Home Beauty Make-up Guerlain L´Essentiel | Recenze

Make-up Guerlain L´Essentiel | Recenze

Když ti make-up změní pohled na líčení

by katerina
Recenze make-upu Guerlain L´Essentiel bez silikonů.

Krásný den, milí čtenáři,

není to ani tak dlouho, kdy se mi do rukou dostal make-up Guerlain L´Essentiel. Původně jsem vůbec neměla v úmyslu věnovat mu samostatnou recenzi. Ale ten týden společně strávený i s mým alergickým ekzémem na tváři mě přesvědčil, že si pár slov zaslouží. Sedla jsem si z něj totiž na zadek a nevěřícně se prohlížela v zrcadle s otevřenými ústy.

Design Gurelain L´Essentiel, který lze jen těžko napodobit

Že mi francouzská značka udělala radost designovým zpracováním, je nezpochybnitelné. Miluji ty oblé tvary, tu harmonii a nekonečnost, kterou vyjadřují. Flakon z matného pískovaného skla je velice příjemný do ruky. Není to pouze povrchovou úpravou, ačkoli ta přispívá k dojmu, že se dotýkáte nikoli materiálu neživého, ale pokožky. Oblý okrouhlý tvar jak skleněné nádoby, tak zlatavého víčka s logem Guerlain jsou tak sexy a vybalancovaným spojením, že jsem někdy na pochybách, jestli se nedívám na kus umění. Ten pohled mě těší. Je to prostě a jednoduše krása! Ale ani matná černá kartonová krabička se zlatými znaky vás nenechá na pochybách, že před sebou máte fešáka. Dennodenně mě těší dotýkat se toho všeho krásna a být s ním v kontaktu.

Guerlain L´Essentiel dostal pozitivní recenze také kvůli designu.

Aplikace rychlá jako vítr a ten nejlepší neutrální odstín

Guerlain L´Essentiel má naprosto geniální pumpičku. Říkáte si, že zde není co chválit. Pumpička jako pumpička? Omyl, tato pracuje skvěle. Dávky jsou menší a díky tomu zbytečně cenným obsahem neplýtváte. Pro můj obličej bohatě postačí stisknout dvakrát. Když vám líčidla vyprskne více, vždycky, já to znám, dělám to totiž taky, máte tendenci to spotřebovat všechno, a tak na obličej vrstvíte, vrstvíte, až děláte masku pro filmovou obludu. Promiňte mi upřímnost. Je to fakt. Málokdo si řekne“ Hele, to neva, ten zbytek prostě setřu ubrouskem a vyhodím, co na tom, že je to dávka na půlku obličeje pro plné krytí. V tom značku od srdce chválím a prosím, aby se tímto směrem vydaly všechny, bez ohledu na cenovou relaci.

Otevřít jde z lehka, ale víčko make-upu drží na hrdle dobře.Recenze make-upu Guerlain L´Essentiel bez silikonů.pumpička je precizní, proto se make-up Guerlain L´Essentiel dávkuje dobře.

Part druhý. Prosím, kdo míchal odstíny Guerlain L´Essentiel? Já bych tomu milému člověku chtěla udělit medaili za pochopení pojmu neutrální podtón! Barevná varianta 02N Light/Clair perfektně sedí mě, co by Středoevropance krev a mléko se světlejší, avšak ne zcela světlou pletí. Po většinu roku mi bude tento odstín bohatě stačit. Pro období, kdy jsem spíš mléko, než krev, tedy zimu, bych si zvolila  01N Very Light a oba bych spolu míchala. Barevné pigmenty jsou tak vyladěné, že výsledek není ani žlutý, ani oranžový, ani růžový, ale je tak krásně světle béžový, jak když si mléko zprudka razí cestu voňavou kávou. Je to ten moment, kdy se bílá lahodná tekutina vlévá do černého moře a pořád je více bílá a kontrastuje s kávou. A nebo by se mi hodil teple laděný 01W. Nejde odstínem do oranžova, ale opravdu si nechává žlutavý nádech, který vynikajícím způsobem koriguje červenou neplechu na tváři.

Odstín 02N Light make-upu Guerlain L´Essentiel.
Na snímku vypadá odstín 02N možná trochu oranžově, ale ve skutečnosti je více béžový a dokonale vybalancovaný.
Recenze make-upu Guerlain L´Essentiel bez silikonů.
Zdá se, že make-up mírně oxiduje. Nenchte se zmást. Moje předloktí má barvu ještě světlejší než mléko a pleti sedí skvěle.
Výs,ledek na předloktí.
Make-up krásně matuje.
Odstín Very Light Warm 01W
Odstín 01W Very Light Neutral
Odstín 01W Very Light Neutral
Ve skutečnosti je ještě o něco světlejší a více do žluta, oranžová je tlumená. Snímek trochu zkresluje.
Porovnání obou odstínů.
Srovnání obou odstínů: 01W Very Light Warm (vlevo) a 02N Light Neutral (vpravo)

Guerlain L´Essentiel vhodný pro jakýkoli typ aplikace

Vážně! Používáte rádi beauty blender, prsty, štětec? Tento make-up bude skvěle vypadat, ať už ho nanesete jakkoli. Já zkoušela prsty, proslulou houbičku i kabuki štětec a pokaždé jsem byla s výsledkem spokojená. Nejlepší krytí poskytovalo nanášení houbičkou. Všechny způsoby aplikace ale nakonec vykouzlily mega krásný příjemný výsledek. Jako by vás tak dokonalé už stvořila sama příroda!

Recenze make-upu Guerlain L´Essentiel bez silikonů.

Jde to. Složení bez silikonů

Já jsem tak šťastná, že Guerlain L´Essentiel vědeckovýzkumný tým značky dokázal vyvinout bez silikonů. Je to má první zkušenost s podobným typem produktu, tedy tekutým make-upem bez této všudypřítomné složky. Měla jsem obavy. Ale co teď dodat, když jsem naprosto nadšená? Nic, je to perfektní.

Líbí se mi, že má produkt skvělou výdrž a chová se na pleti přirozeně.

Ve složení najdete třeba:

 • zvlhčující glycerin,
 • oxid titaničitý v nano formě, která se skvěle váže na pleť, poskytuje vynikající krytí a ještě k tomu odráží sluneční paprsky s přirozeným SPF kolem 15 (což tedy deklaruje i sám výrobce),
 • extrakt ze semen tara má výrazné hydratační a vyplňující schopnosti,
 • alfa-glukan oligosacharidy přispívají k rovnováze vláhy a imunity kůže,
 • extrakt z mořského mechu pomáhá pokožku vypínat a opět v ní udržuje vláhu,
 • výtažek z jakonu je bohatý na polysacharidy a bílkoviny,
 • extrakt z veganského hedvábí – tzn. z rostlinných zdrojů získané proteiny svou strukturou a vlastnostmi podobné těm z opravdového hedvábí, mají za úkol vyhlazovat pleť a zlepšovat její texturu,
 • výtažek z kakaových bobů má schopnost lépe rozptylovat světlo,
 • laktobacily pro lepší kondici pokožky,
 • vitamín E jako antioxidant.

Balení s krásnou černou krabičkou.

Pleť jako ze žurnálu celý pracovní den Guerlain L´Essentiel vykouzlit umí

Kryje jako nejlepší parťák

A teď to hlavní, nač jste zvědaví. Jak vypadá Guerlain L´Essentiel na tváři? Famózně. Má vyšší střední krytí. Bez obtíží vyzmizíkuje z pleti známky pupínků a dokonce i mojí slavné alergické vyrážky. U té vyrážky ale jen na část dne. Doporučuji pod make-up nanést také kvalitní zklidňující hydratační primer, díky němuž maximálně efekt zlepšíte. A to především v suchých místech. Právě vyrážka u mě den co den plodí sušší kůži, která se pod většinou líčidel nehezky odlupuje. Guerlain ji ale celkem krotí. Ukáže se nanejvýš několik drobných malých mapiček, které stejně nikdo do vzdálenosti nižší než osobní nezaregistruje. Museli byste se docela detailně zkoumat v zrcadle, nebo být obklopeni přáteli, kteří mají opravdu ostré oko a nedostatek taktu.

Recenze make-upu Guerlain L´Essentiel bez silikonů.

Kryje už v lehounké vrstvě. Na pleti nezanechává nepříjemný pocit masky, naopak. Je lehoučký jako pírko. Vůbec o něm nevím. Krásně se přizpůsobuje mimice, nezalézá do vrásek, neslévá se, nedělá mapy (pominu-li svůj zlobivý ekzém). Je ještě lepší, než všechno,  co jsem kdy použila a v názvu to mělo slovní spojení jako „druhá kůže“. Tohle je dokonalé vylepšení mé vlastní kůže a je zatraceně perfektní!

Skálopevný ve svých slibech

Výdrž? Neotírá se, nedrolí se, krásný vydrží celý pracovní den. Zhruba 8 hodin je třeba k tomu, aby z pleti trošku začal mizet, po 10 hodinách je krytí o čtvrtinu menší. A to normálně žijete. Pijete, drbete se, když přemýšlíte, jíte, mluvíte, objímáte se, dáváte si přátelské polibky na líčko.

Lahvička produktu je fotogenická.

Sametový finiš nikdy nevypadal lépe

Jeho finiš je sametově matný. Do puntíku. Je to nádherný přirozený mat, který dává prostor tomu, aby pleť byla krásná, vypadala zdravě a zachovala si i svou zář. Prostě lahůdka. Nepotíte se pod ním, nestéká a nerozmazává se, když máte zrovna svůj pěkně mastnej den. Pokud jej zapudrujete, můžete se těšit na nezlomného parťáka. Navíc dokáže krásně rozptylovat světlo, a tak je tvář vysochaná jako od Michelangela. Nechápu, jak to Gueralin dokázal. Vážně ne.

Tak univerzální make-up, který bych si nebála pořídit i v šedesáti, protože s pletí prostě splyne, udělá ji krásnou, naducanou, plnou života a pěstěnou, jsem ještě neviděla. Bude mou stálicí. A vám s citlivou pletí, problematicky mastnou T-zónou a suchými lícemi ho doporučuji všemi deseti.

v make-upu bez silikonů z dílny Guerlain najdete kvanta pečujících složek.

Vůně, která vládne mé pleti

Ráda bych značku Guerlain pochválila ještě za jednu vlastnost, kterou make-upu L´Essentiel vtělila. A to za parfemaci. Je jemná, hladivá, příjemná. Je jako něžný oblak v panenské přírodě. Jako rozkvetlá lesní paseka, jako zahrada v časném létě. Přestože je poměrně výrazná, neruší a nedráždí. Guerlain tak nekrášlí zdaleka jen pokožku, ale přináší tak potěšení také mému nosu.

A co dál?

Určitě si k němu do budoucna pořídím také primer. Láká mě jeho složení s 97 % ingrediencí přírodního původu. Jo, to beru.

Přestože make-upy Annabelle Minerals, což byla má první čistě minerální líčidla ve sbírce, miluji ze srdce, asi jsem teď našla nového miláčka. Samozřejmě, že Annabelle Minerals budu i nadále věrná, ale  ne na 100 %.  Guerlain L´Essentiel mě uchvátil, dostal. Víte, že od líčení očekávám hodně. Perfektní vzhled během celého dne, šetrnost k pleti, minimální nutnost úprav během nošení a teď si do požadavků mohu přidat také maximálně přírodní složení. Cenovka za 30 ml s hodnotou 1 590 Kč mi nevadí, ostatně se dá sehnat i o něco levněji.

Guerlain L´Essentiel je moje nová láska. A nejspíš to bude ta osudová.

Protože vím, že řada z vás stále hledá perfektní make-up, už pro vás chystám srovnání trojice mých oblíbených. Síly spolu poměří Guerlain L´Essentiel, Clinique Even Better Clinical Serum a Artistry Hydra-V. Sledujte blog a IG, aby vám článek neunikl.

Krásné jarní dny!

 

 

You may also like

Leave a Comment