Home Beauty Recenze kosmetiky Farmacy: Honey Potion Mask & Honey Drop Cream

Recenze kosmetiky Farmacy: Honey Potion Mask & Honey Drop Cream

by katerina
Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Krásný den, milí čtenáři,

dnes tu pro vás mám recenzi komba, kterou jsem původně chtěla napsat už před rokem. Krém jsem totiž dopotřebovala už před notnou dobou a společně s ním jsem si užívala i maskování. Nakonec si ho ale daleko víc s kosmetikou Farmacy užíval Aleš.  A já víc přilnula ke krému Honey Drop.

Design, pod který bych se sama podepsala

Celá medová řada kosmetiky Farmacy je jednoduše krásná. Z mého pohledu jsou to obaly, které vyzařují tolik luxusu jako málokteré jiné. Kartonové krabičky jsou zpracované velmi elegantně, texturovaný recyklovaný papír dodává balení na luxusu, ale zároveň promlouvá o zásadních hodnotách značky. Stejně jako kombinace skleněných kalíšků a dřevěných víček. Luxus, ekologie, účinnost a design provázený světem včel, od hexagonálního tvaru buněk voskové plástve až po ilustraci na krabičkách. Šestistěnný tvar kalíšků je velmi efektní. A integrovaný magnet v dřevěném víčku, který k sobě dokáže připoutat přiloženou kovou špachtli jako diamantová svatba dva milující se lidi, je jen třešničkou na dortu. Dokonale promyšlenou. Jsem nadšená. Opravdu jsem nikdy krásnější balení pečující kosmetiky ve své sbírce neměla.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Kosmetika Farmacy: Honey Drop Cream

Textura a aplikace

Krém měl až bláznivě lehkou texturu. Gelovou, hedvábnou s obsahem mikrokapsliček, které se při kontaktu s pokožkou rozpouštěli a uvolňovaly jedinečný hydratační elixír. Barvou mi připomínal rozbřesk plný měkkého teplého světla. Nabírala jsem jej vždy přiloženou očištěnou špachtlí, abych kosmetiku nekontaminovala. Při prvním přenesení na hřbet ruky mi bylo jasné, že se zamiluji. Ta vůně po medu na mne působí jako doušek harmonie. Gelová emulze se rozplývala v něžném tanci s pokožkou. A ten tanec přinášel jednak osvěžení, druhak zklidnění. Byla jsem ráda, že jsem jej nasadila na léto. Pleť se zhluboka napila a pocit hydratace si udržela po celý den. Krém by navíc ocenili všichni ti, kdož preferují zdravý a přirozený glow efekt na pleti. To rozjasnění se nedalo přehlédnout.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Dlouhodobé efekty a výdrž

Krém Honey Drop kosmetiky Farmacy dokázal z pokožky efektivně zmizíkovat známky únavy. Nebudu vám popisovat detailně, ale v loňském létě s těmi šílenými tropy jsem se od června do září moc nevyspala. A na pokožce to bylo hodně znát. Byla sušší, podrážděná, povadlá. Jako usychající květina. Krém ji hezky napumpoval, takže se jevila šťavnatější, dodal jas. Byla adekvátně hydratovaná s méně naštvaná na celý svět.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Moje doporučení

Myslím, že bude krém skvělou volbou pro všechny s normální, smíšenou i dehydrovanou pletí. Vhodný je pro jakoukoli věkovou kategorii, ale já bych je doporučila do 40 let. Bude sedět těm, kteří preferují lehké gelové konzistence, které se hezky vstřebávají a nechávají na pokožce jemný ochranný film. Jedná se o jeden z nejlepších hydratačních krémů, které jsem měla. V mých službách se udržel 2,5 měsíce, a to jsem jej používala ráno i večer. Pleť nezatěžoval a netvořily se po něm komedony.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Složení krému Honey Drop

Relativně vysoko se nalézá výtažek z echinacey, medu, propolisu, mateří kašičky, tři zdroje kyseliny hyaluronové, kakové máslo, mokřadkový olej, kaméliový olej, výtažek z pivoňky, šišáku bajkalského, zederachu indického, alantoin, filtrát fermentu ze sojových bobů, výtažek z lalangu válcovitého, jmelí, lilku, bazalky, kukrumy, coccinie, aloe, bazalky svaté či řasy Corallina. Je to směs doslova nabušená bioaktivními látkami. A svým způsobem to opodstatňuje i relativně vyšší cenu. Ta se šplhá až k  1500 Kč.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Kosmetika Farmacy: Honey Potion Mask

Konzistence a nanášení

Pleťová maska Honey Potion vypadá opravdu jako čerstvý květový med. Má zářivě zlatavou až světle jantarovou barvu a kdybych nevěděla, že to je kosmetika, myslela bych si, podle barvy i vůně, že to je sladká dobrota, která jen čeká na ochutnání. Vlastně má i konzistenci podobnou medu, ale tomu našlehanému pastovému. Voní o něco silněji než krém.

Opět jsem ji nanášela pomocí kovové špachtle, kterou jsem vždy odkládala na magnetické dřevěné víčko. Nabrala jsem trochu (velikost fazole lima) medového přípravku, přenesla na hřbet ruky a dál, ať už v mém nebo Alešově případě roztírala po tváři prsty. To se medová hmota začala měnit v bílou masku, hutnou a krémovou, nikoli však mastnou. Nanášení bylo trochu obtížnější než u masky krémového charakteru, ale nebylo to nic, s čím bych si neporadila. Ovšem u Aleše to byla výzva, zvlášť měl-li několikadenní strniště! Ale i to se nakonec zvládlo.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Okamžité působení

Musím se přiznat, že zkraje jsem měla o masce Honey Potion od kosmetiky Farmacy pochybnosti. Po aplikaci totiž poštipkovala. A já se bála, že to není pro mou pleť zrovna správně. Ale protože vím, že to někdy může být jen způsob, jak si kožní buňky oťukávají nové přípravky, zkusila jsem to vydržet. Dobře jsem udělala. Aleš měl mimo jiné stejnou počáteční reakci. Do tří minutek ale nepříjemný pocit ustal a maska se na obličeji začala měnit. Z bělavé na lesklou průhlednou texturu. Stále nemastnou, ale pořád hutnou a výživnou.

Po smytí vlažnou vodou byla pleť taková probuzenější, nabuzenější, lehce prokrvená, pnutí ustalo, byla taková vyživená, ale ne mastná. Zacelená a vláčná. Je připravená na další ošetření.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Dlouhodobé výsledky

Ty já nemohu pořádně posoudit, protože maskou jsem si zpestřovala svoje rituály krásy jen tehdy, pokud jsem cítila, že bych měla kožním buňkám dopřát extra výživu. A tak jsem ji nanášela cca 1x za 14 dní v zime a v létě 1x za 3 týdny. Aleš ji naopak v zimě používal pravidelně každý týden. Pleť měla tendenci méně se vysušovat a méně podléhat nepříznivým vnějším vlivům, hlavně vysušení z klimatizace, větru a chladu. U něj taky došlo ke zjemnění šupinek. Masku má rád dodnes.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Moje doporučení:

Myslím, že tento produkt bude sedět majitelkám a majitelům mdlé, unavené a podvyživené pokožky, která potřebuje posílit, zjemnit, dodat jiskru a především zlepšit imunitu vzhledem k vnějším vlivům. Věkovou kategorizací bych se zde vůbec neomezovala. Naopak pokud jste z tábora mastná a problematická pleť, masku bych použila jen jako občasný doplněk pro podporu výživy. Jak se bude chovat v případě citlivé pokožky, bude velmi individuální.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Složení masky Honey Potion

Základem masky je glycerin, proto ta pastová konzistence. Mimo to je v ní medový extrakt, extrakt z propolisu (silně hojivý, skvělý na nedokonalosti a záněty) a extrakt z mateří kašičky (vynikající regenerační a výživný prostředek). Dále obsahuje zklidňující panthenol i alantoin, rakytníkový olej (opět fenomenální výživa plná antioxidantů), med, extrakt ze zázvoru (zdroj poštipkování a prokrvení) a extrakt z echinacey. Cena masky je příznivější, asi 1200 Kč. Ale kdybych si já měla vybrat, zakoupím spíš krém. Maska stojí nyní v přepočtu asi 1200 až 1300 Kč.

Recenze kosmetiky Farmacy Honex drop a Honey Potion.

Bohužel už u nás produkty neseženete. Mívala je ještě před rokem Sephora, ale spolupráci s kosmetikou Farmacy v naší zemi ukončila. Nedá se nic dělat. Musíme objednávat ze zahraničí. Ale i to se dá, a v případě krému to zato vážně stojí!

Měli jste nějaký produkt od kosmetiky Farmacy? Víte, že jsem si nejdřív myslela, že se jedná o korejskou značku, zvlášť dle složení a překvapilo mě, že její mateřskou zemí je americký stát New York. 

Těším se na vaše reakce a brzy se uvidíme u dalšího příspěvku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment