Home Beauty Bronzující pudr Guerlain Terracotta Matte | Recenze

Bronzující pudr Guerlain Terracotta Matte | Recenze

Konečně bronzer, který vypadá přirozeně i v zimě

by katerina
Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.

Moc Vás zdravím, milí čtenáři,

mám velkou radost, že se s Vámi po několika měsících testování mohu podělit o radostnou novinu. Našla jsem konečně svůj konturovací nástroj pro období, kdy jsem pěkná bledulka. Život i způsob modelace tváře mi změnil bronzující pudr Guerlain Terracotta Matte. A my se podrobně podíváme na to, co se pod tím názvem skrývá za poklad.

Líbezný na pohled i na dotek

U líčení jsem na obalový design náročnější. Radost mi dnes neudělá jen tak něco. Ale značce Guerlain se to povedlo. Sází na klasiku, rozvíjí ji do podob, které dnešnímu náročnému spotřebiteli přinesou pocit luxusu. Krabička, v níž je tento pudrový produkt ukryt, je vytvořena z kartónu v lesklé úpravě. Střídají se na něm v blocích tóny čokoládově hnědé, zlaté a béžové. Zásadně nepřekvapuje, úkolem obalu je poukázat na tradici Guerlain, která sahá až do roku 1984, kdy byl na trh uveden vůbec první bronzer značky a odstartoval tak dlouhou šňůru úspěchu celého kosmetického impéria.

Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.

Samotné zpracování bronzeru se nenese v jiném duchu. Kouřově hnědý plast s bronzovými akcenty, pod nímž se skrývá metalické logo Guerlain, je na svém jinak dokonale hladkém a mírně oblém povrchu doplněn vyraženými slovy Guerlain a Terracotta. Spodní část je vyhlazená, má zvednutý okraj a díky tomu se bronzer skvěle drží v rukou a z jeho stability na rovných površích si nikdo nemusí dělat vrásky na čele. Velmi šikovný je výřez na spodní části plastového těla, díky němuž se  Guerlain Terracotta Matte skvěle otevírá, aniž by hrozilo riziko, že si poškodím nehty. Velmi kladně hodnotím také pant celé šaše, protože dokáže udržet vrchní díl se zrcátkem stabilně v poloze, v jaké si přeji (v rozsahu 90 °). Je pevný, solidní. Vydrží.

Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.

A co uvidím, když produkt otevřu? Vrchní díl je opatřen kruhovým zrcátkem velmi dobré kvality, ale stejně jako u většiny produktů časem a s používáním pudrového obsahu zachází,  atak si zaslouží občasnou očistu. Ve spodním díle je zasazena pánvička s vlastní produktem. Přesně 10 g náplně, která by od prvního otevření měla vydržet v ideálním stavu po dobu 12 měsíců. A cenovka? Obvykle něco mezi 800 a 1000 Kč.

To čarování s odstíny

Vybrala jsem si nejsvětlejší dostupný odstín Light. Na první pohled, i vzhledem k obalu, se odstín jeví poměrně oranžový. Očekávala jsem něco neutrálnějšího, více béžového. Po prvním přenesení na tvář, které se konalo v srpnu roku 2022 jsem ale ihned zjistila, že tento krasavec bude mojí světlé pleti dobře vyhovovat. Na tváři se totiž chová jinak. Jde více do neutrální hnědé. A dá se skvěle vrstvit. Takže na konci léta jsem s vrstvením nešetřila a směrem k listopadu a dále do zimy jsem byla střídmější. Výsledek vždy vypadal velmi přirozeně. Bronzer bude ideální pro světlou až středně světlou pleť. Myslím si, že pro severské krásky by to chtělo ještě trochu zjemnit a přidat více studených tónů.

Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.

Stejně by se mi ale líbilo, kdyby značka dělala tyto matné bronzery Guerlain Terracotta Matte podobným stylem jako brášku z řady Terracota nebo make-upy: tři až čtyři stupně tmavosti odstínů a tři podtóny (teplý, neutrální a studený). Sama bych tento kvalifikovala spíše jako teplejší než neutrální. Mojí pleti by ale více slušel neutrální. Přesto, pokud ho zkombinuji s tvářenkou neutrálního typu, dokáže mojí pokožce lahodit a nikdy na ní nepůsobí nepřirozeně.

Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.
V létě se stal Guerlain Terracotta Matte můj neodložitelný společník.
Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.
Pracuje se s ním krásně.
Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.
Zde je snímek upraven více do studených tónů, ve skutečnosti více odpovídá první snímek pod podnadpisem.

Jak nejlépe Guerlain Terracotta Matte nanášet

Když jsem si přála výraznější efekt, osvědčilo se mi přenést na pleť bronzer konturovacím štětcem. Pokud jsem potřebovala jemnější výsledek nebo jemné stínované přechody, sáhla jsem po hustém vějířovitém štětci. Konturování Guerlain Terracotta Matte zvládá naprosto bravurně. Opravdu si pokaždé připadám jako umělec, který ladí své dílo k dokonalosti. Na lících to chtělo vždy v mém případě přitlačit, ale na tahy pro zúžení nosíku a zvýraznění kontur u čelistí potřebuje mít člověk lehkou ruku.

Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.

Osmihodinová jistota

Bronzer se krásně rozmazává do ztracena a vytváří nesmírně lichotivé přechody. Žádné šmouhy, žádné fleky. Umí se skvěle přizpůsobit textuře pokožky, zatáhnout ji a vyhladit. Když ho ráno nanesu, ještě večer, třeba po 8-10 hodinách vypadá skvěle. Samozřejmě maličko vymizí, vybledne, ale to se stane s celým líčením. Výborně pohlcuje nadměrnou mastnotu z pleti, nedrolí se, nedělá nepředloženosti. Baví mě, že se na jeho hladce sametový matný efekt mohu stoprocentně spolehnout. 

Klíč k smyslovým požitkům Guerlain Terracotta Matte

První, co kosmetického nadšence zaujme, je vůně pudru. Připomíná mi dětství, opalovací krém, pohodu v měkoučkém písku u moře. Zřetelně vnímám v kompozici ylang-ylang, pomerančový květ a tonkové boby. Méně pak vanilku a pižmo. Mně je vůně nesmírně sympatická, do každého dne přináší trochu letního potěšení.

Guerlain Terracotta Matte ale zujme i něčím dalším. Pudr je naprosto hedvábný a na tváří se chová zcela stejně. Je to ten kůži nejvlastnější efekt, jaký si dokážu představit. Líbí se mi, že s pletí splyne, nedráždí ji, naopak zajišťuje komfort. To neumí každý bronzující produkt. Guerlain však ten svůj dovedl k dokonalosti.

Zásluhu na všech těchto vlastnostech, kterými hýčká líčenou pleť a smysly, má složení. Obsahuje vedle mastku a slídy také kaolin, který umí pleť udržet dokonale matnou a má velkou absorpční kapacitu. Lauroyl lysine je zase látka, která dodává produktu hebkost a zvyšuje uživatelské pohodlí. Pentaerythrityl tetraisostearate zlepšuje povrchovou hydrataci pleti. Mimo to ale v bronzeru najdeme například vitamín C ve své stabilní podobě, vitamín E, extrakt z rajčat, který pomáhá tišit pleť, nebo ten z rozmarýny. Z olejů je přítomen meruňkový, který je ceněný pro své pěsticí účinky, a slunečnicový. Oceňuji, že v INCI nenajdeme žádné silikony ani parabeny. V zásadě je složení opravdu krásné a je příkladem, že kvalita se dá najít i v přírodnějších ingrediencích.

Recenze bronzeru Guerlain Terracotta Mate v odstínu Light.

Závěr

A Guerlain Terracotta Matte se určitě nepotkáváme naposled. Vyhovuje mi textura, vůně, balení, aplikace, výdrž i to, jak jemný tento bronzer k pleti je a jak skvěle a lehce se sním dokáže docílit zvýraznění kontur. Líbilo by se mi, pokud by značka přeci jen ještě propracovala barevnou škálu zejména s ohledem na podtóny pleti. Přesně, jako tu je u klasického bronzujícího pudru Terracota, kde je ale obsažen jemný shimmer.

Jestli se obáváte, zda bude sedět vašemu typu pleti, mohu říci s čistým svědomím, že Guerlain Terracotta Matte je univerzální. Vyhovoval mi na konci léta, kdy byla má pleť mastnější, vyhovuje mi i nyní, kdy je pokožka sušší a náchylnější k přecitlivělosti vzhledem k povětrnostním vlivům. Určující je, jak kvalitně dokážete svou pleť na líčení připravit, jestli jí v péči dáváte, co potřebuje.

Máte už zkušenost s ikonickými bronzery značky Guerlain? 

Budu se těšit na vaše reakce ať už zde nebo na IG. Brzy na viděnou u dalšího článku!

*Článek vznikl ve spolupráci s online parfumerií elnino.cz. 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

You may also like

Leave a Comment