaší duše. Kdo opravdu jste? Co je vaší motivací? Až s ním budete mluvit, važte slova. I když to neříkáte nahlas, on přesně pozná, oč vám jde a proč. Tento muž odměňuje za přirozenost a upřímnost. Fasáda ho nezajímá, vlastně ho zdržuje. Když mu tu práci ulehčíte, až spolu strávíte nějaký čas, nabídne vám přátelství. To je jeho způsob, jak moudrostí odzbrojit kohokoli. A jak najít cestu ke spolupráci bez násilí.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Když Patchouli d´Angkor nosím…

Tato vůně mi v něčem otevřela oči. Pomohla mi uvědomit si, že být introvertem není špatné.  V tomhle světě až příliš často mluvíme, místo toho, abychom tvořili opravdové hodnoty. A já na to bezduché plkání, kterým se teď často nahrazuje opravdová práce, moc nejsem. Nejsem ani na to plkání, kdy si s přáteli jen povídáte, ale vlastně nemáte vůbec pocit, že by se to odráželo na kvalitě vašich vztahů. Když jsem popisovala ženu a muže Boucheron Patchouli d´Angkor, myslím, že od obého je ve mně něco. Introvert, naslouchání, pohled až na dno lidské duše. Jasně vymezené hranice, co je ještě mou vznešeností, a co už ji neblaze narušuje. Co k sobě pustit a co už ne. Věrnost svojí duši. Ochota pomoci komukoli, kdo je a bude upřímný. Intuice, činorodost. Čistota úmyslů, harmonie duše. 

Jen vím, že v té nebojácnosti se mám pořád čemu učit. A v tom, jak si někdy nenechat úspěch vyfouknout před nosem. V tom, jak nesvěsit ramena, když přijde nezdar. Prostě, jak si to nebrat osobně. Ale s Patchouli d´Angkor mám ještě nějaký čas, typicky do této vůně dozrává žena v 35 letech, muž kolem čtyřicítky. Přesto mne neodolatelně přitahuje. A já cítím, že se s ní probouzím.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Komplimenty od okolí se na adresu Patchouli d´Angkor jen hrnou

Jaký je charakter této vůně? I během horkých dní vydrží téměř celý den. Občas se stane, že ji v průběhu dne reaplikuji. Z oděvu ji však cítím i druhý den ráno. Přitom nekřičí, nesnaží se urvat si pozornost za každou cenu. Drží se u těla. Je to velmi sofistikovaný skin scent. Perfektně splývá s mým pižmem. Vzájemně se podtrhujeme. A to je také první vůně s pačuli, která se s mou přirozenou vůní pokožky dokázala smísit tak dokonale, že ji vlastně sotva vnímám.

Podle názorů okolí je mi tato vůně evidentně souzena. Dokonce i Stará blogerka chválí, a to se obvykle při výběru vůně neshodneme, rozhodně ne v případě parfémů určených na léto. Komplimenty přichází z vícero stran. A já se v ní opravdu cítím báječně, autenticky, opravdově. Patchouli d´Angkor je vhodná vůně do práce, do kanceláře, kamkoli na denní nošení. Jen pro večerní příležitosti, pominu-li dovolenou, bych ji nevolila. Tam by ji mohla kaskáda ostatních přehlušit, dokud by se společnost nenaklonila k letmému polibku na tvář, dokud by nezašeptala do ucha své poselství.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Líbí se mi svou neotřelostí natolik, že je v současnosti mou vůní číslo jedna. Občas ji, pravda, mám-li chuť na dotek černého rybízu, prostřídám s  parfémem Serpent Bohème téže značky. Ovšem Patchouli d´Angkor je prostě má. Já jsem jí, ona mnou. Vyzařuje z ní šťavnatost hrušky, noblesa jasmínu, dráždivost pepře, lehkost pižma, kořenitost a kouřové akordy guajakového dřeva a mezi tím se proplétá uzemňující síla pačuli, která ale nechává všem vyjmenovaným složkám svobodu se projevit v dokonalé souhře. Je to harmonie, čistota, hloubka, obroda, klid a vyrovnanost. 

Tato vůně je také jako duchovní procitnutí. Inspirace chrámy Angkor v jihovýchodní Asii není náhodná. Mám pocit, že kdykoli tuto vůni nosím, po boku mi kráčí poslové Universa, andělé, ochránci. A cítím vděčnost a vnitřní klid. Každé ráno si je oblékám a budu tak činit vždy od března do konce září, možná poloviny října. Pak přijde čas na podzimní vanilkové a tonkové vůně. Ostatně, domnívám se, že v zimě by se Patchouli d´Angkor nerozvoněla tak, jak potřebuji. Chce teplo, hřejivé paprsky.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Dostupnost

Jelikož se jedná o niche poklad, dostupnost je trochu složitější. Například oficiální distributor Apro delta pro ČR si skladem na svém e-shopu sensualité.cz drží něco přes tři kousky. A pak je zde řada online parfumerií, která tutéž vůni nabízí také. Rozhodnutí, kde si ji vybrat, nechávám na vás. Cena se v závislosti na prodejci značně liší. Podle oficiální distribuce by měla být nastavena na 5 489 Kč za balení po 125 ml parfému.

Recenze niche parfému Boucheron Patchouli d´Angkor z La collection Galerie Olfactive.

Jaká vůně vám v poslední době učarovala?

Mějte se hezky a těším se na vás u dalšího článku!

 

 

You may also like

Leave a Comment