Home Beauty Recenze: Zubní pasta Biomed Superwhite

Recenze: Zubní pasta Biomed Superwhite

by katerina
Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

Krásný den, milí #blogfriends,

připravila jsem si pro vás další ze série pastových recenzí. Jak víte, přírodní zubní pasty jsou moje vášeň. Konec konců aby ne. Vždyť krásný úsměv je ten nejlepší módní doplněk. A koho tu máme? Hlavní hvězdou recenze je nová řada past, kterou jsem objevila relativně nedávno: Biomed Superwhite. Pokud jste milovníky kokosu, nastražte uši. A pokud ne, taky čtěte pozorně.

O značce Biomed

Možná už jste si všimli, že jsem vám představovala zubní pastu Splat Professional Ultrarcomplex. A právě stejný výrobce stojí i za značkou Biomed. Ta je však ještě přírodnější, než samotný Splat Professional. Používá ingredience, které byste našli v kuchyni a spižírně. Přitom si za balení po 100 g obsahu zachovává příjemnou cenu  79 Kč. Neobsahuje fluorid, SLS nebo SLES, chlorhexidin, parabeny, abrazivní a agresivní bělící prostředky nebo chemická antiseptika.

Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

Na jakém principu zubní pasta Biomed Superwhite funguje?

O bělení by se měly starat enzymy získané ze dvou druhů topického ovoce – papáji a ananasu. Odstraňují plak a leští povrch zubu. I obsažený kokosový olej může mít na vzhled úsměvu vliv. Společně se skořicí dodávají pastě chuť, ale není to nic výrazného. Kokosový olej trochu vnímám, zejména olejovitou chuť, ale necítím typické kokosové aroma. Skořice není v chuti patrná vůbec. Nicméně tyto dvě složky umí zbrzdit řádění bakterií v ústní dutině.

Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

Hydroxyapatit vápníku a L-arginin posilují sklovinu a remineralizují zuby. Výtažek z listů břízy a plantain banánu zase pomáhají zklidňovat dásně a mají jemný čistící účinek. K tomu je třeba se ještě vyjádřit v následujících odstavcích.

Celkový obsah přírodních ingrediencí činí 99%. Navíc je pasta vhodná pro vegany.

Jak se s pastou Biomed pracovalo?

Pasta měla bílou barvu, ale nebyla krémová, spíše připomínala gel. Byla jsem ráda, že na kartáčku dobře držela. Znáte to, ráno celí rozespalí valíte do koupelny a chcete zvládnout ranní hygienu automaticky a bez potíží, ale v tom vám sklouzne hrášek pasty do umyvadla. Vždycky mě to umí rozčílit. Ze dvou důvodů – musím opakovat původní postup a plýtvám. Pasta pění zhruba o třetinu méně než Splat Professional Ultracomplex. A rozhodně nemá pěna takovou výdrž. Postupně během dvouminutového čištění slábne. Po dvou minutách z ní opravdu mnoho nezbude. To mě na této vychytávce pro ústní hygienu opravdu trochu mrzelo. Pokud čistíte déle, pak doporučuji dávat si na kartáček ne množství odpovídající jednomu zrnku hrášku, ale dvěma. Chuť je příjemná, nevýrazná, překvapil onen olejový akcent. Celkově je však život s pastou Biomed Superwhite vážně moc prima, je to dobrá pasta, která nabízí řadu benefitů za docela lidové ceny. Balení po 100 gramech stojí na pilulka.cz 79 Kč. To samé na oficiálním e-shopu.

Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

A co tahle sněhově bílá kráska umí?

Není toho málo. Zuby dobře čistí od nánosu plaku. Plak se netvoří tak moc jako s jinými druhy přírodních past, ale to bude prostě znak skvělého složení značek Splat a Biomed. Obecně. Zuby jsou déle hladší, když si přejedete po jejich povrchu jazykem. A to dokonce i stoličky, kde bývá obvykle situace nejhorší. Kokosový olej a papain se výborně starají o postupné bělení zubů a jejich povrch navíc složky bravurně leští. Ještě jsem snad nikdy neměla tak lesklé zuby, skoro jako by byly umělé. Ten efekt je opravdu pozoruhodný. Dech pasta výrazně neosvěžuje, ale určitě neutralizuje pachy vázané na výrazně vonící potraviny.

Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

Na rozdíl od pasty Ultracomplex jsem ale nezaznamenala nějak výraznější účinky na dásně. Pokud občas trpíte na krvácení dásní, lépe vám poslouží právě Ultracomplex, která povrch dásní dobře stahuje a zamezuje krvácení. Biomed Superwhite rovněž není tak výkonný co do mírnění zánětů. Vzhledem k tomu, že nosím rovnátka, se mi občas nějaký kus potravin zachytí v nově vznikajících zubních mezerách (resp. zvětšujících se, jak se zuby posouvají). A to je pak zle. Biomed  SuperWhite ovšem zánět tak dobře nezklidňuje a neeliminuje. Pokud tedy na záněty netrpíte, tuhle pastu vám ráda doporučím, pokud ano, hledejte raději v sortimentu Splat.  Citlivost zubů byla po pastě v pořádku. Žádné zhoršení jsem nezaznamenala, zlepšení však také ne.

Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

A jak dlouho jedno balení Biomed Superwhite vydrží?

To záleží s jakou frekvencí pastu používáte. Protože zuby čistím někdy i 6x denně (podle jídla), ohřála se v naší domácnosti pasta asi měsíc a čtvrt. Pokud budete čistit 2x až 3x denně, určitě s ní zvládnete nejméně měsíce dva, možná tři.

Pastu bych doporučila lidem, kteří nemají rádi výrazně svěží nebo výrazně sladké chutě. Zde jsou chuťové vlastnosti velmi neutrální, což je příjemné. Pokud navíc patříte mezi zastánce veganství a chcete produkty s co nejvyšším obsahem přírodních látek, je to dobrá volba. Pokud máte ústní dutinu relativně v kondici a zdravou, chcete si udržet přirozeně zářivý úsměv bez chemického bělení a nepotřebujete intenzivní péči o dásně, pak mohu Biomed Superwhite vřele doporučit.

Recenze zubní pasty Biomed Superwhite s kokosem a skořicí.

Já sama bych ale dala přednost pastě Splat Professional Ultracomplex. To proto, že lépe odpovídá na potřeby mojí ústní dutiny. Ale v žádném případě Biomed Superwhite nehaním. Ani neříkám, že je méně kvalitní. Je prostě jen určený pro jiného zákazníka. A mimochodem, dobře bude dělat určitě i dětem nebo diabetikům. Odnaučí totiž touze po sladkém. 😉

Jakou přírodní zubní pastu jste naposled zkoušeli vy?

Mějte se krásně a těším se na vás u dalšího článku!

 

You may also like

1 comment

Recenze: Zubní pasta Biomed Propoline s medem - IntuitiveDiary.com 20.4.2021 - 9:26

[…] O značce Biomed jsem už psala, měla jsem možnost vyzkoušet jejich kokosovou pastu, která nebyla špatná, ale mám jiné favority. Design a funkčnost obolu je zcela totožná, proto vás odkážu na tento článek. […]

Reply

Leave a Comment