Home Health Recenze: Zubní pasta Dessert Essence s neemem a tea tree olejem

Recenze: Zubní pasta Dessert Essence s neemem a tea tree olejem

by katerina
Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

A je to tady, milí čtenáři,

dneškem startuje série recenzí a dojmů, příběhů a patálií, kterou budu věnovat péči o ústní dutinu a především o zuby! Za několik dní tu také přistane článek, kterým vám vypovím vše o tom, proč jsem se dala na svou životní cestu s rovnátky. A proč to zmiňuji: právě rovnátka na mne vznesla nový požadavek na údržbu zdraví zubů, úst. Po každém jídle, ráno a večer dvojnásob. Je to prověrka pro moje hygienické návyky, to vám tedy musím říct. Naštěstí jsem ale poctivá a alespoň dvakrát denně jsem si bez rovnátek zuby čistila ony doporučené dvě minuty. Jenže konvenční zubní pasty mi přestaly vyhovovat. Proč? O tom zase jindy. A tak jsem přesedlala na přírodní produkty, ideálně s neemem, propolisem, tea tree a jinými vychytávkami, jež dokáží preventivně ochránit zuby, dásně, vlastně celá ústa před nežádoucími záněty a jinými radůstkami. Dneska si v recenzi na mušku vezmu zubní pastu od Desert Essence.

Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

Pro nové pasty na zuby s přírodním a šetrnějším složením, které mi nebudou způsobovat periorální dermatitidu (většinou v konvenčních pastách díky přítomnosti chlóru), jsem si běžela na nejznámější pražskou bio adresu – do OD KOTVA, kde sídlí obchod BIOOO. Jelikož mne na klinice Svět rovnátek varovali, že pokud nebudu dostatečně pečlivá, co se čistění týče, je dost možné, že mne navštíví rozzuřená zoubková víla. Nejprve přijde s kletbou kazu a posléze si vezme zub i se svým dárečkem zase do své podivně étericky horory mnohokrát ztvárněné říše. Přiznám se, že mi tento scénář ani trochu nevoněl, a tak je jasné, že mimo radosti na lidské bytosti funguje i negativní motivace, jejíž hnací silou bývá strach. Bingo! Jo, přesně tak to bylo i u mě.

Byla bych asi vydržela s obyčejnou zubní pastou, ale po desátém čistění za den jsem měla do týdne kolem úst rozseté malé červené pupínky, ložiska loupající se kůže a řekla si: Tak dost! Na internetu jsem ihned zagooglila, že proti kazům je z přírodní říše nejlepší neem a že pasta by v mém případě neměla obsahovat fluor ani syntetická pěnidla (SLS)… Bezva, bezva.

Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

V prodejně jsem našla přírodní zubní pasty docela rychle, ale pozor , dnes už je prodejní plocha rozšířená a sem tam se ještě v sortimentu ztrácím, tak po mně prosím nechtějte žádnou navigaci. Stála jsem před regálem. Začala hodinka prohlížení, vybírání, dumání. Nakonec mi v košíku skončila i pasta od Desert Essence s neemem a tea tree olejem. Musím říct, že na první pohled mě upoutal design produktu. Ty krabičky se jim náramně povedly! Příroda z nich kouká každým detailem. Ta krásná rostlina zdobící nejen papírovou krabičku, ale i samotnou tubu se mi náramně hodila do koupelny jako takové zpestření koutku pro mou ústní hygienu.

Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

A teď vážně. Na krabičce jsou přehledně uvedeny ty nejklíčovější informace, tudíž nehrozí, že byste si ji nemohli pořídit, pokud doma zrovna necháte svoje oblíbené brýle na čtení a nemáte s sebou lupu ani komorníka, který by tuhle práci udělal z vás. Najdete zde také složení, přesný výčet ingrediencí – na to už komorník nebo zvětšovací skla potřeba asi budou, to uznávám. Samotná tuba je vyrobená z plastu, dobře se drží. Víčko se dá zaklapnout, takže se po ránu ani v jiné části dne netřeba bát, že by vás ztráta víčka donutila cvičit jógu mimo oblíbené dny či hodiny.

Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

V tubě najdete 176 gramů pasty, která jde vytlačit středně dobře. Má totiž trochu hustší konzistenci, ale není to něco, co by bylo dramaticky otravné. Vlastně je tento aspekt celkem bez problémů. Na pohodlné vyčištění zubů mi postačilo množství odpovídající asi dvěma kuličkám hrášku. Smiřte se s tím, že přírodní pasty zkrátka obvykle pění méně a nejinak je tomu u těch značky Desert Essence. Na rovnátka jsem pak vždy spotřebovala poloviční množství (ano, i ta se musí čistit).

Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

Chuťové vlastnosti? Nebudu vám lhát. Byl to docela šok! Prostě úplně jiná chuť, něž na kterou jsem byla doposud zvyklá z konvenčních past. Nutno dodat, že mi nikdy nechutnaly. Buď byly mint moc, nebo přeslazené. Blleee! Tahle není prakticky vůbec sladká, za což jsem byla ráda. Je větrová přiměřeně, spíš trochu víc. Zvyknout jsem si musela na to, že jsem z pasty cítila nádech tea tree, který mi není příliš sympatický. Ale to se dalo od pasty, která se jím chlubí jako jednou z hlavních aktivních složek, čekat. To, co jsem vnímala v chuťových pohárcích, na jazyku, bylo zvláštní. Nikoli zlé. Ale nezvyklé. Jiné. V polovině spotřebovaného balení jsem si uvědomila, že produkt vnímám už jako běžnou součást svojí hygienické rutiny a zvlášť jsem se pro aromatické a chuťové vlastnosti netrápila.

Recenze zubní pasty Desert Essence s Tea Tree a Neemem, biooo.cz, zuby, rovnátka, péče o zuby, zdravé zuby

Jak jsem byla celkově s pastou Desert Essence spokojená? Byla jsem spokojená hodně. Vydržela mi přibližně měsíc a půl, což je krásný výsledek při nárocích na časté používání. Na přírodní produkt nepěnila ani moc, ani málo, tudíž pocitově se mi s ní vykonávala ústní hygiena velmi dobře, ba přímo příjemně. Kartáček s pastou funguje výborně. Po dvou týdnech používání pasty jsem si všimla, že se mi rychleji hojí oděrky a otlaky vzniklé nošením rovnátek a dásně se zdály být také zdravější. Na zubech se plak tvořil méně dramaticky a partner si všiml toho, že mám příjemnější dech. Tím neměl na mysli, že mi z chlebárny táhne jako čert ví odkud, ale že senzoricky vnímá, že se dává celá ústní dutina do pořádku. Hodně jsem před tím trpěla na chrapot a bolístky v krku. Jejich výskyt se ale s pastou snížil. Rozhodně bych ji doporučila vyzkoušet. Plánuji se k ní opět vrátit, až dokončím svůj malý průzkum trhu s přírodními zubními pastami. Ještě jsem neprozradila cenu, která je jediným skutečně bolestnějším parametrem produktu. Zkrátka 225 korun člověk pocítí. Je to obrovský rozdíl. Ale co bych pro zdraví neudělala.

Jak to máte se zubními pastami? Vyzkoušeli jste už nějakou přírodní?

Mějte se krásně a pečujte o zuby i dásně! (pardon, vynasnažím se trapného rýmování vyvarovat)

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment