Home Health Rande s covid-19

Rande s covid-19

Strava je základ, ale chce to dlouhodobost

by katerina
Při covid-19 jsem změnila wstravování.

Krásný den, milí čtenáři,

v dalším článku o tom, jak jsem prožívala covid-19, vám přiblížím, jak jsem upravila stravovací režim a proč si myslím, že mi právě tahle změna hodně pomohla. V hlavní roli lehkost, ovoce a vařená zelenina. A mimochodem, je to podle mého názoru i skvělý způsob, jak tělo podpořit, když vám plány zkříží chřipka nebo rýmička.

Sláva zeleninovým polévkám

To, jak se změnil můj přístup ke stravě během nemoci, mne upřímně šokovalo. Základem mého jídelníčku se stala jablka, hrušky, hroznové víno. A hned po nich zeleninové polévky. Moje snídaně tvořilo ovoce. Po dvou jablkách, hrušce a malém hrozínku vína. K obědu byla obvykle polévka. První dva dny česnečka, kterou jsem si ještě ve středu zvládla sama uvařit. Pak naši dovezli tu nejlepší mrkvovku, po které jsem se olizovala až za ušima. Následovala pórková s pohankou a čočková. A pak pórková s mrkví a hráškem. Obvykle jsem si tekutou slast, která dělala dobře mému zažívání a podporovala také pitný režim, ordinovala bez pečiva a v hojných dávkách, třeba dva talíře. Obrátit do sebe za den sedmičku této o samé dobroty obohacené tekutiny nebylo výjimkou.

Když přišlo na odpolední svačinu, dominovalo zase ovoce. Měla jsem to štěstí, že se letos na zahradě urodilo. A co večeře? V páře dušené krůtí prso, v páře dušená mrkev nebo brokolice, lžíce olivového oleje a trocha soli. Po třech dnech jsem zkusila i přílohy, ze všeho nejvíc mi seděly heboučké brambory.

Potraviny jako terapeutikum

Proč ovoce? Je to nejlepší zásobárna vitamínů. Z ovoce se zkrátka do těla vstřebávají nejlépe. Polévky zase doplní minerální látky, vařená zelenina je snáze stravitelná. A teplé pokrmy mi dělaly lépe. Navíc bez dráždění kloužou krkem do žaludku. Krůta je vynikajícím zdrojem zinku, který potřebuje imunitní systém pro správné fungování. Také obsahuje tryptofan, aminokyselinu, která se podílí na tvorbě serotoninu. Jeho vlivem lépe dokážeme relaxovat, spát, zlepšuje celkové laděné mysli i těla. Mrkev obsahuje hodně karotenoidů, které se v kombinaci s olejem dokáží měnit na vitamín A. Olivový olej je bohatý na vitamín E i nenasycené mastné kyseliny vč. omega-3, které prokazatelně pomáhají redukovat záněty. Brambory jsou výborným zdrojem komplexních sacharidů a minerálních látek včetně základních elektrolytů (draslík).

Takto jsem to vydržela tři, možná 4 dny. Pak jsem se opatrně vracela ke snídaním složeným z bezlepkového chleba, kousku sýru a syrové zeleniny, nejčastěji ředkviček, mrkve, pórku, kedlubny. Všechny tyto druhy zeleniny obsahují síru (ačkoli mrkev méně). Síra je neuvěřitelně důležitý prvek, bez něhož se nemůže odehrávat celá řada regeneračních pochodů v těle. Mléčné výrobky zase vynikají obsahem kalcia a vitamínu D. Pokud navíc člověk vsadí na tvarůžky, dostane také královskou porci aminokyselin, což jsou základní stavební látky v těle a neobejdou se bez nich žádné regenerační procesy.

Ale zbytek dne zůstal co do stravy vlastně podobný. Krůtu jsme vyměnili za lososa, zelenina zůstala a brambory jsme vyměnili za dýňové pyré z domácích výpěstků. Dýně je opět skvělým zdrojem karotenoidů, minerálů včetně zinku a mědi. Postupně jsem rozšířila jídelníček o vepřové, ale uzeniny mě až do sedmého dne nemoci míjely. Jednou jsem je zkusila a po dvou plátcích cikánské pečeně se mi udělalo zle.

Všelék rakytník

Mimochodem právě karotenoidy umí výrazně modulovat slizniční imunitu, což je při virových i bakteriálních onemocněních moc důležité. I proto jsem si naordinovala oblíbenou medicínu. Rakytníková šťáva z Luka (50-80 ml) doplněná o 200-350 ml vlažné vody a čajovou lžičku medu. Zpočátku jsem pila rakytníkový nápoj třikrát denně, po pěti dnech už jen dvakrát denně. Teď si ho dopřávám jednou až dvakrát. Je to skvělý zdroj vitamínu A, E, C, P, F, K. A nedám dopustit na jeho unikátní aktivní látku hippophein, který se v těle mění právě na serotonin a zlepšuje  celkové ladění mysli i těla.

Pozor na množství

Protože mě fyziologie člověka zajímá, stravování jsem si navrhla tak, aby bylo pro mě co nejlehčí. Držela jsem se zásady jíst co nejpřirozeněji, lehce, na základě lokálně vypěstovaných surovin. A především jsem se držela střídmosti. Možná někoho tato informace překvapí. Když jste nemocní, je dobré se nepřecpávat a tělu dodávat potraviny, s nimiž si snadno poradí, které dobře zpracuje. Jinak budete organismus trávením spíše zatěžovat a vyčerpávat. Ale vy při nemoci potřebujete, aby získával energii i živiny co nejefektivněji, ze zdrojů, které dobíjí baterky díky své biologické podstatě. Jedla jsem 4x denně po 4 hodinách. A porce jsem si ordinovala opravdu menší. Dvě jablka (kus cca 150 g) a hruška či hrozno k snídani postačovaly. K obědu jsem se spokojila se třemi naběračkami polévky, někdy čtyřmi. K večeři jsem snědla kolem 100 g krůtích prsou a 150 g dušené zeleniny doplněné o 1/2 polévkové lžíce olivového oleje.

Kéž bych tuhle dietu dokázala dodržovat pořád

Po nemoci, byť stále trochu oslabená, jsem ale vypadala lépe než před tím. Splaskla jsem o konfekční velikost. To mi bohužel vydrželo jen do Vánoc, tam jsem se už zkrátka nedržela. Určitě jsem ve výsledku začala lépe spát. A neuvěřitelně se mi vyčistila pleť. Také vlasy získaly lesk, jas, sílu. To dávám na vrub jak rakytníku, tak doplňku stravy z šišáku. Cítila jsem se lehčí, měla jsem pocit jasnější mysli. Jste to, co jíte, nebude jen obyčejná věta.

Jsem vážně zvědavá, v jakém stavu bude moje štítná žláza, až půjdu na kontrolu. Při posledním sonu zjistili, že funguje, ale prořídla. Stalo se to po očkování proti koronaviru, kdy jsem na krku cítila nejméně půl roku tlak. Kdyby byli lékaři sdělili, jak se na to vše člověk může preventivně připravit, ráda bych to udělala. Mělo to být jen další očkování. No, nebylo. Dost mě poznamenalo a já nevěděla, co se se mnou děje. Dneska bych velmi váhala, zda na ně znovu jít.

Zato když jsem si „užívala covidový stav“, nic podobného se nedělo. Ano, těžší infekce, ale žádné tlaky na krku, v oblasti štítné žlázy. Cítím se také obecně víc fit. Ačkoli jsme se po prodělání nemoci byla oslabená a rychleji jsem se unavila, pořád to bylo lepší než půl roku po očkování. Možná zabralo. A možná za to prostě může to, že jsem se svému tělu rozhodla maximálně pomoct přírodní cestou a vyhovět jeho potřebám, aby mohlo pracovat v můj prospěch. Alespoň částečně by mohly promluvit výsledky dalších krevních testů. I když nebylo marodění zrovna příjemné a zcela jistě bych si jej přála neopakovat, ukázalo mi to ještě smysluplnější cestu, jak se o sebe starat, abych si tím, co strčím do úst, mohla být ještě prospěšnější.

Ráda bych na závěr upozornila na fakt, že se jedná o mou subjektivní cestu a nelze ji brát jako obecná zdravotní doporučení. Na to nemám ani kvalifikaci (nejsem lékař ani nutriční terapeut), ani se o to nemohu snažit, jelikož jsme každý jiný a máme jinou kondici i potřeby. Když jde o životní styl a stravování, vždy radím jedno, vyhledejte odborníka a naslouchejte svému tělu.

Tímto článkem celou covidovou sérii uzavírám. A když by vás zajímalo cokoli dalšího, napište mi do komentářů, pošlete mi zprávu na IG nebo mailem. Přeji vám hodně zdraví a budu se těšit u dalšího článku!

 

 

You may also like

Leave a Comment