Home Beauty Kosmetika Mossa Derma+ pro citlivou pleť | Recenze

Kosmetika Mossa Derma+ pro citlivou pleť | Recenze

Aneb našli v Lotyšsku recept na citlivky?

by katerina
Recenze kosmetiky Mossa Derma+ pro citlivou ple´t: krém a sérum.

Krásný den, milí čtenáři,

dnes se budeme věnovat péči o citlivou pleť podle lotyšské značky Mossa. Krém a pleťové sérum Derma+ obsahují olej z brusinky, který je bohatý na silný antioxidant resveratrol.

Design podle chutného ovoce

Jak má Mossa ve zvyku, ani zde na obalech nechybí typické vyobrazení severské bobulky, která v kosmetickém preparátu přichází ke slovu. V tomto případě se jedná o brusinku. To je na obalovém designu sympatické. Krém o objemu 50 ml je balen do štíhlé butelky opatřené pumpičkou. Její těžiště je docela vysoko, a tak mě ráno na kosmetickém stolku někdy překvapí svou nešikovností. Nebo mou? Člověk jen máchne rukou a plastová bílá nádoba jako kuželka padá, berouce s sebou ještě další kosmetické společnice. Aby člověk pak pořád uklízel nebo si tříbil svoji jemnou motoriku.

Ple´tový krém a sérum pro citlivou pleť od značky Mossa.

Pleťové sérum naleznete naopak v plastové tubě bílé barvy, jíž zdobí růžové šroubovací víčko. je to celkem příjemné balení, které ale také nepostojí. Mám ho proto radši uschováno ve stojánku. Najdeme v něm 30 ml séra Mossa Derma+.  Navíc má zúženou hubičku podobně jako oční krémy, což je praktické z hlediska hygieny.

A cenová relace? Střední třída s certifikací ECOCERT:

Ple´tový krém Mossa Derma+Recenze kosmetiky Mossa Derma+ pro citlivou pleť: krém a sérum.Ple´tové sérum pro ciltivou pokožku Mossa Derma+

Složení kosmetické řady Mossa Derma+

Oba produkty jsou vystavěny na slunečnicovém oleji, který pokožku obvykle příliš nedráždí. V obou najdeme olej z brusinek, který je bohatý na antioxidant resveratrol. Jeho úkolem je eliminovat nadměrný oxidační stres, kterým citlivá pleť trpí a jehož úroveň se zvyšuje, pokud přichází pokožka do kontaktu s některými vnějšími podněty.

Složení s kyselinou hyaluronovou, kyselinou mléčnou a resveratrolem.

Ve složení je zastoupen také jojobový olej, který vyživuje a výrazně zlepšuje ochrannou bariéru pokožky. Dále zde nalezneme zvlhčující glycerin nebo projasňující a mírně antibakteriální kyselinu mléčnou. Zajímavé je, že oba produkty navíc obsahují stabilní formu vitamínu C Ascorbyl Palmitate, kyselinu hyaluronovou ve dvou různých formách.

Co je podle mě ovšem trochu zbytečné, to je alkohol, naštěstí se drží až v druhé polovině složek. A možná by ani to barvivo nebylo třeba. Krém i sérum mají narůžovělý odstín.

Recenze kosmetiky Mossa Derma+ pro citlivou pleť: krém a sérum.Recenze kosmetiky Mossa Derma+ pro citlivou pleť: krém a sérum.Recenze kosmetiky Mossa Derma+ pro citlivou pleť: krém a sérum.

Textura, aplikace a první pocity po dotecích kosmetiky Mossa Derma+

Krém Mossa Derma+ má krásnou hustou texturu, je sametový a pleť po nanesení nejen hydratuje, ale především na ní vytvoří ochranný film. Je to takový štít, který odráží napětí a nepříznivé podněty vnějšího prostředí. Roztírá se hezky, ale vstřebává se trochu pomaleji. Jakmile se vpije, pleť nemastí, ale dělá ji příjemně šťavnatou. Pocit ochranného filmu vydrží prakticky až do odpoledne. U mne je třeba ale kvůli čištění zubů po každém jídle (rovnátka) doplnit kolem úst. Zároveň musím upozornit, že je potřeba pleť před aplikací ošetřit dostatečně tonikem a pořádně hydratovat. Jinak se může stát, že si budete připadat trochu sešněrovaní. Protože neobsahuje SPF, nezapomeňte nakonec připojit ještě ochranu před slunečními paprsky.

Pleťové sérum Mossa Derma+Sérum Mossa má narůžovělou barvuSérum se mění v čiré, ale vstřebává se pomalu

Sérum Mossa Derma+ má mléčnou konzistenci, je relativně hydratační, ale stejně mám potřebu ještě nanášet toner s zvlhčujícími účinky. Mléčná textura se na pleti nerozplývá, spíše se postupně vstřebává, až nechá ochranný film na povrchu. Je hedvábně jemný a nemastný. Jenže to má jednu chybu. Všimla jsem si, že občas z tuby vytlačím v jemné hmotě také jakési krystalky. Nejspíš se vysrážela nějaká ze složek. Mám sérum doma už delší dobu, může to být spojeno s tím, že dlouho stálo ve skříni. Když tvrdím dlouho, je to rok.

Ple´tové krém Mossa pro citlivou pokožku.

Ani jeden z přípravků pokožku nedráždí, a to ani přes přítomnost lehké parfemace. Na pleti se chovají příjemně. Dobře spolupracují s líčením, make-upy přírodními i těmi konvenčními. Pokožka je po jejich práci hladká, jemná, lehce vyplněná, hydratovaná a dobře připravená na den. Pro noční použití mi ale přijdou málo. Málo výživné, málo terapie. Toto je opravdu duo Mossa Derma+ zaměřené na ochranu před vnějšími podmínkami. Zároveň tato péče dokáže také trochu regulovat diskomfort, který vzniká, když mi vyběhne alergická vyrážka v reakci na pšenici. Ale to není její primární silná stránka, je to spíš vedlejší, doprovodný efekt.

Pleťové sérum Mossa Derma+

Dlouhodobé výsledky: jemné rozdíly s Mossa Derma+

Řada péče Mossa Derma+ je vyvinutá dobře a citlivě k potřebám reaktivní pokožky, především té, která se chová hypersenzitivně k podnětům zvnějšku. Myslím, že to může být bezva úleva pro lidi, kteří alergicky reagují například na pyly. A jak tedy na mě působila kosmetika z dlouhodobého hlediska? Pleť se stala méně rozkolísaná právě vnějšími vlivy. Celkově vypadala svěže a výsledky jsem viděla i ve sjednocenějším tónu pokožky. Posun ve zdraví a vzhledu pleti jsme zaznamenala. Byl hmatatelný, ta pohoda, která se mi tváří nesla měla příčinu: krém a sérum Mossa Derma+. 

Pleťový krém Mossa pro citlivou pleť s resveratrolem

Verdikt

Rozhodně je zde více co chválit, než vytýkat. Ale příště bych sáhla spíše po krému než po séru. Krém mi sloužil jako denní ochrana velmi dobře. Vydržel v mé denní službě 3 měsíce. Sérum bych dokázala nahradit i jinými. Líbilo by se mi, pokud by Mossa vyrobila i takové, které by bylo určené pro citlivou pokožku s prvními a následně pokročilejšími známkami stárnutí.

Kosmetika Mossa má v nabídce také péči o citlivou pleť

Zkoušeli jste již značku Mossa?

Budu se těšit na vaše komentáře a brzy na viděnou u dalšího postu!

You may also like

Leave a Comment