Home Beauty Odličovací balzám Natura Siberica | Recenze

Odličovací balzám Natura Siberica | Recenze

Aneb i levnější alternativy mají co nabídnout

by katerina
Recenze čisticího balzámu Natura Siberica.

Krásný den, milí čtenáři,

tento článek věnuji recenzi odličovacího balzámu Natura Siberica. Je to produkt za pár korun, ale pokud nejste příznivci micerálních vod, pleťová mléka už vás nudí a oleje vás nebaví, tohle by mohla být skvělá volba.

Design a balení odličovacího balzámu Natura Siberica

Hned na začátku vysvětlím, proč píšu balzám místo oficiálního názvu bílé sibiřské máslo pro čištění pleti. Podstatou je to opravdu balzámový hmota. A většina z vás stejně hledá odličovací balzámy. Takže už si rozumíme.

Jestli jste zvyklí na obří kartonové krabičky Natura Siberica, ani tento produkt vás nezklame. Design je povedený, jako ostatně u celé Severské kolekce, kam produkt spadá. Lakování povrchu a jeho plastické zpracování dělá z obalu doslova luxusní záležitost. Vlastní plastová butelka je ale sotva poloviční vzhledem ke kartonové krabičce. Obsahuje 120 ml balzámové hmoty. Nádoba je šroubovací, matný plast je na manipulaci příjemný a po spotřebování krabičku vymyjete a odevzdáte do tříděného odpadu. Nebo z ní vytvoříte schovku na šroubky. No, přiznejte se, komu partner taky nechává šroubky a matičky tak různě po bytě, domě, garáži? A cenovka? Vyšší, než jste na tuto značku zvyklí: 377 Kč. Ale uvidíte, že je odpovídající.

https://www.biooo.cz/bile_sibirske_maslo_pro_cisteni_pleti_severska_kolekce_natura_siberica-p-12832.htmlNatura Siberica umí skvělé obaly.Odličovací balzám je o půlku menší než krabička.

Textura a virtuozita odličovacího procesu

Textura odpovídá balzámu, jak jsem již řekla, ale není to takový nepříjemně hutný balzám, zároveň, jako by se v něm odrážela přítomnost i našlehaného bambuckého másla, přitom je ale textura velice hladká a jemná. Doslova taje mezi prsty, ale barvu z mléčně bílé nemění.

Ta hebká textura odličovacího balzámu Natura Siberica je neuvěřitelně krásná.

Na odlíčení pokožky stačí nabrat zhruba půl čajové lžičky odličovacího balzámu Natura Siberica. Upřednostňuji buď špachtli, anebo, v tomto případě u mě neobvykle, kroužení po hladině obsahu prstem. Je to natolik příjemné, že mi to zkrátka vyhovuje mnohem víc. Pod teplem kůže se hmota stává poddajnější a nabaluje se na prstík. Pak stačí jedním pohybem přenést na pleť: jedno líčko, druhé líčko, nos, čelo, brada, krk. Nakonec virtuózně, v rytmu oblíbených hitů od Robina Schulze masíruji tvář, dokud není celý obličej a krk zahalený bělavou vrstvou vonící po sibiřském cedru. Tak lehce, jako by se mi po kůži proháněly spíše než bříška prstů přísliby doteků. Neuvěřitelně příjemný zážitek.

Při doteku s poožkou balzám Natura Siberica taje.

A pak si ruce namočím ve vlažné vodě a pokračuji v kroužení. Odličovací balzám Natura Siberica se mění v mléko, které odlučuje od pleti všechna líčidla snadno, jako by snad nebyla k pokožce pevně připoutána. Pohyb ustává. Do dlaní naberu vlažnou vodu a pokožku omývám. Jednou, podruhé, potřetí. Laskání vodou následuje osušení ručníkem a pohled do zrcadla. Zračí se v něm upřímné překvapení a radost. Odličovací balzám Natura Siberica.

Na pokožce se krásně rozplývá do mléčného filmu.

Odličovací balzám Natura Siberica a souznění s citlivou pletí

Souznění s citlivou pletí vůbec není špatné i přes to, že tento odličovací balzám Natura Siberica je primárně určen pokožce normální až kombinované. Po nanesení na pokožku přináší velký komfort, nepálí, nedráždí.  Po smytí je pleť klidná, rozjasněná a perfektně zbavená make-upu. Nerudne. To jsem opravdu nečekala.  Z mého pohledu, i když je produkt parfemován, bude pro citlivější pleť vhodný také. Jsem toho důkazem.

Odličovací balzám Natura Siberica si s citlivou pletí rozumí skvěle.

Je nutné po odličovacím balzámu Natura Sibrica pleť ještě dál cídit?

Domnívám se, že v případě jemných líčidel ne. Ale já nosívám full face. A proto vždy používám jako druhý krok mycí gel od téže značky. A jsem spokojená. Pleť dýchá životem.

Balzám mě natolik dostal, že bych si ho bez váhání koupila znovu. Balení vydrží čtvrt roku při prakticky denním použití. A cenovka? Ta je v pořádku. Službu balzám dělá skvělou, je jemný a nedráždivý. Prostě paráda. Parfemace, která evokuje háj plný sibiřských cedrů, je parádní. Je to můj odpočinek, moje hladivá terapie. Srovnat se dá s mnohem dražšími kousky. Ne sice s Emmou Hardie, ale s mnoha, které cenovkou atakují víc než 500korunovou hranici. A v pohodě rozpustí i mou nezdolnou řasenku od Sensai, která odličovadlům i slzám podléhá vždycky s nechutí. 

A jestli má ještě jednu báječnou vlastnost? Nešpiní sanitu, nezanáší ji. Prostě umyvadlo vydrží krásnější déle než po jiných odličovadlech. A kdo mě zná, ví, že pokud mohu, úklid koupelny přenechávám muži a já se radši realizuji v kuchyni.

Odličování v jedné nebo ve dvou fázích?

Něco málo o složení

Základem odličovacího balzámu Natura Siberica je slunečnicový olej. Ve složení najdeme i včelí vosk, což je důvod, proč je mi produkt tak sympatický a přestože je mastný, nemá nechutnou olejovou ale balzámovou texturu. Tím pádem ale není vhodný pro vegany. Mně osobně to nevadí. Dále tu máme celou řadu povrchově aktivních látek odvozených od olejů a glycerolu, které se chovají jako emulgační činidla. Je to také oxid titaničitý nebo kaolin, jež pomáhají absorbovat přebytečný maz a remineralizovat pleť.

Složení odličovacího balzámu Natura Siberica

Následují aktivní oleje s výraznými benefity pro pokožku:

  • rakytníkový olej – zpevňující účinky, omlazení, protivráskový, zásobárna vitamínu E, C a minerálů vč. mědi,
  • lněný olej – posiluje kožní bariéru díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin,
  • olej z borovice sibiřské (sibiřský cedr) – obsahuje aromatické sloučeniny a pomáhá udržet optimální rovnováhu kožního mikrobiomu, dodává aminokyseliny a zlepšuje elasticitu kůže,
  • olej z ostružiníku maliníku (malinových jadérek) – podporuje hojení pleti a zlepšuje její texturu i probarvení.

Následuje vitamín E, voda či extrakt z jalovce. Ten působí dobře na regulaci produkce kožního mazu.

Co vy a čistící balzámy? Nebo máte raději jiné metody odličování?

Pro více recenzí o produktech Natura Siberica, mrkněte na tyto články.

O tomto produktu již vše, ale v příštím článku se můžete těšit na téma jiné. Na šediny. Protože já ty svoje miluju.

 

You may also like

Leave a Comment