Home Beauty Zubní pasty SPLAT Special | Recenze

Zubní pasty SPLAT Special | Recenze

Jak obstály černá bělící pasta na zuby, antistresová nebo ta s medem a zlatem

by katerina
Recenze zubních past SPLAT Special: BlackWood, Stress Off a Gold.

Moc vás zdravím, milí čtenáři,

tento článek jsem si pro vás chystala dlouho. Věnuji ho recenzi zubních past Splat Special, s nimiž má mimo jiné zkušenost nejen moje maličkost, ale celá moje rodina. A ty zkušenosti nejsou vůbec špatné. Setkáte se zde s více názory.

Obalový design SPLAT Special

Jednoduše řada SPLAT Special baví celou naši rodinu. Značka ví, že vybíráme očima a že prezentovat na obale dynamicky vyobrazené klíčové ingredience se vyplatí. Jak na samotné tubě, tak na krabičce. Plastové tuby obsahují 75 ml cenného obsahu, který lze snadno vydolovat až do poslední kapky. Uzávěry mi připomínají dětská léta s Perličkou. Úzké, zaklapávací, s pantem natolik odolným, že vydrží bez porušení až do posledního dne služby zubní pasty SPLAT Special. Za testované zubní pasty nezaplatíte vždy tu samou částku:

 • SPLAT Special  Blacwood vyjde na 219 Kč.
 • SPLAT Special Stress Off stojí 169 Kč.
 • SPLAT Special Gold lze zakoupit za 289 Kč.

Recenze zubních past SPLAT Special: BlackWood, Stress Off a Gold.

Která řada značky SPLAT je účinnější? Special, Professional nebo Professional Bio?

Dobrá otázka. Cena odpovídá účinnosti. Ale už v základní řadě SPLAT Professional, která by se měla přestat vyrábět a bude nahrazena tou s koncovkou Bio se podle mého soudu jedná o zcela nejúčinnější přírodní zubní pasty na trhu. Nikdy jsem ani já ani ostatní členové famílie neměli zuby spokojenější.

Uzávěr pasty Splat Special.

Ovšem řada SPLAT Special je třída! Zvláště některé zubní pasty mají tak precizní bělící účinek, že se nestačím divit, jak je to vůbec možné. Podobného výsledku dosáhnete za standardních podmínek u dentální hygienistky nebo pomocí sofistikovaných bělících peroxidových systémů na doma. A řeknu vám, ráda tyhle vychytávky s peroxidem ráda nemám a ani je kvůli rovnátkům nemohu používat. Pro mě je SPLAT záchrana a díky této značce mám krásné zuby. Ostatně o několik tónů světlejší je má i maminka nebo Aleš. A v naší profesi, kdy potřebujeme být repre, se to hodí.

Ani z hlediska ošetření ústní dutiny značce a všem jejím řadám není vlastně co vytýkat, naopak, opět předběhla všechny konkurenty, které seženete v téže cenové relaci.

SPLAT Special BlackWood

Pasta oděná do černého kabátku, která je černější než noc. Voní neutrálně po bylinkách. Má dokonale vyváženou chuť, která je přiměřeně mentolová a osvěžující. Výborně pění. Během čištění zubů se SPLAT Special BlackWood mění z černé na lehce našedlou. Jako jedna z mála zubních past nepříjemně nebarví sanitu. A to je velké plus.

Recenze zubní pasty SPLAT BlackWood.

Základní informace:

 • 92 % obsažených látek přírodního původu, bez fluoru
 • aktivní uhlí z karelské břízy s vysokou absorpční schopností přispívá nastolit prostředí, které znatelně zpomaluje růst bakterií v ústní dutině. Jelikož se jedná o vysoce porézní materiál, který se váže na povrch zubů a dásní, ještě nějakou dobu po čištění pohlcuje „špatný dech“.
 • antibakteriální účinek násobí extrakt z jalovce, který přispívá k dlouhotrvajícímu osvěžení dechu, ošetřuje dásně a stahuje je.
 • Biosol ošetřuje dásně a eliminuje záněty.
 • Bělící složka je doplněna o dokonale kulovitě ohlazený oxid křemičitý, což je šetrná brusná složka, která poskytuje sklovině jemný peelingový účinek. Dásně pak obnovuje ikonická složka SPLAT hydroxid apatit vápníku.
 • Výsledky klinických studií: bělicí účinek – 2 tóny po 4 týdnech používání dle stupnice VITAPAN, čisticí účinek – 97,3 %, protizánětlivý účinek – 93,8 %, prevence krvácení dásní – 70,6 %

Recenze zubní pasty Splat BlackWood.

Když testovala Kateřina

Pasta bravurně osvěžuje dech a udržuje v ústech pohodu. Jedna z nejlepších zubních past, pokud potřebujete ve společnosti zazářit, ať už jde o business nebo rande. Spolehlivě bělí zuby nás všech, kteří se oddáváme černému čaji a kávě. Pro mne je to záchrana, protože během nošení rovnátek nemohu profi technologie používat. Místa, kde jsou attachmenty by z takového zásahu. SPLAT mi tak pomáhá překonat. Výjimečně zklidňuje podrážděné dásně, eliminuje krvácení a záněty. Za dobu používání jsem ani jednou nezaznamenala, že by mi dásně krvácely. Oceňuji, že při pravidelném používání alespoň 2x denně snižuje tvorbu plaku. A to přinejmenším o 40 %. 

Pasta Splat Special BlackWood je černá díky obsahu aktivního uhlí z karelské břízy.

Když testovala Stará blogerka:

Pasta SPLAT Special BlackWood vás překvapí svou barvou. Přesto se během očistného procesu mění v šedivou pěnu, která neulpívá na umyvadle. Takže se nemusíte obávat zvýšené péče o koupelnu. Nevěřila jsem, že je nějaký výrobek běžné ústní hygieny schopen zuby vybělit jako profesionální technologie u zubního lékaře. Je to pro mne příjemný, ale sekundární benefit. Tím hlavním je špičková péče o dásně, na kterých své dílo páchají záněty. Pasta záněty léčí, zabraňuje krvácení dásní, stahuje je a zklidňuje. Lepší pastu, která by si s tímto problém lépe poradila, jsem ještě nezkusila. Dech perfektně osvěžuje.

Co obsahuje pasta Splat BlackWood.

SPLAT Special Stress Off

Pasta gelové konzistence s průhledným nazelenalým odstínem, kterému vládnou olejové perličky zelené barvy, v níž jsou uložené esence, jenž mají za úkol osvěžit dech a průchodem sliznic v ústech navodit příjemnou pohodu. Aroma pasty SPLAT Special Stress Off je dokonale relaxační. Obsahuje směs bylinných éterických olejů, které mají klinicky prokázaný vliv na snižování stresu. Pasta pění o něco méně než kolega BlackWood, ale vynahradí vám to chutí, která je prostě božská. Pro všechny milovníky bylinek bude tato závislostí na celý život. Bělícími elementy jsou zde částice oxidu křemičitého a enzym bromelain získaný z ananasu.

Recenze zubních past SPLAT Special: BlackWood, Stress Off a Gold.

Základní vlastnosti:

 • obsah zklidňujících esenciálních olejů z meduňky, kozlíku lékařského, máty peprné, grepfruitu, anýzu
 • přítomnost protizánětlivého extraktu z neemu, který eliminuje bakterie
 • lotosový výtažek pečuje a komfort ústní dutiny
 • podle klinické studie pasta snižuje citlivost dásní -30,5 % , osvěžuje dech – 71,3 %, čisticí účinek – 35,1 %

Zubní pasta Splat Stress Off má skvělou bylinkovou chuť.

Když testovala Stará blogerka

Ne každá pasta má tak autentickou a přirozenou bylinkovou příchuť. Zde navíc mentol ustupuje do pozadí a dává více prostoru sexy aroma grepu a anýzu. Přesto nelze čekat, že by se vám v ústech ocitla pendreková pachuť. Naopak. Pasta pění jemně, není agresivní, v ústech navozuje příjemné prostředí, hezky odstraňuje plak. Aromaterapeutický účinek je patrný zvlášť ve večerních hodinách. Ani se člověku nechce mlsat na hezké sny. Bělící účinek jsem nepozorovala.

Recenze zubních past SPLAT Special: BlackWood, Stress Off a Gold.

Když testovala Kateřina s Alešem

Stejně jako Stará blogerka se nám s Alešem líbila přirozená bylinková chuť, kterou nepřebíjel mentol, sladkost ani dominance anýzu. Užívali jsme si svěží dech a líbalo se pak jedna radost, člověk po proceduře pastou SPLAT Special Stress Off prostě polibky a náklonností nešetří.  Možná je to i tím, že se člověk dostává do stavu takové hezké pohody. Molekuly éterických olejů prochází sliznicemi ústní dutiny a něco se s vámi děje. Najednou už nejste tak podráždění, přepnutí, vystresování, ale užíváte si domácí pohodu. Pěnivost byla spíše průměrná a bělící účinek jsme nezpozorovali prakticky žádný. Spíše pasta udržovala to, čeho jsme dosáhli s jinými výrobky SPLAT.

Složení zubní pasty Splat Stress Off.

SPLAT Special Gold

Zdá se, že v podání značky SPLAT Special opravdu může být pasta na zuby zlatá a dokonce se může třpytit. Svým vzhledem i dalšími vlastnostmi v balíku zubní péče tohoto výrobce ale poměrně vyčnívá. Konzistence opět připomíná gel. Obsahuje ionty zlata, diamantový prášek a mateří kašičku.

Zubní pasta Splat Special Gold.

Základní informace:

 • zlato je vynikající prostředek, který zabraňuje bujení bakterií a snižuje tvorbu plaku.
 • diamantový prášek funguje jako kartáč, který zuby oholí od nánosů všeho možného.
 • mateří kašička je expert na hojení a záněty, zejména pak měkkých tkání.
 • extrakt z červených hroznů obsahuje antioxidant resveratrol, který pečuje o zdraví ústní dutiny.
 • bioaktivní vápník získaný ze skořápek vajec pomáhá posilovat sklovinu.
 • fluor byste tu hledali marně.
 • thymol působí antibakteriálně.
 • podle klinických studií dokáže pasta SPLAT Special Gold za 2 týdny vybělit zuby o 1 barevný tón, zlepšuje čisticí účinek o 76 %, snižuje krvácivost dásní až o 55,2 %, preventivně působí proti tvorbě zubního kazu o 54,8 % lépe, o 47, 3 % zefektivňuje prevenci zánětu dásní.

Recenze zubních past SPLAT Special: BlackWood, Stress Off a Gold.

Když testoval Aleš

Hned na začátek říkám, ta pasta je divná. Vůně ani chuť mi neseděly, musel jsem si zvykat a trochu se přemáhat. Není moc mentolová, ale taková trochu zatuchlá. Nevnímáte bylinky, ale ani sirup na kašel. Neumím to popsat. Pěnila středně dobře a zuby čistila normálně, docela mě zaujal vliv na dásně, zdály se při pravidelném používání více v pohodě a příliš nekrvácely ani při drsné zubní hygieně mezizubním kartáčkem. Dech po pastě moc svěží nebyl.

Zlatá pasta Splat.

Když testovala Kateřina

Musím souhlasit s Alešem, největší slabinou této jinak atraktivní pasty je právě vůně a chuť. Zatuchlost je podle mě dílo thymolu a mateří kašičky. Není to šikovné, volila bych jiné přísady, aby celá kompozice měla alespoň trošku osvěžující efekt. Takto ale spíše v ústech zůstává ta zvláštní pachuť. Tady bych s polibky šetřila. Pění normálně, čistí dobře, plaku se zbavuje na jedničku. Bělí ale rozhodně méně než naše favoritka BlackWood.

Složení pasty Splat Gold

Máte se značkou SPLAT už zkušenosti? A kterou přírodní zubní pastu považujete za nejlepší?

Z velké recenze zubních past SPLAT Special je to vše a celý náš tým se na vás bude těšit zase u nějaké další rodinné recenze!

You may also like

Leave a Comment