Home Beauty Poklona Boucheron: Parfém La Collection Vanille de Zanzibar

Poklona Boucheron: Parfém La Collection Vanille de Zanzibar

by katerina
Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Krásný den, milí čtenáři,

není to tak dávno, co jsem slavila své kozoroží narozeniny. Můj muž mi naslouchal. Ví, že jsem blázen do originálních vanilkových parfémů. Moc jsem si přála ikonickou niche vůni od parfumérského domu Boucheron. Zkoumala jsem ji již během MS v hokeji v Bratislavě a doslova mne očaroval a uhranul. Jaký tedy je? Má smysl do něj investovat?

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Design pro královnu i podnikatelku

Opatrně jsem zatáhla za stuhu dárkové krabičky, abych v její výplni objevila nádhernou další krabičku, která patřila parfému La Collection Vanille de Zanzibar. Pevný bílý karton potisknut zlatým polem s nápisy, zlatavě se lesknoucí linka. Jednoduchost. Osobitost. Střídmost. Jako bych viděla, že je na krabici napsáno Kozoroh. Abych se však probojovala k flakonu, musela jsem zatáhnout za zlatou stužku, jakousi knopku, která vysunula druhý díl krabice ven. A tam už, v bílém molitanu stejně vroubkovaném jako papírový obal, se třpytila skleněná lahvička naplněná zlatavou tekutinou.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron. Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Válcovité tělo parfému zdobené stupňovitými zlatými kovovými detaily, které se zužují směrem k hrdlu. Bělavý štítek Boucheron doplněný opět onou metalickou barvou, jíž mám spojenou s vanilkovým aroma. Bytelné bělavé okrouhlé víčko se zlatými detaily a vyraženým nápisem parfumerské značky. Tolik elegance a důmyslnosti, přesto jednoduchosti. Krása. Čistota. Jasnost. Noblesa. Takovým dojmem na mne působí vnější projev La Collection Vanille de Zanzibar.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Dar La Collection Vanille de Zanzibar: Rozptýlit veškeré pochybnosti

Co pro mne znamená vanilka

Vanilka ve své nejčistší podobě má na mou psychiku zvláštní účinky. Umí mne zklidnit, dokáže navodit uvnitř mé duše pocit bezpečí, domova, lásky, něhy. Pocit, že je vše v pořádku a já mohu cokoli. Mohu bez výčitek pracovat, studovat nebo odpočívat. Vůně lusků této orchideje ve mně vzbuzuje naději a pomáhá mi vypořádat se s pochybnostmi a splínem. Když bych ono aroma měla přirovnat k nějakému obrazu, pak vidím, jak se s laskavým úsměvem přehazuji kašmírovým plédem, usedám do svého ušáku a v pozadí praská a plápolá krb. Je to harmonie a vyrovnanost, která člověka drží vnitřně silného a ukotveného, i když kolem něj zuří sněhová vánice. Miluji tuto vůni.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Pánský počátek

Značka Boucheron však tuto čistou, krémovou esenciální vanilku s nádechem mírné hořkosti doplnila o další neméně zajímavé složky. Na počátku je cítit prvotní ostrost jasmínu a mandarinky, která společně s pačuli může skoro odradit, protože se zdá, jako by uváděly pánský parfém. Pravdou je, že La Collection Vanille de Zaznzibar je pro mne unisex vůně, a každá pokožka dá vyniknout parfému trochu jinak. Tedy zpočátku se jeví až příliš maskulinně. Jenže tento prvotní dojem brzy odezní. Jediné, co zůstane je velmi lehká údernost pačuli, která způsobí, že vůni vnímáte jako velmi seriózní. Přesto dokonalou a vyváženou.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Elegance vychází na povrch se santalovým dřevem

Pak se otevře srdce, v jehož středu se nalézá vanilkový lusk, peruánský balzám se svým temným zemitě osvěžujícím aroma a santal. Právě santalové dřevo je druhá nejvíce detekovatelná složka. Dává vonné kompozici eleganci, oblost, dodává jí kultivovanost a harmonii. Když se vanilka správně spojí se santalovým dřevem, teprve vynikne její důmyslný charakter a vznešenost. V této fázi se také velice opatrně přidává bílé pižmo, které celé symfonii odlehčí, a tak během 15 minut na mé kůži dává jistotu, že tato vůně nepatří k těm dusivým vanilkově orientálním kompozicím, které připomínají silné ruské voňavky z první poloviny 20. století. Naopak. Vanilka kráčí s noblesou santalu, důrazností peruánského balzámu a vzdušností bílého pižma.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Pudrové zahalení

V těchto chvílích detekuje můj nos také pudrovou ušlechtilost, která nevybafne člověku do tváře jako fouknutím zvířené líčidlo, jež má zneškodnit protivníka. Ne. Tato pudrová nóta obklopuje celou kompozici a dodává jí kompaktnost. La Collection Vanille de Zanzibar dostává poslední ingredienci k dokonalosti. Otočník neboli heliotrop.

Jediné, co jsem v parfému nenašla ani náznakem, byla slibovaná šťavnatost hrušky. Ale to mne vůbec netrápí. Toužíte-li po výrazné šťavnaté hrušce, pak sáhněte po ikonické vůni od Jimmy Chou For Women.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Co o Vanille de Zanzibar říká můj muž

Je to příjemná vůně. Je jemná, drží se u těla a nekřičí do okolí. V přítomnosti člověka, který zvolil tento parfém, se cítím dobře. Nevyvolává totiž bolest hlavy, nedráždí smysly oním prvoplánovým výkřikem, jímž jsou obdařeny mnohé populární a masově užívané vůně. Podle mého názoru Boucheron La Collection Vanille de Zanzibar ukazuje na nositele, který má vybroušený vkus, vyzrálý charakter a nemusí na sebe upozorňovat zdáli. Je to vybraná vůně. Netuctová, originální. A přesto dokáže vytvořit atmosféru hřejivého tepla, ve kterém rád strávím delší okamžiky. Kátě tato vůně moc sluší. Vystihuje její osobnost: Skutečně výjimeční lidé nedávají svou výjimečnost prvoplánově najevo. Určitě jí rád parfém pořídím znovu, když bude chtít. Snad nám jej nepřestanou vyrábět, jako se u mnoha skutečně zajímavých věcí děje…

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Co o parfému Boucheron říkám já?

Každý rád voníme. Máme nějaký svůj vonný podpis, kterým vyjadřujeme osobnost, pocity, přání. Jsem ráda, že se parfém drží u těla a zahalí mě do jemného sametového obláčku originálně pojaté vonné kompozice, která je příjemný nejen mně, ale také mému okolí. Lidé v kanceláři si ji chválí. La Collection Vanille de Zanzibar už obdržela tolik komplimentů, že je nedokáži spočítat. Ale to hlavní je něco jiného. Pro mne je parfém aromaterapie. A značka Boucheron v tomto směru exceluje. Právě ona kombinace vanilky, heliotropu, zemité pačuli, santalového dřeva a peruánského balzámu přiléhá k mé pokožce, k mé duši jako nikoli druhá kůže, ale první, jako vůně, která se pro mne zrodila, nebo pro niž jsem se narodila já. Je to dokonalá shoda. Cítím se, že tady jsem doma. Na bezpečném místě, kde nejsou vánoce jen v zimě, ale sváteční klid se mi šíří po těle i mysli každý den, který ji nosím. Vyniká skvěle v chladných dnech, přesto si troufám tvrdit, že půvabná bude i během teplých období. Ostatně něco už jsme spolu zažily v květnu během mistrovství v hokeji, které se konalo v Bratislavě.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Kde tento niche parfém zakoupit?

Můj muž objednával na notino.cz, kde je k dispozici celá tato kolekce od Boucheron. (Abych byla upřímná, myslím, že nezůstane jen u mé vanilkové signature vůně a časem mezi parfémové společníky přibude ještě například La Collection Santal de Kandy nebo La Collection Ambre d’Alexandrie. )Ale tuto kolekci rovněž najdete v síti Marionnaud. Na notino.cz vás tento flakon o objemu 125 ml zlatavé tekutiny, která nezanechává skvrnky ani na světlém ani na tmavém oblečení, vyjde na 2 839 Kč. V Marrionaud pak na téměř 5 000 Kč.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Život s La Collection Vanille de Zanzibar

Život s tímto parfémem není složitý, dává více příležitostí zahledět se do krásného a soustředit se na podstatné, aniž by se člověk nechal vyrušovat zbloudilými myšlenkami. Vybrané vonné složky ve špičkové kvalitě a léta zkušeností s výrobou opravdu prvotřídních parfémů vynesla domu Boucheron punc kvality. V La Collection sérii se to vše ještě násobí. Používám vonnou tekutinu v množství odpovídající 5 stlačením střičky. Ta mimo jiné vonnou esenci rozptyluje ve velmi jemný aerosol. Takové množství mi stačí na to, abych si po celý den přišla zahalená do svého pohodového vanilkového obláčku. Parfém vydrží vonět opravdu dlouho. Jen s postupujícím časem si sedá blíže a blíže ke kůži. Ještě dalšího dne ráno jej cítím z šatů. Oceňuji také zavírání, které je bytelné a na hrdlo flakonu dosedá s milimetrovou přesností. Jediným negativem může být váha skleněné lahvičky. Toužíte-li mít parfém při sobě, odstříkněte jej do atomizéru, abyste ulehčili svému zavazadlu. V menším než  125ml balení se totiž neprodává.

Recenze parfému La Collection Vanille de Zanzibar od Boucheron.

Sedí vám orientálně vanilkové vůně? Jaká patří mezi vaše oblíbené?

Těším se na všechny zprávy a komentáře a těším se na viděnou příště!

Mějte se krásně!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

2 comments

Recenze: Boucheron La Collection Santal de Kandy - IntuitiveDiary.com 21.4.2020 - 10:02

[…] mém vztahu k designu Boucheron La Collection si můžete více přečíst v článku o vůni Vanille de Zanzibar. Pokud ale chcete rychlé shrnutí, pak je flakon v dokonalé harmonii, dokonale krásný, […]

Reply
Recenze parfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie - IntuitiveDiary.com 19.3.2020 - 10:14

[…] designu a kvality zpracování balení nechci zatěžovat, když už jste možná viděli tento článek o parfému Vanille De Zanzibar, postoupíme na našich cestách do daleké Alexandrie, nad níž se slunce vznáší při […]

Reply

Leave a Comment