Home Beauty Recenze: Matující pudr Fenty Beauty by Rihanna

Recenze: Matující pudr Fenty Beauty by Rihanna

by katerina

Krásný den, milí čtenáři,

tímto článkem po delší době zaplujeme do vod dekorativní kosmetiky. Rihanninu kosmetickou značku považuji za značku tak trochu excentrickou. Ale já jsem spíše umírněný tvor. A tak jsem začala testovat pozvolna a opatrně. Mým prvním produktem je Matující pudr Fenty Beauty.

Recenze matujícího puru Fenty Beauty by Rihanna.

Design: Provokativní bílá

Líbí se mi, že obaly Fenty Beauty jsou docela jiné než ty ostatních značek. Žádná černá, temně modrá nebo antracitová. Ne, kosmetika této čokoládové krásky se oblékla do slušivého bílého kabátku. Každý je zabalen navíc ještě v kartonové krabičce, která je jediným zdrojem detailních informací o složení, alergenech způsobech použití. Samotná plastová krabička je vybavena zrcátkem a ukrývá v sobě osmi a půl gramovou pánvičku s pevně slisovanou bílou hmotou. Líbí se mi, že panty jsou bytelné a za celý rok a půl mi nepraskla, nerozletěla se, nepovolila ve svých kvalitách. Uvnitř mimochodem najdete i pěnovou labutěnku, ale ta je z mého pohledu použitelná spíše jako nouzové řešení na cesty.

Recenze matujícího puru Fenty Beauty by Rihanna.

Haló, tady skvělý fixační pudr!

Samotný produkt je velice jemně mletý, ale dosti tvrdě slisovaný. Má to svá pozitiva. Štětcem vždy naberete jen menší množství, a tak při zapudrování dosáhnete bez starostí přirozeného efektu elegantního zmatnění. Štětec není potřeba dramaticky oklepávat a produktem se tak neplýtvá. To pochopitelně pozitivně ovlivňuje i výdrž: mně pudr sloužil rok a půl.

Recenze matujícího puru Fenty Beauty by Rihanna.

Jediná, drobná nevýhoda

A býval by sloužil déle, kdyby mi neupadl otevřený na podlahu a zbytek náplně se nerozsypal na maličké kousíčky. Doufala jsem, že když z nich udělám něco ve smyslu pudrovacích perel, budeme parťáci ještě alespoň 2 měsíce. Nepovedlo se. Z kousků se prášek na štětec už bohužel vůbec nedokázal přenášet a místo toho v něm ulpívaly kousky produktu, s nimiž si nikdo neudělá pěkný přirozený look, ale spíše super cakey effect.

Recenze matujícího puru Fenty Beauty by Rihanna.

Složení lichotící pleti

Přestože někoho mastek může dráždit, já jej mám v kosmetice ráda, protože pokožku vždycky zahalí do velmi jemného závoje. Skvalen je látka, která pomáhá v pleti udržet hydrataci a zlepšuje její regenerační schopnosti. Chrání před slunečním zářením, vytváří bariéru proti nepříznivým vnějším vlivům. Steran zinečnatý zlepšuje texturu, ale pomáhá také pleti s prevencí rozmnožování patogenních organismů.

Recenze matujícího puru Fenty Beauty by Rihanna.

Verdikt: Fenty Beauty podruhé!

Abych byla upřímná, nevalný konec tohoto matujícího pudru od Febty Beuaty mě zamrzel. Poslední pětina z 830 Kč byla na vyhození. Do tohoto incidentu však pudr sloužil skvěle. Když jsem s ním pleť poprášila, make-up vydržel v podstatě bez chybičky celý den (rozuměj 8-9 hodin), aniž bych musela provádět jakékoli zásadní úpravy. Splnil tedy přesně to, co jsem od něj očekávala. Nerada se přes den upravuji jinak než rtěnkou nebo leskem na rty. Sahat na pleť je pro mě nemyslitelné. Jednak proto, že to nestíhám, druhak proto, že i kdybych stíhala, najdu si tisíc jiných věcí na práci, pro které to stejně dělat nebudu a stejně na tento kosmetický úkon zapomenu.

Recenze matujícího puru Fenty Beauty by Rihanna.

Líbí se mi, že je jemný, téměř neviditelný a dokáže absorbovat dobře přebytečný maz i v teplejší části roku. Těší mne, že se chová na pokožce prakticky neviditelně, je velmi diskrétní.  Navíc nezalézá do vrásek, nezvýrazňuje póry ani nedokonalosti!

Koupila bych si ho znovu? Nejspíš ano. Ale že by to byla velká nerozlučná láska? O tom ještě nejsem přesvědčená. Nicméně mne tento pudr Fenty Beauty navnadil a ráda bych od značky vyzkoušela i něco dalšího.

Máte ve své kosmetické taštičce něco od Fenty Beauty? Jak jste spokojení?

Budu se na Vás těšit u dalšího článku a přeji krásný závěr ledna!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

1 comment

Nadin 19.2.2020 - 18:07

świetny artykuł,bardzo dużo istotnych informacji

Reply

Leave a Comment