Home Health Jak na jarní probuzení těla nejen s Green Idea

Jak na jarní probuzení těla nejen s Green Idea

by katerina
Jarnímu detoxu mohou pomoci i doplňky stravy, já mám ráda ty od Green Idea.

Krásný den, milí čtenáři,

tentokrát se s vámi v článku podělím o návod na to, jak vyháním jarní únavu. Připadám si trochu jako exorcita, ale místo krucifixu a svěcené vody používám doplňky stravy a čerstvý vzduch.

Oč tu vlastně v jarním detoxu běží

Jde o to nejdříve očistit, uvolnit toxiny a nahromaděný odpad po zimě, kdy obecně bývám méně aktivní. To sice přináší dočasné „zhoršení“ situace, někdy se vyrojí vyrážka, trošku hapruje trávení, ve smyslu obláčků „neblaženosti“ a častějších návštěv toalety. Sem tam zastávkuje pleť. Čas od času se mi v prvních dvou týdnech stane, že jsem unavenější k večeru. Chodím spát v devět a už nemám večer na nic chuť, jen s sebou praštit do peřin. Ale to všechno má smysl. V období očisty není nic lepšího, než poslouchat svoje tělo a dopřát mu to, oč si říká.

Podle mého soudu ta nejdůležitější položka ze všech, protože je skutečnou podstatou jarního detoxu, který následně člověku umožní cítit se lehce a vitálně. Jdu na to několika kroky.

Chlorella jako kartáč a juka jako mýdlo

Zásadní je pro mě užívání sladkovodní řasy chlorella dvakrát denně. Během března najíždím postupně na plnou dávku, která v případě výrobce Health Link činí 2 x 10 tabletek. Jde o řasu v bio kvalitě lisovanou bez přídavku plnidel či jiných látek. První dva týdny bývají vážně na prd. Většinou se moje zažívání kroutí jako had, kterému šlápnete na hlavu. Nadýmání, průjem, podivné pocity v břiše. No, říkám tomu kartáčování střeva. Aby bylo to jeho čištění ještě intenzivnější, od března do května jedu kúru s extraktem z juky, která se v trávicím traktu chová jako mýdlo. Obsahuje netoxické saponiny, které pomáhají rozpouštět neplechu zimního stravování. To, že účinkuje, okamžitě poznám na trůně, kam i pan král chodí sám. Drsný zážitek, pokud máte citlivý čich a doma vám chybí zásoba nanočističů na sanitu…

Chlorella skvěle dokáže pročistit střeva.

Yucca vymydlí střevo.

Regenerace se spirulinou a triphalou

Před večeří pak užívám druhou dávku chlorelly společně se sinicí jménem spirulina, která pomáhá přes noc čistit a regenerovat nejen trávení. I proto má schopnost v dlouhodobém horizontu pozvednout úroveň energie. Před spaním pak používám ajurvédskou směs bylin jménem triphala. Tu je nejlépe zapíjet teplou vodou. Obsahuje byliny, které vyživují střevo a zklidňují sliznice zažívacího traktu. Hodně se doporučuje jako S.O.S. pomoc pro všechny stavy nepohody, ať už souvisí s trávením nebo třeba akné. Mám s ní jen dobré zkušenosti, ale je to cesta na delší trať, v tomto případě alespoň na rok. Pak je třeba vysadit. Za tu dobu, co tento zázrak z kufříku ajurvédských pokladů baštím, je moje bříško znatelně spokojenější a povím vám, že pleť je také mnohem přívětivější.

Tajemná houba chaga aneb když je třeba zvýšit počet antioxidantů

Speciální místo má u mě v kúře houba chaga. Jedná se o houbu dřevokaznou, která neroste jen na Sibiři, ale také u nás v mírném pásmu. Obsahuje řadu antioxidantů a prebioticky působících oligosacharidů, které pomáhají ve střevě nastolit optimální prostředí. Pomáhá mi hodně se zánětlivými reakcemi, když občas „prasím“ pšenici. Chagu užívám i v zimě, pomáhá mi udržet si energii, i když už vím, že jsem na pokraji svých možností. Pro mě je to můj biologický hack. Vážím si jí také pro to, že obsahuje mimořádné množství antioxidantů, a proto je skvělým doplňkem v dobých větší námahy. To bezpochyby jarní očista je. Tělo se vypořádává s odpadem. A jeho vliv nejčastěji v podobě produkce oxidačního stresu je třeba eliminovat. Chagu užívám dvakrát denně, ráno a večer.

Chaga obsahuje řadu antioxidantů a stimuluje imunitu, proto je vhodná jako pomocník, který zefektivní detoxikaci.

Pomoc játrům a vitalitě zajistí ostropestřec a rakytník

Ostropestřec jsem už vyzkoušela v řadě forem, ale nejlépe u mne dopadla tinktura z dílny Green Idea. Není alkoholová, naopak je nosičem glycerin. Proto má sladkou chuť. A to celkem příjemnou. Sám ostropestřec mi nepřijde nijak výrazný ani v čisté přírodní podobě drceného semena, ale tinktura s extraktem je pro mě lepší varianta, i proto, že lépe pomáhá v játrech vytvářet tělu vlastní antioxidant glutation. Drcené semeno si ráda přidám do jogurtu, dá se pak lépe pozřít. A proč ostropestřec? Játra už jsem tu naťukla. Duben je podle tradiční čínské medicíny jejich měsícem. A březen patří žlučníku. Proto se v tuto dobu vyplatí se o jatýrka ve zvýšené míře starat. A také kdykoli v detoxu. Protože játra jsou čisticím orgánem číslo jedna. Tak je jim záhodno v tomto ulehčit. Ostropestřec mimo jiné pomáhá regenerovat jaterní tkáň, obnovuje jejich hvězdicovité buňky.  Jeho benefity poznáte rychle.

Jarnímu detoxu mohou pomoci i doplňky stravy, já mám ráda ty od Green Idea.Ostropestřec v podobě tinktury Green Idea je skvělý. Neobsahuje totiž alkohol.

Rakytník je také velký pomocník jater. A to ať už v podobě šťávy, čerstvých či mražených plodů nebo oleje. Všechny tyto podoby obsahují bohaté množství betakarotenu, který pomáhá játra obnovovat a dělá jim vyloženě dobře. Rakytníkový olej obsahuje také řadu vitamínů – například vysokou koncentraci „céčka“. Navíc v sobě ukrývá dokonale vyváženou zásobárnu omega 3, 6, 7 a 9 mastných kyselin, díky nimž přispívá k eliminaci zánětů a pečuje nejen o alergiemi zmítané střevní sliznice, ale také o kardiovaskulární soustavu. Je to životabudič, najdeme v něm totiž taky unikátní látku hippophein, která se v těle mění na serotonin. Proto vitalizuje i v dobách značně nepříznivých. A posledním benefitem, neméně báječným, je jeho pozitivní vliv na kvalitu pokožky, její odolnost a produkci kolagenu. Uvidíte, že se díky němu také dobře budete opalovat, ale chce to v užívání vytrvat alespoň 3 cykly: 4 týdny a týden pauza třikrát za  sebou.

 

Rakytníkový olej je skvělý pro játra i náladu.Green idea rakytníkový olej je příznačný vysokým podílem nenasycených omega mastných kyselin a také betakarotenu.

Probiotika jako základ nadcházející harmonie

A tím posledním je dodání probiotických kultur, které pomohou zase střevo osídlit správnými bakteriálními kmeny ve vhodném poměru. Mám ráda česká probiotika. Zkusila jsem ty od značky Energy, kterou mám moc ráda, ale líp mi vyhovují Favea ProbioLact Forte. Dokonce se mi po nich lépe hublo. Je to pro mě závěrečný krok v očistě, která trvá od března do dubna. Probiotika nastupují v květnu. A moje tělo doslova ožívá. Je to ta pověstná sladká tečka v jarním detoxu. Když vymetete všechnu tu neplechu ven pomocí řas, hub, bylinek, přichází čas nasadit to, co tělu prospívá.

Pročistit krev s kopřivou

Neznám odpornějšího tuzemského bylinkového čaje, než toho kopřivového. Pít se dá jen teplý, a to i s dávkou sebezapření stojí značné úsilí. Ale i přes všechny ty chuťové překážky patří kopřiva mezi nejlepší bylinky na pročištění krve a ledvin. Vím, co říkám. V dubnu si dopřávám dvě kola po 14 dnech. A mezi nimi týdenní přestávku. Kopřiva obsahuje řadu minerálů, je močopudná, posiluje pleť, vlasy i nehty. A hlavně pokožku hezky vyčistí. Komu by byla kopřiva opravdu nepřekonatelně nepříjemná, může se v lékárně zkusit poradit a poptat se na lopuchový čaj.

Kopřivový čaj od Megafyt má dobrou kvalitu.

Konzultujte s lékařem

Určitě, než budete moje rady aplikovat, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Zvláště tehdy, pokud užíváte nějakou medikaci. Nechceme přeci, aby léčiva interagovala s bylinkami, což se stát může. Některé léčivky dokonce zesilují účinek léků, jiné ho zeslabují. A například řasa Chlorella či Spirulina může účinek snížit a zabránit plnohodnotnému vstřebání účinných látek v zažívacím traktu. Proto je potřeba toto hlídat opravdu dobře. Dávejte na sebe pozor. A pokud si nejste jistí, nemáte zkušenosti s podobnými kúrami, je lépe vyzkoušet nejdřív jedno a vše konzultovat s ošetřujícím lékařem. Zdraví pod kontrolou je to hlavní.

Já svoje tělo už znám. Vím, co po mně chce. A taky mě vždycky odmění pořádným kopancem, když „zhřeším“, hlavně pokud jde o pšenici. A když se o něj starám, miluje mě, dělá mi radost a nechává mě roztáhnout křídla.

*článek vznikl ve spolupráci s českou značkou přírodních doplňků stravy a kosmetiky Green Idea.

Opatrujte se! A napište mi, co pro jarní očistu těla děláte vy.

 

You may also like

Leave a Comment